Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vídeň roku 1938: Syn židovského galeristy Victor Kaufmann a dělník Rudi jsou nerozluční přátelé. Přesto skončí Victor v koncentračním táboře a Rudi se přidá k SS, kde nacistickým kumpánům prozradí tajemství: Kaufmannovi vlastní Michelangela! Když má být obraz darován ducemu, vyjde najevo, že jde o padělek: Italové jsou pobouřeni. Rudi musí Victora dopravit z koncentračního tábora k výslechu do Berlína, letadlo se však cestou zřítí. Victor sebere po nehodě zraněnému Rudimu jeho esesáckou uniformu a nechává na místě vězeňské hadry z lágru... Role se vyměnily a začíná hra o život. Úspěšný režisér Wolfgang Murnberger (Drtič kostí) zinscenoval ve filmu Můj nejlepší nepřítel hru na kočku a myš v Lubitschově stylu: Moritz Bleibtreu a Georg Friedrich se s nezkrotnou radostí ze hry ženou za pravdou, uměním a láskou a připravují tak divákovi nevšední filmový zážitek na úrovni. (Das Filmfest)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (40)

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Absurdní, nicméně zpočátku velice napínavá fraška. Kapitán SS a žid ve vyměněných rolích - to tu pravděpodobně ještě nebylo. A možná to tak mělo zůstat.. Po celou dobu jsem si myslela, že sleduji televizní film. Dobová atmosféra byla uměle vytvořená a bylo to setsakramentsky znát. Hudba byla jako ze špatného českého filmu. A přestože je první polovina docela vzrušující a neotřelá, konec mi připadal hrozně unáhlený a odbytý, jakoby to už někdo chtěl mít z krku. A tu komediální složku jsem tedy vůbec nezaznamenala. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

S groteskou i plnou vážnosťou braná problematika trhovej politiky tretej ríše, ktorá bola položená na základoch obohacovania majetku iného. Zaujímavé, ako sa Nemci dokázali dostať do "formy", potom ako bola celá ich krajina doslova zrovnaná so zemou, že? Pane bože, len si nemyslime, že to bolo ich húževnatou, buldočou povahou či nebodaj zmenou myslenia :) lebo to by bolo rovnako naivné ako domnievať sa, že sú tu politici pre nás, a nie my pre nich. ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

,,VŽDYCKY JSEM ŘÍKALA, ŽE NÁM TEN MOJŽÍŠ NEPŘINESE NIC DOBRÉHO“..... /// Když fašouni dostanou rozkaz dostat do bezpečí Žida, je v tom vždycky nějaká bejkovina. Nebo prachy. Ale tady vo ně ani tak nejde… Žili byli dva kamarádi. Jeden byl chudej a druhej Žid. A přišla doba, kdy se ten chudej mohl chopit příležitosti. A udělal to (ne milé děti, podnikat nezačal. I když…). Je to tak obyčejně jednoduchý (ten příběh. I když…). Triviálně vystavěnej děj, ale hlavně – funguje to! Ten je hodnej, ten zas zlej a můžem fandit dobru, aby porazilo zlo (a aby bohatej Žid zůstal furt bohatej – FUJ, to je hnusně antisemitistický!). A navíc – spiknutí proti Říši! Optimistickej film z 2.světový – tohle se bude líbit. I díky tomu sympaticky ftipně laděnýmu závěru. 3 a půl, ale jdu vejš. Hlavně kvůli příběhu, páč optimismu (a bohatejch Židů) není nikdy dost. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu ,,Wie es Victor Kaufmann gelang, Adolf Hitler doch noch zu überleben“, kterou napsal v roce 2007Paul Hengge číst nebudu. 2.) Přemejšlím kam zašít obraz. 3.) Já mám rád pohádky. 4.) Thx za titule ,,Kris004“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ * ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Začína hra o život. Toto som však naozaj nečakal. Ani neviem k čomu film prirovnať. Úspešný režisér Wolfgang Murnberger zinscenoval vo filme Mein bester Feind hru na mačku a myš. Moritz Bleibtreu a Georg Friedrich sa s neskrotnou radosťou z hry ženú za pravdou, umením a láskou a pripravujú tak divákovi nevšedný filmový zážitok na úrovni. Zaujímavo prepletená dráma a situácie, kde by sa nikto nechcel ocitnúť. Absurdné scény, márna snaha oboch hlavných predstaviteľov a vynikajúca hudba, to všetko pomohlo k veľmi originálnemu, vtipnému, ale aj vážnemu, vojnovému filmu. Filmová lahôdka. Vtipný a prepracovaný príbeh z "najhoršieho obdobia" ľudských dejín. Nadsázka, cynizmus, vtip a premyslenosť. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Komedie bez humoru, drama bez tenze a námět za všechny prachy bez využití. Šlo z toho vytřískat napjaté drama o jednom velkém (ne)přátelství. Šla z toho vytřískat crazy komedie i černohumorná kritika pokrytectví a "kam vítr tam plášť". Ze záhadných důvodů je to ovšem takový ten milý a příjemný film "nic proti ničemu pro všechny generace" aneb vezměte maminku s babičkou do kina; v zásadě to samé co většina naší tolik kritizované produkce. Nic proti, špatné to v žádném ohledu není, ale o to více zamrzí, když tu a tam přeci jen prosvitne jak dobré to bývalo mohlo být (kupříkladu většina situací po prohození rolí). ()

Galerie (9)

Zajímavosti (3)

  • Celosvětová premiéra proběhla 16. února 2011 na Berlínském mezinárodním filmovém festivalu. (BMW12)
  • Natáčanie prebiehalo vo Viedni a Dolnom Rakúsku. (MikaelSVK)
  • Paul Hengge nenapsal jen scénář k tomuto filmu, ale i jeho knižní předlohu „Jak Victor Kaufmann dokázal přežít Adolfa Hitlera“. (p.a.douch)

Reklama

Reklama