Legendární parta

Christina Steinberg

Joyce Arrastia

Scénografie:

Patrick Marc Hanenberger

Děti prostě potřebují v něco věřit. Lhostejno, zda je to Ježíšek či Santa Claus, Víla Zuběnka (či Zubnička), Jack Frost anebo velikonoční zajda... anebo Stín. Ale děti určitě chtějí raději věřit v něco pozitivnějšího, než jsou bubáci v podobě Stína. Ostatně i já byl dítě a chtěl, vlastně CHTĚL jsem věřit..., třeba že tady budu navždy, nebo že trhání zubů FAKT nebolí, nebo... Je mnoho věcí, v něž by děti chtěly věřit. A vlastně by v ně i věřit měly, protože to tak nějak patří k dětství. Tento film možná některým pochybovačům udělá jasněji - alespoň na čas, třeba na rok, či dva, anebo na pět let, kdo ví. Podstata postaviček je sice směřována spíše na americké dětičky, ale podstata filmu může zasáhnou každé dítě. Každé, které chce věřit. A možná to osloví i některé dospělé. A připomene jim to vlastní dětské víry i pochyby.(13.6.2013)

Rozpočet $145miliónovTržby USA $103,412,758Tržby Celosvetovo $306,900,902Tržby za predaj Blu-ray v USA $24,557,919Tržby za predaj DVD v USA $41,687,332║ Taký troška nešťastní animák ktorý sa asi na seba nezarobí, z jednej strany poväčšinou roztomilé postavičky(víla zubenka, Jack Frost, Veľkonočný zajac, trpaslíci, Santa,...), úžasná pestrofarebná animácia, miestami krásne uletené až dych berúce dobrodužstvo, 3D sneh a iné prskajúce efekty úžasné, dokonca sú tam aj dosť silné scénky, s tej druhej strany troška silnejšia temnota, tie čierne "asfaltové" kone sú fakt desivé, z toho by veru detúrence v kine mohli mať fakt hrôzu, v štýle prevedenia roztomilosť versus temnota sa to môže prirovnať Ga'Hoole: Legenda o strážcoch, osobne som najprv moc od toho nečakal ale nakoniec milé prekvapenie roka 2012. __No sakra videl aj druhý krát v kine a ono to má potenciál aj na Oscara za animák roka 2012. A áno ono si to po prvom vlažnom prijatí v kinách nakoniec aj na seba zarobí, podobne zle sa rozbiehal v kinách aj Ako vycvičiť draka. /videl v kine 3D verziu 2x: 100%/(1.12.2012)

// Distribútor: Paramount (DreamWorks) // Počet premietajúcich kín v USA: 3,672 // Otvárací Víkend USA: $23,773,465 //(25.3.2013)

,,JAKÝ TO ROZKOŠNÝ SEN! TAK ROZTOMILÉ...TAK PLNÉ NADĚJE A ZÁZRAKŮ. PROČ, TADY JEN JEDINA VĚC CHYBÍ? DOTEK STRACHU. TEN NIKDY NEZESTÁRNE. POCIŤ STRACH…….“ /// Superhrdinská story! Dospěláci maj Avangers a děti ….Velikonočního zajíce, Vílu Zuběnku, Santu …. Strach a smůla se jim lepí na paty, ale děti nebojte se! Víra (v dobro) strach překoná! Příběh, proti kterýmu jediný dítě nemůže říct ani ,,ň“. a Dospělákům by se zase mohlo líbit zpracování. Děti daj určitě 4* a vy velicí bubáci….hoňte si ego jinde než na animácích! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, kdo je Jack Frost. 2.) Cože? Sandman? Tak toho taky neznám…. 3.) Santa Claus? Počkej… a jó, už vím….(chodí k sousedům a nosí děti místo kapra…). 4.) Thx za titule: ,,to jméno mám strach napsat“! /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ *(8.3.2013)

V dnešní uspěchané době plné starostí jsem ráda, že se můžu díky podobným snímkům vrátit do dětství a užívat si základní životní pravdu: „Dobro vítězí nad zlem“ :o) Dítě ve mně je a vždycky bude a teď už jen záleží, jak budou tvůrci animáků šikovní a jak moc velké se ve mně probudí. Legendární partě se povedlo to, co už dlouho žádnému filmu, ani na vteřinu jsem nespustila oči z televize a prakticky ani nemrkala, jak mě animace, postavy a příběh pohltily. Do detailů propracované a vypiplané, že jsem dojetím nedýchala a v koutku rtů se mi neustále objevoval úsměv. Každá postava měla svůj osobitý charakter, kterým se vzájemně doplňovaly a nedopustily, aby měl příběh hluchá místa. Tahle parta mě tak šíleně bavila, že musím prohlásit, že snad lepší animák jsem ještě neviděla :o) Neznám nic lepšího, než utéct alespoň na dvě hodinky do říše pohádek!(21.3.2013)

Ale jo, proc by ne. Trailer sice slibuje skoro az epickou jizdu a vysledek je spis jen takovy postuchovani, ale film se nikde moc nezdrzuje a zameruje se spis na tu akci, takze se to da v pohode skouknout. Parta strazcu jsou sice jen takovy poserove a urcite by se dali vybrat i lepsi postavy, ale jsou to vcelku sympataci. Takze ve vysledku docela zabavna zalezitost na jedno skouknuti.(3.4.2013)

Věděla jsem už když jsem viděla trailer, že se mi tenhle animák bude líbit a překvapivě se mi dokonce nakonec líbily i postavičky, které původně vypadaly, že budou hrozné (zajíc byl fakt cool a Sandman byl prostě skvělý). Trošku na škodu bylo, že většinu těch postaviček my tady neznáme nebo jen velmi letmo, jinak by to určitě získalo ještě lepší dojem.(26.3.2013)

"Ztráta velikonoc nás hodně oslabila. A Zajdu ze všech nejvíc." Tahle parta mě bavila. Zejména namachrovaný zajíc v kapesním vydání byl vynikající, bohatýr Santa Mráz měl taky něco do sebe a vůbec nejzábavnější byl němý vřískal Sandman. A proti strachu pana Stína taky nemám výraznějších námitek, takže jsem se za asistence svých ratolestí docela pobavil a možná jsem i nějaké to poučení do života získal. Jen si ho nepamatuju, ale asi to bude něco ve smyslu, že věřit se dá v i v něco jiného než v tržní ekonomiku, neúplatnost politiků a zprávy na ČT.(2.11.2016)

Neuvěřitelně zábavný technický skvost, který nasadí a jede ve smrtelném tempu. Emoce fungují, humor je rozkošný, ani jedna scéna není hluchá... Dreamworks opět natrhnul Pixaru kabely od lampičky...(27.5.2013)

Ačkoliv nemám příliš v lásce moderní americké pohádkové postavy jakou je třeba Santa Claus coby z reklamy na Coca Colu vzniknuvší patron dobra a štědrosti, jenž se skupinou skřítků na Severním pólu monitoruje všechny děti, aby jim o vánocích na sobím spřežení přinesl nějaký ten dárek, musím s klidným srdcem říct, že tenhle animák mě, právě podstatou svých figur, k sebepoškozování nedonutil. Naopak, zcela zaujal a s nadšením jsem jej dokoukal. Obzor vědění si rozšíříme o několik dalších nových pohádkových bytostí, mezi zajímavé přijde určitě Sandman (hrdina pohádek Hanse Christiana Andersena), Jack Frost, o kterém jsem si z jiného filmu myslel, že je to sněhulák, zatímco se jedná spíš o magického ducha mrtvého chlapce, u nás se zažitým jménem Mráz, děda Mráz, Mrazík, dále pak Velikonoční zajíc, který vypadá jako Kojot Vilík z animáků Road Runners anebo víla Zubněnka, která sedmiletým Američanům cpe doláče pod polštář za jejich mléčné zuby. Vskutku bizarní partička. Proti nim povstane záporák Stín a uhněte se z toho docela slušná polízanice. Pokud vás už omrzela Červená Karkulka, kůzlátka, prasátka, Jeníček s Mařenkou, hloupý Honza, statečný Jiřík, lakomá Barka nebo komunista Dařbuján, tahle parta vás zaručeně pobaví.(3.8.2013)

Nejzajímavější je, že tenhle film ukazuje, jak vnímají Američané své děti jako mnohem vyzrálejší než Češi. Film je pro děti stejné věkové kategorie jako Kozí příběh, stojí na stejných základech (shromáždění pohádkových postav), ale i přes klišé a patos se tu divák nepodceňuje. To je chvályhodné.(5.12.2012)

[imdb: 7.2/10] | me: Priamočiara rozprávka pre najmenších, ktorá sa nesnaží byť viac. Deti (hlavne tie americké) si to určite užijú, pretože celá táto rozprávka je tu iba pre ne. Dospelý divák ma teda možnosť vrátiť sa v čase a vypnúť tak mozog na celých 90 minút, pretože tu žiadne skryté odkazy, vtipy, ... nenájde. Je to novodobé spracovanie klasického motívu boja dobra proti zlu, kde prvé husle hrajú takmer všetky (ako som už spomenul - hlavne pre americké deťúrence všeobecne známe) rozprávkovo-prázdninové legendárne postavičky. Jednoduché, fajn, ok. [3.5 *](13.7.2013)

Znova sa nehanbím dať poctivému animáku kladné hodnotenie a pozitívnu recenziu. Aj keď z pomedzi animovaných filmov to nie je tento rok úplný top, tak predsa je to kus dobrej rozprávky, ktorá dokázala zaujať aj chalana, ktorému tiahne na tridsať. Príbeh je zasadený do atraktívneho prostredia s veľmi chytľavou atmosférou a dokázal ma vrátiť o dve desaťročia naspať. Mal som trošku obavu ako to bude fungovať medzi jednotlivými 'strážcami', ktorý sú samé o sebe dosť svojské, ale chémia nakoniec fungovala. Podstata a pointa príbehu síce nebola nič svetoborné, ale réžijne to malo hlavu aj pätu, grafika bola fajn, rýchlo to ubiehalo a hlavne nenudilo. 80%.(10.11.2013)

Animovaný film, který vrací diváka do dob, kdy tento žánr nebyl určený dospělým, ale těm nejměnším. Dobro a zlo je tedy jasně rozděleno, žádného sofistikovaného, složitého humoru se člověk nedočká, konec je předem jasný. A přes to vše musím přiznat, že jsem v závěru byla lehce dojatá.(27.1.2013)

Musím o jednu hvězdu nadhodnotit, protože animák, který by měl úplně jiný koncept než většina dnešních pohádek a nesnažil se mi vštípit nějaké mravní ponaučení, tu nebyl už sakra dlouho. Rebelka, Na vlásku (přestože ta je povedená), nebo Croodsovi - všechny jsou jako podle nějaké šablony. Ale Rise of the Guardians, to je jiná. Konečně! Nemluvě o vizuálu, lepší a realističtější jsem u animáku prozatím neviděla. Mimo to film přímo srší nápady - potetovaný a drsný Santa-Rusák (jen ten nesantovský obleček mi nepadl do oka), Jack Frost, Sandy man nebo zeměkoule se světýlky (=věřícími dětmi) ? Jednoduše unikátní. Mimochodem, u tohoto kousku obzvlášt doporučuji původní dabing a to kvůli přízvukům :)(30.11.2013)

Mozno si Legendarna partia nezasluzi az 5 hviezdiciek, avsak ten hlavny dovod, preco som pridal aj tu piatu hviezdicku bolo 3D rozlisenie a v kine to malo skutocne svoje caro. Nie vsetky filmy, ktore su v 3D natocene maju aj nejaky zmysel, ale tento animak je pre 3D ako stvoreny. Krasny, putavy akcny pribeh a plno krasnych svetelnych vizualnych zaberov, staci to vidiet v traileri je nielen zaujimavy pre malych, ale i pre dospelych a je idealny na vysielanie rovnako pocas vianocnych ako aj velkonocnych sviatkov. Taktiez za pochvalu stoji aj hudba Alexandra Desplata. __________ Chris Pine - (Jack Frost) +++ Alec Baldwin - (Sever - Santa Claus) +++ Jude Law - (Tieň) +++ Isla Fisher - (Víla) +++ Hugh Jackman - (Zajac Bunny) +++ Dakota Goyo - (Jamie Bennett) +++ Khamani Griffin - (Caleb) +++ Kamil McFadden - (Claude) +++ Produkcia: Guillermo del Toro +++ (Videl v 3D kine 03.02.2013) +++(17.2.2013)

Tak chudák bubák, on byl smutný, že na něj nikdo nevěří, a tak chtěl všem ukázat, že i s ním se musí počítat. Ovšem tvrdá parta bojovníků, složená ze santy, velikonočního zajíce, zubní víly, Jacka Frosta a dalších, se zastrašit nenechala, a to zejména díky tomu, že to santa cítil v břiše (něco podobného cítím já, hlavně když mám hlad), a hrdě vzdorovala a bubáka překonala. Takže vše dobře dopadlo a děti se nemusí bát stínů.(13.1.2013)

Dabingové prokletí občas pořádně zamíchá hvězdičkami, Jackmana nebo Lawa by totiž určitě byla radost poslouchat. Čímž netvrdím, že kino bylo špatné - filmu sluší, o tom žádná. Legendární partě se daří pracovat s výjimečnými postavami i s jejich výjimečnějšími schopnostmi, potenciál výbušné akce ale přesto zůstává naplněn jen z poloviny. Podobně bohužel sem tam zaskřípe i dějová linie či napínavé zvraty: téměř pokaždé, kdy se má přihodit něco zásadního, se tak děje jen jakoby mimochodem a bez patřičné animované elegance. Příběh je celkově hodně fajn, devadesát minut ale navodí pocit spíše přeplácaného olbřímího videoklipu, prokládaného náloží povedených gagů než celovečerního filmu, který by měl nějaký širší smysl. Přitom poselství by se našla a některá jsou hodně cool - no prostě děcka si to užijou. Přitvrdit! Del Toro si nevybral vyloženě špatnou látku, jen se mohlo více cílit na dospělé. To ale asi napraví až MARVELovští Guardians of the Galaxy za dva roky... P.S. 3D 45%(20.11.2012)

Tři a půl hvězdičky zaokrouhluji nahoru za hezký pocit, který jsem z Legendární party měl. Jistě, příběh je maximálně dětský a jednoduchý, všechno je vlastně jasné od samého začátku a tak dále. Jenže hlavní postavy se skvěle špičkují, velikonočního zajíce mluví Hugh Jackman, hudbu složil Alexandre Desplat, se spoustou nápadů přišel Guillermo del Toro (Velikonoční říše s kamennými vejci je naprosto úžasná) a s digitální kamerou radil Roger Deakins... Je to pohádka.(14.12.2014)

Tak zde máme další vánoční animák, který nám vnese jasno jak to s těmi Vánocemi vlastně doopravdy je. Zajíc, Večerníček (ano, je to opravdu pro děti), Zuběnka a Santa Claus s ruským přízvukem Aleca Baldwina se spojí s Jackem Frostem proti Černodýmovi. To vše pod dohledem Měsíčníka. Komu tohle dalo zabrat ať zvedne ruku. Jedná se o takový animovaný dětský Avengers. Dětinské je to asi podobně jako Horton. 50%(12.3.2013)

Někdo byl velmi napadity, fantasialni.. bravo, smekám. :-)(18.11.2013)

Spolu s Ralf-Rozbito najlepší animák za tento rok. Legendárna partia rovnako ako ostatné drahé animáky očarí nádhernou animáciou (a 3Dčkom), ale to niečo čo chýba ostatným nalešteným rozprávkam je príbeh. Legendárna partia ma príbeh, ktorý je hravý, vtipný, akčný a okrem toho ma aj kopec sympatických postáv. Nuda skutočne nehrozí, 90 minút ubehne ako voda a vy v tom príbehu, ktorý je plný neskutočných fantasy vecí sa nebude vedieť nabažiť. 89% - 4*(25.4.2013)

Nakonec z toho vzešel celkem slušný animák, kde nechybělo skoro nic, co by správný animák měl mít. Je to animák dělaný pro americká dítka. U nás se schovávání vajíček a vkládání vypadlých zubů pod polštář moc nepraktikuje, to mě zas tak nevadí. Hlavní je, že se budu bavit a něco si z toho taky odnesu.(16.6.2013)

• playboxguest

Za rok 2012 asi ten nejnudnější animák, který jsem viděla. Dabing parádní, animace též, ale ten příběh byl tak nezajímavý, že jsem ho poslední půlhodinku doslova prozívala a bylo mi šumák, jak dopadne. Velká škoda, protože naopak 3D: ***** je u tohohle animáku společně s Na Vlásku to nejlepší, jakého se mi zatím dostalo. Výborné efekty i pestrost od začátku do konce!(19.3.2013)

Vizuálně super, pro děti blaho, ale já se nudil.(20.4.2013)

Vydarený, pohodový animák, ktorý sa dokáže vyhnúť takým šialenostiam, akými oplýva napr. Shrek, a zdarne dopláva do konca. Nemám nijakých väčších námietok, som úplne spokojný. 80%(29.12.2013)

Viděl jsem mnoho animovaných snímků v roce 2012, ale žádný mne neuchvátil jako právě Rise of the Guardians. Žádná romantika, žádný trapný humor, ale obyčejná krásná pohádka. U dětí jistota, že je tato parta bude bavit, u dospělých si budou srdce získávat hůře. Já si pohádku užil a hlavně přenádhernou vizuální stránku.. 8/10 = 88%(9.3.2013)

Musím sa priznať, že vôbec som nevedela o čom to bude ale aj tak som čakala od toho veľa. Nakoniec bola z toho rozprávka o viere detí a nebolo to presne tak ako som očakávala, nevadí. Občas som sa schuti nasmiala a ten ňuňu malý králiček bol proste juj, škoda, na neho deti nemuseli veriť aspoň by zostal zakrslý. Určite táto rozprávka nebola sklamanie ale nebolo to zas ani najlepšie. Slabé 4* A Santova kérovica Naughty bola vážne pecková.(11.6.2013)

• IQ Tiqe

Příliš infantilní. Koukatelné ano, ale aspoň nějaká originalita nebo neprvoplánovost by stála za to. Patos z toho přímo kape. Ale bavila mě ta malá blonďatá holčina a pak hlas Isly Fisher. # [vidněo: monitor, 5.1, EN sub] # příběh 4 | hudba 6 | humor 1 | akce 8 | napětí 0 | pustil bych si znovu 3(2.3.2013)

Viděno v italském dabingu, ale i tak to celkem ušlo. Je to celkem originálně zpracovaný neoriginální námět. Rozhodně neurazí a mladší diváky velmi potěší. Jen mi to přijde spíše jako jeden z těch animáků, co je vážně jen pro děti a pro dospělé už tolik ne.(1.4.2013)

Dlouho jsem neviděla takhle sympatický a originální tým. Máme tu drsňáka Dědu Mráze (někdo si ho plete se Santou, ale jeho ruský přízvuk a absence ho-ho-ho tomu odporují), děsně cool australského velikonočního zajíce, barevňoučkou vílu Zuběnku s armádou maličkých a neskutečně roztomilých víl zubniček, originálního nemluvného (ale u nás neznámého) pána snů Sandmana - a pak je tu sexy Jack Frost, který vládne sněhu a mrazu, ale vlastně neví, co má na světě za úkol. Společně pak musí porazit Stína/Boogeymana, který chce všechny děti na světě připravit o víru v nadpřirozeno a sny. Přiznávám, příběh sám nenabízí nic moc nového, ale kopa vizuálních nápadů, slovního popichování a charisma postav (dabují je třeba Hugh Jackman nebo Alec Baldwin) vám na to dá zapomenout. Několikrát jsem se přistihla, že jsem naprosto propadla vyprávění a děstě si užívala každý vtípek a každou nádherně naanimovanou scénu - přesně jako málé dítě. A tak to má být.(2.7.2014)

• dex2man

Kvalitní animace nevyváží protivné postavičky. Od Frosta až po rusko-přízvučnou mutaci Santy Moroze by zasloužili nakopnout do příslušných pixelů s přistáním na severním pólu bez zpáteční letenky. Jediný originální a zábavný “Večerníček“ to sám nezachrání, ani kdyby se rozkrájel. Asi už jsem si za poslední léta moc zvykl na vysoký standard dvojsmyslného humoru, který pobaví dospělé i potomky rovným dílem a nejsem ochotný se v roce 2013 vracet na počátek infantilních taškařic. Ale Dreamworks si za to můžou sami, neměli s tím tenkrát začínat…(3.5.2013)

Překvapivě vtipný a zábavný animák, který vyprodukovalo studio DreamWorks. Nádherná animace jde ruku v ruce se solidním příběhem (na poměry mezi animovanými pohádkami), sofistikovanými vtípky a parádním záporákem. Tak proč ne.. :)(21.10.2013)

Perfetní! Plné nápadů, zajímavých postav a lokací a líbivé animace! Až je neuvěřitelné, že to všechno stihli za 90 minut! Určitě jeden z mála animáků, na který se rád podívám znovu. Hodně milé a pozitivní (i přes, jak jinak, než povedeného záporáka)! 85%(30.6.2013)

Santa Claus jako potetovaný Rus se dvěma meči a velikonoční zajíček jako namachrovaný drsňák s bumerangem?? No, co na to říct... V zásadě je to pohádka o důležitosti víry dětí v nadpřirozené bytosti, což je moc pěkné, ale bohužel se v tom tak nějak nehezky odráží tendence dnešní doby. A kouzlo je pak tatam. Navíc by bylo fajn, kdyby se tam našlo o něco víc komických momentů než jen scéna s rozčarovaným yettim, který barví hračky na modro/červeno. Stojím si za tím, že mezi současnými animáky by se našly daleko povedenější filmy. ~(2,8)~(14.2.2014)

Nečekaně příjemné překvapení a s Raubířem Ralfem zatím nejlepší animák, který jsem letos viděl. Už téma mě zaujalo, ale byl jsem trochu speptický k tomu zda se mé očekávání filmu podaří naplnit. A podařilo. Měrou vrchovatou. Pohádkoví Avengers zasahují a jde jim to stejně dobře jako těm marveláckým. Téma o tom jak důležité je chránit dětskou víru v zázraky je výborné stejně jako jeho zpracování a totéž platí o postupném odhalování Jackova tajemství. Občas zábavně ujeté, občas pohádkově nádherné a občas až překvapivě akční. Nechybí emoce, vtípky a ptákoviny, několik vizuálně vymazlených momentů a několik opravdu silných okamžiků. Pojetí Santa Clause pobavilo, stejně jako drsný velikonoční zajíc, Sandman vyloženě potěšil. Animace tomu dokonale sedla a celé to šlapalo jako hodinky.(15.6.2013)

Nemůžu si pomoct, ale na mě to zapůsobilo. Příjemně se na to dívá, pěkné animace. Pohádka, jak se patří na odreagování. Zlo nikdy nemůže zvítězit na dobrem... s tím musel bubák počítat :D(3.8.2013)

Příběh Jacka Frosta, česky zřejmě dědy Mráze, a pár dalších postav, pro které v českých zemích ani nemáme ekvivalent. Vcelku pěkný animák se spoustou roztomilých vtipů a postav, boji dobra se zlem a dobrodružství. Bohužel ale postrádá hlubší dějovou linku a vše je tak trochu slabší. Zdá se mi, že to mohlo být lepší a je to možná i tím, že jsem čekal něco jiného, ale musím dát nižší hodnocení, ač je to animák a ty vždy hodnotím kladně.. Určitě stojí za zhlédnutí, ale myslím, že jednou to bohatě stačí. 65%(31.3.2013)

Tak tenhle animák mě dostal. Neskutečně pestrý, geniálně střídající humorné a kouzelné scény s těmi děsivými, ze kterých budou mít děcka noční můry ještě 2 týdny poté. Jen to musím najít v nějaké lepší kvalitě, takový animák si musím zazálohovat pro svoje děcka :)))(17.10.2014)

Po dlouhé době opravdu hezká a smysluplná pohádka s poselstvím. Jak už bývá zvykem dobro bojuje proti zlu a vše dobře dopadne. Sice je to vše o amerických postavách, ale nevadí i tak to potěší. Opravdu dobře zpracované, jak animace, tak děj, vtip a moudra.(21.2.2013)

Príjemné oživenie animovanej ponuky, kde vystupujú klasické americké postavičky ( nie komiksové ) obhajujúce ozajstné hodnoty.(3.3.2013)

Jsou filmy pro děti a filmy zkrátka jenom dětinské. Legendární parta je naštěstí ten první případ a vedle dětské verze Justice League, kterou místo Supermana, Batmana nebo Wonder Woman tvoří Děda mráz, Velikonoční zajíc nebo víla Zuběnka, nabízí humor, který ocení i dospělí. Nejsem si na druhou stranu jistá, jak budou menší děti reagovat na temnotu, která tu má celkem ostré zoubky (stínoví koně jsou opravdu hororoví), a taky na to, že Zubnička, Sandman i hlavní hrdina Jacka Frost jsou v českém prostředí neznámí. Přesto je to kouzelnější film než poslední pokusy Pixaru a na tváři se mi při sledování usadil hovězí úsměv.(29.6.2014)

Nijak výrazný, vtipný nebo vizuálně dokonalý, ale nápad, onen hlavní nápad, který pohání celý příběh je natolik poutavý, že jsem si tento animák, překvapivě užil.(7.5.2013)

• Zodd

Už si to po těch letech nepamatuju, hodně rychle jsem to zapomněl. I přes název (hlavně ten orig.) to bylo i na poměry DreamWorks neskutečně dětské. Na druhou stranu to nebylo překvapivě vůbec otravné. A to je asi ten důvod. U málokterého filmu jsem tolik cítil to spotřební zboží vzhledem k možnostem studia, přesto pro mladší věk vůbec ne špatné. Škoda, že s tím nepřišel Disney nebo Bluth dvě tři dekády zpátky, takhle působí jako z jiné planety (či snad části světa) a svých diváků si proto moc nenajde. Pokud si ho nebudou pouštět jen na Vánoce. Jestli mi něco opravdu zůstalo v hlavě, byl to tragický flashback (nebo to nebyl flashback?) hlavního hrdiny a o rok později ta mánie fanartů párování jeho s Elzičkou. U toho jsem se zasmál rozhodně víc než u celého filmu.(27.10.2019)

Sandman!!!!!!(24.6.2013)

Bez debat jeden z nejlepších animáčů od dob prvního Shreka.Poslední dobou nám tvůrci animovaných filmů tlačí do hlav samá moudra, klišé, nudu, šeď a tunu moralit na úkor srandy.Legendární Parta je jako svěží vítr, který rozčechral čím dál tím hlubší dno župmy americké animované produkce.Především za to může výtečný příběh a napínavý a dobrodružný scénář.Samozřejmě je tam celkové poselství o soudržnosti a duchu vánoc, to ovšem pokládám za důležité a to především pro ty nejmenší diváky, které film může na tohle téma výborně připravit.Atmosféra je úžasná a jak deprese tak i bez moc a strach se tvůrcům podařilo perfektně našroubovat s elitní plejádou výjmečných postaviček a charakterů a jako bonus neskutečná porca zábavy a to především díky výtečnému Velikonočnímu Zajíčkovi, kterej byl tak hustej a nahláškovanej, že se minimálně vyrovná Oslíkovi ze Shreka.Legendární Parta pro mě byla dokonalé překvapení, u kterého sme se celá rodina krásně bavila a s chutí se k tomu kdykoliv vrátím.99%.(24.9.2013)

Legendární parta je velice dobře natočený animák, který nepostrádá jak vtipné scény, tak megaakční sekvence, při kterých se mi tajil dech. Jednoznačně nejsympatičtější postavou byl pro mě Sandman, který budil dojem roztomilého panáčka, ale když šlo do tuhého, tak to uměl parádně roztočit. Jack Frost byl rovněž sympaťák a nejvtipnějšími hláškami mě dostal Velikonoční zajíc ("To je ale kosa!", "Asi vrhnu mrkev!"). Animace se mi celkově opravdu líbila, a ikdyž se tu tvůrci nevyhnuli oněm poučným a sentimentálním scénám, tak i přesto si mě tento snímek získal. Zkrátka milá oddychovka, která ve mně vyvolala jak smích a radost, tak i smutek a napětí.(21.9.2013)

• honajz

Tak nám móda crossoverů a propletenců komiksových postav v jednom filmu dorazila i mezi tuhle legendární partu - Mrazíka zamlada, reklamního Santu Klause, vílu Zuběnku, kterou snad v ČR nikdo nezná, nějakého písečného mužíčka, co rozdává sny, velikonočního králíčka, co je nabroušený, ale dává ta barevná velikonoční vajíčka (to je tedy taky pakárna, vám povím, ještě že u nás dětem nemusím ta vajíčka cpát někam pod lopuchy v lese), a na druhé straně strašidelného bubáka... Nechybí dokonce ani psychologický efekt (kdo vlastně jsem? jaká je moje minulost?), i když se s ní dále nepracuje (proč Jack Frost alias Mrazík nenavštíví potom svoji zachráněnou sestřičku?) Na všem je vidět, jak to mělo být hezké, barevné a hlavně pro 3D, takže nechybějí propasti, jámy, skoky do jam, průlety oblohou a mezi mraky... Až člověk skoro zapomene, jak hloupý je ten příběh, a že věřit může člověk možná v Boha, ale určitě ne v postavu vymyšlenou reklamními agenty. Mohlo by se namítnout, že mi chybí poetické a dětské cítění. Možná. Ale tuhle jsem na Kampě potkal vodníka a víly, tak to možná zase tak zlé se mnou nebude. A bubáka se přitom taky nebojím, heč. (Btw, náš šestiletý syn se u té telenovelové selanky nudil už po dvaceti minutách.)(8.12.2013)

Jediná vec ma nútila dať nižšie hodnotenie a to tiež len do chvíle kým som ju naplno pochopil. A teda záležitosť týkajúca sa moon told me so... Najprv mi to pripadalo akože buď tvorcovia nevedia ako majú pôvod guardianov vysvetliť, alebo že nechcú k tomu využiť priamo náboženstvo, no niekým zhora si aj tak dopomôžu. A potom som si to uvedomil. Veď mesiac je tu dôležitá postava! Všetci hrdinovia predsa prichádzajú/pracujú v noci. Či už majú deťom zabezpečiť sny, alebo darčeky, vždy prichádzajú v čase keď všetci spia. Oni majú na starosti detskú vieru v sny, nádeje a splnené priania, a mesiac im pri tom svieti na cestu. Jednoduché, ale pekné. Asi by som mal pozerať viac animákov, lebo takto raz za čas ma vie takmer hocičo ohúriť. No som si istý, že nie každá rozprávka má natoľko známe a napriek tomu stále zaujímavé postavy.(25.12.2013)

Tenhle film mě moc mile překvapil. Nečekala jsem, že se mi bude tak líbit. Výborná animace i boží atmosféra z něho šla. Moc se mi líbil i hudební doprovod. Film krásně navodí tu pravou vánoční atmosféru vhodnou nejen pro děti, ale i pro dospělé, kteří se rádi vrací do dětských let. 85%.(17.1.2017)

Bombastický animák.(25.12.2018)

Jelikož je Legendární parta zaměřena spíše pro mladší publikum, velice mě zajímá, jakým způsobem bude přijat u nás, kde nevyšla kniha Williama Joyce, a kde především ani nejsou příliš zažité postavy Jacka Frosta, Sandmana a de facto ani Víly Zuběnky. Film samotný je v na animáky průměrném 3D, nechybí mu moc dobré momenty ani emoce, přesto se občas potopí do vln patosu, což se samozřejmě dalo čekat. Bavil jsem se sice méně než u Raubíře Ralfa, ale pořád patří Legendární parta mezi nejlepší animáky letoška.(20.11.2012)

Legendární parta je pěkná pohádka, která potěší nejen děti. Všechny postavičky jsou pěkně vymyšlené a mají svůj prostor. Líbilo se mi, že se v pohádce nevěnují pouze Vánocím, ale jsou tu třeba i Velikonoce. Yetiové a malý skřítci jsou vtipní a nejednou mě rozesmáli. Příběh je hodně povedený, hudba filmu sedne. Za mě 90% :)(6.5.2013)

Pro danou cílovou skupinu je to na pět hvězdiček.(29.11.2014)

Pekná rozprávočka. Vtípky nie sú práve zapametania hodné, ale ako celok sa to sleduje výborne. Paradna animacia a sympatické postavy.(2.3.2013)

Mám rád príbehy, kedy sa múdrosti Zenu dostanú podobu príbehu, ktorý je natoľko univerználny, že si v ňom každý nájde to svoje. Zobrať tie najznámejšie legendy a spojiť ich do jedného príbehu spravili mnohý tvorcovia a väčšinou sa jednalo o podarené filmové diela. Taký sú aj Rise of Guardians. Pekné obrázky, podmanivá Desplatová hudba a krásne napísané a nahovorené postavičky. Súboj so Strachom je krásnou paralelou k tomu aby sme verili vo svetlo a nedali sa zlanáriť tmou. Že naše myšlienky sú tie, ktoré nás dokážu zradiť ak si nedáme pozor, a že častokrát strata všetkého napomáha k tomu aby sme prišli na to, kto vlastne sme. Krásne posolstvo vyslúžilo filmu 4 hviezdu, inak by som dal tri. Nie je to také výrazné ako napríklad Rango, alebo Ako vycvičiť draka, ale má to mnoho skvelých miest o ktorých som presvedčený, že ich znovuobjavim, keď sa k filmu znova vrátim.(16.3.2013)

Sandman je kouzelný! Proč z něj Gaiman udělal idol gothické subkultury?(3.1.2016)

• Hem.m

Ponaučení z filmu: Děti jsou tak hloupý.. Ze dne na den přestanou věřit a pak zase začít věřit, to umí jen děti, no.. Tato pohádka má jednu geniální stránku a to je naprosto skvělý záporák, Stín/Strach, který nikdy neudělá chybu, chybný je jedině film.. A nejhorší na tom bylo to, že toho, kterého zabil, na konci zase žije. Já být Džekem Frostem, tak se určitě spojím se Stínem, byl totiž skvělý. Ale ten konec mě dostal jak nikdá, takhle hloupě to zvrátit, to bych nevymyslel ani já.. Ale tak musím zase říci jedno plus, taky bych chtěl tu mrazící hůlku, jo a hudba je příšerná, no, spíš jen průměrná, ale už mi to vadí..(18.8.2013)

Příběhově nepříliš výrazný animák a to i navzdory jinak dost originálnímu námětu. Humoru je poskrovnu, je to spíš cílené na děcka. Animace vrcholů od Pixaru sice nedosahuje, ale až na nijak zvlášť sympatické postavičky nepůsobí špatně. Je to takové spíše průměrné a místy to i trochu nudí.(20.12.2019)

Pěkné, roztomilé, zajímavá animace.., ale na mě tam bylo moc fanfár, pozlátka a dětí.(21.4.2013)

Santa je teda pekněj drsňák. Trochu zplácanina,ale zábavná a pěkně udělaná. Je hezký vidět tradiční postavy zas v trochu jiném světle než jen santu hodného hloupého tlusťocha, malého roztomilého velikonočního zajíčka a vílu zubničku co je vlastně jen zmenšená dáma v barokních šatech.(15.8.2014)

Príjemná rozprávka o tom, aké dôležité je, aby deti verili v niečo, čo neexistuje. :-) Len mi je záhadou, kto bol ten piesočný mužíček? Na neho tiež veria americké decká? Aj s ostatnými členmi party to ale u tunajších detí nebude ľahké, asi len tá Zúbková víla sa tu dokázala presadiť. No nemusí to vadiť, animácia je pekná, príbeh tiež celkom ujde a občas je to aj zábavné.(14.12.2014)

Naprosto luxusní animák! Výborná animace, výborný příběh, výborný hlavní hrdina, výborní další hrdinové (Santa, Velikonoční zajíc, Sandman), výborný záporák kterému jsem fakt věřil, že chce vyvolat u dětí strach a noční můry. Konečně fakt suprovej záporák, páč v ostatních animácích jsou většinou ti záporáci směšní. Pro mě určitě nejlepší animák roku 2012!(20.12.2014)

"Ať to není kuře !! Ať to není kuře.. Jenom né kuře !!" - "Jack Frost !!" - "Beru zpět !! Kuře je lepší.." ;)(2.5.2015)

• hous.enka

Pár dobrých scének, ale příběh je tak slabý, že by u toho jeden usnul (ne, já jsem byla z nás dvou ta statečnější). Všechny postavy mi byly nesympatické jak svým zjevem, tak svým egoistickým jednáním. Dreamworks v mých očích stále klesá a já se jen utvrzuji v tom, že americké animáky poslední doby stojí za nic a příště si pustím raději evropský animovaný film.(30.9.2013)

velmi příjemná a pohodová záležitost, já se skvěle bavil. Vizuál je výborný a příběh originální...skvělé(2.7.2017)

Pro mě téměř na plný počet. Výborná animovaná zábava, kde je střetů "kouzel" více než ve všech dílech H.Pottera dohromady. Zapracování lehce moderního kabátu, pokérovaný Santa s pirátskými mačetami a turbo sáňkami, je velmi zdařilé, nenáslné a vyloženě baví. Celé pojetí filmu je originální, nápadité a se svěžím akčním nádechem, který skvěle funguje. Postavy jsou parádní jak charakterově, tak vizuálně. Děj samotný je taky dobře svérázně napsaný, je jak dětský, místy pochmurný, tak akční, dojemný, správně vánoční a dobře zakomponovaný s příběhem Jacka Frosta a hledání sebe sama. Mě se to hodně líbilo.(3.3.2013)

Nádherné a okouzlující, nápadité a zábavné. Údiv, naděje, radost, hezké sny. To vše zajišťují strážci pro děti. Co k tomu říct? Dostali mě celou. A bylo mi potěšením.(18.10.2015)

Animáky, to já můžu! A ne že bych byl zrovna ta cílená věková kategorie. Perfektní animace a grafické zpracování (škoda že jsem neviděl ve 3D). Další velmi povedený animák. Pokud máte doma problém s dětmi a rádi byste ještě o pár roků oddálili dobu, kdy přestanou věřit, toho je ten pravý film, který jim máte pustit. A kdo ví, možná jako bonus dostanou ještě nějaké ty bytosti navíc.(3.3.2013)

Parta nepravděpodobných hrdinů - Děda mráz (protože je to kozák, tak nepíšu Santa), Velikonoční zajíc, víla Zuběnka, Sandman a Jack Frost a jejich různí henchmeni jako třeba skřítci, zubní víly nebo Yettiové se musí spojit, aby porazili zlého stína a zajistili dětem po celém světě klidné dětství :-) Originální a zábavné.(8.12.2014)

Čekal jsem teda absolutně něco jiného, ale film se mi líbil. Byl sice hodně dětský, ale já se prostě asi jen umím dětsky usmívat. Pohladilo mě to. Nehledě na to, že Jack Frost by parádně fungoval jako komiksová postava a byl mi hodně sympatický.(2.3.2013)

Naprosto skvělá jízda. Postava Frosta byla nejoblíbenější. Ten jeho lišácký sarkastický přístup a komentáře mě dostávaly. Ve snímku je tolik malých drobností, náznaků a vtípků, že to lze těžko popsat a vidět film jen jednou (alespoň mně) rozhodně nestačí. Neskutečně vtipné mi vždy přišly rozepře mezi Frostem a velikonočním zajíčkem (i když zajíčkem? zajícem jak hora se samými šlachami). Novinkou pro mě bylo, že dárky nevyrábí skřítci, protože jim to nejde a jsou ňoumové, ale yetiové. Jsou tu i skvělé obraty jako místo "asi hodím šavli" tak "asi vrhnu mrkev." No prostě se na něj musím podívat znova, abych našla další frky, které mi mohly uniknout. Jo a k animaci, to nemá ani cenu se vyjadřovat - perfektní. "Zbožňuju, když mě někdo unese v pytli na druhý konec světa."......"Tolik let se sem snažím vloupat, chci si to tu prohlídnout." - "Jak to myslíš vloupat?" - "Neboj Yetiové mě sem nepustili... Ahoj Phile"......."A v úplném jádru máš... malinký dřevěný miminko?"(1.6.2013)

Legendární partu si dokážu představit úplně jinou, ale chápu, že je tenhle animovaný příběh zaměřen na dětské publikum. Mě neurazil a ani nenadchnul. Nekoukalo se na to špatně. Byl tu moment, který mi připomenul legendární Nekonečný příběh. Kouzlení s mrazem bylo celkem pěkné a "zhmotňování" dětských snů také. Vypadalo trošku jako Potterovic patroni. Nejsympatičtější postavou ze všech zúčastněných mi přišel Sandman, nositel dětských snů. Netušila jsem, že taková postavička vůbec existuje. Přece jenom u nás máme poněkud jiné pohádkové postavy, které nás doprovázejí dětstvím.(27.3.2013)

Veľmi pekná rozprávočka, ktorá po dlhšej dobe priviala príjemný vánok. Partia strážcov je fajn, no tento animák zachraňuje v prvom rade prítomnosť mocného zla, ktoré je výborné. Na rozprávky tohto typu by sa mali dnes decká predovšetkým pozerať, preto ma udivujú nízke tržby. Aj pre tých väčších ide o dobrú zábavu, najmä vďaka krátkej stopáži.(9.4.2013)

Ve své kategorii si tu hvězdičku navíc zaslouží.(15.8.2013)

Po dlouhé době krásná pohádka pro nejmenší o známých postavičkách z dětství a zjištění, že i ty to nemají lehké :)(8.12.2013)

Rusofilní Santa, víla řízlá dinosaurem, bojovej zajíc, Sandman, ze kterýho Gaiman hryže klávesnici a metrosexuální albín vs. Jude Law, kterej chce ovládnout dětskej svět. Místy vtipný, animace na úrovni, ale z mýho pohledu to není ten typ animáku, kterej by dokázal pobavit jak děti, tak dospělý. 60%(15.8.2013)

Už aj pán Werich spieval "a deti pre radosť a radosť pre deti" a tak to aj je, deti potrebujú radosť, potrebujú dačomu pekému veriť ... pripomínalo mi to taký detský Avangers ...(21.10.2013)

Velmi dobrá animace, byl jsem velmi nadšený vidět Legendární partu velmi zajímavý film.Nejlepší animovaný film roku? Animace byla úžasná, postavy byly dobře modelovány a barvy a krajiny byly skutečně nádherně vytvořené. Alexandre Desplat hudba skóre má správné množství šumivého dobrodružství a rozmarné fantazie.Psaní je promyšlené a vyvážené, Vizuální hříčky byly úžasné, akce a bitva byla vzrušující, bylo to zábavné a to má osvěžující pocit. Postavy mají odlišné osobnosti a mají určitý půvab k nim, těžko rozhodnout, kdo byl můj oblíbený.Dabing je úžasný, nikdo nebyl špatný, Jude Law je zdvořilý a zlověstný a Hugh Jackman je velmi legrační. Ale Alec Baldwin byl velkým překvapením, částečně proto, že byl naprosto k nepoznání. All in all, velký animovaný film, který kompletně žil až do svých očekávání.(4.4.2013)

Velmi hezké a povedené. Originálně pojaté postavy velikonočního zajíce či Santy. Legendární parta pobavila a chvílemi dokonce i dojala a připomínala takové Avengers nebo "Sedm statečných" pro děti. Připomínají nám fakt, že v každém z nás je kus dítěte, které by mělo na podobné věci věřit :)(3.12.2012)

Vždy, keď pozerám nejakú staršiu rozprávku, od Disneyho napríklad, spomínam ako som to vnímala ako menšia (Nehovorím pred niekoľkými rokmi, pretože, ono to naozaj nie je tak dávno). Ale už som nemala ten pocit... nadšenia, úžasu a niečo, čo proste prežívajú deti. A ja som to pri tomto opäť pocítila. Bolo to krásne. Bála som sa, že to bude hnusná moderná rozprávka. Ale Dreamworks sa trafil. Opäť som bola malým dieťaťom, ktoré chcelo byť jedným z nich, lietať vo vzduchu, šmýkať sa po ľade. Zatiaľ najkrajšie prekvapenie roku. :)(10.3.2013)

Celkem fajn animák s pár prima nápady (Yettiové, sbírání zubů), ovšem také tak trochu promarněným potenciálem. Akčním scénám chybí drajv a z kooperace pohádkových legend se také dalo vytěžit daleko víc. Dospělé to navíc asi moc neosloví, což je škoda hlavně kvůli tomu, že zdejší děti se u některých u nás neznámých postav asi taky nebudou příliš chytat. Jako prima jednohubka s pár vtipnými momenty ale stále dostačující.(17.4.2013)

Nechci tvrdit, že mě "Legendární parta" zhnusila, film se mi ve skutečnosti moc líbil a na hodinu a půl mě zabavil. Jenže je až moc klišovitý, až moc jede v zajetých kolejích, a tak nás nemá čím překvapit. To, že se všechno v dobré obrátí, to je jasné od začátku. Je to pořád film pro děti a ten má určitá pravidla. Nemluvě pak o tom, že v příběhu, kde mají i děti důležitou roli, se prostě moc ošklivých věcí dít nemůže, a když, tak je možné je napravit (Co se stalo se Sandym?), anebo jsou cestou k tomu, aby se některý hrdina polepšil (Co se to vlastně tenkrát stalo na kluzišti?). Děti to pobaví, vizuálně je to pěkné, sem tam vtipné, většinou roztomilé, ale není to animák, který by musel v každém případně nadchnout všechny, mezi dospělými budou tací, co si jistě trochu zívnou. Možná proto, že budou mít pocit, že něco podobného už prostě viděli. A pravděpodobně ještě uvidí.(19.11.2013)

Originální :) Krásně zpracované a příjemný příběh, kterým nemohou pohrdnout ani staří notorici.(22.12.2013)

Jeden z najmenej zábavných, veľkorozpočtových animákov tohto desaťročia ( a to sa naozaj dá v tomto žánri dokázať ? ). Kvalitný dizajn sa stráca v akejsi miešanici, ktorá by bola príliš aj na Psíka a Mačičku a dáva vedieť, že ,,assembling,, žáner ( viď AVENGERS ) neovláda len Marvel, či iné komiksové nakladateľstvo ( či filmové štúdio ). V tomto prípade to veľmi nevyšlo. Problém je totižto v tom, že sa tvorcovia veľmi zamerali na decká, ktoré majú o histórii týchto ( vymyslených ) postáv minimálne informácie a chcú ich vidieť práve v tomto trápnom móde. Spraviť zo Santu pokerovaného rusáka, či z Veľkonočného zajaca ultrahrdinského ( pokiaľ nesadne do saní ) machra, je priamym dôkazom, že štúdia kašlú na hodnoty, kvôli komerčnému úspechu ( ktorý sa neprekvapivo nedostavil ). Modernizácia áno, obrat o 180° nie.(7.3.2017)

,,Podívej se na ty krásné zoubky, ještě je na nich krev a kousky dásní." Animáky a pohádky které nejsou zaměřeny vyloženě na dětského diváka můžu. Kouzelné akce zde bylo dost, k naprosté dokonalosti chybělo jen trochu více humoru, protože hlavní postavičky bohatýrského Santy, narkoleptického Sandmana, ujeté víly Zuběnky a samurajského velikonočního Zajíce jsem si snadno oblíbil. A dokonce ve mě sympaťák Jack Frost i osamocený Stín vzbudily pocit lítosti které jsme k podobným postavičkám měl jako malé dítě. Více takových anime - fantasy, prosím.(11.2.2013)

Bylo to příjemné zpestření večera. Film má celkem fajn příběh, i když celou dobu tušíte, jak se bude vyvíjet a přesto, že to tak nemusí vypadat, postavy jsou jasně rozdělené na hodné a zlé. Pak je tu i několik poučení a zvlášť chytré dialogy také nečekejte. Hodně filmu přidala animace a akce, která dokázala i zaujmout. 7/10(29.12.2016)

Ano, má to hodně "plot gaps" (a blyštivé bitvy jako okopírované z pátého harryho pottera). Ale taky to má potetovaného Santa Clause, boží elfy a yetti pomocníky a otravného králíka. A Jackovy vlasy... no nic. Zpět na zem. (a taky mám rozněžnělou vánoční náladu!)(30.12.2012)

Pokud Jack Frost všechno zmrazuje, kdo zmrazil Jacka Frosta?(18.5.2013)

Pro děti(možná i dospělé), kteří věří na Santu, Zajíčka a další, určitě nezapomenutelná podívaná. Pro individua jako já, co jsou k těmto věcem skeptičtí už od dětství to je o něco horší podívaná:). .. Ale dívá se na to příjemně, hlavně když potlačím svou skepsi, tak se dá na to dívat, zároveň relaxovat a nejednou zasmát. .. Takže podle mého je to takový rodinný animák, který si užijí hlavně děti. .... HODNOCENÍ: 69% (3*)(20.12.2014)

Strážci se snaží hrát na nostalgii, občas i úspěšně, ale jako by se báli vystoupit ze stínu pohádky a už nenabízí přidanou hodnotu ani podtext, který by mohli ocenit i čistě dospělí, vizuálně je snímek na velmi vysoké úrovni, postavy jsou dostatečně zajímavé, souboje efektní, o to více zamrzí odfláknutý závěr s otřepaným poselstvím... Stín měl na to, stát se jedním z nejlepších pohádkových antihrdinů, nakonec ale zůstal ,,pouze'' u padouchů... A kdo se stará o dospělé, aby věřili?! : ))(22.8.2015)

Zase od Pixaru solidní animák. Ale v té velké konkurenci je určitě slabší. Má sice dobrej dabing, bohužel je vesměs stejný jako předchůdci. Akce, pár vtipů, něco roztomilého(Skřítci), taky víc dětskej než třeba Shrek a nic navíc tu nenajdete. Přesto Vás to nejspíš pobaví. 65%(11.12.2012)

• danecek24

70. Zlatý Glóbus za rok 2012 - nominace (1) - Nejlepší animovaný film(14.12.2012)

1416. hodnocený film:(10.8.2013)

Animáky poslední dobou nejsou to co bývaly . No bohůžel aspon že si zachovávají příběh a tento animák měl příběh skvělý a originální jenže mě to vážně moc nechytlo , ale musím uznat že to v sobě mělo nějákou hloubku . ( 9.12.13/MAC )(9.12.2013)

----- "Tma . to je to první, co si pamatuju. Byla tma a byla zima a já měl strach." ----- O tom, jak je důležité na něco věřit ... na cokoli - to aby svět dával smysl ... aby vás neovládl strach, věrný průvodce Stínu. TOHO Stínu, který má mnoho tváří a mnoho jmen - Bubák je jen jedním z nich. Na druhou stranu: Jelikož výše uvedený svět není černobílý, představovala bych si, že právě Bubák bude ve finále spolupracovat ... protože i strach je pro život důležitý (pokud se to s ním nepřežene) - ve skutečnosti nás chrání stejně spolehlivě jako imaginární Strážci, když v nás probouzí pud sebezáchovy a učí nás obezřetnosti. Ale DĚTSKÝ svět, to je něco docela jiného. Je průzračný, má naivní dětské oči a jeho největší a nejtajnější přání obyčejně nevycházejí z reality. "Legendární parta" se mu jen přizpůsobila, nic víc - a v zásadě jí to nelze vyčítat. P.S.: Víte ... nikomu to neříkejte, ale můžete si klidně přestat věřit - a o vánoce a o velikonoce stejně nepřijdete ... ať chcete nebo ne. Tady nejde jen o víru, ale v neposlední řadě taky o byznys.(22.12.2014)

Skvělý animák s komiksově mystickým lidovým nádechem. Akorát já bych místo Santy raději viděl našeho Ježíška...(23.10.2017)

Když jsem viděl složení legendární party, tak jsem si říkal, jestli si ze mě nedělaj prdel... Ruskej potetovanej santa, nadopovanej králík, zelená příšerka s křídlama a mladej Dante z DmC a proti nim Voldemord s nosem a vlasama.. Už od začátku to zavání dost špatným animákem, ale naštěstí se to zvedne a umí to potěšit. Je to klasická pohádka mezi dobrem a zlem, kde je jasné kdo vyhraje. Neni to typická dnešní pohádka, kde máte hromadu účelnejch vtipů, tohle je vážně pohádka pro děti, kde vás potěší nádherná vizuální stránka a krásnej příběh o dobru a zlu. Tenhle animák mě zahřál u srdce a skoro celý film jsem se přiblble usmíval. Škoda toho nudného začátku. Ale že mám dobrou náladu, tak dám 4*.(12.3.2013)

• chelseaman22

Úvod si zjevně dal za cíl připomenout nám některé slavné okamžiky z dějin kinematografie. Severský polobůh s kůl účesem se potápí pro meč do ledové tůňky, což mnohým divákům připomnělo statečné toť snažení Harryho při cestě za zlikvidováním viteálů. Následuje poněkud nostalgická vzpomínka na "strůjce ohňostrojů" z Pána prstenů a v řadě neposlední je divákovi poskytnut pohled na zástup chlupáčů ze Star Wars. Snímek je primárně určen malým svišťum, což ovšem nekoresponduje s potetovaným předloktím Santa Clause. Peter se snažil udělat snímek vtipným, což se mu nepovedlo. Podivný akční tým "dobroty světa" je pronásledován houževnatými mozkomory, jejichž cílem je získat nadvládu nad mléčnými řezáky veškerých svišťů. Snímek parafrázuje souboj Iškariotů s Ježíšovými učedníky v zemi izraelské. Celý souboj bohužel vyzněl pro dobro, což Sand Man oslavil vytvořením pískových dinosaurů aneb i Jurský park se zde najde. Tento nejapný projekt bez smyslu či pobavení je výhradně určen dětem maximálně deset let starým a našemu starému dobrému uživateli t2. 5% Celosvětový výdělek k 14. 3. 2013: $303,055,169, což 2,09 násobek budgetu..........278. nejvýdělečnější snímek historie(14.3.2013)

Čekala jsem něco jako dětskou verzi Avengers - a dostala jsem přesně to. Partu superhrdinů, jednoho záporáka s obří armádou, relativně originální pojetí odvěké otázky ohledně existence a víry a trochu vykrádání Petra Pana ("Já věřím na víly! A jo!"). Animace mě nenadchla ale rozhodně ani neurazila a roztomilého Sandmana bych brala v plyšové podobě na spaní. 75%(31.5.2013)

Nejlepší animák roku 2012! Snad nejlepší filmový scénář tohoto roku. Velmi, velmi chytrý příběh. Animace je moc pěkná. Děj je úchvatně chytrý, však zpracování není úplně pro menší děti, poněvadž je tam mnoho akce. Však nejlepší součástí filmu je "záporák". Stín Bubák je opravdu moc chytře vymyšlená postava, která skončí snad jako žádná jiná, filmová, záporná postava. Zbožňuji, když skončí záporáci nějak chytře. Opravdu, mám velmi dobrý pocit z této "pohádky". Nelíbí se mi, když ve filmech není vše vysvětleno, v tomto snímku se tohoto nedočkáte. 87%(24.11.2013)

Koukám na to zleva zprava, ale pořád tomu nemůžu moc přijít na jméno. Vypadá to místy skvěle, ale potom zase styl kresby některých postav bije do očí. Místy začne film pomrkávat, že by mohlo přijít něco úchvatného, ale ono se nic moc nestane. Oproti takovým Sovím strážcům, kde jsem několikrát žasl a žil s postavami, tady mi bylo všechno ukradený. Asi tomu chyběl zajímavější záporák, zajímavější souboj a někdo, kdo by to všechno podrtrhnul bombastickou hudbou.(1.5.2013)

Vymazlená pohádka, která mě nebavila - až moc pro děti. ... To je moc Vánoční, přetři je na modro.(31.3.2015)

Příběh o dětské víře. Jsem ráda, že Dreamworks ještě nedošli nápady a stále dokáží vymyslet něco originálního. Já na některé pohádkové bytosti věřím do dnes a nepřestanu věřit, protože díky tomu mám skvělou fantazii a jsem si jistá, že díky téhle pohádce děti také nepřestanou věřit. A navíc Santa s tetováním "Naughty"!(18.3.2016)

Vtipná a pěkná pohádka. Joyceho fantazie je úžasná, a zpracování postav tam samo. Potetovaný Santa s lehce ruským přízvukem, a drsňák Easter Bunny jsou asi nejlepší. Solidně jsem se pobavila a určitě se na to ještě někdy podívám. A taky musím zmínit dubing od Law, který byl naprosto dokonalý. Ani jsem nepoznala, že je to on, takhle jsem ho hlasově ještě nezažila.(8.4.2013)

Nemôžem povedať že by ma to nejako extra oslovilo ale vyložený prúser to tiež nebol. Jednotlivé postavičky mi jednoducho nesadli, animácia asi tiež nebola celkom dobre riešená keďže zúbková víla vyzerala ako brazilská kurva, Jack Frost bol čistý Joffrey Baratheon a tak ďalej...no ale takých 65-70% môže byť(19.4.2013)

Trošku se ve mě pere dětské já a to odrostlejší já, které za filmy hledá často i něco navíc. Co se týče hodnocení z pohledu dětí, tak tam nemá Legendární parta chybu, vše je tam kde má být, je to kouzelné, hravé, barevné. Celkem dost vtipných scén a nakonec i dobro zvítězí nad zlem. Takže co se týče rádoby filmové kritika, tak zde není téměř nic nového. V ničem vás tento animák nepřekvapí a vyloženě ani nenadchne. Ale o tohle ve filmech podobného ražení ani trochu nejde. Takže dávám neutrální hodnocení. Žádný převratný filmový počin to není, ale publikum ne které cíluje má rozhodně v hrsti.(2.6.2013)

No teda! Nečekal jsem takovou velkou vánoční pecku, která je zřejmě největší adept na to, aby si jí Figusek s BlackAngels pouštěli každoročně 24.12. v průběhu onoho kouzelného dne... Mocný Měsíc ví moc dobře, koho že to děti milují ze všeho nejvíce! Santu mrazíka a Vánoce, ušatýho zajdu a Velikonoce, svoje zoubky, který se promnění v penízky díky Víle Zuběnce, rozkošný sladký spánek od Sandmana a v neposlední řadě mrazivě úchvatné svátky vánoční, které jsou jako stvořené na každodenní koulovačku a jízdu na saních, a které nepřinese nikdo jiný, než sám velký Jack Frost! A když už se těmhle poloBOHŮM chce postavit nějaký bubák, třeba jako Stín do cesty, nezbívá i dětem nic jiného, než rozpoutanou válku společně s jejich vyvolenými vyhrát! 90%(10.5.2014)

Nemám co bych mohl vytknout!!! Nápad, scénář, zpracování, všechno naprosto geniální, vtipné a na úrovni. Yetiové neustále barvící, přebarvující a remcající jsou pomyslnou třešničkou na dortu. Bavil jsem se prostě skvěle a film Legendární parta hodnotím naprosto s čistým svědomím jako NEJLEPŠÍ ANIMOVANÝ FILM roku 2012. 95%(17.4.2013)

Legendárna partia môže mať v kolónke žáner napísané slovo rodinný koľko krát len chce, ale už po pár minútach ľahko zistíte, že je určený najmä pre deti a starších divákov až na pár výnimiek pravdepodobne nezaujme. Ja osobne som sa pri istých scénach bavil celkom slušne, pri iných však bohužiaľ nudil. (60%)(27.4.2013)

• Bobik9

Tak toto je veliké zklamání! Legendární parta se tváří jako ty animované komedie, které jsou zábavou pro celou rodinu a pro všechny generace, nicméně tomu tak není. Je to pohádka pouze pro děti a ještě si myslím, že ani kdybych byl dítě, tak jí neocením. Hlavním kamenem úrazu je hlavní hrdina Jack Frost, který je tak nesympaticky vytvořený, že zkrátka nejde mu přát nic jiného než roztátí. Věřím v původním znění to mohlo být skutečně dobré, protože hlasové obsazení je hvězda na hvězdě, nicméně česky to nemůže vytáhnout nic. Vtip - 0, příbeh - 0, napětí - 0, animace dost dobrá ale.(26.5.2013)

Velmi povedené, vtipné a se svižným tempem. 90%(30.5.2013)

To jsem se vám zase jednou dojal.(26.6.2013)

Hovořit o příběhu nemá cenu, ale přesto se tu najde pár zajímavých zvratů, u kterých je poznat že jsou z knižní předlohy. Originální animace, která je z velké části inspirovaná del Torem. Z velkého množství mýtických postav se jednoznačně povedla postava Jacka Frosta. Sledování jeho příběhu pro mě bylo během celého filmu jedním velkým tahákem. Bylo vidět, že je film z velké části dělán na efekty a pro 3D, takže jestli máte doma velká plátna či obrazovky, nebo dokonce vše ve 3D, užijete si film dle mého ještě více.(28.2.2013)

Film v podstatě ničím nevyčuhuje nad ostatní animáky a minimálně u mě upadne do zapomnění. Co mi vadilo nejvíc byla animace Santy a Yettiů, kteří jsou strašně hranatí a bez detailů. Přitom třeba Jack Frost nebo Bogeyman jsou zvládnutí bez problémů. Příběh pak kromě vytvoření dost zvláštní týmovky (za to palec nahoru) také nepřichází s ničím novým, takže na víc jak průměr to bohužel není. 55 %(28.10.2014)

Výborný animák pro celou rodinu se super animací záporákem i příběhem. Tomuto neschází nic.(7.11.2016)

Překvapivě kvalitní animák. Vtipný, nápaditý, s pěknou animací a co je nejlepší s originálně podaným příběhem.(3.1.2013)

Nekonečný příběh nejen svou stopáží a rozvleklostí. V poslední době u animovaných filmů omílané téma: Zima - Vánoce - Narušení tradic - Čistá dětská duše. A ono to je zřejmě potřeba dávat těm malým divákům v dnešní době. Zde s jistým vlivem na asijskou animační rozmáchlost - neustálé létání a vzdušné souboje, atmosférické výbuchy a silové čáry-máry, magické třpytění a dokola se opakující souboje mezi dobrem a zlem. Film toho ale naplno využívá ve prospěch třetího rozměru. Graficky není absolutně co vytknout a 10 minut trvající titulky dokazují, proč tenhle animák má díky stovkám animačních expertů, tak oku lahodící prostředí a detaily. Dějově i tématicky bohužel nudí.(6.5.2013)

Zatím nejlepší 3D efekty ( teda až po Avatarovy ) co jsem viděl !! Na tenhle animák jsem se moc těšil a stálo to za to. Usedl jsem do sedačky, vše vypustil a nechal se unášet do dětských let milou atmosférou, příjemným příběhem a vynikajícími animacemi. Mě osobně se nejvíc líbil Sandman a „ Bubák " :) Ani nevíte jakou mě tenhle animák udělal radost ! Naprosto spokojený... 100%(11.7.2013)

Je to originální, je to vtipné, je to akční, je to nádherně udělané, je to zajímavé,... ale prostě tomu chybí ta nekompromisní údernost Pixarů - tedy pořádné emoce a zaujetí pro příběh. Nedá se tomu nic vytknout, ale v konkurenci jakou animáky nabízí, je to kvalitativně o stupínek níž než spousta jiných filmů. 85%(29.3.2017)

Příjemné překvapení. Skvělý scénář, inteligentní příběh a vynikající pointa. Ten balast kolem mě trochu děsil a nejistota se projevovala i v tápání při překládání Santy jako Severa, kdy to sem tam uletělo. Jinak dabing na velmi dobré úrovni, je poznat když dabuje extratřída. Výsledek si tedy může užít divák všech věků a rozměrů.(10.12.2017)

Trailer jsem neviděl, čekal jsem docela průměrnou blbinu pro děti, a nakonec jsem byl naprosto u vytržení. Nevěřil bych, jak tenhle nejklasičtější příběh dobro vs. zlo může být nápaditý ale jednoduchý, dětský ale temný, zábavný ale i k zamyšlení. Animace byla jedna z těch nejlíbivějších, jaké jsem doposud viděl a i ty stupidní americké postavičky si nakonec musíte zamilovat (z nich vyzdvihnu především Sandmana a jeho krásné provedení plné velmi originálních nápadů). Pro mě po Ralphovi animák roku 2012.(3.4.2013)

Veľmi oceňujem keď sa niekto dokáže vysporiadať s istou mytológiou tak aby to nepôsobilo lacne, nudne, hlúpo, a dokázalo si to udržať svoje čaro. Rise of the Guardians je presne ten prípad kedy to vyšlo, a vznikla tak skvelá rozprávka, so zaujímavým námetom, s postavami ktoré nie je problém si obľúbiť a k tomu ešte vynikajúci dabing postáv. Veľmi som si užil sledovanie a bez najmenším pochybností tomu dám plný počet.(4.4.2013)

• Hollohlaway

Animace výborná, hudba taktéž...ale příběh a postavy jsou podivná slepenina anglosaských pohádkových postav bojujících o dětskou víru a sny. Takoví pohádkoví Avengeři ale s podivnou náturou..poruštělý Santa Claus či co...dvoumetrový velikonoční zajíc...ani vtipné to příliš není a ač jsem neviděl zde do nebes vynášenou verzi ve 3D, tak nemám příliš důvodů chválit.(21.4.2013)

I přes (skoro) neznalost hrdinů, kteří jsou v povědomí spíše americkému publiku, jsem se báječně bavila a byla okouzlená od začátku až do konce. Dětská hravost a inteligentní humor předčila má očekávání. Sympatičtí jsou nejenom hlavní postavy (můj favorit Sandy), ale i vedlejší kouzelné bytosti (hlavně elfové), prostřednictvím kterých svými bavičskými eskapádami jakoby tvůrci pomrkávali na diváka. Skvělá jízda plná akce, dechberoucích efektů, mini humorných vložek a hlavně propracovaný a inteligentní příběh o sebepoznání, sebeuvědomění a víře v kouzelno. Legendární parta je pro všechny, kdo věří na sny.(3.8.2013)

Po trailerech jsem teda čekal podstatně větší bad ass jízdu. Nebýt Jackmanova Zajdy, tak je to jen další rutinní animák pro děti.(8.2.2014)

• after.rain

Tristo k*k*tov aj s takou robotou !!! Ja chvalabohu deti nemám, takže by mi to vlastne mohlo byť aj jedno, ale... naozaj sa naše deti potrebujú pozerať na Santa Clausa, Zubnú vílu, Jacka Frosta a Sandmana? Ľudia, veď sa už spamätajte, do pi*e !!!(6.12.2014)

Krásná pohádka o Santa Clausovi, Zuběnce, Velikonočním zajíci a dalších postavičkách, ve kterých musíte věřit...(30.12.2016)

Jednoduše, ale zato chytlavě odvyprávěný příběh. Jacku Frostovi jsem fandil od začátku až do samého konce. Ostatně, všechny postavy byly příjemně ztvárněny. Obzvláště velikonoční zajíček, jenž v podání Hugh Jackmana byl bezkonkurenční. Čili animák, určený hlavně pro dětské publikum, za jehož zhlédnutí se nemusí stydět ani dospělý člověk. Rozhodně doporučuji.(28.2.2013)

na jednu stranu animák,jakých v dnešní době vznikají mraky.Příběhově odhadnutelné a výborná animace je už dnes spíš povinnost.Na druhou stranu ale animák který má i přes to všechno něco do sebe a samotný nápad udělat z velikonočního zajíce borce s bumerangem a ze santy potetovaného kulturistu s ruským přízvukem není vůbec špatný.Bavil jsem se i přesto že nesjou vánoce a neviděl jsem v kině a jsem docela rád,že tvůrci tentokrát upustily od humoru za každou cenu (humoru tu opravdu moc není) a spíš kolikrát převažuje lehce temnější poloha...80%(13.3.2013)

Tak tohle bylo vyborne! Kdyz jsem videla na zacatku nektere postavicky, tak jsem se bala, ale naopak.Vsichni byli uzasni, predevsim sandman a hlavne maly zajda :-). Pribeh byl skvely, vtipny, dojemny. Co vic si prat.(19.12.2014)

• DeathTheKid

Můj výrok vůči filmu? Já nejsem dítě! Odpusťte, ale zubní vílu, jakožto člověk x kolibřík, přes to se prostě nepřenesu. Leda by se jednalo o nějaké crazy porno. Navíc v ani jednoho "strážce" nevěřím, tak do toho "Piči"! [FILM VIDĚN DÍKY ČSFD](27.2.2013)

• Seti

Veleprůměrné Legendární partě by spíš slušela slabá trojka, já však jdu níž, protože jsem ani jednu z hlavních legendárních (amerických) postaviček nikdy neměl moc rád a jediné, co na tomhle animáku stojí skutečně za zmínku je Bubák s hlasem Judea Lawa. Celé to kolem mě prostě prošumělo bez závažnějšího povšimnutí a už si ani pomalu nepamatuju, že se někde nějaká Legendární parta dala dohromady.(4.5.2013)

Pôvabná rozprávka, kde tvorcovia tentokrát siahajú hlbšie do vreca a ukazujú ľuďom, že i zlo tu má svoje miesto a chystá sa ukázať, že je tu a ľudia naňho nesmú zabúdať". Ochrancovia am. sviatkov - The Christmas, Easter Event, Tooth Fairie, Dream man & Jack Frost sa chystajú bojovať proti zvratu a snažia sa o to, aby deti i naďalej verili na sviatky a dobrých duchov. 4*(14.5.2013)

Aby se mi takhle líbil animák jsem už dlouho nezažila. 90 minut bylo v tahu a já ještě dlouho poté seděla se zatajeným dechem :-) Opravdu bych řekla, že tohle je animovaná událost roku...(12.9.2013)

Ani jsem nevěděl co čekat. V celku lehce přehlédnutelný animák se nakonec stal v celku jedním z masterštiků. Původně jsem si po pár minutách myslel, že to bude něco jako animovaná DreamWorks verze Pána prstenů a nebo nějaké fantasy adventury. Později mi došlo, že jde v podstatě o mýtické postavy, které se mezi sebou protínají a vytváří Strážce. Mimochodem český a nakonec i slovenský překlad, je katastrofální. Nakonec se z toho vyvinula taková mýtická verze Avengers. Autoři se nechtěli tolik vrtat v mýtice Santa Clause, čímž by si určitě Coca Cola žádala autorská práva a tak nositele dárků označili jako "Sever" ... KING OF THE NORTH! ... Třeba Sandy a samotný Frost byla pro mne mýtická novinka. Církevní film by mohl vypadat, takže Vánoce by zastoupilo malé dítě, Velikonoce černovlasý týpek na kříži, sny Quentin Tarantino, zuby pan Novák a zimu asi pán jménem "Počasí". Každopádně na "Legendární partu" budu vzpomínat jako na animovanou verzi Avengers a super animovaný film s pointou.(9.1.2014)

Je to chytlavé. Nedokážu popsat, jak je to natočené, ale je to jiný animák, než jsem očekávala :) Způsob animace je tak "lidský" - tak ne zcela animovaný :D :D Ne zrovna lehce se mi to popisuje :) Celá parta je skvělá skvadra a borec Zajíc, který je veliký bojovník, ale má také v sobě vřelou část a bojuje za své Velikonoce :) Ten mi v hlavě utkvěl nejvíc :) Ať to není Kuře :D :D Je tam plno vtipů, narážek, skvělých hlášek a všichni jsou tam prostě k sežrání :) Ne jako roztomilostí, ale celkově svým chováním :) "Všichni nepracují jen jeden den v roce" :D :D Víra - ať v cokoliv, kdy v tomto případě se jedná o víru dětí, kteří jsou budoucností světa - a snaha udržet jejich víru co nejdéle jelikož - jinak zmizíte - to nechcete ;) Jack Frost a jeho kouzlo, z něhož i zubničky jsou paf :D :D Víla Zubnička, která pracuje 24/7, Yettiové všude u Severu :) Sandman se svou nemluvností a rychlým promítáním myšlenek :D :D A Skřítci, kteří cinkají o stošest :) Všichni jsou skvělý :) :) A rozhodně to chci vidět znovu :) U VŠECH MRKVÍ :) :)(18.6.2015)

Legendární parta je spíš taková zajímavá nesourodá skupinka pohádkových nadpřirozených hrdinů, kteří však nejsou v našich končinách příliš známi. Film vznikl podle knihy Williama Joyce "The Guardians of Childhood", scénář napsal David Lindsay-Abaire a režii si vzal na triko Peter Ramsey, jako svojí kino prvotinu. Hlavními hrdiny jsou Jack Frost, který je volnomyšlenkářský mladík co ovládá mráz a má citelné výpadky paměti ohledně své minulosti a za lidské pokolení je to kluk s velkým srdcem Jamie Bennett. Dalšími do party jsou Santa Klauz spíš kozácký bohatýr, okouzlující víla Zuběnka, zlatým prachem září pán snů Sandman a australský výstřední Velikonoční zajíc. Mě samého nejvíc pobavili Vánoční skřítci. Úhlavním záporákem, proti kterému se musejí všichni spojit je démonický Stín, který se výrazně podobá lordu Voldemortovi a chce připravit všechny malé caparty o jejich šťastné dětství. Velkým kladem celého filmu je kvalitní grafické zpracování a dynamické akční scény, kterých je opravdu mnoho a dávají ději, který je ve své podstatě vcelku jednoduchý, ten správný spád takže jako celek tahle pohádka nenudí a rychle odsýpá. Příběh se může pochlubit klasickými pozitivními hodnotami jako je přátelství, vírou v dobro a spravedlnost a kouzelným happy endem.(27.2.2013)

Tento typ animovaných filmů mám opravdu rád. Příběh, který má hlavu a patu, dlouhé "tak akorát", skvěle vytvořené postavičky (hlavně zajíc - Hugh Jackman je opravdu výborný) a také naprosto neuvěřitelné animace, kdy některé detaily jsou opravdu překrásné. Spolu s Wreck-It Ralph nejlepší animovaný film roku 2012.(4.4.2013)

• dopita

Zklamání. Ve filmu se pořád něco děje a přitom je to vlastně dost nuda.(18.4.2013)

Vynikající vizuál a dynamické akční scény s perfektní kamerou a hudbou doprovázejí klasický děj o hledání sebe sama a svých vnitřních kvalit; ona celá zápletka o existenci mytických bytostí závislých na víře v ně působí hodně vykonstruovaně, její globální měřítko nevěrohodně a dopad pak příliš zrychleně. Sympatické postavy zapadají do konceptu dětského superhrdinského fantasy, škoda jen, že veškerý "šokující" posun, který tvůrci učinili oproti jejich zažitým předobrazům (Santa jako bodré lamželezo s ruským přízvukem, Velikonoční zajíc jako militantní akční figurka) a na který hodně sázejí, zůstane normálním středoevropským divákem nedoceněn.(17.5.2013)

• Nassau

20%(19.5.2013)

Moderní pohádka pro americké děti, i když předpokládám, že (na rozdíl ode mě) ty naše se asi v postavách vyznají lépe. Nechybí obvyklá klišé (vtipné či roztomilé minipostavičky), za srdce beroucí příběh, notná dávka dojemnosti, napětí jak pohádka (!) dopadne a velká dávka humoru i akce. K tomu nádherná grafika. A tak to má být.(25.11.2013)

• honajz2

To je ale parta! Pubertální americký mrazík, úchylná víla, co by zuby trhala přímo z huby, jakýsi mužíček, který zařizuje dětem sny, velikonoční zajíček, který se sice tváří jako strašnej tvrďák, ale jinak na Velikonoce nosí vajíčka někam pod keř a nakonec všem známý, Coca-Colový Santa. A ano, MUSÍME věřit v tyto reklamní bytosti, aby tento svět nenapadl jakýsi zlý bubák. Příběh je jednoduchý. Konec: WTF? Se mnou to ale rozhodně zlé určitě nebude, protože jsem viděl nedávno na ulici asi tři Santy, jednoho velikončního zajíčka, co se mi zjevil na e-mailu dokonce i toho mužíčka jsem viděl.(29.12.2015)

Pěkná, stravitelná pohádka s nijak zvlášť velkou invencí, ale zase neurazí. Linie příběhu je strašně předvídatelná, ale díky celkem originálním postavám a humoru to vlastně nevadí. Dobrej animáč.(1.4.2016)

Avangers pro děti. Máme tady světoznámé postavy, které se musí spojit aby porazili zlo. Z trailerů mě to moc nelákalo a nic jsem od toho nečekal. Ale jak se na scéně objeví Sandy, Yetiové a elfové tak mě to chytlo a až do konce nepustilo. Jedná se o velice příjemný animák plný humoru, který vůbec nenudí i když je jasný, co se bude dít a jak to vše dopadne. Já byl rozhodně spokojený a až vyjde na BD tak si to určitě pustim v originále abych si to užil i s původními hlasy, který to určitě ještě víc vyzdvihnou. 3D je průměrné možná i podprůměrné, kromě sněhových vloček nestojí ani za řeč.(28.11.2012)

• Hanys_

Animovaná pohádka pro menší děti. Nevěřím, že těm starším (12 a víc) by tenhle infantilní příběh v dnešní době zrovna 2x sedl. 4.5/10(6.3.2013)

Příjemné překvapení, skvělá vizuální stránka a první půle za 3* a druhá za 5*.(10.3.2013)

• Stružák

Komu je ten film vlastně určený? Pro děti moc agresivní a strašidelné, pro dospělé moc hloupé a nudné… Velikonoční zajíček má za své největší zbraně bumerangy, Santa (s ruským přízvukem a potetovaným předloktím) zase mačety. Děcka se uprostřed zimy koulujou venku na dvorku v pyžamu a s bosýma nohama. A protože jsme v Americe, nesmíme zapomenout na to, že jedno dítě musí být černoch, druhé mít nadváhu a třetí nosit brýle. Animace samotná je ale docela pěkná, proto aspoň jednu hvězdičku dám.(24.3.2013)

Rozprávka sa mi sama o sebe páčila, mala pútavý príbeh, ktorý bol podkreslený množstvom akčných scén boja dobra proti zlu. Na druhej strane príbeh ponúkol aj množstvo vtipných a zábavných situácií na ktorých som sa dobre pobavil. Legendárna partia je príbeh asi viac dobrodružný v ktorom ide hlavne o hľadanie podstaty samého seba a preto za mňa 77%.(12.6.2013)

Mať tak 6 rokov spamätával by som sa z toho asi tak do ďalších narodenín. Okrem toho, keď si uvedomíte, že hlavná postava je v podstate zombie, a násilne vnútený psychologický rozmer, je to cool.(9.7.2013)

Pekná rozprávka s typickým posolstvom pre deti, bojom dobra a zla a humornými postavami. Hodné na Vianoce.(20.12.2013)

• Speedy01

Pro děti pravděpodobně fajn podívaná, ovšem pro starší ročníky jako jsem já ani moc ne. Stále pro mě zůstává animovaným filmem č. 1 Vzhůru do oblak.(26.4.2014)

Hluboký film... Co se týče strachu, je v tomto snímku znázorněna pravda.(14.12.2015)

Přímo před svátkami nemohli tvůrci vymyslet lepší animovaný film. Všechny postavy byly opravdu fajn a i když tam nebylo tolik hlášek jak jsme u posledních nejlepších animáků zvyklí, bylo to velice povedené. Mi se to opravdu velice líbilo a nemůžu jinak než dát 4 hvězdy. 85%.(5.12.2012)

Překvapivě dobrý animák. Měl jsem obavy, zdali nebudu litovat peněz, které dám za kino. Avšak už první minuty mě přesvědčili o opaku. Ve své podstatě originální nápad, který pobaví. Animátoři nám naservírovali krásné efekty, které dolaďují pocity z celého snímku. Takže silné 4*.(18.12.2012)

Juch! Jsem nadšená! Legendární parta je sice filmem hlavně pro děti, ale já mám pro animáky slabost a navíc poslední dobou měknu, takže jsem byla z filmu unešená. Skvělý nápad, spojit právě tyto postavy a ještě je pojmout trošku... nestandardně (hlavně co se Santy kozáckého válečníka týče). Líbilo se mi zpracování, nápad, hudba, příběh samotný, i efekty. Hlavně Sandman si získal mou přízeň po prvních vteřinách. Podle mě tahle pohádka zkrátka funguje na všech rovinách a i když pro děti jsou tu některé postavy méně známé, věřím, že se jim Legendární parta bude líbit.(21.1.2013)

Krásná vtipná pohádka, tohle je dle mého gusta!(1.7.2013)

Po dlouhé době konečně animák, který stojí za to. Filmová studia chrlí animované příběhy jako Santa dárky na Vánoce, ale jejich hodnota byla poslední dobou hrozná. Hlavně mi přišlo, že je jeden jako druhý. Tenhle se konečně něčím odlišuje a ono to krásně funguje. Plusové body i za absenci hláškující rádoby vtipné figurky, která poslední dobou nesmí v žádném animáku chybět. Tohle má spád, příběh a Jackovi prostě musíte držet palce už od začátku.(17.8.2013)

Ujde. Nic moc.(10.11.2014)

Tak to bylo velmi milé překvapení. Neskutečně jsem se bavil. Super nápady, spousta vtípků, inteligentní humor, krásná animace a vše krásně klape. Prostě paráda! Nemám nic, co bych vytýkal. Skvělá pohádka pro děti i dospělé. Nemám co víc bych dodal - naprostá spokojenost! Howgh!(31.12.2014)

Příjemná změna oproti již dokola vysílaného Shreka. Postavy zajímavé a zábavné a pěkný, koukatelný příběh.(31.12.2016)

100%(5.5.2018)

Děti na celém světě se děsí nočních můr, vyvolaných Bubákem a proto se musí sejít legendární parta strážců - ruskem šmrncnutý Santa Claus, drsný velikonoční zajíc, nemluvný Sandman a zubní víla s armádou malých víl. A k nim se přidává pátý, Jack Frost kluk který nezná minulost, nikdo ho nevidí a který je jak by se řeklo v RPG "true neutral". To vše ve víceméně vážně pojatém animáku o tom, že děti potřebují v něco věřit a to v něco pozitivního. Vtípky tu jsou, ale nic extra, chvílemi je to děsně kýčovité a plné tradičních hodnot, nicméně Bubák a jeho armáda stínů jsou působivé a několik scén je dost silných - například odhalení Jackovy minulosti. Takže za mě opatrné 4*.(18.7.2018)

Radost z animace a skotačení...Pro diváka našince je ovšem atraktivita postaviček jako je Jack Frost nebo Víla Zubnička velmi diskutabilní...Jejich ztvárnění je navíc nemastné neslané, jako týmovka nefungují a příběh už nemohl být prostrčí, což se ale dá chápat s ohledem na cílovou capart skupinu...(1.3.2013)

Na rozdiel od animovaných filmov z posledných rokov je Rise of the Guardians výlučne orientovaný na deti. Samozrejme, je tam pár sofistikovaných vecí, aby to nenudilo ani dospelého diváka, prioritou sú však určite najmenší sledujúci. A to je fajn, ja by som to určite rád pustil svojim deťom, keď raz nejaké budem mať. Trochu proamerikanistické na jednu stranu, za to možno tá hviezda dole, ale minimálne scénky s Yeti-ami a Elfíkmi boli perfektné.(13.9.2013)

Takovej příjemnej mix různejch pohádek.(24.11.2013)

Pohodová jízda s pěknou grafikou a zajímavým příběhem. 75%(30.1.2014)

• Nethar

Hezky animované, ale nějak jsem u toho usínal, měl jsem to vidět tak před dvaceti lety (bohužel to v tu dobu neexistovalo :-)). Nedokoukal jsem.(13.8.2014)

Všetky postavy strážcov - Jack Frost, Santa Claus, Easter Bunny, Sandman a Toothfairy - i Boogyman pocházejí z americké kultury. Je osvěžující po čase vidět nějaké nové pohádkové postavy. Animace je milá. Příběh je o překonávání strachu. Takže i když je film zacílený na děti, i dospělý si v něm může najít něco zajímavého pro sebe.(20.12.2014)

Zajímavý nápad a musím říct, že hodně dobré provedení. Alespoň co se animátorské práce týče. Zajíc skvělý i Zuběnka se mi líbila. První polovina skvělá, ale pak to nějak naprosto uvadlo. Začalo se vše točit kolem Jacka Frosta a co hůř, kolem jediného dítěte. Myšlenku jsem pochopil, ale ten závěr na mě byl až moc infantilní. Fakt nechápu, jak když se 6 pohádkových postav ukáže hrstce dětí, začnou v ně věřiti ty v Austrálii, v Africe, ... asi tak.. A naopak. Stín je poražen, protože z celého světa se ho přestane pár dětí bát? Jasně, je to pohádka, ale aspoň trochu smysl to dávat muselo... A jestli jsem to pochopil dobře, Jack Frost je Mrazík zamlada... Nejlepší postava filmu ale jasně ten Yetti, jehož práce zůstává navždy nedoceněna :)(10.1.2015)

Dneska už je to samá parta všeljakých superhrdinů. Ale parta sestavená z těch v které děti věří, tu určitě ještě nebyla. A jako záporák ten, kterej ve spánku sny mění v nočí můry (obzvlášť graficky vypiplanej). Rozhodně palec hore za tento nápad dát dohromady potetovanýho Santa Klause, ''šampóna'' Jacka Frosta, bojovýho velikonočního zajocha, zubní vílu a Sandmana (upřímně řečeno vůbec nemám potuchy kdo to je) :D Další kouzelný film se snovou animací!(13.5.2015)

Adventní film letoška číslo 10 se neodehrává o vánocích, ale to vůbec nevadí. Jedná se totiž o jeden z nejlepších počinů studia DreamWorks. Tohle, Shrek 2 a Kung-Fu Panda 2 jsou taková moje osobní Top 3-ka. Nádherná animace, vtipné dialogy, hluboký a zajímavý příběh. Tohle se skrývá pod naprosto debilním českým názvem. Mimochodem, jedná se o jeden z těch pár mála případů, kdy mi dabing vyhovoval více nežli originál :) Z celé "party" je můj oblíbenec č. 1 rozhodně Jack Frost. Je mladej, sympatickej, vtipnej a extrémní žárlivost na mé straně co se týká jeho mikiny. Tu bych bral všemi deseti ;-) Potom asi Sandy, který je nádhernou vizuálním dokonalostí. Isla Fisher v roli Víly Zuběnky se vtipná a energetická (a pravděpodobně odvádí lepší práci než The Rock, i když jsem jeho verzi Zuběnky neviděl). Jako "nejméně" oblíbené bych zařadil Zajdu a ruského Santu, kteří mají ve zvyku přednášet pseudo-epické proslovy. Záporák má ke svému záporáctví uvěřitelné a pochopitelné důvody. Jeho vizuál je sice slabší, ale to nahrazuje nádherný styl pohybování (okopírovaný od Eris z animáku Sindibád) a jeho zbraně. Finální operní píseň Still Dream je naprosto nádherná a možná vám i vykouzlí na tváři slzičku. Neviděl jsem poprvé a rozhodně ani naposledy ;-)(13.12.2015)

Avengeri pre vekovú kategóriu do 10 rokov. A to doslova. Solídne vystavaná tímovka, priamočiary dej, fatálne hlášky, fungujúce vtipy, prvotriedna grafika. Malý divák od blaženosti aj prestane dýchať a pre starších čaká milé prekvapenie v podobe vysokofrekvenčnej zábavy.(24.3.2017)

Jeden z nejhezčích animáků za poslední léta a vedle kultovních českých vánočních tradic nejzajímavější film týkající se této tématiky. Hravé propojení několika známých i méně proslavených postav do příběhu, který mě kdysi v moři patetických animovaných rodinných filmů fakticky ohromil. Při každé příležitosti kolem Vánoc si rád Rise of the Guardians připomenu.(18.2.2018)

• J*A*M*A*L

Tak tohle je fakt neskutečné! Ani se mi tomu nechce věřit. Vypadalo to jako senzační a pěkný animovaný rodinný film na skvělé odpoledne, ale co z toho nakonec vzešlo, to fakt popsat neumím. To, jak jsem si film představoval, tak z toho byl nakonec jen pěkně animovaný film, ale jinak se z toho stal jeden z mých největších animovaných zklamání vůbec... a hlavně nejhorších! Hlavně mi tam chyběl trošku humoru... z takových filmů se mi spíš chce brečet, když neobsahují ani špetku humoru, ano, pár vtipných chvil zde přeci jen nastalo, ale takové, u kterých jsem se nezasmál. S Hotelem Transylvánií to byl můj nejočekávanější animák letoška. Snad alespoň ten Hotel Transylvánie nezklame...(17.5.2013)

Legendárna partia je skupina ochrancov (veľmi známych „amerických“ rozprávkových postavičiek) pripomínajúca detskú verziu Avangers. Sú známi, legendárni, akční a vtipní. Film je nádherne pestrý vizuálne i príbehovo. Nie je založený čisto na humore a zábave. Má skôr rodinný, detský, snový charakter zobrazujúci nekonečný boj dobra proti zlu. Je dynamický, akčný a bez hluchých miest. Užijú si ho hlavne tí najmenší, ale aj my ostatní sa môžeme (na necelé dve hodinky) vrátiť do úžasných detských čias. Krásne (aj keď často patetické a klišéovité) pohladenie rozprávkové zmyslov aj duše.(19.5.2013)

Akční pohádka plná velkých osobností pohádkového světa bojujících za záchranu dětí a jejich radosti ze života :-) Jak už to dnes umí, ve filmu je plno roztomilých okatých postav a stejně tak vtipných i dojemných scén. Rozhodně dobrý film pro celou rodinu :-)(12.6.2013)

Možná trošku moc shovívavých, ale přesto plných pět hvězdiček. Pro animáky mám prostě slabost a i přes počátečně ohrnování nosu nad námětem (podíl na tom má i dementní český název), se konalo příjemné překvapení. Hrstkám skvělých nápadů, pěkné dávce roztomilosti a parádním postavám to kazí jen hodně obyčejný soundtrack.(13.10.2014)

V záplavě všech možných animovaných filmů posledních let patří Legendární partě rozhodně vyšší příčky. V příběhu si to svoje najdou děti i dospělí, animace patří ke špičce, i když se místy snaží být na můj vkus až moc akční :-) Tradiční záporák vizuálně tak trochu připomíná postavičku z dílny Tima Burtona. V dobrém mě překvapil dabing, který si odpustil šišlání, pištění, kvičení či jazykové karikování, které je pro namlouvání animovaných filmů poměrně typické.(2.1.2013)

Audiovizuálně úchvatný a vypravěčsky nápaditý rodinný animák s překvapivě neinfantilní atmosférou, výborným hlasovým obsazením a o nic horší Desplatovou hudbou. Příběh samotný je bohužel co do kvality značně kolísavý, a pro české publikum navíc i ne příliš přístupný, vzhledem k jeho zaměření na anglo-saskou lidovou mytologii. Pro mě však rozhodně jde o příjemné překvapení. (Viděno v AJ): 80%(1.3.2013)

Vcelku zajímavý námět, ale trochu tomu schází šťáva. Sice jsem kus prospal, ale nějako mi ten děj moc nechyběl.(24.3.2013)

Po shlédnutí traileru v kině jsem si ještě ten den film pustila a nezklamal mě ani, co se na nehet vejde. Jen mě mrzí, že jsem ho v kině neviděla, protože TOHLE JE FILM DO KINA!!! I tak jsem byla nadšená, vysmátá a krásně melancholicky a mile naladěná. Další super nápad na pohádku, který má na děti dobrý vliv v tom, aby nepřestávaly věřit...já už normálně taky věřím, nebo aspoň chci :o) Sice je to americká pohádka s americkými postavami, ale dnešní děti už jsou tak zamerikanizované, že jim to asi ani nepřišlo. Vždyť už je bezpočet filmů, kde je každá z postav hlavním hrdinou, takže jsme je všechny znali. I když pro mě byla nová postava Sandman...no aspoň jsem se něco dozvěděla. Už tradičně nádherné efekty...nedá se nic dělat, jsem nový fanda.(1.7.2013)

Velice povedený a oddychový animák. Apelující hlavně na stránku našeho dětství a víry v nadpřirozené bytosti... Myslím, že mohu s klidným svědomím udělit 4* ... Dodal bych zde ještě jedno hodnocení a to hodnocení postavy Santa Clause.(6*) Protože Santa, který je potetovaný a vypadá jako Rus má opravdu něco do sebe. :-D Nehledě na to, že ovládá své dvě šavle pomalu stejně dobře jako Oralndo Bloom ve filmu Piráti z Karibiku :-D(20.10.2013)

Akorátně ochucený mix nostalgie pro mou maličkost: banda pohádkových(?) sympaťáků s řadou odkazů na svou ikonnost; jeden "Vyvolený", co má uvěřit :-); záporák s charismatem a hláškami Scara; a jako třešnička kolíbříkovitá zubní víla chrlící hlasem s českým falsetem dabérky Kate Winslet "Jacku, Jacku!" v každé druhé větě. Promítání s načasováním na svátky dotvořilo potřebnou mašli kolem tohoto dárkového animáku přímo pro mě.(26.5.2014)

Největší vliv na pozitivní hodnocení má originalita. Santa, Velikonoční zajíček, Sandman a Zuběnka, bok po boku bojující za dětské sny a kouzla. Opravdu moc hezky vymyšlené. Velmi nápadité, vtipné, možná až trochu k zamyšlení, jsou ovšem povahy jednotlivých nadpřirozených bytostí, které absolutně nekorespondovali s mými dosavadními představami.(28.12.2014)

• shushee

Mě teda 90minut bitek nebavilo..(16.1.2015)

Hoci rozprávky nejak neobľubujem, táto ma veľmi chytila a musím sa priznať, že od dôb Nema som sa pri žiadnej tak nebavil :) Každá postava bola niečím zaujímavá, vtipná, alebo cute. Príbeh to malo zaujímavý a aj po emočnej stránke to nebolo na zahodenie. Navyše sa mi páčilo ako keby prepojenie detskej rozprávky s takou tou dospeláckou dávkou zábavy s veľkými výbuchmi a epickými scénami. Sú to slabé, ale 5*(14.1.2017)

Fantazie je skvělá věc a zde ji tvůrci využili hodně ze široka a předeším značně netradičně a s nadhledem. Škoda jen, že tu nebylo o trošku víc ironie a sarkasmu, když už film díky opravdu děsivě ztvárněnému zlu necílí na uplně malé diváky. Nechtěl bych někde v temné uličce potkat asfaltově temného nočního děsa, protože i moskomorové z Harryho Pottera jsou proti nim příjemní chlápci. Dobrodružství, boj dobra a zla, hledání minulosti i sebe sama, přátelství i víra. Nic z toho tu nechybí. Škoda, že se tak moc drželi zpátky v konverzačním humoru, protože ta trocha, v rámci rivality jednotlivých hrdinů, fungovala bezchybně. Pak bych šel bych s hodnocením o hvězdičku výše. 70 %(31.3.2013)

Ano tak tenhle vyvedený animák se mi opravdu líbil. Skvěle promyšlené a výborně provedené. Zahrnout mezi hrdiny sníh, který mají všechny děti rádi je skvělé, ovšem udělat z něj hlavního hrdinu, to už je přímo mistrovské dílo. Bravo!(1.4.2013)

Každá hvězda by mohla být nahrazena a slovem na P - Prostě Pěkná Pohádka Podívaná Pro ..... řekl bych všechny, ale to už do těch pěti P moc nepasuje.(14.4.2013)

Milé překvapení. Bez velkých avíz velice sympatický animáč. Slušný příběh, pěkná animace a nevýrazný soundtrack. Toto jsou hlavní znaky filmu. Film nebude ani na chvilku nudit a všichni si v něm něco najdou. Potetovanej děda Mráz je fakt cool…(16.4.2013)

• HDeer

Chápem, že ide o animovaný film určený hlavne pre maloletých, no musím sa priznať, že takúto primitívnu báchorku som naozaj nečakal. Ak si to tak vezmeme, žiadny zo strážcov by nemusel dbať na svoje tradície. Stačilo by, keby vyhlásili turné po svete a pochopiteľne v nich nikto neprestane veriť :) Tento aspekt mi prišiel ako najväčší defekt filmu, ktorý už len zadupali klišé o nádeji, či akomsi vnútre. Napokon neviem, či mám toho invertovaného jednorožca so žltými očami brať ako vtip, alebo len skonštatovať, že niekomu sa naozaj veľmi nechcelo premýšľať nad dizajnom záporáckych minionov.(13.11.2013)

Když jsem četl info, odmítl jsem jít do kina. Santa, Easter Bunny, tahle "poetika" je imho stupidní i na poměry americké drobotiny. Ale nakonec ke mě tenhle kousek přeci jen dorazil, a já se kupodivu dobře bavil. Hlavně tím, jak tyhle U.S. postavičky dokázali pojmout nadnárodně, s nadhledem a s neskutečnou mírou nadsázky. I titulková scéna pobavila :-)(20.1.2014)

• strikeman

Zásadní chyba není v tom, že je to americký kýč - ten je navíc technicky dokonale zpracovaný (na což už jsme si ale tak nějak v dnešní době zvykli a spíš nás zarazí, když tomu tak není) - ale ve výstavbě příběhu, který prostě není napínavý ... 45%(20.3.2014)

Prekvapivo práve v tomto animáku mi to rodinné klišé nevadilo. Možno kvôli svižnému príbehu, veľa kvalitnej akcie, hlavným little Avengers hrdinom, ktorým to pekne klape.(27.4.2014)

Bolo to celkom originálne. Santa Claus bol urobený ako ruský kozák, čo by som ocenil, lebo Rus/kladný hrdina tu už nebol, ako hovorieval môj starý otec, odkedy bol Tiso Masarykom. A samozrejme mi je sympatické, keď sa Otec Vianoc rozháňa šablou. Že Veľkonočný Zajac kosí záporákov bumerangom tiež nebolo na zahodenie. Sandman... to bol asi ten od Gaimana. Zúbková víla síce vyzerala ako z karnevalu v Rio de Janeiro, ale vyslovene mi nevadila. A samotný Jack Frost bol fajn nápad. A hoci sa to radí k rozprávkam pre deti, pri ktorých je dobrým zvykom zdržať sa kritiky, myslím, že aj tie detiská by ocenili trošku svižnejšie tempo.(7.8.2014)

Kvuli tomu pitomemu nazvu jsem to v kinech ignoroval. A ejhle, sympaticky pribeh, zabavny, napinavy, dojemny. Vsechny postavy zajimave. Dokonce i Stin. Je to v mych top animovanych filmech, klidne bych si ho hned pustil znovu. (Ovsem chce to velky obraz, kdyz ne platno, tak aspon tv s poradne dlouhou uhloprickou!)(24.1.2015)

logika tady dostává pěkně na zadek, jak to, že jack frost měl svoje schopnosti, i když na něj nikdo nevěřil? Jinak jde o kouzelnou podívanou okořeněnou o létání a rychlou akci, která nenechává mozek moc přemýšlet, pár vtípků s klokanem, roztomilé starání se o děti, víla zuběnka, sandman (kdysi sem viděl něco španělskýho a tam se jim to povedlo mnohem líp), a zakončí to klasickým americkým objímáním a poplácáváním jak jsou všichni šťastní. konec nic moc,(5.9.2015)

Dosť podivná zlátanina všetkého možného so sebou divne fungujúceho. Pre veľkú časť publika dosť veľa neznámych prvkov a taktiež podivné geografické momenty (trochu zahrievanie polievočky na ich trhoch) určite nebude znamenať pre DW sošku Oscara. Ale inak pobaví, v rozmedzí animákov DW skôr slabší priemer.(29.11.2012)

• kostej_

Film, který kdyby byl kreslený, mohl by se směle zařadit do tvorby studia Disney z 80. let. Takhle konzervativní a zaostalý animák jsem už dlouho neviděl. Pokud se nebudete snažit pochopit připlácnutí del Tora do závěrečných titulků, jedno zhlédnutí vydržíte.(5.12.2012)

Uzasna animacia. To je najvacsi klad Rise of the Guardians. Inak je to vpohode animak vhodny skor pre deti ako pre dospelych. Este prva polovica je dobra, obsahuje dost slusnu davku vtipnych napadov, ale akonahle su vsetci hrdinovia pokope a zacina boj proti zloduchovi, dostavuje sa klasicka podoba boja dobra so zlom, ktora je vyslovene detska a neponuka ziadne prekvapenia. Dokonca som sa uz na konci dost nudil, takze pre mne len tak tak za tri. Kto ma deti, oceni tento film viac. Maly detail na zaver - videne v kine, takze dabing. Trosku skoda, ked vidim kto to nahovoril v originali. 6/10(3.1.2013)

Avangers nemají žádnou šanci. Skupinka 5ti pohádkových postav musí ochránit svět před smůlou a strachem! :) Konečně Santa jak se patří, pokérovanej a s mečem za pasem, Velikonoční králík jako mlátička a Víla zubnička vyžívající se v krvi a bolesti :) Nebyl čas se nudit a vtip taky nechyběl. Na ty barvy a efekty byla radost se dívat, ve 3D to nemuselo být vubec špatný. Elfové a Yetiové nejlepší :) 8/10(5.3.2013)

Nápad nijak originální, s podobnou myšlenkou došel už Prattchet či Tim Burton (Ukradené vánoce)(8.3.2013)

No konečně! Už jsem se začal obávat, že animáky mají klesající kvalitu (Rebelka ani Ralf u mě nezabodovali). V tu ránu přišla parta králík, Jack Frost, Santa, atd., spojili své síly a vznikla z toho dojemná podívaná, která má vypiplané charaktery jednotlivých bytostí a luxusního záporaka. Viděl jsem originální stopu a Jude Law si to hezky dává :) Zkrátka radost pro malé i velké.(15.3.2013)

Neverím sám sebe, že som tomuto filmu, čo na mňa už z trailerov pôsobil ako splácanina v primitívnej grafike vytiahol štvrtú hviezdu. Možno je to aj množstvom zdĺhavých a nudných filmov čo som videl v poslednom čase, ale toto malo konečne poriadne tempo, zaujímavé postavy a vývoj príbehu. Animačne je to síce chudobný príbuzný animákov z dielne Pixaru, ale výtvarné návrhy a podanie jednotlivých scén sú výborné. Mám síce výhrady k obsadeniu Chrisa Pinea, ktorého hlas mi u Jacka Frosta znel nepatrične, no voice-acting všetkých zúčastnených je na vysokej úrovni. Je to síce materiál skôr pre tých mladších, ale aj ja som si tu našiel dostatok dôvodov prečo to ohodnotiť takto pozitívne. 7/10(19.3.2013)

Trošku zklamání od DW. Aspoň ty vločky ve 3D provedení byly pěkný.(13.4.2013)

Králíkoklokan,Dědamrázkozák,Sandman, JackFrostconenísněhulák..... ale jo tohle se povedlo, spousta odkazů na dětství vykouzlilo i slzu v oku :)(18.4.2013)

Pěkná dobrodružná pohádka! 75%(2.6.2013)

• Blaogranas

Pro děti řekl bych trochu moc dospělé, pro dospělé až příliš dětské. Lepší 2*.(14.7.2013)

Takový trochu Avengers pro malé :) Stín by mohl být Loki a Jack Frost Iron Man.(25.7.2013)

Zoubková víla, Jack Frost, Velikonoční Zajda, Santa a "Sendmen", který vytváří krásné sny. Tihle všichni tvoří dokonalou pětku. Bez nich by to nešlo. Byla jsem napjatá a ke konci překvapená. Stačí jen věřit.(24.9.2013)

Když jsem viděla první trailer, tak se mi hlavou honilo jen: "WTF? A to jako proč? Proč někdo něco takového točí. Ti už neví, co by na to plátno hodili..." No, po shlédnutí musím otočit. Bylo to fajn, několikrát mě to i pořádně rozesmálo. Skvělý dabing (en)! Až na malou neznalost US kultury - kdo je Sandy? - je to fajn podívaná. Ano, zápletka "věřím" je stejná jako u Nekonečného příběhu, Polárního expresu a mnoha dalších, ale je spolehlivá!:)(20.11.2013)

Jak to jenom napsat... Čtyři hvězdy dám za to, že se mi líbil vkusný, promyšlený příběh, líbilo se mi decentní a vcelku originální pojetí "legendárních" postav, motivace jejich důležité práce, a líbil se mi Stín jako záporák. Ale jednu hvězdu musím ubrat za to, jak je závěr sentimentální, zemeckisovsky přeslazený, a docela příšerně trapný. "kamarádi, jdeme na ně! Společně to zvládnem!" Hrůza...(3.1.2014)

• goni

Rozpravka skor pre tie najmensie deti. Napriek peknej vizualnej stranke ma to az tak velmi neoslovilo a vascinu filmu som sa trochu nudil [13/2013].(31.1.2014)

Na zabavení k večeru to je ideálnín oddychovka , která vás nenudí. Ale něco víc od toho čekat nelze.62%.(27.12.2014)

Krásná pohádka, u které jsem se zase pro jednou cítil jako malé dítko. Nic takového tady už dlouho nebylo. Skvělé zpracování, úžasně vykreslené postavy, nádherná animace, ... S klidným svědomím nadhodnocuji o jednu hvězdičku.(29.12.2014)

Další animák, který mě moc překvapil a potěšil. Radši jsem od toho moc nečekala, ale nabídlo mi toho spoustu. Spojení Santy s Vílou Zuběnkou atd. plus k tomu Jack Frost je vážně zajímavá kombinace a po shlédnutí filmu jsem uznala, že i moc dobrá, k příběhu se vážně hodí. Když už jsem u toho, samotný příběh Jacka se mi moc líbí, dojal mě. Yettiové byli skvělí a skřítkové taky. Ve filmu bylo sice spoustu efektů, ale podle mého názoru příběh nijak nezastínily, hodily se tam a byly moc pěkný a originální. Film jsem viděla s dabingem i v původním znění, dabing není špatný, ale to původní znění je prostě původní znění, zvlášť když Santa se Zajícem mají i jiný přízvuk, což v dabingu nijak nezaznamenali. Každopádně určitě za *****, můj nejoblíbenější animák je Jak vycvičit draka a já se stále musím rozmýšlet, jestli se mi Legendární parta nelíbila víc. U mě prostě jeden z nejlepších animáků.(2.1.2013)

Fakt ľutujem, že som tento film nestihla v kine, videla som ho iba doma v mizernej kvalite nahrávky z kina. Keby som ho videla v 3D, určite by som dala 5 hviezdičiek, pretože skvelý príbeh, perfektné postavičky a očarujúca hudba si získali moje srdce. Jack Frost je najlepší rozprávkový hrdina od čias Štikúta. Vlastne, vidno tam dosť podobností, keďže aj tento animák robili DreamWorks a teda je tiež úžasný. Pitch je neskutočne sympatický a naozaj temný podliak, čo sa len tak nevidí. Nominujem na Oscara.(5.1.2013)

Fakt super animáč, bavil jsem se nad pokérovaným Santou, velikonočním zajíčkem s bumerangama :-D Pohádka na nedělní válení jak dělaná.(28.4.2013)

Překvapivě velmi povedené a originální dílko. Vše má správnou porci nadsázky, humoru i prostého dojetí. Budu se na tento film věřím pravidelně těšit o Vánocích...(25.6.2013)

Zaujímavý mix. Ale fakt, že nápad má svoje svetlé stránky. Škoda, že to skončilo tak ako som si hneď na začiatku predstavil, že by to šlo hneď. Ale, čo tam potom, santa claus, čo vyzerá jak pešiak ruskej mafie, ktorého pustili na podmienku po 20 rokoch na tvrdo, ja tutovka. To sa len tak nevidí. Akčná omalovánka, prečo nie, na jedno večerné zakusnutie akurát.(21.12.2013)

Uz dlhsie mi animovana rozpravka takto nevyrazila dych. DOKONALOST. Napadite a vizualne nadherne ... Obavam sa, ci trochu nezapadne prachom a ci sa vobec dostane k sirsej mase divakov. Ludi by mohli dopredu odradit postavicky, ktore nie su v nasich koncinach prilis zname (Sandman, Jack Frost, Zubkova vila), co by bola velka skoda. Mozno okolo Vianoc to pre vahajucich bude mat o kusok silnejsiu atmosferu, ale aj vzhladom na siroke spektrum postaviciek odporucam kedykolvek v priebehu roka. Videne v originali 3D, uz minimalne desatkrat :-)(27.3.2014)

Je to dost pro děti. Příběhově to vykrádá mého oblíbeného Otce prasátek a zbavuje ho to všeho, co by mohlo zajímat dospělé. Hlavní hrdina mi bůhvíproč připomíná Joffreyho Baratheona :) Film je ale kompaktní a jeho poetika není až tak rozjívená, jak by asi mohla, takže solidní výsledek. Předpokládám, že děti by film ocenily víc, než já.(20.4.2014)

Příjemné překvapení, vůbec jsem nevěděl co od toho mohu čekat, nakonec jsem skončil spokojen a to velice, jak zpracováním, tak myšlenkou. Zápletka sice nebyla kdovíjak promyšlená, ale to snad od animáků nečeká nikdo. Prostě a jasně, velice dobře zpracované a hlavně milé.(29.4.2014)

Řekněme, že to bylo vtipné, ale Jack Frost mi přišel ta strašlivě nesympatický, že jsem se celý film nesoustředila na nic jiného. Navíc ta animace mi moc neseděla, mám radši jinčí. Ale jinak nápad super, jen si nejsem moc jistá věkovou kategorií, pro kterou se to hodí :)(27.7.2014)

Film, který jsem vůbec neznala a netušila, o čem to bude, přesto - nebo proto - mě dokázal dobře pobavit. On to vlastně není takový zázrak, ale celou dobu jsem se nenudila ani chvilku, hlavní postavy byly sympatické všechny (včetně Stína, můj osobní favorit:)) a taky jde o zatím jediný případ, kdy mi nevadil Santa. A dokonce ani Amíci nevnucovali svoje tradice celému světu (ve Švýcarsku sbírala zuby myška, ne víla Zuběnka). Trochu mě mrzí, že jsem to neviděla v kině, protože ten záměr pro 3D je vidět velice často (občas až moc...).(19.12.2014)

Ikdyž spousta scn z tohoto filmu bylo podobným filmům jiným, i tak si Legendární parta za svoje vydřené vítězství zaslouží 4 hvězdy.(19.12.2014)

Jakožto zapřisáhlý nemilec náboženství a tudíž i jeho vlezlého proroka, kterého davy přihlouple vzývají, zvlášť v tomto čase (byť už je vlastně zdárně za náma), volám pln radosti: „Ať žije Santa Klaus!“ Už třeba jen proto, že všichni víme, že je to pohádková bytost a nesnažíme se nalhávat si (a hlavně dětem), že je to jakýsi pochybný spasitel, nebo nějaká jiná bláznivá mimosmyslová představa. Ale to jen tak na okraj. Co se týče pohádky, jsem mile překvapen. Velice hezké animace, milý a dramatický děj a fůra stylových hlášek („Uklidni se, Zuběnko, ten patří k nám, je z francouzského oddělení!“, nebo „Podívej se, zoubky, a jak jsou krásné! Ještě je na nich krev a kousky dásní...“) - prostě koktail, který mi u pozdní večeře a před blížícím se spánkem vždycky udělá dobrou náladu. Vykreslení řídícího centra Santu Klause (který pro změnu vzývá Šostakoviče i Rimského-Korsakova) s Globem, armádou roztomilých skřítků, Sněžných mužů a skvadrou různých spolupracovníků, je (jak to jen říct, abych korespondoval se svým dramatickým úvodem... ?) prostě boží. Snad mi jen trochu vadilo vykreslení stinného padoucha, který se docela nápadně podobal na jistého Avatara, ale třeba to byl on, jen mu trochu hráblo a vzal ten kšeft z nouze a nudy. V každém případě tleskám a hodnotím na skvělé 4 hvězdičky - 80%. Víte: „Našeptal mi to Měsíc. A až něco řekne Měsíc Vám, tak mu to prostě věřte... “ :-)(27.12.2015)

Věříte v Bubáky? Máte strach ze Stínu? Věříte ve Vílu Zuběnku, Velikonočního Zajdu, Santa Clause/Dědy Mráze, Sandmana a zatracence Jacka Frosta? Pak věřte! Probuďte svou fantazii A VĚŘTE!!!!!!!!(29.12.2016)

"Asi vrhnu mrkev."(10.12.2012)

Nezajímavý, nudný, zbytečný, předražený, nevydělávající, pro děti ůnavný. Myslím, že jasně shrnuto! P.s. dal jsem tomu znova šanci a přihodil sem dvě hvězdy, jo, je to dobrý...(26.12.2012)

V rámci Silvestrovské tradice jsme vyšli na animovaný film... nic jsem nečekala, spíš jsem byla z programu kin zklamaná, ale tohle za to stálo... :) Sandy, Elfové, pokérovanej ruskej Santa... Dobrý to bylo! :)(31.12.2012)

Spojení : Santa Claus , Jack Frost , Velikonoční zajíček , Zoubková víla a Sandman zní sice šíleně , ale tvůrci si s těmito šílenostmi velmi dobře pohráli . Stvořili takový dětský příběh , plný spousty krásných scének , ale také plný spoustu hluchých míst . Scénář je na animák moc pěkně napsaný a animace pěkná . Občas mi vadila ta nejistota režiséra , ale to vždycky přebili některé pěkné věci . Legendární parta je prostě velmi příjemný animák , který ale rozhodně není dokonalý . U mě je to za 70 % ... Po druhém shlédnutí už je to celkem o dost lepší a hodnocení zvedám na 80% :) Přeci jen ta animace je nádherná .(21.1.2013)

• Shredder

Absolutne suhlasim s komentarom uzivatelky StarsFan. Viem si predstavit, ze keby som bol maly chlapec niekde v skolke alebo na prvom stupni zakladnej skoly, bol by som z tohto farebneho dobrodruzstva nadseny. Nanestastie, v mojom veku uz bolo na mna tej infantility prilis. Mohol by som filmu vycitat mnoho veci, ale je bezucelne do podrobnosti analyzovat rozpravku pre male deti. Chcel by som sa vsak upnut na jednu cast, ktoru hodnotim velmi pozitivne a tou je scena na jazere. Nemam rad filmy, ktore sa snazia divaka citovo vydierat (Marley & Me). Ovela viac si vazim take tie drobne momenty, ktore dokazu cloveka zasiahnut bez toho, zeby to cakal (UP - Carl a Ellie). V tej zaplave somariniek sa takyto unikatny moment vyskytol aj v Rise of the Guardians a bolo slastne potesenie.(20.2.2013)

Naházet dohromady pár známých pohádkových postaviček a udělat z toho film cílený na mladšího diváka se zdá prvé řadě jako - chytrý - kalkul. Ať si je to, jak chce, pohádka je to svižná s výraznými charaktery, délkou, jež neurazí a ani nestihne nudit starší přísedící. Mimo jiné jsou zde obvykle nafoukaní elfové vyvedeni ve své pravé podobě, a dozvíte se tak, kdo ve skutečnosti odvádí těžkou práci.:)(1.3.2013)

Hodně pohádková pohádka, dobro zvítězilo a tak to má být.(9.3.2013)

Krásna animácia, premakaná. Viaceré postavičky boli cool, scénky graficky dokonalé. Ale na animák málo vtipné, moc americké a je to fakt pre deti. Ja som sa ľahko nudil. Víla Cililing je tiež pre deti, ale akosi sa mi páčila viacej. Bol to taký Avengers pre deti, bez väčšieho vtipu.(30.3.2013)

Veľmi podarený animák. Je to hravé, farebné, milé, pozitívne, na druhej strane, zlo tu ma tiež svoju váhu, ktorá je veľmi silná. Keby som dieťa, tak sa asi z toho šťastím poskladám, teda pokiaľ by som sa s tej temnoty neposral :) V 3D to musela byť pecka.(17.4.2013)

Uprednostňujem animované filmy, ktoré sú určené pre širšie publikum rozličného veku, Guardians sú však až príliš jednostranne zameraní výhradne na tých najmenších. Príbeh je ale originálny, hoci presladený a občas doháňa roztomilosť až do extrému. Postavičky sú ale aj tak sympatické, hlavne hláškovací zajac a robustný Santa. Animácia fajn, hudba sa tiež dá počúvať. Napriek tomu ale priemerný animák, na ktorý veľmi rýchlo zabudnem.(20.4.2013)

Nevěřil jsem, že to bude dobrý film. Naštěstí jsem tentokrát měl špatný odhad. Je to nádherný film. Pozitivní, kouzelný, plno veselých postaviček a gagů, vše namícháno s citem. 95%(27.4.2013)

Velikonoční zajíc, Víla zuběnka, Sandman, Santa Klaus a Jack Frost bojují s vlastním stínem… Jack Frost je určitě zajímavá postava (třeba v Rusku mu říkají Mrazík) a jsem rád, že i on ve filmu našel svou podstatu. Příběh byl dobrý a provedení se mi líbilo (ve 3D to musí být jistě zážitek). Ale pro mě to žádná trhák není. Žádné velké výhrady nemám, ale v roce '12 byli například lepší Raubíř Ralf, Piráti!, Frankenweenie i třeba Rebelka atd..... Proto zůstanu nohama na zemi a dám tři hvězdy....(28.4.2013)

Já v tom hrozně viděl Matrix pro nejmenší .... Noční běsy (chobotničky), zabití Sandmana (transformace Nea v agenta Smitha), souboje Frost Strach (Neo vs Agent Smith), Santa Claus (celej Morpheus), Severní pol Yetyové a skřítci (posádka Nabukadnezru), stále zmenšující se počet dětí (lidi v Sionu), měsíc (vědma)..(7.5.2013)

• Kingjiri

Větší přehlídku nesympatickejch animovanejch postav aby člověk pohledal. Pokérovanej Santa Claus kříženej s dědou Mrázem nebo velikonoční zajíc jasně vedou žebříček "Miss/Mister nesympatie" a Frostova postava je nemastná, neslaná. I když byl příběh akční, stejně jsem se dost nudil. Dokonalou animaci jsem nezaregistroval, spíš bych jí označil za šedej žánrovej průměr. Hvězdně obsazenej dabing mě taky nijak nenadchnul. Červenýmu hodnocení se teda dost divim. Dokonalej návod jak utopit 145 mega, za který mohly v klidu vzniknout dva až tři mnohem zábavnější bijáky, dvě silnější hvězdy. PS: Všechno nejvíc korunuje dementní českej název.(19.5.2013)

Už těch animáků bylo nějak dost ne? Potetotavný Santa, namachrovanej klokan....bylo to pochybné od začátku do konce, ještě že to rychle skončilo. 50% za koukatelné provedení a dabing.(4.6.2013)

Tenhle film mi tedy k sérdci rozhodně nepřirostl. Hlavně proto, že jsem celou dobu myslela na to, jak pitomě a podivně hlavní dějová linie vykradla Pratchettovo veledílo Hogfather. A srovnávat halyvůdský animák s géniem Terryho Pratchetta? To by neobstál nikdo. Pro děti asi ok, pro mě nikdy více, já jdu koukat na Otce Prasátek :)(25.6.2013)

U Šostakoviče! Každý správný animák v poslední době musí mít nějaké potvůrky, které se starají o trochu té groteskní srandy. Doba ledová má veverku, Padouch má mimoně apod. - a v Partě mají tuto úlohu skřítkové a trochu i sněžnomuži. Jenže jsou trestuhodně nevyužiti (ledaže by se s nimi počítalo pro nějaký kraťas, za což se moc přimlouvám). Jinak postavičky jsou fajn, včetně více než ruského Santy, a Zajíc vyloženě exceluje. Nicméně je to film, který je víc než na ději postavený na efektní vizuální podívané, a to je v tomto případě hodně škoda :-( P.S. český název filmu je podle mne dost matoucí. P.P.S. po třetím shlédnutí se vzdávám, přidávám čtvrtou hvězdu a společně se Zajdou říkám: ho ho ho!(24.9.2013)

Nápadité, vtipné s dobrým vizuálnym spracovaním. Na prvý pohľad nie veľmi sympatické postavy, ale ozaj iba na prvý pohľad. Všetky boli totižto vlastným spôsob zaujímave a prekvapivo vtipné (neraz sa mi zjavil úsmev na tvári). Hodnotím veľmi pozitívne, bolo to ozaj príjemne prekvapenie.(22.10.2013)

Výtvarný styl Dreamworks je mi hodně blízký, takže i postavičky z téhle pohádky byly vizuálně fantastické a nemám vůči nim jedinou výtku. Není to sice žádný epický nářez, ale na nic takového si to ani nehraje a vcelku jednoduchý příběh příjemně plyne a nevtíravě baví. Viděl jsem s CZ dabingem (který sice nebyl špatný), což mě docela mrzí, za účasti takové herecké elity v originálním znění.(24.12.2013)

Mně osobně se tohle moc nelíbí. Ale přeci jen, jsou to filmy pro děti, takže musím hodnotit objektivně. A objektivně si myslím, že je to pro děti hodně zábavné, vcelku originální a nemá to úplně špatné "poselství". Líbil se mi Sandman. Pro některé kreslené postavičky mám docela slabost. Ovšem hrozně mi vadí ta hromada přeslazeného sentimentu, už mi to brnká na nervy. Ale nebylo to špatné.(3.1.2014)

Príjemná, skutočne detská rozprávka, ktorá však nášmu Slovenskému či Českému detskému divákovi nedokáže ponúknuť zážitok v podobe niečoho čo decko pozná z rozprávania rodičov či starých rodičov, alebo jemu známych knižiek. inak sa v celku na rozprávke dá zabaviť a hlavne animácia snových zrniečok či čo to bolo, ma neskutočne dostala a ninja zajaca si musel zamilovať skrátka každý.(12.4.2014)

75%(7.12.2014)

Cukernatá dětská podívaná s postavičkami, které u nás zčásti ani neznáme - a díky bohu za to. Nicméně pobaví, i ona propagovaná představa dětí-světýlek po celém světě, které věří právě v tyto postavičky - a přitom je ani neznají, no roztomilá anglosaská roztahovačnost, tak naivní, až krásná. Působivé, vtipné, krátké, doporučuji.(28.12.2014)

Byla jsem velmi zvědavá a dlouho jsem váhala, ale nakonec jsem byla velmi nadšená. Velmi hezky udělané, vtipné a poutavé. A Jack Frost je boží!(11.9.2015)

• himor

No pre pána Jesusa...toto bolo čo? Animácia alá PC 386, stupídny príbeh, otrasné postavy a Santa? To ako vážne? Dokukal som to s veľkým sebazaprením a to mám animáky vééééééľmi rád. Ako sklamanie na celej čiare. Ale aspoň že to mám už za sebou...35%.(13.9.2016)

Super pohádka, hrozně se mi líbil Chris Pine jako Jack Frost a ostatní byli taktéž skvělí. Vidět dual-wielding Santu, akčního Velikonočního zajíčka, to je prostě úlet. Možná to není Megamind, ale stejně je to rozhodně moc povedenej animák :)(14.3.2013)

Průměrný dějově, avšak nadprůměrně technicky zmáknutý animák. Mi osobně se líbil nejvíc ten zavalitý oranžový strážce snů. Pěkné, ale ve srovnání s jinými..(8.4.2013)

Značka DreamWorks vždycky slibuje parádní audiovizuální zážitek, tentokrát je toho ale ke chválení mnohem více. Možná je to tím, že jsem si film pustil přesně v tom správném rozpoložení, ale tohle mě prostě dostalo. Několikrát v průběhu děje jsem se přistihl, jak se bez zvláštního důvodu usmívám. Parádní kombinace pohádky, akurátního množství akce, zábavy a výborných dialogů (v originále). Každá věková skupina si tu zkrátka najde to své. Doporučuji všem, kteří ještě občas na něco věří.(29.4.2013)

Animák se mi zalíbil až napodruhé, poprvé byl pro mě spíš zklamáním. Jakmile jsem si uvědomila, že za to může podvědomý odpor k postavám Santy a Velikonočního zajíce, podívala jsem se na něj znovu a bez předsudků :-). Top scéna filmu je hned ta první, zrození Jacka Frosta, je plná temnoty a smutku a nesplněné naděje. Jinak, co si budem namlouvat, je to jedno klišé za druhým, děj je také lehce předvídatelný, ale má svoje kouzlo, vtípky a hlášky, které film táhnou nahoru. A Santa jako starý kozák, skvělá myšlenka! Vizuál je dokonalý, k tomu není třeba nic dodávat. Můj verdikt: napoprvé možná ne úplná bomba, ale časem pomalu dozrává k stále dokonalejší chuti! Edit.:už dozrál na plný počet ;-)(1.5.2013)

Nemecky nazov: Die Hüter des Lichts(11.5.2013)

Kdysi jsem byl taky dítě a věřil jsem, je fajn si to občas připomenout.(22.5.2013)

Blbůstka pro děti s nesympatickými postavičkami, které nakonec nebyly tak hrozné,jak jsem čekal, celkově průměr a něco co jsem vidět nemusel, ale ti nebozí malí skřítci byly fakt povedení, už jen za ty jsou 2*:) zbytek celkem nezájem, o příběhu ani nemluvě.(6.6.2013)

Tak tahle pohádka má to správné kouzlo. Přesně takovou je potřeba vidět, když přestaneme věřit. Mě osobně to připomělo dětství, kdy jsem věřil také ve spoustu věcí. Tato pohádka má v sobě hodně pozitivna, kouzla a fantazie. Takových víc. Jen je škoda, že je to opět propagace amerikanismu a jejich představě pohádkových bytostí.(17.6.2013)

Pán strachu se vrátí na Zem a chce si jí podrobit, čemuž se snaží zabránit team pohádkových hrdinů. A jak by vše také mělo dopadnou, než dobře, že? Kdyby nebylo ve filmu několik dobrých scének, tak by stál za nic. Celkově ale kladný dojem. I ty animované souboje se mi líbily.(22.7.2013)

Další fantasy animák a musím říct, že za mne ještě o chlup lepší než epic :-) Super přípěh super podívaná.(6.9.2013)

• chesterko

Málo vtipných scénok, roztomilá Sofinka sa tam kdesi objavila len na malý okamih a zo santu som mal väčší strach, ako z bu-bu-báka. Koniec ako má byť, ale ja som sa nudil. 2,5*(10.10.2013)

Úplně okouzlující scény. Mít tak takové sny...(6.11.2013)

Už dlouho jsem neviděla tak krásnou animaci a pohádku jako byla tato, je to nejen pro děti, ale i pro dospělé, vřele doporučuji všem se tuto pohádku podívat, stojí to za to(9.12.2013)

VELKÉ PŘEKVAPENÍ. Už jsem z toho množství animáků docela rozmrzelý, ale tohle dílko mne přesvědčilo, že ne všechno barevné a směrované na děti, musí být nekoukatelné pro dospělého. Toto je typická ukázka filmu pro celou rodinu. Vtipná, milá, nařachaná jízda s mýtickými americkými symboly. Santa Clause na Vánoce odmítám, ale tady byl opravdu prďácký a vlastně to spíš byl Děduška Mráz. Zkrátka určité chybky to má, ale nepatří k nim rozhodně český dabing. Opět mne přesvědčil, že stále to jde. Zatím dávám čtyři lepší hvězdy. Uvidím, jestli mne to napodruhé bude bavit stejně.(30.12.2013)

Už od trailerů v kině jsem si říkal: "No to bude ale slátanina!" Čekalo mě ale velký překvapení. Akční jízda plná krásnejch nápadů a povedenejch vtipů, navíc v originále podtržená výkony pánů s dobře znějícími jmény: Chris Pine, Alec Baldwin, Hugh Jackman a Jude Law. Dabing je tak v tomhle případě zločin.(31.3.2014)

Vynikajúci animák, so všetkým, čo k tomu patrí. Film ma milo prekvapil, nečakal som v dnešnej dobe nič extra výnimočné, ale film legendárna partia ma vyslovene zaujal svojím skromný posolstvom, a tým je, aby sme verili...v dobro...aby sme verili v lásku a aby sme verili v to, že vždy existuje iskierka nádeje, ktorá môže odvrátiť všetko zlé...(7.10.2014)

Slabšie štyri..(20.12.2014)

Milé, pozitívne, farebné, netradičné. Legendárnu partiu tvoria potetovaný ruský Santa, drsný dvojmetrový veľkonočný zajac, mlčanlivý Sandman, nežná Zúbková víla a rebelský Jack Frost. Všetci musia spojiť svoje sily, aby odvrátili nekalé plány "Strachu" vytratiť z mysli detí všetko šťastie sveta. Je to celkom svižná a vtipná jazda počas celých 90 minút, takže nudiť sa určite nebudete. Snímok je veľmi nápaditý a vhodný pre celú rodinu. Na odreagovanie, relax a pobavenie film ako stvorený.(7.8.2015)

Je to perfektní animák a mě se moc líbil.(4.1.2016)

Příběh chaotický ale není to klišé, animace na výbornou a spoustu roztomilých postav a bezva gagů. Jeden z nejlepších animáků letoška.(27.1.2013)

Neskutočne vtipný Santa na ruský štýl, bojovný Easter Bunny na štýl nejakého ninju, mlčanlivý Sandman ako neskutočný frajer, Zúbková víla a nakoniec perfektný Jack....Jack Frost....v skratke, jedna z tých lepších rozprávok "dneška"...kopa srandy a zaručene by som neváhala pozrieť si túto rozprávku znova.(24.2.2013)

Jeden z TOP animákov minulého roku. Klasicky príbeh boja dobra a zla, no v perfektnom prevedení, príbeh vás vtiahne a až sa vžijete do deja, prichytíte sa nakoniec pri tom ako si len mačkáte prsty a dúfate že všetko dobre dopadne. Vynikajúca hudba a dabingové výkony Aleca Baldwina, Hugha Jackmana, Chrisa Pinea či Jude Law su perfektné a veľmi verné. Animácia vynikajúca, škoda že som premeškal 3D verziu v kine. Celé ma to akosi vrátilo do detských čias a po dopozeraní urobilo o niečo šťastnejším :). Bravo! Jednoznačne 5*(28.2.2013)

Jednoznačne určené pre mladých. Príjemné na pozretie, pohľadí trošku tú detskú dušu ktorú má každý z nás ešte v sebe. Keby mám o 10 rokov menej určite dám plné hodnotenie. Ale tu bolo skrátka tak veľa klišé a tak veľa rodinných žvástov. Ách...3*(2.3.2013)

75%(28.3.2013)

Ze zacatku nic moc, ale postupem casu, se tenhle film staval lepsi a lepsi...a velikonocni zajic je fakt borec:D(30.3.2013)

• gaara1

Co říct, byl jsem zklamaný, určitě jsem viděl za svůj život lepší anime než Legendární partu. Dějová linie se mi zdála slabá,nedotažená a nezajímavá. Dvě hvězdy jsem dal za velikonočního zajíčka.(16.4.2013)

Veľmi príjemné prekvapenie zo Sveta animovaných filmov. Príbeh je slušný (hlavne, že je tu aspoň nejaký odkaz na to, že nesmieme zabudnúť na sviatky a na ich hodnoty), réžia je miestami nadpriemerná, len nie príliš dobre zvládnutá dynamika (miestami príliš rýchle, miestami príliš pomalé) mierne zhoršuje kvalitu. A ešte niečo! Nie prosím, ale žiadam aspoň nominovanie na nejakú cenu toho človeka, ktorý vysníval a vytvoril postavu zajaca – je naproste dokonalý! PS: Náhodu nepripomína vám postava verejného nepriateľa č.1 V. Cassela? Osobné hodnotenie: 75% (***) (20.4.2013)

Ač tihle hrdinové převládají v anglicky mluvících zemí, dokonale mě to strhlo do děje. Nebylo to typicky americké, potetovanýho Santu jsem ještě neviděla a docela dost dobře krutýho zajdu taky ne. Chvíli jsem si přála, abych byla opět dítě a bezmezně na ně věřilo. Opět po nějaké době výborný animák.(20.5.2013)

Detsky naivné, ale napriek tomu veľmi nápadité a vtipné.(3.7.2013)

V podstatě krásná pohádka, s fantasií a dobrým koncem, originální grafikou. Ale vadil mi tu "amerikánizmus" a nemyslím tím americké postavy - santa, sandman,... ani nemám nic proti nechutným krajinách vajec či zubičkám. Ať si v tom žijou, každý má nějakou kulturu. Ale nevím kde to ti amíci berou, že v každé partě děcek musí být černoch. Každé dítě má vlastní pokoj s postelí uprostřed a hromadou hraček. Vůbec nezáleží jestli je to usa, čína nebo korea. Krby má každý dům, města jsou nechutně spořádaná a upravená. Ani zrnko špíny, stejně tak jako ty přebělené zuby. Proč? Proč někdy nepřidat trochu reality, když už se santa prohání po celém světě. I ve slumech mohou být štastné děti, tak kčemu ta iluze?(14.7.2013)

• Echoes

Špatenka, potenciál to mělo velký, ale zabité! Bohužel dneska je tolik animáků, že jeden musí něčím zaujmout... A tenhle nezaujal.(13.9.2013)

Vynikajúco prekvapene dobrý animák, ktorý ponúka krásne vykreslené postavy, perfektne spracované animácie, dobre spracovanie 3D hlavne čo sa týka snehu a taktiež aj temnej stránky, s ktorej však bude mráz deťom po chrbtoch behať. Deti by naozaj mali veriť na podobné veci ako je zajac, Jack Frost, tzv. Santa, víla Zubienka a dospelí nech veria aspoň na to, že každý rok vide podobne dobrá animácia na ktorú sa bude dať pozrieť a v prvom rade zabaviť.(1.10.2013)

Su v poslední době asi nějakej rozněžnělej nebo co. Tyhle filmy mě ale prostě baví. Stačí aby se nezpívalo a jde to. Večerníček, elfové, yettiové, malý víly, zuběnka (dobře přiznávám, tady jsem si furt představoval Islu Fisher v úplé kombinéze a křidýlkama), zlý koně, záporák parádně nadabovanej panem Lawem, aji ten namakanej králík byl super. Opět lituju že jsem neviděl v kině 3D.(13.11.2013)

Pekný Vianočný príbeh, , netradičný pohľad na Santu ako na ruského kozáka je ozaj príjemnou zmenou ;)(18.11.2013)

Veriť- hlavná pointa celého filmu. Santa, veľkonočný zajac, Jack Frost, Sandman, Zúbková víla... -síce o polovici týchto postáv som v živote nepočula ale ako animák je spravený skvelo. Určite pobaví mladú generáciu ale aj starší budú pri niektorých scénkach čakať so zatajeným dychom čo sa stane. Jednoduchá a vtipná dobrodružná rodinná komédia.(24.11.2013)

Ač se mi to zprvu podle recenzí zdálo jako absurdní pohádka, dal bych si nejraději facku. Film byl naprostým odpoutáním od reality. Příběh a nápaditost mi přišla úchvatná. Jde vidět, že William Joyce má bůjnou fantazii, o čemž svědčí i jeho další díla, ačkoliv pro české publikum méně přijatelná pohádka, ale myslím si, že pro novou generaci dětí vhodná.(29.11.2013)

Animák, co se mi po dlouhé době opravdu líbil. Potetovaný Santa, velikonoční zajíc s hlasem Hugha Jackmana, musím říct, že se mi opravdu líbil. Oceňuji jak příběh, tak zpracování :)(27.2.2014)

Velice zdařilé pohádkové dílko. Příklad jak lze v jedné pohádce dětem přestavit všechny hrdiny, po kterých by mohli něco chtít. Takže než dětem pustíte tuto pohádku připravte se, že po ní budou chtít za každý vypadený zub pod polštářem peníze, na velikonoce budou chtít všude nacházet vajíčka, v zimě budou hledat Jacka Mráze atd., protože když jim tohle nedáte mohlo by se stát, že přestanou věřit! A svět by zachvátil strach a stín.....(8.5.2014)

Čekala jsem, že to bude hovadina, jelikož trailer sliboval super jízdu. A kdykoliv je trailer úchvatný (tak z 90ti% filmů), tak samotné dílo stojí za prd. Takže to co jsem shlédla mě mile překvapilo. Hezky udělané, příběh pěkný, občas lehce strašidelný, sem tam i vtipný......taková průměrně dobrá pohádka. Tak proč 4 hvězdy? - Moje děti to žraly!(10.8.2014)

• Jean3

Alec Baldwin, Hugh Jackman, Jude Law a Isla Fisher(30.8.2014)

Avengers detského sveta v boji proti geniálnemu záporakovi. Všetky postavy sú zaujímavé a majú svoje miesto, i keď pre nás možno nemajú také čaro ako napr. v USA. Najviac ma bavil kozácky Satna Claus a veľkonočný zajac, ktorý boli najzábavnejšími postavami. Animácia na úrovni, výborná hudba a celkovo veľmi príjemný animák, i keď kvôli bubákovi a jeho nočným morám asi pre trošku staršie deti... 75%(3.12.2014)

Dobrodružný animák s času vánoc svým námětem hodně připomíná starší hraný fantasy 'Nekonečný příběh'. Tam postupně mizel svět Fantazie. Zde však pro změnu hrozí zmizení všech vánočních postaviček, včetně velikonočního zajíce, protože na ně děti prostě přestávají věřit. A Jack Frost je ten pravý zachránce. Příběh je plný akce, přiměřeného nevtírajícího humoru, děckého úsměvu a dobré animace. Vánoční kouzlo z toho číší a dětem přidává na fantazii. Troufám si tvrdit, že je tento výtvor velikým adeptem stát se vánočním evergreenem.(22.12.2014)

60% po technické stránce na jedničku, ale opravdu chceme mít z generace našich dětí epileptiky... neustále musí něco vybuchovat, tříštit se nebo postavičky drmolit kadencí nesrozumitelného kulometu.(8.1.2015)

Krásná pohádka pro děti, takové hezké aby se nebáli :) Ale pro nás to tak asi není...(29.7.2015)

Pojetí opravdu příliš akční, chybí mi tam ta pohádkovost.(26.12.2016)

Tuhle pohádku jsem viděl už před delší dobou, když jsem byl nemocný a chtěl jsem se zabavit. Nikdy dřív jsem o ní neslyšel, takže jsem byl překvapen, když jsem jí objevil ve svém playstationu. Musím říct, že mě opravdu překvapila. Pohádka je originální, hezká, ale v některých scénách smutná a strašidelná. Lituji toho, že jsem tuhle pohádku neobjevil dříve.(29.1.2017)

Určitě jeden z nejlepších animáků tohoto roku. I přes pro nás moc neznámé postavy, je to parádní podívaná pro děti i dospělé, kterou podkresluje skvela hudba Alexandra Desplata. Viděno s dabingem, který není špatný, ale v originálním znění to musí být fantazie.(1.12.2012)

• JaneElliot

Dětem se to líbilo, animace ve 3D zábavná.. Asi tak vše, co se k tomuto filmu dá říct. Dějově slabé, spíš jakoby kompilace toho, co už tu všechno bylo.(25.12.2012)

Film s mnohem hlubší myšlenkou, než by člověk od animáku pro děti očekával. Film o tom, jak je důležitá dětská fantazie, která se v dnešní uspěchané době u dětí vytrácí v čím dál tím nižším věku. Ano, nebylo to tak třeskutě zábavné, jako některé jiné animáky a uznávám, že byly i momenty, které my přišly trochu nudné, což bych třeba u jiného filmu neodpustil. Ale tady by mi přišlo líto, nedat filmu plný počet hvězd. Opravdu krásné. Doporučuji. (kino, 2D, dab.)(19.2.2013)

Velmi pěkná pohádka. Oproti tomu množství kýčovitých filmů je vždycky hezké vidět příběh postavený na tradičních hodnotách.(2.3.2013)

Dětský film s jasným rozlišením dobra a zla, u kterého se dospělí budou trochu nudit. V naší kultuře prakticky neznámí strážci dětství bojují o víru dětí proti Bubákovi, čekala jsem úplnou slátaninu, z které se vyklubal nečekaně citlivý film pro předškolní děti o dětské víře v nadpřirozeno. Navíc vizuálně působivě zpracované, zejména temná strana Stínu a nočních můr je vynikající a Bubák je civilní a nepůsobí směšně. Děti si zamilují šibalského, nezodpovědného Jacka Frosta a potěší je snad i už u nás populární Víla Zuběnka. Ovšem z ostatních kladných postav budou děti trochu zmatené, protože jsou pro ně ujetí a pro dospělé trochu nudní - tetovaný ruský Santa, nevýrazný Sandman, akční plyšák Zajda mě dost otravovali.(3.3.2013)

A opäť raz rozprávka, ktorá ma míňa ako tématicky tak aj vekom. Príbeh o Jackovi Frostovi, ktorý v prvom rade musí nájsť sám seba, aby mohol pomôcť všetkým deťom sveta. Hm a čo? Hlavne kto je Jack Frost, prečo stanovené pravidlá raz platia a raz nie a prečo som sa zasmial iba raz za celý film. Ale ako som už spomínal nie som cieľová skupina a tak moje hodnotenie je veľmi subjektívne a výhrady vlastne nepodstatné. Je to farebné, hýbe sa to, je to stupídne a ja sa s tým musím zmieriť.(8.3.2013)

Tomu sa hovorí rozprávka a to nielen pre dospelých ale aj pre deti. Všetko sa mi teraz zdá roztomilejšie.(13.4.2013)

...a možno by som dala aj 5 hviezdičiek, ale... neviem.. - je to tesne:) Veľmi milé, pekné, vydarené(19.4.2013)

Zase jednou povednej aminák!(23.4.2013)

• srolyma

Pokus o Avengers pro děti. Pokus chabý a jen pro ty vyžrané obézní americké spratky, protože dost pochybuju, že by naše slovanské dětičky odkojené Erbenem, Němcovou a Krtečkem vůbec znaly někoho z té jejich tzv. legendární party. Tak Santu asi jo, ten přece jezdí o vánocích s kamionem a rozváží kokakolu. Možná i mlhavě ví, kdo je to ta šílená dentistka víla Zuběnka a že velikonoční králík bude mít asi něco společnýho s velikonocema. Ale kdo je sakra Jack Frost? Tak se mi něco motá, že by to snad měl být sněhulák, ale tady je to teenager v mikině s kapucí a s berlou mrazilkou. A Sandman?? To přece byla nějaká postava z hororu, ne? Tak tady je to cosi co nejvíc ze všeho připomíná homosexuálního pedofilního liliputána. Takže veskrze nesympatická sestava, díky které to ztrácí body hned na začátku. A za celou dobu se to nijak zvlášť nezlepší. To už je sympatičtější záporák, který vypadá jako mix pana Úžasňáka a Lokiho z Avengers. Ne, tohle bohužel nebaví ani děti. Aspoň ne ty moje.(2.5.2013)

Když jsou děti na Zemi v ohrožení, jejich hrdinové se musí spojit aby přemohli zloducha, na kterého by sami nestačili. Vskutku Avengers pro malé děti. Nápad velmi zajímavý a sranda byla opravdu skvělá. Nemohla jsem se ale zbavil pocitu, že ten záporák vypadal jako by vypadl z Avengers filmu. Je to příjemný snímek, který se dětem bude opravdu líbit. Pro ty větší doporučuji shlédnout v angličtině, hlas Hugh Jackmana (Zajíc) je nezapomenutelný.(10.5.2013)

Vizuál krásny - farebný a roztomilý. Sandman bol rozkošný a také detaily ako potetovaný Santa Claus ma príjemne pobavili. Príbeh nič extra, plný klišé ale nič iné som ani neočakávala a vôbec to nevadí. Pevne dúfam, že sa mi podarí pozrieť film aj v origináli. Mala som možnosť len v slovenskom dabingu ale ten sa podaril. Koniec koncov slovenský dabing pri animákoch sa v posledných rokoch naozaj len výnimočne nepodarí.(11.5.2013)

U Rimského-Korsakova! Dobrej animáček. Bylo sice těžké se vyrovnat se s obrazem pohádkových symbolů. Nakonec jsem ale vzal potetovaného Santu na milost. Se zajícem to bylo trochu horší. Jinak jízda. Krásné a chytré zpracování bralo dech. Jen mám pocit, že se tenhle film v našich kinech nějak ztratil....(17.5.2013)

Veselé Vánoce, Velikonoce a ... čistěte si zoubky :) Roztomilá pohádka, za kterou vám budou vaše děti vděčné. Asi nemá smysl se tu nějak rozepisovat, vemte ratolesti pod pažu a utíkejte do nejbližšího kina. Nebudete litovat ;) Dávám 4 a půl. PS: Taky vám Strach připomínal příslušníka kmene Na´vi? :D(24.5.2013)

i ked neni nabiti vtipkami ako Ralph alebo Madagaskar je to uzasny pribeh netradicneho zoskupenia tradicnych sviatkov a bytosti, ktore dava pozor na deti aby ich v tomto zranitelnom obdobi ochranili pred strachom a zlymi vecami. P.S.: Prilis modre premaluj to na cerveno :)(4.7.2013)

Graficky pekne vysperkovane, videne na bluray, ale inak ma to nechytilo.(10.9.2013)

Hlavním hrdinou je Jack Frost, s kterým legendární partu tvoří Sandman, víla Zuběnka a velmi netradičně pojatí Santa Claus a Velikonoční zajíček (spíše zajíc). Jack Frost původně členem legendární party není, ale objeví se zlo, které bez jeho pomoci nelze porazit. Jack Frost vypadá jako rozpustilý kluk, ale uvnitř ho trápí 2 problémy : děti na něj, na rozdíl od ostatních členů legendární party, nevěří a ani ho tedy nevidí. A pak ho trápí otázka jeho původu, kdo vlastně byl než se stal Jackem Frostem. Jedná se ale o docela veselou podívanou, kterou ocení děti i dospělí.(7.10.2013)

Nádherná vánoční pohádka o tom zda věřit nebo se bát. Poutavý příběh, zajímavé postavy a pro děti velmi pěkně zpracované. Naše děti se na ni chtějí pořád koukat jak z ní byly nadšené a musím říct, že i já si ji velmi oblíbila.(11.12.2013)

Jeden z těch lepších animáků, který si na nich nehraje, dokázal mě rozesmát, ale má i svou pěknou myšlenku. Mám pocit, že pohádky jsou zase na dobré cestě :)(27.12.2013)

To se mi líbilo! Asi jsem trošku šiblá, věčný dítě a nekonečně infantilní a citlivá osoba, ale budiž. Víra-touha-naděje, ať už dětská nebo ne, to je moje slabá stránka. Mojí dosud NEOBJEVENOU slabou stránkou byl teda ale Jack Frost. Škoda, že je jenom animovaný :) Nebo není? Kdoví, třeba opravdu maluje ledové květy na okna... Rána pod pás pro mě teda byla podoba Santa Clause, který připomíná spíš Dědu Mráze (i ten původní dabing s ostrým r) a zezačátku i ninja-králík s bumerangem. Ale když si člověk po chvilce zvykne, tak se mu to i začne líbit. Jako originální prvek mi přišlo doupě Velikonočního zajíce, protože to jsem doteď nikde zpracované neviděla :)(3.1.2014)

Nevěděl jsem o co půjde a byl jsem hodně skeptický, ale že Santa Claus bude ruský kozák mě opravdu dostalo. Místo elfů má Yeti pomocníky, víla zuběnka je vcelku nadržená na Jacka Frosta, velikonoční zajíček je drsoň s bumerangama, no prostě vznikla z toho velice slušná podívaná. Jediné co bych vytknul, že 3D mohlo být využito daleko lépe a více, ale i tak super.(18.5.2014)

Neviem čím to je - táto rozprávka neoplýva ničím, čo by sme už nevideli inde - ale ten príbeh sa mi dostal pod kožu. Už veľmi dávno ma nič tak nenadchlo.(5.6.2014)

bez pochybností. Krása dostala nás jednoduchosťou, ale hlavne obsahom. Je to ako keď si nikto nevšíma pravdu,lebo je len taká obyčajná a holá ,ale ak si oblešie pestré šaty podobenstva a príbehu ,je nádherná.(7.7.2014)

• Pythonator

Pozor, pozor! Tohle není další vtipný 3D animák bavící jak děti, tak hlavně dospělé. Tohle je americký patos pro malé děcka, který spíš než aby bavil, tak neskutečně prudí. Mít o pětadvacet let míň, tak taky nešetřím čtyřhvězdičkovým hodnocením, ale takhle mi nezbývá než kroutit hlavou. Kvůli takovým filmům by měli zavést novou kategorii přístupnosti do 8 let. U filmu jsem se dvakrát zasmál. Jednou při barvení figurek na modro a podruhé při barvení vajec na červeno. Nejvíc jsem se pak zasmál, když jsem viděl zdejší hodnocení a komentáře. Rozhodně nejslabší z rodiny DreamWorks animáků.(20.12.2014)

Dokonalá pohádka. Úžasná animace, pohádka plná vtipů, akce a napětí a náš dabing je taky výbornej, krásný příběh, který občas dojde k slzám a jak píše Radyo, děti potřebují věřit. Stejně jako každý člověk potřebuje věřit, bez víry je život prázdný.(25.7.2015)

Úžasně nápaditá záležitost plná vtipů. Skvěle vykreslené charaktery jednotlivých postav a hlavně pak ta interakce mezi nimi. Strašně mě bavila ta přehnaná velkolepost v některých scénách (hlavně se Santou). Samozřejmě, nemá to nijak složitý děj, ale to v tomhle případě není ani potřeba. Nakonec si přeci jen dovolím menší výtku. Grafika víl Zubniček a zubů obecně mohla být přeci jen zpracována o trochu lépe :) |80%|(7.1.2017)

Výborný animák pre celú rodinu zo super animáciou. Záporák sa tiež podaril a príbeh rovnako dobre. Nemám čo tomu vytknúť.(16.12.2017)

Pro děti. Děti se pobaví, ale pro mě to byla celkem nuda, ikdyž pár vtípků bylo dobrých. 6/10(4.12.2012)

Poslať do akcie neškodné bytosti z detskej fantázie bol rozhodne originálny nápad,škoda ze scenár takýchto nápadov neponúka ešte viac.V podstate ide o starú známu variáciu boja dobra proti zlu,ktorá sa odohráva v nadupanom rytme a hýri ohňostrojom farieb70%(9.12.2012)

Animace skvělá, příběh neucelený, vydařené pasáže střídá nuda. Každopádně Ramseyův svět je barevný, nápaditý. Pro děti určitě skvělá podívaná.(31.12.2012)

Pro mě mezi letošními animáky vítěz. Stačí mi málo - konečně projednou vynechali třeskuvtipné tělesné pochody, není to ani moc upištěné, ba dokonce to nese i určité myšlenkové poselství. A animace moc krásná.(1.1.2013)

Okouzlující animace na svou stranu strhává vysokou část mého hodnocení. (Neviděl jsem ve 3D, takže nemohu posoudit.) Zato jsem však zhlédl v originále, tudíž jsem byl zbaven nevždy povedeného českého dabingu:D Partička spolu funguje skvěle, takoví Avengers pro menší diváky. Humorné sekvence byly vcelku příjemné, nejvíce mě asi dostal Easter bunny - jeho "divošské" vzezření má určitě co do sebe a jeho věrní "vaječní bodygardi" na mě se svými obličeji také v rámci originálního pojetí kraslic udělali dojem. Ale i Santa alá Rasputinosandokan překvapil. Záporák rozhodně potěšil, vůbec bych se nebránil tomu, kdyby atmosféra byla ještě temnější, ale chápu, že ne všem to sedne. Nesmím zapomenout zmínit epickou hudbu A. Desplata - ta rozhodně dodává filmu osobité kouzlo. Nicméně krátká stopáž je opravdu krátká, a tak děj plyne neuvěřitelně rychle - asi jako skoky výše zmiňovaného Bunnyho. Škoda, rozhodně by se dalo z uskupení tak silných postav vyždímat ještě trochu víc. Ale pro mě milé překvapení a spolu s Hotelem Transylvania povedený animák loňského roku ;-)(22.2.2013)

Animovanej blonďatej Harry Potter vs Voldemort ... Mám rád kvalitní animované filmy, nejlépe ty, které jsou určené jak pro děti, tak pro dospělé. Toto je bohužel jen pro děti. 3* dávám za super animaci a krutopřísnýho zajíce :-)(27.2.2013)

Překrásná animace ve službách průměrného příběhu. Dvě lepší hlášky na moře dialogového balastu, minimum humoru a nezajímavé postavy including té hlavní. Námět i provedení je veskrze dětské a nabízí pramalou přidanou hodnotu pro dospělého diváka. Hudba je taky nevýrazná (hm, Desplat, no), a Chris Pine se IMHO na Frosta hlasově vůbec nehodí. Ale jak říkám, animace je dělaná s láskou a je prostě úžasná, takže jsem rezignoval na příběh a prostě se kochal. Takže průměr.(27.2.2013)

Pre neobvyklosť a určitú výnimočnosť či už námetu alebo prevedeniu..(1.3.2013)

Velmi příjemný animák, který zobrazuje starou známou bitvu mezi dobrem a zlem (ovšem zase v trochu jiném podání). Má především pobavit a na nic víc si ani nehraje, nejsou tu žádné srdcervoucí scény, žádná romantika ani rádoby duchaplné vtípky. Přesto musím přiznat, že v okamžiku, kdy byl Jack konečně spatřen, jsem byla trochu dojatá. P.S. Věděli jste, že Santa má tetování?(3.3.2013)

Pefektní animák na pohodový večer, když se chce jeden vrátit do dětských let, ale rozhodně to není na 4 či 5 hvězd, protože jsou daleko lepší zástupci žánru. Chybí mi tam více humoru a hlavní "padouch" nebyl moc dobře zpracovaný. Pitch je takový nemastný, neslaný a spíše zhrzený a opuštěný než výloženě zlý. Kladně hodnotím skvěle zmáknuté postavy jako například potetovaný santa a velikonoční králiček. Animace je super, radost na ni koukat.(5.3.2013)

Ačkoliv nejsem už poslední 3 roky oblíbenec primitivních animáků, tak tento snímek mne naprosto 'očaroval'. Tak plynulý a promyšlený příběh už od začátku s jasným koncem, zakomponovaný do 21. století. Vau... Ani chvilku jsem se nenudil a nepřipadal si v kině trapně. Tento film má velký potenciál k úspěchu. 5*(29.3.2013)

Slabšie a menej vtipné ako zopár posledných rozprávok. Ale nabité akciou trikmy. Len keby to nebolo brané tak strašne vážne a trebalo by to viac uvoľnenejšie a vtipnejšie.(15.4.2013)

Pěkný animák o tom, jak je důležité, aby děti měly o čem snít a v co věřit ... Moc se mi líbí některé postavičky (yetiové, skřítci) a ústřední hudební téma.(22.4.2013)

Nápadům a fantazii se meze nekladou ,což také dokazuje nový animovaný počin z dílny studia Dreamworks. Legendární parta je tak trochu Avengers pro nejmenší. Nutno si přiznat že tento koncept si rozhodně v praxi nevede špatně a má divákovi co nabídnout. Nazývat tuhle zvláštní partu hrdiny se může zdát v mnoha ohledech absurdní. Na druhou stranu když v Expendables spolu bok po boku mohou bojovat Chuck Noris a Arnold Schwarzenegger, tak prč by to nemohli zkusit takoví matadoři ,Jakými jsou Santa Claus, Jack Frost či velikonoční zajíc a další Každá z postav, které ve snímku uvidíte má svoje charisma i svůj smysl pro humor a rádi se mezi sebou hecují a škádlí. Příběh není bůhvíjak vytříbený, avšak nemohu tvrdit, že by byl nezajímavý. Postupné odhalování osudu jedné z hlavních postav není k zahození. Nesmím opomenout ani úhlavního zloducha, proti kterému tito hrdinové bojují,( jinak též řečený bubák). Ten totiž rozhodně není z medu a bude jim docela slušně zatápět. Takže se připravte na tuhý a vyrovnaný souboj mezi dobrem a zlem. Ač je to tak nějak všechno zvláštně pojato, velmi dobře to funguje a děj příjemně odsýpá. Je sice pravdou, že i zde narazíte na otřepaná klišé, například ohledně důležitosti významu jednotlivých svátků. Naštěstí jich v tomto animáku, ale mnoho nenaleznete, a tak se můžete nechat unášet vírem legrace a zábavy a té tu není málo. Myslím si, že děti nepohrdnou dobrodružně laděnou podívanou. No a dospělé publikum v některých chvílích také nepřijde zkrátka. Tento počin asi díru do světa animovaného filmu neudělá, ale to neznamená, že byste se při jeho sledování neměli možnost bavit, ba pravě naopak. A možná budete nakonec stejně mile překvapeni z konečného výsledku, jako jsem byl i já.(24.4.2013)

Asi jsem měl po špatným filmu "signál" trochu sníženou citlivost, ale tenhle animák mě prostě dostal. Ano je postaven většinově na Amerických postavičkách, ale pro ty co čtou knížky pána Pratchetta nejsou neznámé (ač pod jinými jmény). Příběh je sice stavěn na hromadě klišé, ale v tomhle podání mi prostě nevadily. Možná taky to bylo způsobeno tím, že je příběh plný akce a vtipu. Rozhodně stojí za shlédnutí!!!(29.4.2013)

Pro dnešní děti asi skvělá podívaná. Mě se však zdálo, že pohádka by neměla být až tak akční jako Smrtonosná past. Ale jinak dobrý.(6.5.2013)

Na Legendární partu jsem šla rovnou s tím, že když od Amíků, tak tam budou jen americké, děti milující postavičky, co budou nabubřele prohlašovat, jak zachraňují celý, celičký svět. A ono sice ano, ale... zjistila jsem, že se bavím. Myška z evropské divize potěšila asi nejvíc, konečně si uvědomili (alespoň malinko), že USA opravdu neznamená svět. Sandman díky překladu jakožto Večerníčka získal nějaké ty sympatie a i když Velikonoce u nás a v USA jsou hodně jiné, ty zajíčky máme přeci jen taky. A nakonec, jak se tady občas nadává na Frosta - vždyť přce o to, že ho niko nezná, šlo, ne? V tom byla ta pointa. Takže jo. Pořád překvapivé, ale vážně to nebylo hrozné, jak jsem očekávala. Ve skutečnosti to bylo moc fajn (přičemž největší podíl na tom má Strach. To asi nebyl výsledek,jaký si tvůrci přáli, ale co už ;) )(8.5.2013)

• zeromen

Velice velké zklamání, při pořizování dvd jsem si myslel že si kupuji zase nějaký skvělý animáč co poslední dobou vycházejí ale ouha o no to nemá ani hlavu ani patu. A víc mě to připadá že to dělali jen pro americký trh. Co nám je do nějakého Santy nebo Frosta a tak dále, to si můžou tak amíci strčit někam.(24.5.2013)

Dobrá pohádka co mě bavila nejen dějem, ale i tak celkově ze života, kdy opravdu ty děti už nevěří a já věřím dodnes že tam někde něco je :)(14.6.2013)

Boj se zlem tu byl vždycky, ale mohu se ubránit dojmu, že tenhle film se svezl na vlně Avengers. 60%(23.6.2013)

Pro mně jedno z největších animákových překvapení. Výborně vykreslené charaktery všech postav, strhující záběry jako z pravých kamer, příběh který strhne i dospělého. U me plných *****(3.11.2013)

Musím říct a budu mluvit za dospělé jedince,že tuto pohádku jsem si užil a dokázala zaujmout jak děti,tak i mě.Navíc jde vidět i originalita určitého nápadu.Příběh,postavy,animace,to jsou všechno povedené věci.Jedná se o svižný animák,který nedovolí vstát ani tomu nejdospělejšímu dospělákovi od obrazovky.Pokud máte možnost,tak určitě ve 3D .Trochu mě vadila lehká spojitost s Vánocemi,ale to se bude jednat spíše o můj problém.Jedná se opravdu o originální podívanou,ne sice tak vtipnou jak bych čekal od Dremworksu. ORIGINÁLNÍ!!!(17.11.2013)

• bodion

snazil som sa ale tej infantilnosti a pouciek o zivote je tam naozaj az prilis, v kontexte s Epic rozhodne nizsich 50%(29.11.2013)

Legendarná parta je slušným animákom, ktorý má originálny príbeh a našťastie aj spracovanie je na kvalitnej úrovni. Avengers pre najmenších.(22.12.2013)

• Atewi

Avengers pro děti... Ale opravdu jen pro děti. Dala bych 3 za průměrný animák, avšak za označení "rodinný" dávám jen 2. Znáte takové ty "fórky pro dospělé", které vám dokážou zpříjemnit i jinak ryze dětský animák? Tak tady chyběly.(25.1.2014)

Tento film mě moc nelákal - potetovaný Santa s meči? a to má být jako velikonoční králík? ale nakonec mě to příjemně překvapilo, zajímavá pohádka :)(24.3.2014)

Překvapivě svěží a příjemné.(7.5.2014)

//What's my name? My name is Jack Frost. How do i know that? Because the moon told me so// Technicky perfektně zpracovaný animák (DreamWorks nezklamal), který může překvapit skvělými hlasy strážců, scénaristicky promyšlené dialogy, ale vlastně co se na filmu nejvíc povedlo jsou charaktery. Prostě seznamování diváka s Jackem Frostem a odhalování jeho vznik a existenci je prostě jedna báseň a kdyby se to táhlo do konce celého filmu v podobném duchu, tak by to byl opravdu skvělý animák, ale potom to jde z kopce dolů takovým způsobem, že všechno ostatní zahodí a příjde na řadu naivní příběhová linka s brutálně dětsky naivním koncem. Nejdřív jsem myslel, že tomu dám 4*, ale po konci tak max. 65%(24.8.2014)

Tento film jsem zhlédla ze zvědavosti, jelikož mi byl doporučen spolužačkami. A jelikož zbožňuju animáky, nenechala jsem se dlouho přemlouvat. A nijak toho nelituju - vtipy, kterými je film prošpikovaný, jsou prostě dokonalé. Hned zezačátku jsem si prostě zamilovala Zajdu, který neprosto odporuje představám o velikonočním zajíčkovi, jaké známe. Jack Frost je jedním slovem perfektní. Správný puberťák, kterého nejde nemilovat. Sandman je jedním slovem úžasný. Němý panáček, který každou noc nosí krásné sny. Nádherná představa, bohužel naivní. Přiznávám, že vysvětlení Stína Bubáka bylo velice předvídatelné vzhledem k tomu, že je to ve většině pohádek přesně takhle. I přesto si Legendární parta zaslouží pět hvězdiček.(1.11.2014)

Chcela by som, aby mi kedysi v detstve pomohol niektorý zo Strážcov, keď ma noc čo noc navštevoval Stín... bolo vtedy ťažké veriť v niečo dobré. A takých ľudí je veľa. Zámerne nehovorím detí, ale ľudí, pretože z tohto filmu by si mali niečo vziať aj dospelí - tí, čo umlčali to dieťa v sebe, tí, ktorí prestali veriť v Perinbabu či Jacka Frosta (je úplne jedno, v ktorého z nich veríte). Je jedno, či veríte v kozáckeho Santu alebo v Ježiška, či veríte v Zúbkovú vílu, alebo či tie drobáky vašim ratolestiam pod rúškou noci strkáte pod vankúš sami, verte. Kedysi som v nejakej myslím knihe čitala, že kedykoľvek niekto povie "Neverím na víly", jedna umrie. Odvtedy sa snažím nehovoriť, že v niečo neverím. No ale k filmu :-) Ako som už napísala, z tohto filmu sa môžu (a vlastne mali by sa) poučiť mnohí dospelí, a mnohí - malí či veľkí - si z neho môžu veľa zobrať. Okrem iného naučiť sa, že nejde o to vôbec sa nebáť, ale dokázať sa strachu postaviť. A v tom veľmi pomáha, keď v niečo veríte - či už vo vašich hrdinov, alebo v seba samého. Film má výbornú grafiku, príbeh a všetko, čo má dobrý animovaný film mať. A robbiee - žiadne skryté odkazy? Je ich tam celá kopa - stačí ten mozog nevypnúť a dívať sa :-)(19.12.2014)

Avengers majú konkurenciu! Skvelý animák s výborným výberom rozprávkových postáv, s krásnymi farbami (moja obľúbená je čierna) a so slušným tempom. Žiaľ, je to filmík pre deti, takže ako každé iné podobné zboží trpí rovnakým problémom. Po skvelom rozohraní hry v záverečnej tretine trocha dochádza dych. Ale neva, i tak silné 4* a do zoznamu obľúbených animákov pridávam ďalší. Ináč, chcel by som vidieť Avengers ako by si poradili s Frostom v plnej sile :D(23.12.2014)

Legandárna partia - Najskôr som si myslel, že moja dcéra sa bude báť tejto rozprávky. Išiel som na film s malým srdcom, ale kresba, osoby, príbeh, to všetko na mojej tvári vyčarovalo obrovský úsmev. Tak pekný príbeh sa nevidí každý deň. Na to, že režisér svojím spôsobom je debutant, síce s veľkými skúsenosťami, dávam klobúk dolu. Moja dcérka chcela ísť o týždeň znovu. Preto dávam 100% bez jediného zaváhania. Ja som s tých divákov čo stále veria :)(23.12.2014)

Dnešní ADHD děti si to nejpíš musej užívat, mě to nějak nechytlo ani jako akční fantasy. Vizuál však perfektní a Víla Zuběnka je kus. Za koně nočních můr hvězda navíc.(22.1.2015)

Měla jsem trochu problém se Santou, kterému se říkalo spíš Sever, měl místo bílé na kožíšku černou, takže vypadal jako kozáček a měl i dvě šavle. Ale nakonec mi to bylo jedno. Ač jsem nečekala od Legendární party vůbec nic, hodně na mě zapůsobila. Takové snové fantasy, které mě dojímalo, že ani nevím jak se mi v očích zaleskly ke konci slzy. Dokázalo to zaujmout a vtáhlo mě to do sebe. Příjemná pohádková hudba. Animace byla počítačovější, ale to neberu jako nedostatek, prostě taková byla. Barvičky a kontrasty teplého světla a Bubákových temných stínů vypadaly dobře. Byly tu super vedlejší postavičky. Yetiové, zvlášť jeden konkrétní, byli vtipní. Stejně tak rozkošní malí skřítci s rolničkou na čapce, dokázali se pěkně rozčílit. Zuběnčiny droboučké zubínky byly jako jiškřičky radosti. Sám Velikonoční zajíc byl možná tou nejzajímavěji upravenou postavičkou. Dvoumetrový rafan nebo roztomilý chlupáček? Nemělo chybu. Jediný, koho jsem neznala, byl ten kdo nosil dětem sny, Sandy (Sandman). Ale i ten dokázal překvapit, že se s ničím moc nepáral. O Jackovi Frostovi netuším, jestli byl stvořen jen pro potřeby filmu nebo se v některých zemích opravdu traduje, že sníh a mráz přináší Jack Frost, ale byl to velký sympaťák. O to víc, když se dozvěděl to o své minulosti. Každý z nich měl nějakou svoji podstatu. Jak pro děti, tak pro film. Takové příběhy by měly děti slýchat. Měly by v něco věřit. Podle mě pak budou mít alespoň na co vzpomínat a bude to to dobré, co si budou z dětství pamatovat. Lepší přečíst dítěti o nějakém skřítkovi apod. než mu strčit do ruky tablet a nevšímat si ho. Pak jak vidím třeba i ve svém okolí, mají problém s řečí, se slovní zásobou a představivostí. Ale to už zabíhám do příliš vážné debaty :) Legendární parta ode mě zaslouženě získává plný počet hvězd a vůbec se za to nestydím. Když mě něco rozbrečí, tak to nemůžu ignorovat.(26.3.2016)

80% | 8/10(22.12.2018)

Animák s nijak objevnym příběhem ani poselstvim, pohádková standardka, ale narozdíl od jiných má tenhle duši, sympatický vtipný postavičky a nesnaží se ubíjet atrakcema v podobě přemíry akčních scén. Ale co mě rozsekalo byl pan Jude Law - asi sem zabedněnej a v jeho hraných filmech sem si to nikdy neuvědomil, ale jak tady namluvil záporáka, to se jen tak neslyší, hlasový herectví level Anthony Hopkins. Pro dospěláky tenhle film vidět s dabingem je na nějakej paragraf !(9.12.2019)

Dobře graficky ale i vtipně udělaný smímek. I když postavy Jacke Frosta, zubní víly nebo Sedmena u nás nejsou tak moc známa, tak tento snímek ponaví jak dospěle tak i děti. Příběch je plný vtipných hlásek ale i situací. Tak jsem byl napochybách jak tento snímek ohodnotit, ale nakonec jsem dal krásných 80% (3D, dabing, Kino)(5.12.2012)

Byl jsem naprosto nadšený. Vánoční a velikonoční tématika. Zábavné zpracování amerických mýtů a legend. Vážně jsem se bavil. I pro rodiny se staršími dětmi je toto vhodná pohádka. Z kina jsem odcházel ve velice příjemné náladě. Mocmoc doporučuji.(7.12.2012)

Film mě i místy dojal ale druhý den už jsem ani nevěděla, že jsem ho viděla.(1.1.2013)

Stale je to rozpravka najma pre deti, ale ma to tempo a humor. Nemam co vytknut, velmi prijemne.(24.3.2013)

Toto byl jeden z mála animáků, které se zhlédla od začátku do konce jedním dechem. Nejdřív mě sice trochu pobavil Santa alias Děda Mráz, ale nakonec to nebylo zase tak špatné. Animace byly překrásné, děj byl úžasný a ještě ke všemu to bylo fakt dobře nadabované (alespoň teda originál). Za mě 5 hvězdiček a každou z nich si film poctivě zaslouží!(28.3.2013)

Skvělá,cool animace - celkově po vizuální stránce je to efektní,užasná podívaná!!!!!!!!!! příběh ,děj= je o dost horší - průměrný,jednoduchý ps: tento vskutku parádní animák docení více děti než dospělí pss:jeden z nejlepších animáku roku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(29.3.2013)

Veľmi pekne spracovaná rozprávka z postavičkami pre deti tak tajuplnými.Príbeh kde dobro poráža zlo pre deti tak samozrejmé.Môžem len odporúčať aj pre dospelých, ktorý nezabudli byť deťmi.:-)(12.4.2013)

Bohuzial...Toto islo mimo mna...Technicky sice velmi slusne,ale obsahovo prilis americke...(16.4.2013)

Nevím, očekával jsem toho trochu víc.. podle mě průměrný animák , klasický děj, klasické vtipy, klasická pointa v neobvyklém podání známých klasických postav(17.4.2013)

Když jsem viděl trailer od filmu Legendární parta dost mě to zaujalo ale po vzhlédnutí filmu mě to dosti zklamalo. Hodnotím zlatým středem některé pasáže třeba spor se zajdou a Jackem Frostem jinak mě to moc nevzalo ....(9.5.2013)

• arnysimilar

Nudný, ničím výnimočný guláš. Akcia celkom fajn, príbeh takmer nulový, hlášky ma nebavili a celkovo to bolo také nemastné neslané. Proste zajtra si už nato ani nespomeniem, nie je dôvod.(29.5.2013)

Nádherný animák plný dětských hrdinů :) Ačkoliv jsem dospělá, animáky budu asi milovat stále a toto není vyjímka, jen škoda, že jsem některé hrdiny neznala :((28.6.2013)

Nekompromisne najlepšia rozprávka v posledných rokoch či po vizuálnej stránke aj dejovom spracovaní určená pre všetky vekové kategórie(31.7.2013)

• Ollivander

Je vůbec možné, že je v oficiálním textu distributora zmínka o animované události roku? Nevím, ale já jsem od Dreamworks zvyklý na jiné kousky. Celkem otravná záležitost mířící striktně na cílovou skupinu tak do 6 let a i zde bez jakékoli přidáné hodnoty. Hudba (Alexandre Desplat): 3z5 (60%)(8.8.2013)

Z mého pohledu parádní animák který předčil mé očekávání - jasně u mě vede Sandman Z pohledu mého čtyřletého synka - průměr, postavy neznal a děj ho moc nebavil, jasně u něj vede Zajda, hlavně ten malej, kazašský Santa neboduje a Jack Frost se mu ze začátku jevil jako záporák a tento punc mu zůstal po celou dobu filmu. Uvidíme za pár let(19.8.2013)

Hezký příběh, který umí uvolnit emoce. Nic nebylo nucené. Pro děti pohádka, pro dospělé i zábava (dobrých vtipů jsem si zde užil dost). Trochu nesourodé charaktery (vzhled) postav bez problémů vyrovná jejich skvělost. A i přes recyklaci některých efektů/nápadů (například hopsající ledový zajíček ala Harry Pottera) je to skvělá podívaná. Jednoznačně doporučuji.(28.8.2013)

Strašně hezká pohádka:) Moc mě bavila a dceru také, což je větší účel než u mne:) Má to hezký příběh :)(7.10.2013)

Pár hlášek bylo opravdu povedených. "Ať to není kuře, jenom ne kuře... Beru to zpátky, kuře je lepší." :)(29.11.2013)

Vcelku pěkná pohádka s originálním příběhem. Předvídatelný děj, ale tady mě to nevadilo... pro děcka určitě zajimavá pohádka u které určitě potečou i dětské slzičky :-)(4.12.2013)

Po dlouhé době jsem se u animáku nasmála a zaroveň byla napnutá.. jen jsem čekala větší happy end na konci, ale jinak super:)(10.12.2013)

příjemné překvapení(3.1.2014)

Barvitě podaný boj dobra proti zlu. Sympatický strážci versus obávaný Smůla. Všichni ví, jak to dopadne a přestože se těšíte na závěrečné vyvrcholení, tak musím říct, že to zase taková paráda není... Ale jinak proč ne.... Pro děti hezká podívaná.(7.4.2014)

Film sice občas neví co má dělat, ale je tak nacpaný drobnostmi( v pozadí, v přiběhu, v postavách) které do něj zapadají. Sandy mohl dostat větší prostor.(11.5.2014)

Neočekávala jsem od toho vůbec nic. Zavánělo to nudou - vzpomeňte jen kolik nudných rodinných amerických filmů je věnováno Santu Clausovi. Tady ale Santa nosí naughty tetování, má silný ruský/německý/maďarský/? přízvuk, Velikonoční zajíc je prostě australskej borec a Sandyman ani nemusí mluvit, aby vás přesvědčil, že do party opravdu patří (I když si ho tvůrci, na rozdíl třeba od Santy, jenom vymysleli). Sice jsou tam obyčejný motivy jako boj dobra se zlem, nebo děti, co musí věřit v nadpřirozené bytosti (Nepřipomíná vám to Petra Pana?), ale je to pořádná jízda na obřích sáních. A já jsem si to užila!(29.5.2014)

Prijemne, jemne poeticke a tak nejak hezky pohadkove. Ve svych 30ti letech jsem si to celkem uzil. Tak tedy za 4*(14.9.2014)

Oddechovaka, ve které se jeden zloduch rozhodne vzít dětem na celém světě radost ze života. A parta hrdinů to musí napravit. Že děti nebudou mít v povědomí všechny hlavní postavi asi nevadí. Animace je na dnešní dobu standartní. Příběh rychle uteče a děj se jen malinko zbytečně natahuje. 2D dabing Rozpočet: $145 miliónů. Tržby: $306,94 miliónů.(17.11.2014)

pekné, dobré, , mňam, dojímavé, vtipné.. mám rád takéto animáky.. sto bodov!(7.12.2014)

• J.J.1972

ozaj graficky velmi kvalitne urobeny animak ktory ale vytvori v hlavicke priemerneho americkeho dementneho dietata este vacsi chaos ako v nej uz ma... pokerovany svalnaty ded maroz so sklerotickym 400rocnym chlapcom ktorym pomaha nemy pieskovy bubak a velkonocny nindza zajko zachranit akusi nezmyselnu zubkovu vilu (zatial najvacsia pi..vina o akej som kedy pocul) a zaroven zachranit deti pred zlym tienom......hm.... a prejde par rokov a takto vymlety americky tinedzer vbehne do triedy, zareve ze on je kungfu panda a vystriela polku spoluziakov........... inak uplny suhlas s hodnotenim "after.rain"(8.12.2014)

Волшебство случается, если в него верить. Byl jsem velmi rád, že jsem viděl tento animák. Z počátku jsem si říkal, že tohle asi nebude nic moc, ale ukázalo se, že tomu tak ani zdaleka není. Prostě pohádečka pro děti, která je velmi skromná a to se mi líbí, ale zároveň dospělého diváka neurazí a vrátí ho v čase do svých dětských let. Jak úžasný to počin. Po dlouhé době to někdo opět dokázal.(20.12.2014)

Velmi... Velmi..... Působivé 100%(20.12.2014)

Jack Frost má být další Strážce, člen party bdící nad tím, že děti nepřestanou věřit v nadpřirozeno. Proti nim stojí Stín, mocná dětská noční můra, která se občas schovává pod postelí či ve skříni a teď chce ovládnout svět. Již při prvním setkání je jasné, že Jack je jiný, tak úplně do party nezapadá (i když sama o sobě je parta svérázná - Santa pojatý jako ruský kozák, víla Zuběnka se svými pomocnicemi Zubničkami, velikonoční ninja, pardon Zajda a SenMen, tedy správněji originálem psáno Sandman). Nakolik se ztotožní české dítko s ikonami importu nevím, ale Stín umí poděsit každého, takže je hlavně na Jackovi, aby objevil svou podstatu a uměl se Stínu plnohodnotně postavit.(21.12.2014)

• maestrum

Možná pro 8-mi leté děti, ale rozhodně ne zábava i pro dospělé. Většina postav mi přišla vyloženě škaredých.(25.12.2014)

Super animák, opravdu mě překvapil a řekl bych, že se řadí mezi ty lepší. Vzpomněl jsem si na svoje dětství, když jsem ještě věřil v Ježíška:)(2.1.2015)

Zábavná cesta pro každýho odrostlýho snílka zpátky do dětské minulosti. Film s velice dobrým dějem, plný vtipu, nápadů, krásně vykreslené a do detilu propracované světy nadpřirozena a i velká dávka napětí... Australskej Easter Bunny mě osobně dostal!! Naprosto doporučuji : 90%(27.2.2015)

Krásny animák od DreamWorks partie, ktorá poslednú dobu ukazuje, že dokáže konkurovať aj takému velikánovi v animovaných filmoch, akým je PIXAR. Príjemná akčno dobrodružná zábava, ktorá baví diváka v každom okamihu.(2.5.2015)

Při pohledu na složení téhle party jsem si říkala, že půjde o pěknou slátaninu. Ale tak příjemné překvapení jsem nečekala - inteligentní scénář, propracovaná animace, netriviální poselství i pro diváka staršího deseti let. Bavila jsem se moc!(22.1.2016)

• Artien

Poměrně vulgární, dosti agresivní, nevtipné a od začátku do konce předvídatelné dílko. Skutečně je to o tom, jak chceme, aby děti viděly svůj dětský svět? Nechápu... Dítěti bych tuhle neslanou nemastnou ostudu pouštěl, jen kdybych sám chtěl mít noční můry. Nudilo, nepřekvapilo a docela dost urazilo. Jednu hvězhu si zaslouží za technické provedení.(30.12.2016)

Vzhledem k místnímu hodnocení jsem čekal průměrný animak, takže jsem byl mile překvapen, protože tahle parta bavila, jak mého synka, tak i mě. Kéž by došlo i na pokračování.(29.3.2018)

75%(26.5.2018)

Toto je pecka bez rozdielu veku.(15.12.2018)