poster

Motelové pokoje

 • USA

  The Motel Life

 • Slovensko

  Život v moteli

  (festivalový název)

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2012, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • VanTom
  ***

  Posmutnělé nahlédnutí do života dvou "ztroskotaných" bratří, jak se neradostně probíjejí svým těžkým osudem (ne)ukotveným po motelových pokojích. Poslední jiskřičku naděje v nich rozněcují krátké fantastické (pro nás diváky animované) příběhy, které si vyprávějí a které jim (i nám) prosvěcují jejich bídnou realitu. Lepší 3*.(29.1.2016)

 • Aljak
  **

  Príbeh dvoch bratov, ktorí sú po smrti matky odkázaní len sami na seba by vôbec nebol zlý, ale nejakým inším spôsobom. Dokonca aj postavy oboch boli zaujímavé, príbeh o ich osude a vzájomnosti tiež, ale to spracovanie a štýl akým to bolo podané mi vôbec nesedel. Komixové "rozprávky" vložené do deja mi prišlo občas poriadne od veci, keby nejako aspoň symbolizovali to čo sa deje (a ak aj boli nejakou alegóriou, nepochopil som ich). Preto aj celý film vo mne zanechal rozporuplné dojmy, no rozhodne nie také, ktoré by ma výslovne očarili. Niekoľko scénok a dialógov bolo naozaj vynikajúcich, ale film ako celok skôr podpriemer.(4.2.2014)

 • Bobik9
  *

  Příšerná podívaná. Totálně zbytečný film. Obsazení je super. hirsch, Kristofferson, Fanning, Dorff.. Ale to, co z toho vzniklo je jeden z nejnudnějších kousků, co jsem kdy viděl. Mysteriózní to není ani omylem, thriller prakticky také ne. Těžko se mi hledá pozitivum. Jediná hvězda je proto, že jsem to dokoukal, i když udržet u toho pozornost bylo prakticky nemožné. Nezačínalo to špatně, ale čím dál, tím více se to propadalo do totální sr*čky.(1.10.2016)

 • Slartibarkfast
  ***

  Malinko nedoceněný příběh o dvou bratrech, kteří měli nešťastný start do života, a když jeden z nich přišel o nohu, bylo na tom druhém, aby byl jeho oporou. Nerozlučná dvojka, kterou držel pohromadě pocit viny a pocit křivdy. Tak dlouho se setkáváme s něčími špatnými stránkami, až zapomeneme na ty dobré. A když se tu zas najednou objeví, je těžké se s nimi loučit napořád. Film o hledání osudu, sebe sama, překonávání těžkých situací a odpuštění. Je to vlastně příběh bez příběhu. Jen strohé a syrové vypravování života. Příběh dvou neznámých bratrů.. 65%(5.7.2014)

 • lopata555
  **

  Ľudské osudy sa veľmi často skúšané, koľko vydržíme a ešte o niečo viacej. Príbeh ktorý by napísal sám život. Zimná krajina a pochmúrne motelové izby dodávajú melancholickú náladu. Veľká škoda ale, že Dakota dostala veľmi málo priestoru tešil som sa hlavne ňu. Občasné komiksové spracovanie bolo fajn i keď trošku to stou obrázkovou "vulgárnosťou" preháňali ... Nikdy nesváděj svůj smutek, zklamání, beznaděj na druhé lidi, na okolí. Někdo tě opustil, někdo tě ponížil, někdo ti ublížil? A co bys chtěl, chtěla? Aby se život zastavil, ztuhnul ve tvé představě a přání? Pokud se ti něco takového stane, tak je to prostě tím, že jsi se nepřijal sám v sobě, že jsi pro sebe cizím člověkem. Buď rozmazlený. Pokud tě někdo opustí, ať jde. Pokud ti ublíží, ať se s tím srovná on sám. Ale věř tomu, že vysvětlení toho, co se děje, je plně ve tvé moci. Lidé prostě hledají a mají právo hledat. My nemáme právo je nutit, aby hopsali podle našich představ, aby nám přísahali věčnost, neměnnost a trvalou službu. (26.1.2014)

 • - Film je natočen podle stejnojmenného románu Willyho Vlautina z roku 2007. (zajda404)

 • - Název filmu se objeví až před závěrečnými titulky. (griph)

 • - Natáčení Dakotě Fanning zabralo devět dní. (zajda404)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace