• Likan7
  ****

  Oproti trojce se restart naštěstí celkem povedl. Druhá třetina série je po řemeslné stránce výborná, děj kolem ambasády mi připomněl začátky seriálu, který jsem žral ani nedutal. Snad si Homeland v pětce najde formu, jakou čtyřka občas měla. Poslední díl mě ale dost znervózněl, dostal jsem totiž rozvleklý rodinný drama.(25.5.2020)

 • ilemas
  *****

  4. série Začíná to úplně znovu, třetí sérií to bylo takřka uzavřené. Bez Brodyho a tím pádem jeho rodiny čtvrtou sérií začíná naprosto nový příběh, ale zas to vynahradí větší akce a šoky. Carrie je naprost úžasná, už nedělá takové grimasy jako s Brodym a postava Quinna se mě začíná líbit čím dál víc.(6.2.2019)

 • Necrotongue
  *****

  Do sledování čtvrté sezóny jsem se pouštěl s obavami potom, co seriál opustil Damian Lewis, ale teď musím přiznat, že se mi zatím líbila nejvíc. Šlo o dosud nejakčnější řadu seriálu, výrazně jí pomohlo i to, že jsem nemusel sledovat další pohnuté osudy členů Brodyho rodiny, jen mě poněkud rozhodila závěrečná epizoda, která byla velice slabá. Tvůrcům se v této sérii podařilo vytvořit skvělou atmosféru a vystupňovat napětí, které mi v předchozích sezónách místy chybělo. Výborně jsem se bavil.(2.12.2017)

 • Hpatrik
  ****

  Obavy z toho, že po odchodu Damiana Lewise půjde kvalita dolů se naštěstí nenaplnily. Jeho charisma a herecké schopnosti tu sice citelně chybí (a žádná z nových či stávajících postav ho nenahradí), ale tvůrcům se daří udržovat kvalitu hlavně solidním scénářem a dobře napsanými postavami. Po pomalém a nepříliš zajímavém rozjezdu, přichází znovu neuvěřitelné vyvcholení sezóny, které tentokrát vygraduje už v deváté a hlavně v nervydrásající desáté episodě, u které jsem si málem prsty ukousal a mojí pohovky třísky nadělal :). Do dokonalosti to má ale hodně daleko, je tu taky pár WTF momentů a zápletek, které seriálu jenom škodí.(1.3.2017)

 • Ouwen
  **

  SPOILERY: Od momentu, kdy Carrie si vrzne s panicem, se ze seriálu stala parodie. Scénář je navíc nechutně průhledný a nevýrazný. Umíraj vedlejší postavy, které nikoho nezajímaj a ty zajímavé jsou utlačené do pozadí. Claire Danes hraje skvěle, ale ta její arogance, povýšenost je až nechutná. Na všechny kolem sebe plive a pořád se tam rozčiluje. Katastrofa. Napětí nefunguje, protože je vyvolaný samoúčelně, uměle a předvídatelně. Postavy se chovaj v rozporu s tim, jakou práci vykonávaj (Lockhart odevzdá seznam třístovky lidí, aby zachránil pět a ještě k tomu ohrozím sebe a lidi v místnosti, wtf?!) Quinn se zamiloval do ženský, která je emocionálně otupená a akorát ho zneužívá. Akční scény jsou chaoticky prostříhaný, natočený, chybí Rko (prostě banda týpků padne aniž by cákla krev), hlavně epizoda s útokem na ambasádu je příšerná. Místo stealth akce, použití nože a tichých eliminací, musíme sledovat nesmyslné střílečky. Quinn by mohl bejt tahoun seriálu a vůbec bych se nezlobil, kdyby to Carrie schytala. Poslední díl je těžce nezvládnutej, ani nevíme jak se dostali z toho chaosu zpět domů. Na redditu píšou lidi dvacetkrát lepší nápady a z Homelandu by se mohlo stát meméčko. "OTEVŘETE TY DVEŘE, NEBO JE POVRAŽDIM" "PORUŠUJETE LIDSKÁ PRÁVA!"(22.6.2018)