Můj nejlepší nepřítel (festivalový název)

• Rakousko

Mein bester Feind

My Best Enemy

Rakousko / Lucembursko, 2011, 95 min

Omšelé téma notně zdlouhavě zpracované. Herci nevyýrazní, někteří se mi až do poslední minuty pletli, humor bez vtipu a závěr předznamenaný 95 minut před koncem.(2.3.2013)

Moritz Bleibtreu podava opet skveli, presvedcivy vykon.(31.3.2012)

Zajímavý film během jehož sledování mě napadala různá rčení. Pro dobrotu... Kdo jinému... Kdo se směje... Ale nakonec stejně tou nejoriginálnější myšlenkou co tu zazněla zůstává = Nespouštěj mě z očí.(18.8.2013)

Absurdní, nicméně zpočátku velice napínavá fraška. Kapitán SS a žid ve vyměněných rolích - to tu pravděpodobně ještě nebylo. A možná to tak mělo zůstat.. Po celou dobu jsem si myslela, že sleduji televizní film. Dobová atmosféra byla uměle vytvořená a bylo to setsakramentsky znát. Hudba byla jako ze špatného českého filmu. A přestože je první polovina docela vzrušující a neotřelá, konec mi připadal hrozně unáhlený a odbytý, jakoby to už někdo chtěl mít z krku. A tu komediální složku jsem tedy vůbec nezaznamenala.(17.7.2013)

Ano, je to dráma, ale len do výmeny uniforiem. Potom to už je HUMOR**** (milý Franto) a špeciálne to začal už Rudi, ked' sa oholil. Už len samotný spôsob, ako rozprával, akoby sa posral do gatí a po večeroch mu niekto neustále prefackovával ksicht! Skôr som mal pocit, že pozerám nejakú taliansku krimi komédiu zo 60. rokoch, ked' sa dve bandy honia za jedným vzácnym obrazom. No a v každom prípade sa mi zdalo, že je tam kopec blbostí. Ved' počkajte, '' až vám tu historku porozprávam, budete sa váľať od smiechu !!! '' (27.7.2012)

• - Natáčanie prebiehalo vo Viedni a Dolnom Rakúsku. (MikaelSVK)