Vítejte v New Yorku (festivalový název)

• francouzský

Welcome to New York

Welcome to New York

Francie, 2014, 125 min

• Marze

Otevřený pohled na sex, moc a privilegia. Děsivé znázornění aféry Dominique Strauss-Kahna v podání antihrdiny Depardieua, který je ve své roli velmi uvěřitelný včetně přerostlého pupku . Oceňuji , že ukázal své nahé tělo zničené kombinací jídla, pití a nedostatku pohybu , aby ilustroval životní styl představitelů tzv. "kasinové ekonomiky", v níž miliony lidí místo užitečné práce pouze sází na vzestup nebo pokles čehokoli.(30.3.2018)

• Bernhardiner

Pane Depardieu, já Vás mám rád. Ale pokud budete hrát v takových filmech, slibuju, že Vás mít rád už nebudu... Já nevím, jestli Depardieua dostane dříve do hrobu těch 14 lahví vína denně nebo debilní filmy pitomých scénáristů a režisérů. Jedním z těchto hrobníků je i jakýsi Abel Ferrara, který se rozhodl, že to Strass-Kahnovi natře. Natřel to akorát sám sobě. Tématicky je naprosto všechno v pořádku, ale pokud chce někdo pojmout film jako kritiku určitých lidí, musí si umět napsat scénář, který bude za něco stát. Na prosouloženou první půlhodinku plynule navazuje pasáž obsahující Depardieua v cele a pak v domácím vězení, která je protkána bezduchými dialogy mezi viníkem a jeho manželkou, což je ještě větší utrpení než vykrmený Depardieu oblažovaný sličnými děvami a vyluzující dost podivné chrochtavé zvuky. Jenže této "zábavy" si ve zbytku filmu již tolik neužijeme. Sečteno a podtrženo, scénář idiotský, herecké výkony chabé, režie nijaká, atmosféra nulová. Ale to XXL porno vlastně celkem ujde... 30%(30.12.2014)

Prvních 30 minut je to vyloženě soft porno (těžko říct, zda se Gérard vzdal svého honoráře, aby si pojistil roli, kde bude mít několik sexuálních scén s děvčaty, které by mohli být snad i jeho neteřemi). Dalších 30 minut pátrání, soud a vězění bylo taktéž výborných a z uhrančivého samce a násilníka se rázem stal podělanej srab. Zbylá část se odehrála už jen v jeho bytě, kde si odpykává domácí vězení. Tato část klade největší důraz na herecké umění zúčastněných, zároveň je však dost statická, dlouhá a po čase začne nudit.(18.5.2017)

• pabulator

Člověk by si řekl když je Gérald ten francouz,že bude věkem zrát jako víno,ale on zatím kyne jako těsto na olbřímí mazanec. Na staré kolena by si mohl vybírat trochu seriózní role a né si otírat pytel o xicht odporné pokojské a ukazovat šulínka na kterého stejně není nikdo zvědavý. Nudný bezcharakterní snímek natočený za jedno odpoledne a když nad tím teď zpětně přemýšlím prostě fuj odeberu i tu jednu hvězdu co jsem z milosti udělil.(12.12.2015)

• Kingjiri

Zajímavá je jenom první čtvrtina stopáže, a to nejenom kvůli sympatickýmu počtu full frontal pussynek. Část ve vězení by taky mohla být docela zajímavá, kdyby nebyla tak natahovaná (Kahnovo svlečení a oblečení prokládaný bezmocnym chroptěnim trvá snad 5 minut). Zbytek už jsou jenom takový okecávačky nejen od zklamaný manželky o (překvapivě) zničený kariéře. Celá tahle kauza se mi však zdá přitažená za vlasy. Kahn je možná závislej na sexu a má svoje potřeby urgentnější než ostatní, ale zdá se mi fakt divný, že by šáhnul po takový opici, když si jinak objednával takový luxusní kurvičky. Nicméně scéna, kdy se pokojský místo podání ruky představí vyhoněnim do xichtu je docela epická. Jedno je každopádně jistý - tenhle týpek označenej bývalou přítelkyní za "napůl člověka a napůl prase" ví, jak zapařit.(27.12.2014)

• - Kontroverzní drama Abela Ferrary je volně inspirováno kauzou ředitele Mezinárodního měnového fondu Dominika Strausse-Kahna, která v roce 2011 otřásla světovými médii. (Zdroj: Febiofest)

• - Film od počátku vyvolával mnohé kontroverzní reakce, díky čemuž se mu nepodařilo získat žádnou finanční podporu od francouzských televizních společností. (Georgex)

• - Gérard Depardieu se díky velmi malému rozpočtu zřekl nároku na honorář a film odehrál zcela zadarmo. (Georgex)