• Česko

Stokerovci

Mysteriózní / Thriller / Drama / Psychologický

USA / Velká Británie / Jižní Korea, 2013, 99 min

• verbal

Ach jo! Už jen čekám, až tu jednou artoví hnědopichové procpou do červených čísel dvouhodinový hraný dokument o tvrdnutí chleba! Jasně, je to přeci ten profláknutý, masturbující, pomatený ťaman, a tak se budeme tahat za šulínky a předhánět se v tom, kdo viděl více barviček, režisérských finesek, a kdo četl tlustší žbryndy tlučhubovských filmových teoretiků, i když je to iritující, bestiální nuda k posrání! Takže, pokud jste se ještě taky nestali obětí té mimozemské invaze vyššího vědomí, které se, než se začalo esotericky rozpínat na Zemi, bavilo tím, že čumělo někde na Aldebaranu do červí díry, vřele doporučuji, nalakovat si raději každý nehet na rukách jinou, nejlépe teplou, reflexní barvou a poté sto minut upřeně sledovat jak rostou. Užijete si alespoň trochu zábavy, ne jako s tou, jak naprosto geniálně determinovala uživatelka Kiddo, "zpruzenou emo pičou", co by přivodila strnutí šíje snad i baktérii tetanu. Býval jsem k tomu vcelku indiferentní, ale po tomhle mě dnes opravdu poprvé zamrzelo, že se ti Korejci ještě vzájemně jaderně nevybombardovali! Nikdy bych si nepomyslel, že tohle někdy řeknu, ale zlatá Natálka a její plijé!(8.6.2013)

• Morholt

Asi nejsem jediný, kdo po objevení titulu Stoker čekal nějaký ten příběh na motivy strýčka Brama, potažmo odhalení, že slavný autor Draculy nebyl tím, kým se zdá. Bohužel tak tomu nebylo, ačkoliv i tady se odhalovalo a ukazovalo, že není vše tak, jak se zdá. Já bych ale raději uvítal béčko a Brama Stokera s tesáky, než tuhle sranda-psychologickou nudu. Ono když chcete postavit film na třech psychopatech v jednom baráku, nemůžete se omezit jen na tupé pohledy a neschopnost vést normální dialog. A když už tedy, tak okolní postavy nemohou být absolutními blbci. Jenže tady se vše sešlo dohromady a vyvrcholilo nezajímavou a nijak překvapivou pointou. Nepředvedli se ani herci. Kidman s Wasikowskou povětšinu času zírají jak telata na nový vrata a Matthew Goode tady nevypadl z role Ozymandia. Jenže bez watchmenovského kostýmu to není ono. Dlouho se mi do Stokera nechtělo a teď už vím proč. 15%(22.7.2014)

Zvrácené rodinné drama, celkem nuda. Postavy se chovají trochu zvláštně a doteď jsem moc nepochopil motivace Nicole Kidman nebo o co vlastně jde Wasikowské. Co nezvládl scénář a příběh, snaží se tvůrci nahradit hrátkami s výtvarným stylem a obrazem; hodně zachraňují herecké výkony - Nicole Kidman je pořád suverénní, jen mě trochu polekal její obličej s nafouklými rty, taková Lana Del Rey na prahu padesátky.(10.6.2013)

Asi jeden z nejpodivnějších filmů, co jsem kdy viděla. Vypadalo to, že si tvůrci nedokázali vybrat, co za žánr to bude, a tak je tam trochu toho, trochu onoho, ale ničeho dostatečně. Navíc úplně poslední scéna byla opravdu podivná. Asi chtěli přidat dodatečnou zajímavou pointu, ale tak nějak tomu jenom víc přidali na podivnosti...(27.7.2013)

Zase jeden stylově vymazlenej thriller, jehož póza je sice cool, ale kdyby pod těma všema kamerovýma hrátkama nesmrděla samoúčelná onanie, bylo by to být mnohem působivější.(30.12.2014)

Uz len nech si Chan-wook Park zozenie lepsieho kameramana ...(2.2.2015)

Režijně skoro bravurní a po scénáristické stránce skvěle budovaný příběh (tohle, že napsal Scofield z Prison Breaku?). Jenže místy je to na mě až příliš divné a temné a i přes několik výtečných režijních nápadů mě to zkrátka úplně nevtáhlo. Z některých scén a výjevů mi ale bude mrazit ještě hodně dlouho. Člověk, aby už se bál brát děti i na pískoviště.(21.6.2013)

• eurika

Topánočky, škrupinky z vajíčok, pavúčik na nôžke, česanie vláskov, krvavé kvetinky... . Ešteže to mal pod palcom Chan-wook Park a jeho silný filmársky krasocit. To bolo však jediné pozitívne.(24.6.2013)

Jistě...mělo to grady. Hudba, kamera, střih. A samozřejmě nemůžu opomenout zmínit děsivě psychotický výraz i herecký výkon, jakoby s mocí ďábelskou, herce Matthewa Goodeyho - ten byl skvělý. Nicole Kidman stále v respektu.(27.6.2013)

Tajemný, možná trochu děsivý, zvrácený a svým vlastním způsobem bezesporu "podivný snímek". To co mě zaujalo hned ze začátku je atmosféra spolu se všemi dalšími audio-vizuálními stránkami snímku. Příroda v kontrastu s luxusem, dá-li se to tak nazvat. A obyčejný život se kterým není tak složité se ztotožňovat v kontrastu s...(nechci psát spoilery ;)).... tím co se odehrává dál. Kamera je zaměřená na detaily, což mi naprosto vyhovovalo a ještě více to dokreslovalo tajemnost celého filmu. Atmosféra je mystická, ale přitom všechno působí celkem reálně a v určitých momentech až poeticky. Dalším obrovským přínosem je hudba...prostě to všechno spolu dohromady utváří opravdu působivý dojem na který určitě hodnou chvíli nezapomenu. (A ještě musím z tohoto hledicka vyzdvihnout poslední scénu.) Děj filmu není nijak složitý, když se nad tím zamyslím, ale je podán hodně propracovaně, pro někoho to může být celkem zdlouhavé a nedivím se tomu....Mě ale prostě celkové vzezření snímku učarovalo tolik, že mi mírná rozvláčnost a lpění na detailech nevadily. Snímek jsem viděla i s dabingem z čehož jsem měla ze začátku velkou hrůzu, ale k mému milému překvapení se žádná katastrofa nekonala, nevím jestli český dabing pokročil kupředu, nebo jestli jsem měla zrovna štěstí, ale rozhodně mě to potěšilo. Nicméně po druhém shlédnutí v originále se můj celkový dojem posouvá ještě o něco výš. A v neposlední řadě musím vyzdvihnout herecké výkony, protože všichni byli skvělí. ----"He used to say, sometimes you need to do something bad to stop you from doing something worse."----" You know, I've often wondered why it is we have children in the first place. And the conclusion I've come to is... At some point in our lives we realize things are screwed up beyond repair. So we decide to start again. Wipe the slate clean. Start fresh. And then we have children."----(29.6.2013)

• Maq

Ten příběh je strašně hloupý, ale jednu hvězdu přidávám za to, jak dlouho a hezky nás režisér dokáže přesvědčovat, že není.(16.8.2013)

Dufal som, ze Parkovi sa po predchadzajucom menej vydarenom Thirst podari nadviazat na jeho skorsie diela. Musim vsak s polutovanim konstatovat, ze sa tak nestalo. Formalna stranka je bezchybna, tento pan reziser to podla mojich skusenosti ani inak nevie, avsak ta obsahova je daleko za ocakavanim. A pritom samotny napad zrodu vraha, nie je zly, to len scenar by musel napisat asi niekto iny ako Michael Scofield. Skoda pre skoda, pretoze tema, reziser a v podstate aj obsadenie vzbudzovali velke ocakavania. Takto skoncia Stokerovci na pultoch DVD za 1,-€ v zabudnuti.(21.8.2013)

• URBAN

Stokerovi nemají problém ve svém zpracování, ikdyž by zasloužilo trochu vyšperlit, ale problém byl spíše příběh a jeho spád. Celkem jsem se v tom ztrácel a nebylo to pro mě moc atraktivní. ( 20.7.16/MAC )(20.7.2016)

Místy podivně poslepovaná schíza se zajímavým vyústěním, správně creepy Ozymandias/Goode a pár skvělých momentů. Zabíjí to občasné nedomyšlené chování postav a díry ve scénáři s několika režijními přešlapy. Mia Wasikowska masturbující ve sprše se ale vždycky počítá.(5.3.2013)

“We don’t need to be friends. We’re family.”Naprosto božsky zvrhlá záležitost s tak primitivním příběhem, že na konci prostě nepochopíte, jak je možný, že vám to ten dech tak moc vzalo a že postrádáte dolní čelist. Jo a vzhledem k tomu, že hudbu složil Mansell, tak si k tomu všemu připočtěte intenzivní hudební orgasmus.(5.6.2013)

Mia pride o otca a hned na to sa u nich doma objavi po 20tich rokoch fesak strejda Charlie. Ten ma Miu velmi rad, no paktuje s jej mamou, voskovou figurinou Nicole Kidman. Len co ich Mia prichyti, tak utecie do lesa aj s kamaratom, ktory ju tam znasilnuje, no zrazu sa objavi strycko a mladeho chalosa pred nou zaskrti. Mia je z toho tak rozrusena, ze sa ihned musi spravit, doma v sprche. Strycko medzicasom urobi poriadky okolo domu a pozabija neziaducich ludi v okoli a Mii to vobec nevadi. Ked vsak strycek zacne skrtit aj jej mamu, Mia si uvedomi, ze to je uz moc a odbachne strejdovi hlavu. Koniec filmu.(16.6.2013)

Zpočátku trochu chaotický film, od kterého nevíte, co čekat. Postupem času se však jednotlivé drobnosti stále více spojují v celkem silný celek, který začne dávat smysl. Ze začátku jsem byla trochu rozpačitá z herectví Mii Wasikowské, neuměla jsem si její postavu přebrat, zařadit, zkrátka mi nebylo jasné, co si myslí a co prožívá. Ale to se nakonec vstřebalo a nakonec si myslím, že pro tuhle roli se režisér ve výběru herečky nesekl a vybral si dobře. A i Nicole Kidman to náramně sluší a bavilo mě se na ní dívat, ačkoliv její postava příliš sympatií nevzbuzovala. Od poloviny příběh směřuje k velmi zajímavému konci. Do čtyř hvězdiček zde nechybí málo.(27.7.2014)

• Havaj8

Tak tohle byl krok vedle, film kterej mě neoslovil ani trochu. Pošahaná rodinka do který vejde až moc v klidu strejda a snaží se o něco, těžko říct o co, tudíž nejde pochopit pořádně o co tam jde. Na to že scénář vymyslel Michael Scofield, tak hrůza, ale asi mu tenhle styl sedí. Psycho-úchylárna s vyjasněnou pointou na konec, (ještě aby ne), ale absolutně nic mi to nedalo. Když už mysterióznost, tak nějaký nadpřirozeno, klidně bych tomu mohl dát odpad, ale budu charakter. Jedinej klad vidim v tom strejdovi, kterej tu roli zahrál obstojně.(6.12.2014)

• frings

Předvídatelné na plné čáře, nudné, prázdné a ještě ke všemu hrozné dialogy.(9.6.2013)

Tomuto snímku toho nemůžu moc vytknout. Vizuálně, zvukařsky i herecky je to naprostý klenot mezi dramaty. Wasikovska mi ale extrémně nesedne, i přesto, že zvládla svoji roli brilantně a za to ji samozřejmě uznávám. Za bezpočet drásavých scén, vykazujících nesmírnou pečlivost smekám klobouk, protože se vyskytovaly opravdu ve většině stopáže a i ten nejmenší detail byl vykonán s grácií. Pět hvězd tomu ale bohužel nedám, protože mě až tak nevtáhnul příběh. Stoker považuji ale za jedno z nejsilněji pojatých dramat za poslední měsíce. Čtyři silnější.(16.6.2013)

• kinghome

Nebyl jsem schopnej to dokoukat. Pokaždý, když to zkusím, tak mě to tak znudí, že už nemám sílu na to koukat dál. Prostě tenhle film není pro mě. Já mám rád pomalá tempa, ale musí se tam alespoň něco odehrávat a dít. Musí ten děj odcípat a né stát na místě. Vůbec mě tenhle film nebavil, ale hodnotit nebudu. Nebylo by to fér. Třeba se ten film postupem času rozjede, ale zkoušet to nejspíš nebudu.(19.6.2013)

1 5 6 7 8 9 10 11 15 21 28