V centre pozornosti sú budovatelia medzinárodného tranzitného plynovodu. Ústredný konflikt prebieha medzi mladým Gažíkom, ktorý okúsil život na západe a medzi prvotriednym zváračom Mitušinom, ktorý rozhoduje, kto môže pracovať v jeho parte. Ten neskôr pochopí,že nemajú ľudí hodnotiť len podľa ich omylov a chýb v minulosti, ale hlavne cez činy a skutky, ktoré robia v prítomnosti. (oficiální text distributora)

PatoP

Téma filmu budovanie tranzitného plynovodu je netradičná, no nepochybne zaujímavá. Donedávna som nevedel, že sa film s takouto tematikou u nás vôbec natočil. Teraz nemá šancu takýto film vzniknúť, jednak sa u nás nič väčšieho nestavia, na nič nie sú peniaze, nie je k tomu naklonené politicko-spoločenské prostredie a chýba tu taký profesionál ako bol režisér Andrej Lettrich. ()

Peabody

Tak jistě to vzniklo na něčí objednávku, ale na druhé straně to vůbec není špatné, vznikaly daleko větší sračky. Všimněte si třeba, že tu vůbec není moudrý stranický tajemník ani všeřešící stranická organizace. A že práce spojuje lidi je prostě pravda a kdo někdy dělal v partě rukama tak by to mohl vědět. Asi největší role Josefa Ropoga, který je docela uvěřitelný, Julius Pánntik svého předáka místy docela přehrává, ale není zcela špatný. Ostatní je víceméně stafáž, ale třeba myška Jany Plichotové je docela zajímavá postava, honění závazků je taky lokální zvyk, to, že svářeči byli elita je pravda a že jim šlo taky o prachy je taky fakt. Pití mléka by dnes byl pěkný product placement. Myslím, že tři hvězdy jsou docela spravedlivé ()

Martin741

Slusny normalizacny film, prostredie filmu dobre tematika este lepsia - vystavba plynovodu. Plus aspon dobri herci, este lepsie normalizacne stroje a dialogy sa dali pocuvat, hoci tiez smrdeli normalizaciou : 70 % ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 26.2.1973, pôvodný televízny film - Tipujem, že impulzom ku vzniku tohto televízneho filmu, bol pokyn od súdruhov, aby naša umelecká elita spropagovala ďalšiu etapu budovania svetlých zajtrajškov. Bohužiaľ scenár bol absolútne mimo realitu a tak s odstupom času - podobne ako pri Hagarovi - hodnotím kladne skôr dokumentačnú hodnotu záznamu, než umelecký zážitok. A ČUNDERLÍKOVÁ s HAUSNEROVOU si navyše za svôj pôvab zaslúžia aj viac ako tri hviezdičky. (13.2.2011) ()