Ve jménu vlasti - Série 5 (série)

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2015, 10 h 31 min

David Klein

Sean Callery

Claire Danes, Rupert Friend, Sebastian Koch, Miranda Otto, Alexander Fehling, Sarah Sokolovic, F. Murray Abraham, Mandy Patinkin, Nina Hoss, Atheer Adel, Micah Hauptman, John Getz, George Georgiou, Samir Fuchs, Pablo Sprungala, Martin Wuttke, Adnan Maral, Lucie Pohl, Michael Schiller, Noemi Besedes, Hussi Kutlucan, Fahim Fazli, Chris Theisinger, Max Beesley, Mousa Kraish, Assaad Bouab, Tobias Santelmann, Atossa Leoni, Torben Liebrecht, Max Volkert Martens, Lea van Acken, Sebastian Hülk, Myriam Abbas, Gizem Emre, Sebastian Stielke, Suraj Sharma, Allan Corduner, William R. Moses, Steve Nicolson, Luise Heyer, Joshio Marlon, Max Mauff, Nikola Kastner, Mark Ivanir, Jig'al Na'or, Darina El Joundi, Emily Cox, Anna Herrmann, Markus von Lingen, Adrian Zwicker, Andrei Zayats, Aylin Tezel, Rainer Bock, Carol Schuler, Mehdi Nebbou, René Ifrah, Jarreth J. Merz, Robert Schupp, Erol Afsin, Makram Khoury, Darwin Shaw, Marc Benjamin, Tamer Arslan, Branko Tomović, Oshri Cohen, Rainer Reiners, Max Urlacher, Konstantin Frolov, Jan Dose, Matthias Gall, Reza Brojerdi, Ercan Durmaz, Katharina Schlothauer, Rus Blackwell, Franziska Weisz, Jana Voosen, Pierre Kiwitt, Thomas Arnold, Livia Matthes, Joel Basman, Jörg Hartmann, Silvina Buchbauer, Adrian Topol, Alireza Bayram, Rachid Sabitri, Ori Yaniv, Janina Blohm-Sievers, Alex Lanipekun, Jan Böhme, Sven Schelker

85%(2.11.2017)

Dej budí dojem, že už nemá čo nové ponúknuť, to, čo fungovalo prvé 3 série, sa tu varíruje dookola bez štipky originality. 4. séria aspoň zaujala ešte stále exotickým Pakistanom, no ani tá nedosiahla úroveň predchádzajúcich sérií. O 5. sérii v Európe nehovoriac. Aj napriek bombovým útokom sa mi Európa javí stále ako pokojný svetadiel, čo najmenej filmársky lákavý v súvislosti so CIA a terorizmom. Postavy, ktorých rozumný úsudok ste nespochybňovali, sa chovajú hlúpo, záporní hrdinovia nedosahujú kvalít tých predošlých, ktorým väčšinou stačil len ich naturel a minimálne herecké schopnosti na vytvorenie ohurujúceho dojmu.Táto séria kvality má (hlavne Quinn prekvapil), no je únavné sledovať seriál, čo vykráda sám seba.(2.5.2017)

Berlínská mise, až znepokojivě blízká a aktuální, na druhou stranu vykázala i nepřehlédnutelné "bondovské" znaky: ukradené tajné dokumenty, dvojitá agentka, Rusové v pozadí či ze CIA odejivší Carrie jako štvaná zvěř na útěku. Osobně jsem se přes ně přenesl bez potíží.(15.5.2017)

Změna evropského prosředí seriálu určitě prospěla a obsazení mnoha známých a schopných Německých herců jakbysmet. Znovu tu máme kvalitní scénář, výborně napsané postavy, hutnou zápletku, skvělou Claire Danes - Homeland si drží stále vysokou úroveň, a to mě jako jejího fanouška mimořádně těší. Jak už tu někdo zmínil, příběh je až mrazivě aktuální, a oceňuji že stejně jako v minulé sezóně se na konci netlačí na pilu, pomalu a v klidu se dojíždí a poctivě se dořeší všechny postavy a jejich podzápletky, místo toho aby sezónu zakončily nějakým nesmyslným cliffhangerem.(10.3.2017)

Pátou sezónu jsem sice také ohodnotil pěti hvězdičkami, ale ve srovnání s předchozí řadou byla určitě slabší. Problém je v tom, že mám seriál příliš rád, takže je pro mě složité udělit nižší hodnocení. O objektivitě se u mě v tomto případě nedá vůbec hovořit. Zatímco u jiných záležitostí nemám s kritikou problém, tady na chyby příliš neupozorňuji, přestože jsem jich nezaregistroval málo. Hanba mi!(4.12.2017)