poster

Legendární parta

 • USA

  Rise of the Guardians

 • Slovensko

  Legendárna partia

 • Velká Británie

  Rise of the Guardians

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2012, 93 min

Režie:

Peter Ramsey

Předloha:

William Joyce (kniha)

Producenti:

Christina Steinberg

Střih:

Joyce Arrastia

Scénografie:

Patrick Marc Hanenberger
(další profese)

Externí recenze k filmu (7)

 • CinemaView.sk (Martin Zielosko) ****

  "Del Tora na projekte lákalo i jeho duchovné pozadie. Nie každý animák sa zaoberá myšlienkou, že ak niečo nevidíme na vlastné oči, nemusí to ešte znamenať, že to neexistuje. Jedinečné filmové odtlačky vizionára del Tora sú v snímke doslova hmatateľné. Bola by škoda, ak by ste si túto animovanú…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Jiří Kábrt) ****

  "„Avengers pro předškoláky“ skládají hlubokou poklonu dětství a snad proto dávají tak najevo jednoznačnou orientaci na svou cílovou skupinu. Co ztrácí Legendární parta na případném pochopení u některých dospělých, to získává na nevinnosti a radostivosti." (více)

 • FanMovie.cz (Jan Hauer) ***

  "Těžištěm snímku se stávají akční scény, kterých si divák užije skutečně hodně. To je jednou z nejsilnějších stránek filmu, má hodně dobré tempo a prakticky neustále v něm najdete něco, na co se dobře a příjemně dívá. Akční pasáže navíc ještě umožňuje docela solidní 3D zpracování." (více)

 • Kultura21.cz (Ing. Olga Koníčková)

  "Filmu nechybí dobré momenty ani emoce, přesto ho považuji za příliš patetický. Bavila jsem se méně než u animáků´ jako je ´Raubíř Ralf´ či Norman a duchové. Dospěla jsem k názoru, že filmový snímek Legendární parta je vhodný spíše pro chlapce, než pro dívky." (více)

 • LaCultura.cz (Lukáš Bárta)

  "Co říci závěrem. Čekal jsem od DreamWorks, navíc ve spolupráci s Guillermem del Torem, víc. Víc akce, víc napětí, víc humoru a víc temnoty. Přesto mě ale film nijak výrazně nezklamal, jen si myslím, že je to prostě jeden ze snímků, které časem zapadnou do průměru a lidé na ně zapomenou. Osobně jsem…" (více)

 • MovieScreen.cz (Vašek Voslář) ****

  "Ačkoliv nejrůznější sekvence nedávají příliš smysl a postavy se občas pouští do různých piškuntálií bez náznaku logického uvažování, vizuálně jsou to obvykle propracované a zábavné momenty i pasáže, které až do samého závěru nestihnou nudit. Od ledového skotačení Jacka Frosta po závěrečný ohňostroj…" (více)

 • Topzine.cz (Nela Cristovová) ***

  "Z vizuálního hlediska ale tvůrci odvedli jenom polovičatou práci. Přelety nad městem nebo horami jsou sice působivé, ale raději se nezaměřujte na detaily. Ty totiž animátoři pěkně odflákli. Nebo že by vážně nebyli schopní vymodelovat ucho, které by nepůsobilo jako kus igelitky připlácnuté na tváři…" (více)