Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jizni Tlapa
  ****

  Jednoduše hezké! Utkané z procítěně nevšedních pohledů. Úplně jednoduché a přitom láskou komplikovaně kompromitující. Simon je "rainmanovsky" vyprávějící podivín, který proto,aby žil svůj obyčejný standard, neváhá vkročit do světa obyčejných neobyčejů....děla to přitom úplně prostě,aby ve výsledku učinil z tohoto snímku dechberoucí zážitek...(12.7.2012)

 • Malarkey
  ****

  Za jeden měsíc jsem naráz, nečekaně viděl tři filmy, které měly hlavní téma postavu s Aspergerovým syndromem. Adam, Mary a Max a teď právě Simonův vesmír. Buď náhoda nebo téma, které je momentálně zajímavé pro samotné tvůrce a herce, kteří tu postavu s tím syndromem hrají. Každopádně když už jí zahrají, tak to nemá chybu a Simon v tomhle filmu rozhodně nezklamal. Příjemná, pohodová komedie, která není vůbec negativní, právě naopak, což v rámci severské kinematografie potěší dvakrát tolik.(1.10.2011)

 • markyzgero
  **

  jasný. autista, potažmo aspergerovec začne řešit romantickej život bráchy, aby dosáhl svýho. do toho voice overem tak nějak moudře analyzuje život náš vezdejší. proboha! kdyby to natočil nějakej českej zaprděnej rejža, tak se tu kinosály nestačej odvodňovat. navíc mam pocit, že asperger vypadá přeci jen trochu jinak http://www.youtube.com/watch?v=j0z0OJ3jL2A&feature=bf_next&list=PL56E9EFB905904737vhled do duše zvláštního člověka, co zanalyzuje všechno kolem sebe a nahlídne na svět novejma očima? takovejch už tu bylo...(22.4.2012)

 • ivishka
  ****

  Simon a svět, který má uzavřený ve své hlavě. Všechno musí být přesně na čas a v jisté podobě - prostě nesnese změny. I takový člověk má právo na život v naší společnosti. Svým způsobem umí i cítit, ale dává to najevo jiným způsobem. Krásný příběh neobyčejného kluka v tomhle obyčejném světě. Film byl skvěle zpracován, že jsem se od něj nedokázala odpoutat.(4.1.2015)

 • Jevablo
  ****

  Dobrá švédská komedie. Z mého pohledu to ani moc není o Aspergerově syndromu (ten jsme si konečně užili pořádně v Big Bang Theory), spíš o tom, jak z něj vytěžit co nejvíc humoru. Občas lehce prvoplánového, ale proč ne...film také maličko v závěru ztrácí tempo, aspoň mně to přišlo v kině, kde bylo čtyřicet stupňů, ale možná že se spíš blížil infarkt. Takže pokud se chcete zasmát a nevadí Vám, že se vše lehce opakuje a dá se poměrně snadno předvídat (a takových je Vás většina, nedělejte se), bude se Vám to líbit. Mně vlastně taky, jen to prostě není nic, po čem by se zhroutil svět...(20.6.2012)