Ve jménu vlasti - Série 3 (série)

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2013, 10 h 16 min (Minutáž: 46–60 min)

David Klein

Sean Callery

Claire Danes, Damian Lewis, Rupert Friend, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, Sarita Choudhury, Tracy Letts, F. Murray Abraham, Mandy Patinkin, Nazanin Boniadi, Shaun Toub, Tim Guinee, William Abadie, James Rebhorn, Sam Underwood, Jason Butler Harner, David Marciano, Maury Sterling, William Sadler, Gary Wilmes, Amy Hargreaves, Martin Donovan, Manny Perez, Marcia DeBonis, Daniel Newman, Donnie Keshawarz, Terry Dale Parks, Stephen Caudill, Jennifer Marsala, Emily Donahoe, Blas Sien Diaz, Stephen Schnetzer, Amy Morton, Pedro Pascal, Joanna Merlin, Autumn Dial, Garrett Hines, David Aaron Baker, Martina García, Erik Dellums, Diego Klattenhoff, Patrick G. Keenan, Kimberley Drummond, Clark Johnson, Chance Kelly, Parviz Sayyad, Brett Gentile, Keith Flippen, Judd Lormand, Chris Chalk, Navid Negahban, Edith Snow, Jimmy Gonzales, Monte Bezell, Jessejames Locorriere, Cindy Cheung, Aaron Farb, Stephanie J. Block, Jon Stafford, Pete Burris, Taylor Treadwell, Mary Apick, Vincent Irizarry, Tracy Wiu, Mehul Shah

Claire Danes

Scénografie:

Carlos Osorio, John D. Kretschmer, Monica Monserrate (set dekoratér)

Třetí sezóna měla velmi pomalý nástup, v dalším průběhu se naštěstí dostalo i na povedenější epizody, takže ve výsledku jsem stejně pět hvězdiček udělil, ale přesto považuji třetí řadu za zatím nejslabší. U některých pasáží jsem měl pocit, že tvůrci vykrádají sami sebe, protože mi silně připomínaly děj z první i druhé série, zcela zbytečnou součástí sezóny byly zážitky rodiny Brodyovy, které fungovaly jen jako vata. Nezbývá, než doufat, že se v další řadě s něčím podobným nesetkám. 5*-(1.12.2017)

Po dvou strhujících sériích přichází třetí a v ní se až na pár výjimek nic neděje, ale opravdu nic. Zvláštní je, že mě ta série bavila, nenudil jsem se, ale zažíval pocit, že se dívám na seriál, u něhož nejsem přikovaný a který ani v jednom případě na konci každého dílu nevyvolal nutkání rychle se podívat na další. To je u současných seriálů hodně netypické. Na druhou stranu jsem si oblíbil víc Carrie a za nejlepší postavu považuji definitivně Saula. Možná jsem divný, ale nedovedu si dost dobře představit, o co půjde ještě v dalších čtyřech sériích. A právě jsem šokovaně zjistil, že odpudivého senátora Lockharta hraje můj oblíbený dramatik, to jsou šoky.(2.10.2017)

Ano, rozjezd opravdu pomalý, bez Brodyho to nebylo úplně ono. Ze začátku nedostává moc prostoru, ale když už se objeví, tak to stojí za to (byť celou je ho část v Caracasu jsem moc nepochopil). Nicméně ke konci se to moc pěkně rozjede, a finále je snad ještě atmosféričtější než v první sérii - klobouk dolů! Damian Lewis předvedl znovu fantastický výkon, ale obávám se že jeho odchod jen tak nikdo nenahradí, a kvalita půjde dolů..(26.2.2017)

SPOILERY; Tak asi bych začal tim, že děj mě vcucl okamžitě. Líbilo se mi vykreslení vztahů a životů u Brodyových, ale zároveň jsem zklamaný z toho, jak to celé vyznělo úplně jen tak. Zahraný je to dobře, jen místy je to vatové a nedokážu to akceptovat, když ke konci série to není úplně ukončený. Chci znát následky, názory té rodiny, až by uviděla v televizi Brodyho. A taky ta scéna, kdy Dana řekne mámě že se stěhuje a ona jí ještě dá prachy, mi přišla totálně mimo. Z Quinna se stává tahoun seriálu, Friend je charismatickej frajer a v akci si vede výborně. Danesová odvádí klasicky maximum, Saul si každou scénu krade pro sebe, baví mě jeho slovní zásoba, mimika, Brodyho ilustrace života na útěku a následného comebacku s výcvikem, naprosto fascinující, Callery kraluje se špičkovým soundtrackem, akce je sice málo, ale je špičková - výborná střelba, nějaké to stealth, ozvučení střeliva. Hlavně už z pilotu třetí série, stealth akce Quinna úžasná. Dar Adal je zajímavá a hodně nepředvídatelná postava a hraje ho sympaťák, Homeland má výborné tempo, skvělou kameru, přesto mi v mnoha věcech přišel celkem nedotažený, takže ačkoliv jsem se bavil skvěle, postrádám pocit úplnosti.(19.6.2018)

Čím více Damiana Lewise, tím lépe. Bohužel trojka to potvrdila, protože tu Lewis hraje vyloženě vedlejší postavu a v první polovině se snad ani neobjeví v seriálu. A tak jde seriál o level níž. Už není tak napínavý, syrový a zajímavý. Posila v podobě Ruperta Frienda je určitě fajn a věřím, že bude v dalších sériích hlavní postavou, to nic ale nemění na faktu, že trojka prakticky jen přešlapuje 12 dílů na místě a mě to často už nudilo. Snad se "restart" podaří a seriál se dostane alespoň na úroveň dvojky.(8.5.2020)