Ve jménu vlasti (TV seriál)

Homeland

Homeland - Zradca

Homeland: V mene vlasti

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2011 - 2019, 84 h 32 min (Minutáž: 48–60 min)

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, Damian Lewis, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, F. Murray Abraham, Diego Klattenhoff, David Harewood, Tracy Letts, David Marciano, Navid Negahban, Sarita Choudhury, Maury Sterling, Jamey Sheridan, Nazanin Boniadi, Hrach Titizian, Sebastian Koch, Laila Robins, Miranda Otto, Alexander Fehling, Sarah Sokolovic, Amy Hargreaves, Nina Hoss, Nimrat Kaur, Zuleikha Robinson, Michael O'Keefe, James Rebhorn, Timothée Chalamet, Suraj Sharma, Mark Moses, Raza Jaffrey, Mark Ivanir, Numan Acar, René Ifrah, Chris Chalk, Allan Corduner, Tim Guinee, Shaun Toub, Erol Afsin, Taylor Kowalski, Micah Hauptman, Marin Ireland, William Abadie, Valerie Cruz, Marc Menchaca, Sebastian Hülk, Art Malik, Nick Boraine, Talia Balsam, Sam Underwood, Martin Wuttke, Allie McCulloch, Reza Brojerdi, Linda Purl, John Getz, Omid Abtahi, Afton Williamson, Ramsey Faragallah, Mido Hamada, Jason Butler Harner, William Sadler, Mehdi Nebbou, Gary Wilmes, Max Volkert Martens, Matthias Gall, Scott Bryce, Amir Arison, Clara Khoury, Martin Donovan, Emily Donahoe, Charles Borland, Brianna Lynn Brown, Marcia DeBonis, Larry Pine, Reggie Austin, Melissa Benoist, Daniel Newman, Jonah Lotan, Pedro Pascal, Daniella Pineda, Justin Wheelon, Matt Cornwell, Tamara Arias, Dane Northcutt, Loai Nofi, Martina García, Elizabeth Franz, Hisham Suliman, Josh Segarra, Rohan Chand, Autumn Dial, Annika Boras, Patrick G. Keenan, Karen Boles, Shelby Townsend, John Gabriel, Lee Raviv, Monte Bezell, Donnie Keshawarz, Jeanette Dilone, Jamil Khoury, Adam Godley, Sammy Sheik, Bradley James, Sebastian La Cause, Sibongile Mlambo, Jaden Harmon, Anthony Reynolds, James Urbaniak, Abigale Corrigan, Stephen Caudill, Rainer Reiners, Lucie Pohl, Joanna Merlin, Adnan Maral, Marc Benjamin, Anna Herrmann, Luise Heyer, Max Beesley, Assaad Bouab, Myriam Abbas, Jana Voosen, Rus Blackwell, Callan McAuliffe, Christoph Glaubacker, Tobias Santelmann, Nasser Faris, Chance Kelly, Pablo Sprungala, Nestor Serrano, Ali Suliman, Yousef 'Joe' Sweid, Michael McKean, Gaby Hoffmann, Waleed Zuaiter, Sherman Howard, Jeremiah Birkett, Hend Ayoub, Adam Boyer, Sharon Conley, James Allen McCune, Brett Gentile, Jon Kohler, Tamer Arslan, Chris Theisinger, Harley Castro, Anton David Jeftha, Noemi Besedes, Branko Tomović, Sebastian Stielke, Atheer Adel, Keith Flippen, Livia Matthes, Cody Lowe, Assad Raja, Remy Auberjonois, John Finn, Terry Dale Parks, Parviz Sayyad, Lawrence O'Donnell, Fiona Ramsay, Sophie Pfennigstorf, James Alexander, George Georgiou, Samir Fuchs, Michael Schiller, Hussi Kutlucan, Fahim Fazli, Mousa Kraish, Atossa Leoni, Torben Liebrecht, Lea van Acken, Gizem Emre, William R. Moses, Steve Nicolson, Joshio Marlon, Max Mauff, Nikola Kastner, Jason Davis, Patrick St. Esprit, Jig'al Na'or, Darina El Joundi, Emily Cox, Markus von Lingen, Adrian Zwicker, Andrei Zayats, Aylin Tezel, Rainer Bock, Carol Schuler, Jarreth J. Merz, Robert Schupp, Makram Khoury, Darwin Shaw, Oshri Cohen, Max Urlacher, Konstantin Frolov, Jan Dose, Ercan Durmaz, Katharina Schlothauer, Franziska Weisz, Pierre Kiwitt, Thomas Arnold, Joel Basman, Jörg Hartmann, Silvina Buchbauer, Adrian Topol, Alireza Bayram, Rachid Sabitri, Ori Yaniv, Janina Blohm-Sievers, Corey Stoll, Alex Lanipekun, Carl Beukes, Tamer Burjaq, Eray Egilmez, Hakim Callender, Judd Lormand, Scott Cooper, Kevin Otto, Elizabeth Marvel, Dominic Fumusa, Patrick Sabongui, J. Mallory McCree, Bernard White, Marko Caka, Gary Perez, Amy Morton, Garrett Hines, David Aaron Baker, Erik Dellums, Kimberley Drummond, Clark Johnson, Michelle Lawler, Meredith Sause, Jimmy Gonzales, Danny Boushebel, Seth Gilliam, Victor Slezak, Scott Thomas, Alon Aboutboul, TJ Hassan, Roberto Meyer, Robert Hobbs, Liche Ariza, Eva Maria Jost, Marcus Choi, Harry Sutton Jr., Bradford Anderson, Faust Checho, Michelle Simone Miller, Jake Weber, Jan Böhme, Jacob Leinbach, Manny Perez, Zach Appelman, Alan Dale, Seth Numrich, Ed Heavey, Christian Keiber, C. J. Wilson, Hill Harper, Robert Knepper, Marin Hinkle, Erin Darke, Dov Tiefenbach, David Thornton, Linus Roache, Philip Casnoff, Orlagh Cassidy, Gene Gabriel, Nicholas Tucci, Viviana Chavez, Lemogang Tsipa, Genoveva Rossi, Craig Hawks, Kira Wilkinson, Rebecca Koon, Jessejames Locorriere, Todd Truley, Joe Urla, Jennifer Marsala, Luke Tyler, Tyrone Keogh, Kenneth Fok, Sven Schelker, Akshay Kumar, John Landolfi, Martha Raddatz, Cindy Cheung, Yassine Fadel, Tinka Fürst, Morgan Spector, Robert Catrini, Isaiah Stratton, Sandrine Holt, Matt Servitto, Lesli Margherita, Dylan Baker, Mackenzie Astin, Dane Rhodes, Sakina Jaffrey, Barbara Rosenblat, Christina Bach, Jordan Woods-Robinson, Fredric Lehne, Justin Kucsulain, Cory Hart, Ari Fliakos, Bryan Adrian, Gabe Fazio, Aaron Farb, Alex Hurt, James D'Arcy, William Popp, Clé Bennett, Catherine Curtin, Peter Vack, Jennifer Ferrin, Charmin Lee, Amy Parrish, Julian Gamble, Beau Bridges, Robert Pralgo, Elya Baskin, Ricky Wayne, Emmett Hunter, Merab Ninidze, Thomas G. Waites, Peggy Sheffield, Natacha Karam, Stephanie J. Block, Costa Ronin, Adrienne C. Moore, Francesca Faridany, Damian Young, John Newberg, Drew Matthews, Scott Poythress, Matt Dellapina, C.J. Wilson, Aja Frary, Melissa Navia, Stephen Schnetzer, Tania Mejia, Mugga, Arthur French, Liz McGeever, Jacinto Taras Riddick, Ellen Adair, Blas Sien Diaz, David Maldonado, Zeeko Zaki, Faith Logan, Jon Stafford, Dena Tyler, Pete Burris, Jacqueline Antaramian, John Cariani, Mansour Badri, Hilal Kaboub, Victoria Clark, Spencer Trinwith, Raja Deka, Toochukwu T.C. Anyachonkeya

Komentáře uživatele Necrotongue k tomuto TV seriálu

Seriál Homeland mě chytil hned od prvního dílu a i mně přijde zvláštní,že mi nadšení vydrželo i po 60 epizodách.Předpokládám,že to bude tím,že je tak neuvěřitelně dobrý.Původně jsem ho chtěl úplně vynechat,protože jsem předpokládal tsunami patriotismu a patosu,ale dočkal jsem se příjemného překvapení.Jistě teroristé jsou ti zlí(ještě aby nebyli),ale ani ti největší hrdinové tady nemají čisté ruce a nejsou zrovna dobráci a nejsou v seriálu vykresleni jako tradiční sympaťáci za všech okolností.Damian Lewis byl tradičně výborný,Claire Danes je naprosto vynikající a scénář je tak dobrý,že se po každé ukončené řadě nemůžu dočkat začátku té další.(7.8.2016)

První sezónu musím ohodnotit jako luxusní špionážní zážitek. Claire Danes a Damian Lewis působí ve svých rolích velice přirozeně, což je skvělé, protože se mi už stalo, že mi nešťastné obsazení dokázalo úplně zkazit zážitek z jinak podařeného filmu/ seriálu. Nejsem zrovna příznivcem Mandyho Patinkina, ale v Homelandu je jeho Saul perfektní, k tomu tvůrci přidali výborný námět i scénář, takže mě příběh od počátku chytil, a kdyby se někomu zdálo, že jsem k sérii příliš nekritický, bude mít zřejmě pravdu.(28.11.2017)

Málokdy se stane, abych si byl už po první epizodě seriálu jistý tím, že se mi bude líbit, ale tentokrát mě o tom tvůrci dokázali přesvědčit. Potěšilo mě obsazení jednotlivých postav, námět i jeho zpracování v podobě scénáře a těším se, jak se bude vše v průběhu dalších dílů vyvíjet.(26.11.2017)

Druhá epizoda byla proti pilotnímu dílu lehce slabší, tvůrci se příliš zaměřili na zkoumání duševních pochodů Carrie a Brodyho a děj se příliš nehýbal z místa.(26.11.2017)

Děj třetí epizody se už tolik nesoustředil na obě hlavní postavy, tvůrci rozvinuli vedlejší příběh z okolí saudského prince a dali jasně najevo, že se seriál všem americkým patriotům asi nebude líbit, vzhledem k tomu, jak se v něm CIA staví k postradatelnosti svých zdrojů.(26.11.2017)

Přestože se děj podobně jako ve druhé epizodě kupředu příliš nepohnul, udělil jsem i pátou hvězdičku, protože mě baví výměna Velkého Bratra za Velkou Sestru i Brodyho vleklý boj s vlastní psychikou.(26.11.2017)

S pátou epizodou jsem byl velice spokojen, jen bych ji nedoporučil sledovat paranoikům, jejich stav by se mohl povážlivě zhoršit. Vždyť i já jsem při letmém pohledu do zrcadla zjistil, že je mi ten maník něčím podezřelý...(27.11.2017)

Proti předchozí epizodě byl sice tento díl lehce slabší, ale nechtělo se mi snižovat hodnocení, protože se mi i tak zdál být kvalitní. V každém případě jsem se ani chvilku nenudil. 5*-(27.11.2017)

Sedmý díl přibrzdil tempo takovým způsobem, že jsem začal tušit úplné bezvětří a myslel jsem si, že se tvůrci nějak zapomněli a soustředili se jen na tělesné potěšení obou hlavních postav, v závěru se ale ukázalo, že bych dostal množství nových informací, kdyby je ovšem scénář nezakryl pěkně hustou mlhou. Takže, abych to shrnul, šlo o výbornou biologicko- meteorologickou epizodu.(27.11.2017)

Přestože jsem měl zpočátku pocit, že se děj dále komplikuje, v průběhu epizody se některé záležitosti naopak vyjasnily a závěr byl přímo dokonalý. Takže za mě spokojenost a žádná nuda.(27.11.2017)

Devátá epizoda pokračovala v tom, co osmá načala. Vnesla do děje více světla, takže se vyjasnilo to, co se zatím dalo pouze tušit. Baví mě to, že tvůrci nerozehráli seriál pouze jednostranně, nedělí vše jen na černou a bílou, spíše bych řekl, že sezónu zatím ovládla šedá.(27.11.2017)

Tvůrci v desáté epizodě poodhalili další ze svých záměrů a já jsem se opět dobře bavil. Špionážní filmy a seriály mě obecně baví, jen je vidět, že by se mělo změnit původní označení těchto příběhů: s dýkou a pláštěm. Dnes už by lépe vyhovovalo: s dronem a notebookem.(27.11.2017)

V jedenácté epizodě se odkryla i poslední část děje, která dosud zůstávala zahalena tajemstvím. Tvůrci se nepustili do žádných akčních sekvencí, ale zaměřili se na psychiku obou hlavních postav a zejména v případě Carrie to byla velmi zajímavá a intenzivní exkurze.(28.11.2017)

Závěrečná epizoda mě překvapila stopáží celovečerního filmu, ale musím uznat, že se každá minuta vyplatila. Od úvodního "domácího" videa se napjatá atmosféra udržela až do elektrizujícího konce a tvůrci dále pokračovali v rozpitvávání psychiky obou hlavních postav. Na rozdíl od předchozího dílu na mě tentokrát více zapůsobil způsob myšlení seržanta Brodyho, jeho hamletovské váhání bylo skvělé.(28.11.2017)

S druhou sezónou jsem byl spokojen stejně jako s první řadou. Claire Danes bych mentální poruchu uvěřil pokaždé, když by na mě tak podivně zakoulela očima, Damian Lewis byl tradičně bezchybný a navíc mi přibyla nová oblíbená postava- Peter Quinn. Doufám, že v seriálu zůstane. Taky bych si přál více prostoru pro Fahrida Murray Abrahama, jeho Dar Adal by si to určitě zasloužil.(29.11.2017)

První díl druhé sezóny slušně navázal na první řadu, tvůrci přišli na schůdný způsob jak dostat postavu Carrie zpět do centra dění a už po první epizodě mám jasno, opět mě to bude bavit.(28.11.2017)

Tvůrcům se to opět podařilo. I tentokrát mě v žádném případě nezklamali, k již tradičnímu vnitřnímu boji jednotlivých postav přidali i pořádnou dávku akce a neměl jsem co řešit, jasných 5*.(28.11.2017)

Zajímavé, viděl jsem už třetí díl druhé sezóny a zatím jsem v seriálu nenarazil na epizodu, která by fungovala jen jako vata. Tentokrát sice nešlo o akční podívanou, ale já jsem si našel spoustu zajímavých momentů, takže jsem se opět výborně bavil. Taky mě nikdy nenapadlo, že by se měla profese krejčího řadit mezi zvlášť nebezpečná povolání.(28.11.2017)

Druhá sezóna mě zatím převelice baví, čtvrtá epizoda přišla s velmi zajímavým vývojem situace a já jen doufám, že tvůrcům jejich zápal vydrží co možná nejdéle. Naprostá spokojenost.(28.11.2017)

Pátou epizodu se tvůrci evidentně rozhodli vytvořit v komorním, či spíše sklepním duchu a povedla se jim opravdu milá, psychologiczna záležitost. Pokud zapomenu na Quinnovu "rybičku", nedošlo tentokrát na žádnou akci, přesto šlo podle mého o jeden z nejzajímavějších dílů.(29.11.2017)

Předchozí epizoda na mě sice zapůsobila silnějším dojmem, přesto jsem byl i tentokrát spokojen. Není mi zatím sice jasné, k čemu slouží dějová linie s Daninou nehodou, snad se stane součástí něčeho většího, protože sama o sobě mi přijde zbytečná. Naštěstí se i tentokrát mocně intrikovalo a v Gettysburgu došlo i na akční moment, takže za mě dobré. 5*-(29.11.2017)

Sedmá epizoda je prakticky na stejné úrovni jako předchozí díl. Beru zpět své námitky proti dějové linii s autonehodou, nakonec se ukázalo, že tvůrci ví, co dělají na rozdíl ode mě, když si tady hraju na inteligenta a kecám do věcí, o nichž nic nevím. Takže stejně jako minule hodnotím za 5*-.(29.11.2017)

Zajímavá exkurze do života člověka, jemuž se postupně zhroutilo úplně všechno a může si vybrat ze dvou jistot- doživotí od těch hodných nebo smrt od těch špatných. Epizoda měla výbornou, postupně houstnoucí atmosféru a tvůrci si celkem slušně pohráli i s napětím, takže jsem byl úplně spokojený.(29.11.2017)

Dostávám se do složité situace, už bych si docela rád zakritizoval, ale tvůrci Homelandu mi k tomu zatím neposkytují dostatek příležitostí. I tentokrát jsem byl s dějem epizody spokojen, potěšila mě pasáž věnovaná Peteru Quinnovi, závěr byl výborný.(29.11.2017)

No, jedno je jisté, citlivé duše s pěkným vztahem k lidem, ostatní fauně a flóře by asi měly tento seriál vynechat, v opačném případě by jim mohl ošklivě pocuchat iluze. Opět se zvesela intrikovalo, nedůvěra narůstala, mizeli lidé a děly se věci. Někdy nemusí být špatné umět někoho jen tak vypnout, nešpiní se u toho koberce.(29.11.2017)

Na jedenácté epizodě bylo jasně vidět, že se blíží závěr druhé sezóny, události nabírají na intenzitě, atmosféra dosáhla hustoty slazeného kondenzovaného mléka a záludnosti neznaly mezí. I v takovém chaosu si tvůrci vyhradili čas pro řešení osobních problémů některých postav a rozhodně to stálo za to.(29.11.2017)

V závěrečné epizodě druhé řady se příběh vyvíjel od idylky k masakru, byla to taková výbušná romantika. Děj byl stejně jako v předchozím dílu nabitý intrikami i událostmi a předpokládám, že v příští řadě dojde ke změně prostředí, vzhledem k tomu, kolik postav opustilo scénu.(29.11.2017)

Třetí sezóna měla velmi pomalý nástup, v dalším průběhu se naštěstí dostalo i na povedenější epizody, takže ve výsledku jsem stejně pět hvězdiček udělil, ale přesto považuji třetí řadu za zatím nejslabší. U některých pasáží jsem měl pocit, že tvůrci vykrádají sami sebe, protože mi silně připomínaly děj z první i druhé série, zcela zbytečnou součástí sezóny byly zážitky rodiny Brodyovy, které fungovaly jen jako vata. Nezbývá, než doufat, že se v další řadě s něčím podobným nesetkám. 5*-(1.12.2017)

Při sledování první epizody třetí řady jsem se nemohl zbavit pocitu, že jí chybí šťáva. Chápu, že má postava Carrie Mathison své problémy, ale začínám mít dojem, že se některé situace začínají opakovat. Už v první řadě musela nést důsledky svých přehmatů způsobených svým psychickým stavem a teď mám pocit, že se bude situace opakovat. Nezbývá mi, než doufat v nový vývoj v dalších dílech.(30.11.2017)

Ještě jsem dokázal udělit čtyři hvězdičky, ale už to bylo hodně na hraně. Carrie má problémy jako v první sérii, Dana má problémy jako v druhé sérii a jestli se nemám začít nudit, chtělo by to přijít s něčím pořádným. Vypadá to, že se s postavou Nicholase Brodyho vytratil i scénáristův tvůrčí zápal. 4*-(30.11.2017)

OK, tentokrát jsem se už opravdu nudil. Co tímhle tvůrci sledovali, netuším, ale nebavilo mě to. Tři hvězdičky dávám za herecké výkony Claire Danes a Damiana Lewise, jinak, bohužel, nemám, co bych pochválil. Tato epizoda byla pouhou výplní a já jen doufám, že už se to nestane.(30.11.2017)

Konečně se ve třetí sezóně začalo něco dít, teprve teď jsem měl pocit, že se opět dívám na Homeland. Jsem nesmírně rád, že se děj nadále nevěnuje událostem na psychiatrickém oddělení, už mi z toho samotnému začínalo hrabat. Navíc se tvůrci vrátili ke starým, dobrým intrikám, takže jsem jim odpustil i Danu a její zbytečný příběh.(30.11.2017)

S pátou epizodou jsem byl vcelku spokojen, intrikovalo se, politikařilo, i husy se střílely, výborné bylo ohlášení horkého kandidáta na místo ředitele CIA, ale všechno úsilí pro mě silně narušoval Danin příběh, který je pro seriál naprosto nepodstatný, proto jen 4*.(30.11.2017)

Tentokrát jsem byl spokojen velice velmi. Epizoda měla konečně pořádnou atmosféru, proniklo do ní i nějaké to napětí, scénáristovi se evidentně vrátila dřívější forma a jako bonus navíc se Dana Lazaro konečně odpinožila ze seriálu i se svými naprosto zásadními problémy. Alespoň doufám.(30.11.2017)

Stále ještě pln nadšení z toho, že už se děj nevrací do psychiatrické léčebny uděluji pět hvězd. Ale ne, ne jen proto, epizoda měla slušný spád, a přestože se téměř neodešlo od stolu, vůbec jsem se nenudil. Opět se intrikovalo o sto sedm a tentokrát byla vynechána Brodyho rodina, což je jasné plus.(1.12.2017)

I osmá epizoda se povedla. Atmosféra byla kvalitní i na napětí došlo a musím pochválit postavu Dar Adala, ten je pro mě absolutně nečitelný, což je fajn. Navíc mě hodně pobavilo zastavení neřízené střely, vypadá to, že byl konečně nalezen jediný efektivní způsob.(1.12.2017)

Úvod epizody mě fakt vyděsil, zase nemocnice a zase ta ruina v Caracasu. Naštěstí se ukázalo, že to byla jen startovní pozice pro další solidní část příběhu, do něhož se osvěžujícím způsobem nově vložil i Mossad. Jen s misí pro Brodyho se scénárista nechal trochu unést, nějak takhle by mohli Japonci vysvětlovat čerstvému pilotovi kamikaze, že má se svým letounem dopadnout na nepřátelskou loď a po jejím zničení se vrátit na základnu. Šok 2- Dana is back!!(1.12.2017)

Zatím zřejmě nejakčnější epizoda z celého seriálu. Slabší povahy nemusí mít obavy, díky tmě je tento díl vhodný i pro děti. Bavilo mě i sledování situace v Langley, fakt se mi líbí, jak se dá logika ohýbat, někdy dokonce převracet v rámci akce "účel světí prostředky". Trochu mi to připomíná zdejší diskuze.(1.12.2017)

Jestli byla předešlá epizoda ponejvíce akční, tato staví na hutné atmosféře a slušně vystavěném napětí. Práce pro CIA musí být podle toho, co jsem viděl, úžasná záležitost plná adrenalinu, ve chvíli, kdy se zdá, že všechno nejde podle plánu, dá agentura od svých lidí ruce pryč, v horším případě, se o ně dokonce "postará". Pravděpodobně to agenti najdou ve smlouvě pod zaměstnaneckými výhodami.(1.12.2017)

Ze závěrečné epizody mám dost rozporuplné pocity, první polovina mě bavila, tradičně se intrikovalo a byli obětováni postradatelní pěšáci, druhá polovina spadla do průměru, částečně mě nudila a částečně otravovala patetickými výlevy. Každopádně oceňuji konečné řešení Brodyho otázky, Damian Lewis bude v seriálu chybět, ale další působení jeho postavy bylo logicky neudržitelné.(1.12.2017)

Do sledování čtvrté sezóny jsem se pouštěl s obavami potom, co seriál opustil Damian Lewis, ale teď musím přiznat, že se mi zatím líbila nejvíc. Šlo o dosud nejakčnější řadu seriálu, výrazně jí pomohlo i to, že jsem nemusel sledovat další pohnuté osudy členů Brodyho rodiny, jen mě poněkud rozhodila závěrečná epizoda, která byla velice slabá. Tvůrcům se v této sérii podařilo vytvořit skvělou atmosféru a vystupňovat napětí, které mi v předchozích sezónách místy chybělo. Výborně jsem se bavil.(2.12.2017)

Na rozdíl od pomalého začátku třetí řady to úvodní epizoda čtvrté série pěkně rozpálila. Ani chvíli jsem se nenudil a užíval jsem si výbornou atmosféru, vystupňované napětí i kvalitní akční scény. Mimochodem, scéna s dortem byla skvělá, zazpívat: "She´s a jolly good fellow!", a pak předat dort s nápisem Drone Queen, to chce fakt smysl pro černočerný humor.(1.12.2017)

Přestože mi můj oblíbenec Peter Quinn připravil velmi nepříjemné překvapení, hodnotím epizodu pěti hvězdičkami, protože jsem se opět dočkal slušné dávky intrik a k mému vlastnímu údivu mě tentokrát bavily i Carriiny rodinné problémy. Jen mě netěší zjištění, že se vše důležité bude zřejmě odehrávat kolem toho ztepilého pákistánského jinocha, jenž mi nemile připomíná příslušníky rádžastánského kmene, kteří se usídlili i v naší republice.(1.12.2017)

Třetí epizoda byla z této sezóny sice zatím nejklidnější, ale určitě jsem se u ní nenudil. Zjistil jsem, že je Peter Quinn skutečný patriot, když se zrovna jako zaměstnanec CIA nesnaží chránit zájmy USA, dělá vše pro to, aby udržel nad vodou americké výrobce alkoholu.(1.12.2017)

No, ne, že by se tentokrát dostatečně neintrikovalo, ale celé epizodě jaksi chyběla šťáva. Rozhodně jsem se nenudil, ale od tvůrců Homelandu prostě čekám něco víc, neměli si mě rozmazlit:-) Carriina metoda pro rekrutování konfidentů už je mi sice jasná, ale s tímhle? Doufám, že je to v rámci obětování se pro vlast.(2.12.2017)

Stejně jako u předchozí epizody musím napsat, že mě nenudila, ale k nadšení mám daleko. Záludnosti, manipulace a intriky sice probíhaly, ale většinu dílu, bohužel, zabralo Carriino snědé dobrodružství, které mi fakt dráždí nervy a od dlouholetého zaměstnance tajné služby bych čekal víc, než Saul nakonec předvedl. Bylo poznat, že už nějakou dobu nepracoval v terénu. 4*-(2.12.2017)

I když mě nejdříve znechutila hned úvodní scéna, zbytek epizody se vydal správným směrem a opět se začaly dít věci. Nebýt bývalého ředitele agentury, byla by mistrovská manipulace dotažena do šťastného (...) konce a série by se zkrátila na polovinu. Nemůžu si pomoct, ale postava manžela, který přechytračí všechny trénované agenty, mi přijde poněkud podivná. Nu což, i tak 5*.(2.12.2017)

Už jsem v různých komentářích psal, že nemám rád ve filmech, seriálech a hrách "halucinační" scény, ale tentokrát musím udělat výjimku, protože záměna léků a to, co následovalo, mělo logické opodstatnění a navíc byly scény natočeny tak, že mě opravdu bavily. Zvlášť pistole jakou svět neviděl mě dostala.(2.12.2017)

Osmá epizoda mi přinesla mnoho zážitků. Při různých jednáních se opět intrikovalo a manipulovalo, hlavní část děje se ovšem točila kolem pokusu o Saulovu záchranu. Kupodivu právě toto drama mě v jednom momentu brutálně rozesmálo, bylo to ve chvíli, kdy došlo na neprůstřelný Volkswagen, jehož čelní sklo vydrželo i pod palbou lehkého kulometu. Připomnělo mi to jeden starý vtip: "Sovětské sdělovací prostředky oznámily, že na sovětsko- čínské hranici došlo k incidentu, když tři čínské tanky napadly sovětský traktor. Traktor palbu opětoval a po zničení všech útočníků v klidu odlétl." Akční sekvence s navigováním Saula mi zase vzdáleně připomínala Pac- Mana, takže pět hvězdiček bylo nevyhnutelných.(2.12.2017)

Devátá epizoda byla velice "výživná". Atmosféra i napětí postupně gradovaly a mně bylo jasné, že už už k něčemu dojde, ale záludní teroristé a ještě záludnější filmaři mě napínali tak dokonale, jako by měli maturitu z obsluhy skřipce inkvizičních katů. Vydařená záležitost, bavil jsem se skvěle.(2.12.2017)

Podobně jako v předchozí epizodě nechybělo vystupňované napětí i hutná atmosféra, ale poslední třetina dílu se zvrhla v bilancování a s tím spojené citové výlevy, což mě málem přesvědčilo, abych snížil hodnocení. Neudělal jsem to jen proto, že se mi první dvě třetiny opravdu líbily. 5*-(2.12.2017)

Vzhledem k tomu, že je Peter Quinn můj oblíbenec a navíc se definitivně utrhl z řetězu, musela se mi jedenáctá epizoda zákonitě líbit. Všechny zúčastněné strany radostně intrikovaly, taktizovaly a manipulovaly, což byl další důvod k mé spokojenosti. Pobavil mě přístup pákistánské tajné služby k demonstraci: když se někam valí dav, musíte mít připravený protidav. Vím, není to nic nového, praktikuje se to i u nás, ale bavil jsem se.(2.12.2017)

Velice nepovedený závěr série. Měl jsem pocit, že se dívám na úplně jiný seriál a bylo mi jasné, že by mě nebavil. Děj se neuvěřitelně vlekl a po jedenácti epizodách plných boje proti teroristům, jsem dostal jakési rodinné drama říznuté milostným melodramatem. Tentokrát jsem se opravdu nudil.(2.12.2017)

Pátou sezónu jsem sice také ohodnotil pěti hvězdičkami, ale ve srovnání s předchozí řadou byla určitě slabší. Problém je v tom, že mám seriál příliš rád, takže je pro mě složité udělit nižší hodnocení. O objektivitě se u mě v tomto případě nedá vůbec hovořit. Zatímco u jiných záležitostí nemám s kritikou problém, tady na chyby příliš neupozorňuji, přestože jsem jich nezaregistroval málo. Hanba mi!(4.12.2017)

Start páté sezóny proběhl ve výrazně pomalejším tempu než začátek řady minulé, proto hvězdička dolů. Na druhou stranu nevidím důvod, proč hodnocení dále snižovat, epizoda mě srozumitelně seznámila s novými poměry i prostředím, představila i hlavní zápletku, takže se těším na pokračování. Pokud bude i nadále platit pravidlo, že bude mít Saul s každou sérií kratší vousy, čeká ho v té příští zřejmě hladká tvář.(3.12.2017)

S vývojem děje ve druhé epizodě jsem už byl spokojen. Díl měl kvalitní atmosféru, nepostrádal napětí a tentokrát disponoval i slušnou akcí. Bavila mě i Quinnova dějová linie, Rupert Friend podobně jako Terminátor likvidoval své cíle, aniž musel pohnout jediným svalem v obličeji.(3.12.2017)

Silně jsem uvažoval o tom, že epizodu ohodnotím čtyřmi hvězdičkami, když jsem se navíc dozvěděl o opětovném vysazení léků, znechuceně jsem přemýšlel i o třech, ale nakonec to bylo právě vysazení léků, které mě přimělo k plné palbě. Místo pobytu na dalším psychiatrickém oddělení to Claire Danes brutálně rozpálila a dopřála mi asi nejzábavnější moment seriálu (neprůstřelný Volkswagen spadl na druhou příčku).(3.12.2017)

Čtvrtou epizodu tvůrci přeplnili událostmi, agenti CIA se střídají s Rusy, hackery a Syřany, díl nepostrádá atmosféru, napětí a slušnou dávku akce, takže jsem nemohl být nespokojen. Jen mám neodbytný pocit, že by se měl Saul odebrat do penze, nějak moc faktů mu v poslední době uniká.(3.12.2017)

Na rozdíl od předcházejících epizod pátý díl prakticky postrádal akční scény, přesto jsem se kupodivu velice dobře bavil. To, co chybělo na akci, dokázali tvůrci nahradit pořádným přídělem intrik, manipulací a prosakujícím Peterem Quinnem. Velkou výhodou je pro mě to, že mě příběh páté sezóny zaujal, takže nemám důvod, hledat chyby za každou cenu.(3.12.2017)

Zpočátku jsem měl o epizodě určité pochybnosti, ale děj postupně nabíral slušné tempo, problémy narůstaly, atmosféra byla načichlá paranoiou, po celou dobu se tvůrcům dařilo udržovat napětí a intriky a manipulace opět hýbaly celým příběhem. Mám dojem, že by byl Quinn smrtelně nebezpečný i během dialýzy.(3.12.2017)

Vzhledem k tomu, že mám rád špionážní tématiku, epizodu jsem si užil. Terorismus v této sezóně jen nesměle nakukuje přes ramena tří tajných služeb, které se utápí ve vzájemném boji. Intriky, manipulace a zrada jsou na denním pořádku a Quinnův tématický zájezd do Sýrie je na okraji zájmu.(4.12.2017)

Osmá epizoda páté řady se ani tak nevěnovala pokračování příběhu, spíše jej rozvinula do šířky. Fungovala spíše jako vysvětlení událostí minulých, které mají zásadní vliv na současný děj. Divák se díky tomu dozví, proč je Allison v této sezóně hlavní zápornou postavou a poučí se o tom, že cestovat za hranice všedních dní se má pouze s ověřenou cestovní kanceláří.(4.12.2017)

Tentokrát nedocházelo k žádným výletům do minulosti, příběh se naopak pohnul kupředu a tvůrci mě touto epizodou upozornili na mou chybu v jednom z předchozích komentářů, kde jsem psal o třech tajných službách, jsou samozřejmě čtyři a ta německá, kterou jsem vynechal, se v tomto případě angažovala převelice. Quinnův pokažený zájezd skončil doslova v slzách.(4.12.2017)

V desáté epizodě došlo k totálnímu prohození priorit, neshody a konkurenční boje mezi tajnými službami a v tajných službách ustoupily do pozadí a hlavní hrozbou se opět stává hrozba terorismu. Tvůrcům se navíc podařilo tohoto obratu dosáhnout naprosto plynule až nenápadně, což oceňuji. Velmi dobrý díl.(4.12.2017)

Jedenáctá epizoda byla skvělým nástupem pro finále páté sezóny. Tvůrci vytvořili fantasticky napjatou atmosféru a vygradovali napětí takovým způsobem, že jsem se neměl šanci ani chvíli nudit. Výborně jsem se bavil a hodnotím pěti hvězdičkami, přestože měl díl své mouchy, které pěkně shrnul Arkanoid.(4.12.2017)

O předchozí epizodě jsem psal jako o nástupu na finále, ale ono to vlastně bylo finále a dvanáctý díl vypadal jako bonus. Příliš nadšený jsem nebyl, převážně se bilancovalo, žonglovalo se s emocemi a uzavíralo se vše najednou a celé to na mě působilo tak, jako by šlo jen o rychlé ukončení série bez ohledu na souvislosti. 4*-(4.12.2017)

K mému vlastnímu údivu se průměrná známka za jednotlivé epizody dostala na čtyři hvězdičky. Šestá sezóna mě přitom dost zklamala. Úroveň epizod byla nevyrovnaná a pravý Homeland jsem našel snad jen ve třech nebo čtyřech dílech z dvanácti, a to je hodně málo. Postavou, která pro mě držela tuto sérii nad vodou, byl jednoznačně Dar Adal, který intrikoval snad za všechny ostatní, zatímco Carrie se angažovala v boji za lidská práva, což je jistě velmi demokratické až sluníčkoidní, ale na seriál se dívám ze zcela jiného důvodu, než je láska k muslimům ze sousedství.(7.12.2017)

Nic zvláštního. V podstatě ani nevím, jaký mám k první epizodě šesté řady napsat komentář, protože byla taková nijaká. Tiše doufám, že se seriál v rámci módní vlny nevydá cestou ochrany lidských práv, protože už těch keců o tom, jak to všichni se všemi myslí dobře, mám až nad hlavu. Peter Quinn je po masivní mozkové příhodě celkem v pohodě, mezi ním a elektrickou bramborou jsem jako mezistupeň ještě já.(5.12.2017)

Šestá sezóna Homelandu je pro mě zatím těžkým zklamáním. Má oblíbená špionážní tématika je tady okrajovou záležitostí, místo toho mi tvůrci vysvětlují, že tajné služby zneužívají svou moc k omezování lidských práv případných podezřelých, jenže to já vím. Podobně zbytečný pro mě byl povinný rozbor seriálu Třicet případů majora Zemana, když se ho po letech odvážili poprvé odvysílat, ale tento rozbor, který diváka poučil, že komunismus je špatný, alespoň nebyl součástí seriálu. V případě Homelandu není úniku. Ještě tomu dávám šanci, ale jestli se Carrie vydá do Tibetu za ztělesněním moudrosti, končím.(5.12.2017)

Teprve při sledování třetí epizody jsem se nenudil, což je v této sezóně poprvé. Postarali se o to hlavně Saul Berenson a Dar Adal, v jejich dějové linii jsem konečně narazil na špionáž. Carrie mě ovšem v této řadě nebaví vůbec, protože je mi úplně jedno, jak dopadne nadšenec do mučedníků a byl bych moc rád, kdyby tvůrci odtajnili, jak došlo ke Quinnovu medicínskému zázraku, milerád bych ho taky využil.(5.12.2017)

Podle mého názoru byla čtvrtá epizoda zatím tou nejlepší z šesté sezóny, ale přesto se nemůže kvalitou rovnat lepším dílům předchozích řad. Carriino nové poslání mi prostě nesedí a děj pro mě táhnou spíše Dar Adal se Saulem Berensonem, zatímco Peter Quinn pokulhává v pozadí.(5.12.2017)

Konečně Homeland! Ale že to trvalo! Pátá epizoda měla všechno to, co předchozím chybělo: perfektní atmosféru, skvěle vystupňované napětí, kvalitní akci a dokonce i zajímavou pointu. Čtvrtý díl ve mně sice probudil naději, ale až takový obrat k lepšímu jsem nečekal. Spokojenost veliká.(5.12.2017)

Děj šesté epizody sice nebyl tak strhující jako u předešlého dílu, jenže to, co chybělo na akci, nahradili tvůrci intrikami a paranoidní atmosférou. Jen je mi trochu líto, že zvolenou prezidentku nehraje herečka obdařená lepší mimikou, ale co si zvolili, to mají. Povedená záležitost.(6.12.2017)

To, že se z předchozího dílu vytratila akce, mi nikterak nevadilo, jenže sedmá epizoda už přišla o napětí i atmosféru, takže jsem zase skončil u Carrie, na kterou opět vytáhli všechny její kostlivce, což už mě nudí, protože se tak děje v každé sezóně. Upřímně, kdyby nebylo tandemu Javadi- Adal, nebylo by se na co dívat. A ta zbytečná vysvětlující scéna na závěr?WTF? Komu to nedošlo už předtím, měl by se radši dívat na jiný žánr.(6.12.2017)

Poslední díly byly jako na houpačce. Minulý se blížil katastrofě, osmá epizoda byla výborná. Atmosféra fungovala skvěle, napětí se podařilo parádně vystupňovat, došlo i na slušnou akci, Quinn byl krásně paranoidní (vypáskovaný zásobník mile překvapil) a Dar Adalův plán nabral na obrátkách. Užil jsem si to.(6.12.2017)

One Woman Show na začátku mě sice vyděsila, ale pak celá epizoda vyrazila správným směrem. Bavila mě tichá válka v rámci CIA, zvykl jsem si i na ženskou verzi Mickeyho Rourka, Dar Adal stále řádil jako černá ruka, problém mám jen s nečekaně hbitým a schopným Peterem Quinnem, ale nevadí, je to fikce a já závidím jenom trošku...(6.12.2017)

Desátá epizoda se držela ve stopě té deváté, takže disponovala stejně silnou atmosférou, vystupňovaným napětím a propletencem intrik. Bavil jsem se opět skvěle a pochopil jsem, že pro agenty tajných služeb (i ty bývalé) je rodinný život absolutně nevhodný.(6.12.2017)

Bylo znát, že se sezóna blíží ke svému konci. Atmosféra se ještě více zahustila, napětí narůstalo s každou minutou a tentokrát byla epizoda prošpikovaná i spoustou akce. Z toho, co jsem viděl, jsem pochopil, že se nemusím obávat nudného závěrečného dílu, protože je jasné, že si tentokrát dali tvůrci pozor na to, aby nevystříleli munici předčasně.(6.12.2017)

Po jedenácté epizodě jsem byl nadšený a natěšený na závěr, ale co to zas bylo? První část dílu byla skvělá, měla opět hutnou atmosféru, byla napínavá a vše běželo podle mých představ, pak přišel předěl, děj poskočil o šest (!!!) týdnů, přestal mi dávat smysl vzhledem k předchozím sériím a já mám neodbytný pocit, že si ze mě tvůrci udělali legraci. Škoda.(7.12.2017)