Lies, Amplifiers, F**king Twitter (S07E08) (epizoda)

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2018, 51 min

Pomalu ale jistě nám to začíná tak nějak sklouzávat do stále stejnější šedé rutiny ... (ani nevím proč se na to ještě dívám - asi proto že první 2-3 série byly celkem zajímavé a nápadité ? ). V každém (krátkém) díle už se teď jen v různém pořadí a ve stejných kulisách začínají pořád dokola mechanicky omílat a kombinovat stále stejné neměnné prvky a motivy: 1) hysterická Claire přestala brát léky a to prý není dobře 2) Claire rychle odhazuje nepohodlnou chudinku dcerku do školky - I love you honey - a zapomíná ji vyzvednout (v rámci patetického a neodkladného hobby odhalovat zásadní protiamerické útoky s partičkou dalších nezaměstnaných pouličních kamarádů) 3) sestra jí už postopadesáté vážně opakuje že je kráva 4) jako rutinní nástroj ke získávání nebo naopak vymazání cenných informací neváhá odtažitě použít svou ... ehm .. 5) zkostnatělá, nesympatická a silně nepravděpodobná "prezidentka" se bojí o práci 6) obstarožní Saul si pořád cosi šišlá do tučných vousů a pracuje v garáži ("we are out of time, madam President") 7) a za všechno může Kalousek ... pardon - Rusové (arabové už sekají dobrotu ?) Trošku to už začíná připomínat kafemlýnek Blacklist ?(5.4.2018)

Konečne sa to rozbehlo. Až v tejto epizóde považujem prienik všetkých dejových línií za dostatočne intenzívny a premyslený na udelenie vyššieho hodnotenia. Nechýbali jej lži, premyslené intrigy, rázne kroky postáv, vypäté emotívne situácie, ani akcia. Dobre napísanej epizóde zdatne sekundovala réžia a diváka tak nechali tvorcovia v napínavom očakávaní.(3.4.2018)