Ve jménu vlasti - Série 6

(série)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, 2017, 11 h (Minutáž: 55 min)

Hudba:

Sean Callery

Claire Danes, Rupert Friend, Elizabeth Marvel, F. Murray Abraham, Mandy Patinkin, Hill Harper, C.J. Wilson, Maury Sterling, Patrick Sabongui, Jake Weber (více)

Epizody(12)

Carrie je opět ve hře. Tentokráte ale na straně Düringa. Musí tentokráte vyřešit případ Sekoua Baha – mladíka, který se nebojí své názory veřejně projevovat. Saul se spolu s Darem setkávají s novou prezidentskou USA. Quinn se vzpamatovává z nedávných událostí, a to po svém... (Varan)

Real Tom Hardy

"LET ME ASK YOU SOMETHING. DID I DO ANYTHING, ANYTHING AT ALL, TO SUGGEST I WAS CURIOUS ABOUT THE SOUND OF YOUR VOICE? NO, RIGHT? SO SHUT THE FUCK UP." --------- Už keď sa po prvý krát na scéne v druhej sérii objavil Dar Adal, prial som si, aby dostal čo najviac priestoru, ideálne kompletne celú sériu a hľa, ono sa to po tých rokoch naozaj stalo. To sú teda grády! Šéf Black Ops, to musí byť niečo a veruže aj bolo. Popravde som mal obavy, ako na tom kvalitatívne Homeland nakoniec bude, no po slabej päťke mi šestka odbila dekel. Konšpiračné teórie sú vždy fajn, stratégie a intrigy v podaní experta (Drahý Dar) sú taktiež lahôdka. Carrie a Saul si idú stále svoje a Quinn prekvapil, keďže aj napriek svojmu obmedzeniu rozbalil poriadnu show. Už len zostáva dúfať, že 7. a 8. séria bude príjemným ukončením tohto nadpriemerného špionážneho seriálu. ()

HonzysKISS

Šestá série mě na rozdíl od většiny diváků bavila. Pravda, musím uznat, že Quina měli nechat důstojně zemřít a prezidentka je nechutně nesympatická. Quina budete nejspíš jenom litovat a z prezidentky nejde absolutně žádný respekt. Každopádně jinak jako příběh super. Sice se to už hodně opakuje od prvních sezón, ale s tím se musíme holt smířit. Dokonce se filmaři už i poučili a finální díl byl pecka. ()

Arkanoid

Najprv ku rozvíjaniu postáv: Carrie už nemá čím prekvapiť. Ako hlavná postava už ponúkla všetko a ďalej ju tvorcovia už neposúvajú, len opakujú rovnaké situácie, ako v predchádzajúcich sériách, napr. to, že prišla na niečo, čo iní prehliadli, je posudzovaná za svoju bipolárnu poruchu a je hysterická kvôli niečomu, čo môže stratiť. Quinn má svoje kvalitné momenty, ale jeho charakter je kvôli zraneniu otupený a tvorcovia ho nechávajú sa zbytočne a príliš dlho sa ľutovať. Ale našťastie ponúkne veľa prekvapení, ktoré diváka len potešia. Saul zaujme svojím správaním a riešením situácií. Dar Adal veľmi schopne intriguje, ale je zobrazený len ako výborný stratég s jasnými cieľmi, pričom mu chýba osobná ľudská rovina, ktorý by ho divákovi empaticky priblížila ako hodnotnú postavu. To slabé nostalgické iskrenie ku koncu a náznak, že mu predsa na niekom záleží, ma nepresvedčilo. Novozvolená prezidentka je len MacGuffin a príbeh nijako neobohacuje ani charakterom, ani hereckým výkonom svojej predstaviteľky. Ambivalenciu výborne využíva a najlepšou postavou série je Majid, ktorého charakter tvorcovia ešte nepokazili. Aj keď len opakuje svoje správanie, na ktoré je divák zvyknutý z minulosti, sú to práve situácie s ním, ktoré sú najnapínavejšie a najviac bavia. Dojem prvých dvoch epizód: Táto séria, rovnako ako aj piata, sa už len málo zaoberá špionážou a tak kvalitnou manipuláciou hutných charakterov, ako série predošlé. Teraz sa na manipuláciu pozerá z pohľadu ľudských práv kvôli precitnutiu jednej postavy a snaží sa z toho miestami robiť súdnu drámu. Totálne otočený koncept, než na aký bol divák predchádzajúcich sérií zvyknutý, navyše seriál tentokrát zbytočne moralizuje a tlačí v tom na pílu, z predtým kvalitných postáv robí nevhodne poľudštenejšie (je pekné, že sa tak snažia tvorcovia približovať obyčajným ľuďom, ale keď si pustím seriál o CIA, chcem CIA agentov a nie zlomené trosky) a tak tvorí melodrámu nevhodnú pre žáner thriller, ktorým bol seriál pôvodne zástupcom. V prvých troch epizódach séria nemá žiadnu pevnú hlavnú dejovú líniu, len roztrieštené dejové linky jednotlivých postáv, čo spôsobuje niečo ako multitasking, kde neviete, na čo sa skôr orientovať, všetko Vám vychádza len napoly a nič si tak naplno nevychutnáte. A ani tie nemajú jeden cieľ, ale tvoria miš-maš. Carrie, ako hlavná postavy, má cieľov najviac. Chce vyriešiť svoj prípad, radí prezidentke a chce postaviť Quinna na nohy, alebo chce preňho aspoň dôstojný život. Quinn sa potáca sem a tam, až v tretej epizóde nájde svoj cieľ. Po tretej epizóde našťastie tvorcovia prinesú starý dobrý Homeland so špionážou a manipuláciou. V piatej epizóde je už divákovi nad slnko jasnejšie, kto za ten bordel môže (aj keď od prvých epizód sú plány tej postavy takéto, v piatej epizóde už niet pochybností), ale rád sa nechá prekvapiť spôsobom, akým to odhalia ostatné postavy a zničia hrozbu. Od štvrtej epizódy dej šlape, ako sa na tento seriál právom patrí, aj keď s určitými logickými nedostatkami (napr. Quinnovo zranenie má svoju psychickú formu len vtedy, keď sa to tvorcom hodí), očakávanými posunmi v deji a nedostatočnou technickou vycibrenosťou natočenia. Ale Homeland sa po neistej piatej sérii vrátil (aj keď nie v plnom nasadení) a svojich fanúšikov teší tak od štvtej epizódy po polovicu tej poslednej, pretože na záver už tvorcovia ponúknu divákovi len nechutný hlúpy kalkul, ktorý sa z kedysi výborného seriálu pokúša v ďalšej sérii urobiť len dojnú kravu bez štipky invencie a úcty k postavám a logike predchádzajúceho deja. () (méně) (více)

Necrotongue

K mému vlastnímu údivu se průměrná známka za jednotlivé epizody dostala na čtyři hvězdičky. Šestá sezóna mě přitom dost zklamala. Úroveň epizod byla nevyrovnaná a pravý Homeland jsem našel snad jen ve třech nebo čtyřech dílech z dvanácti, a to je hodně málo. Postavou, která pro mě držela tuto sérii nad vodou, byl jednoznačně Dar Adal, který intrikoval snad za všechny ostatní, zatímco Carrie se angažovala v boji za lidská práva, což je jistě velmi demokratické až sluníčkoidní, ale na seriál se dívám ze zcela jiného důvodu, než je láska k muslimům ze sousedství. ()

Hanys_

Madam Preziden Elect. Sežráno za jednu nocku. Jestli to na konci 3. řady vypadalo, že Homeland už bude pouze vařit z vody, tak další 3 série z tohohle seriálu udělaly asi nejlepší současný špionážní seroš. Po Pakistánu, přes Berlín a nyní v šestce do USA. Je to pořád silné, Quinn si užije svoje a prsty Dar Adala jsou delší než se zdaj. ()