Když někoho máme rádi, nebo možná dokonce musíme mít rádi, protože ten druhý nemá nikoho jiného než nás. A naše životní volby jsou neustále ovlivňovány jím. Když si i partnera musíme vybírat ne podle našeho úsudku, ale podle úsudku toho, za koho máme (bohužel) zodpovědnost. Přitom svého partnera milujeme. Jenže láska nemá přednost před nutností starat se... Není to zrovna můj případ, to ale neznamená, že mě to neuvěřitelně nedojalo. A možná to nakonec nebylo tak jednoznačné. Ta holka byla sobecká. Nejde přeci dávat ultimáta. Nemůžete opustit potřebné. Ti silnější se musí přizpůsobit, ti slabší to totiž nedokážou, ani nemůžou. A přitom vím, že bych se na jejím místě zachovala stejně. Tak, jak se mi to hnusí. Ten film ani náhodou nebyl o ní. Spíš o dvou skvělých bratrech, kteří dělali, co bylo v jejich silách. Vnímala jsem to, že to je o nich. Okouzlili mě. Ale v mysli mi stejně nejvíc zůstala ta sobecká ex. Nechci být jako ona a taky už nikdy nebudu.Tečka a za tečkou ještě..2..tečky.(16.4.2014)

Neuvěřitelně příjemně natočený osvětový snímek o Aspergerově syndromu. 1) Zajímalo by mě, jak moc a jak přesně vystihuje film povahu zobrazované dysfunkce. 2) Hezký 20letý Bill Skarsgard (Simon s aspergem) a neméně hezký 27letý Martin Wallstrom (Simonův bratr Sam) umocňují příjemné pocity ze sledování...alespoň u mě. 3) Výstižný koment: Bluntman(18.7.2017)

"Proč se rozešli ??" - "Nechtěla se změnit !! Tak mu musíme najít nějakou jinou holku, která to se mnou vydrží.." ;) Láska chce zkrátka čas, stejně jako dobrá omáčka, která se prostě musí vystát.. Vystát se ovšem dá jen dost těžko právě Simon, hrdina tohohle výborného švédského bijáku o severském Sheldonovi, o dalším aspergerickém Diogénovi v sudu.. V sudu se střelným prachem.. Totiž hvězdným prachem..;) Nesmírně podvratné vůči vlastnímu žánru, z jehož kruhu se však nakonec biják nezvládne úplně sebevědomě vymotat, i nesmírně zábavné..(1.4.2017)

Příjemná oddechovka. Ze začátku to sice jako komedie moc nevypadalo, ale asi od poloviny se to rozjelo, a bylo to fajn. Musím tvůrcům přiznat neotřelé téma. Na druhou stranu naznačovat, že by se do protivného ošklivého Billa Skarsgårda, který mimochodem trochu vypadá jako Jiří Korn za mlada, mohla zamilovat taková sexy kost, jako je Cecilia Forss, je trochu dost nereálné. Hvězda navíc za roztomilého Martina Wallströma.(28.4.2017)

Musím pochválit tvůrce, nápad postiženého chlapce, sehnat pro svého milovaného bratra novou přítelkyni, je protkán celou řadou veselých, bláznivých a bizardních nápadů, jak celou akci provést. Výsledek rve srdce každého diváka, musí! Mladý Bill Skarsgard je výborný, hraje mu to na jedničku a hudba skvěle doplňuje celý perfektně sladěný orchestr pánů filmařů.(17.4.2012)