Okin film (festivalový název)

• Jižní Korea

Sang-soo Hong

Sang-soo Hong

Hong-yeol Park

Kim Kyoung Hee

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $245,903(19.2.2011)

Je to celkom dobrá mierne umelecky ladená romantická dráma. Má pomerne dobrý príbeh rozdelený na štyri kratšie poviedky o rozličných vzťahoch medzi niekoľkými postavami, študentke z filmovej školy, staršom učiteľovi a začínajúcom filmárovi. Spracovanie je celkom slušné, ešte spočiatku som mal trochu problém sa naladiť na tú správnu vlnu a navyše by som rozhodne viac ocenil, keby to bol jednotný plnohodnotný príbeh počas dlhšieho časového obdobia, takto si ma to nezískalo až tak moc, ako by som chcel, ale aj tak si nemôžem moc sťažovať. Už pred koncom prvej poviedky ma to začalo celkom baviť a tie následné mi prišli ešte lepšie, nájde sa tu niekoľko zaujímavých dialógových sekvencií, hlavne rozhovor medzi tromi zásadnými postavami v triede, skutočne v tom cítiť tú múdrosť a skúsenosti, obzvlášť v záverečnej časti behom prechádzky lesom a celkovo to má takú príjemnú atmosféru, bavilo ma to. Herecké obsadenie je na tom dobre, sympatická ženská postava a dvaja dobrí herci obzvlášť Lee Sun-Kyun, ktorého som si hlavne v poslednej dobe celkom obľúbil, takže toto mi sadlo. S réžiou a technickou stránkou som celkom spokojný, je to viditeľne úplne nezávislá produkcia s minimálnym rozpočtom, takže tu ide hlavne o prístup k postavám a vzťahy medzi nimi, s čím nemám problém, len ako som spomínal, ocenil by som trochu iný prístup k tejto tématike. Oki's Movie je taký malý príjemný film, ktorý si už znovu asi nepozriem. ale aj tak ma to bavilo, stojí za pozretie. 67%(8.11.2013)