Nejsem Harry Jenson

I'm Not Harry Jenson.

Mysteriózní / Thriller

Nový Zéland, 2009, 96 min

Peter Hobbs

Svým způsobem už několikrát ohraný příběh, ale zpracování je na kvalitní úrovni. Je znát, že film nepochazí z Usa, což byla i pro mě výzva se na tento snímek podívat. A byl jsem mile překvapen, scenář na dobré úrovni a chování postav bylo i v klidu logické a snesitelné. Určitě doporučuji, protože kdo chce poznat trochu jiný mrav napětí, který je budován na kvalitním příběhu s nečekanými zvraty a mrazivou atmosférou, . . . tak to je film přesně pro vás!!!(7.1.2012)

Film zpočátku působí jako nízkorozpočtová hloupost, ale nenechte se odradit. Ve chvíli, kdy se skupina ocitne uprostřed divočiny, začne se pomalu rozvíjet lanko nevypočitatelnosti a hra na vraha začíná. Po delší době snímek s dobře budovaným napětím, neohranou zápletkou a podrazácky překvapivou pointou. Herci vystupují chladně a nepřístupně, což je pro děj v podstatě jen přínosem a prostředí vyvolává rozporuplné dojmy zoufalství a zároveň i nadšení z krásné krajiny. Velmi příjemně mrazivý thriller natočený typickým novozélandským stylem.(2.8.2011)