Reklama

Reklama

Martin přes léto pracuje v restauraci. Postupně ale začne pro šéfa dělat i na jiných věcech, které nejsou zrovna legální. (Netflix)

Recenze (15)

petikacka 

všechny recenze uživatele

Takový letní příběh o Martinovi, kdy ještě bylo nebe tak nevinně modré...První láska...brigáda na Sandhamnu mezi pracháči...dobrodružství a nebezpečí kolem drog, které si Martin snad naplno ani neuvědomuje...Díky hudbě a střihu mi to, ale vůbec nepřišlo jako krimidrama byť dle skutečné události, ale jen jako taková vyprávěnka...Za mě 70% ()

Nifgai 

všechny recenze uživatele

Můj oblíbený herec se tedy předvedl. Myšleno v dobrém. Filmy s ním jsou rozhodně velmi zajímavé a zatím jsem byla spokojená. Prvotní scénka filmu byla překvapivě a neobvykle detailní. Kdo viděl pochopí. Jinak chvilkami nudnější, ale našli se i zajímavé a vtipné okamžiky. Na konci člověk nevěděl co má čekat, jestli to tedy dopadne dobře nebo ne. Ona celou dobu vypadala jak kdyby byla úplně mimo. ()

Reklama

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Dospívání po švédsku. 1) Spoiler. 48letý scénárista a režisér Hannes Holm se rozběhl hned za několika zajíci a nemá šanci je všechny pochytat. Jasný je otec - alkoholik. Méně jasné je chování matky. Vztah k nejlepšímu kamarádu Mickemu je nejasný. I Mickeho rodiče se chovají podivně. A což teprve, až Martin odjede do jachtklubu na brigádu. Tamní šéf působí spíš jako karikatura sebe sama. Dívka Jenny Martina chce nebo nechce, fakt těžko říci. A když dojde na drogový gang podle skutečné události, máte pocit, že se příběhu chopil Franz Kafka._____ 2) O co více mlhy v motivaci a jednání postav, o to jasnější je úvodní sexuální scéna. Věru, není mnoho filmů, kde můžete vidět felaci v přímém přenosu s detailním záběrem na (pěkný) úd neméně pěkného 20letého Billa Skarsgarda (hlavní postava Martin), pro něhož to je první hlavní role ve filmu._____ 3) I později se kamera věrna neurčitosti tohoto filmového vyznání, podezřele detailně věnuje záběrům mezi Martinovy nohy v bazénu, kde se válí s 22letým Adamem Palsonem (Martinův bohatý kamarád Micke), jehož mezinoží je rovněž lákavě zabíráno. Když připočtu pár dalších homosexuálních náznaků během děje (divák to nepřehlédne), opravdu nevím, co si mám myslet. Švédská sexuální otevřenost? ()

Hannibal92 

všechny recenze uživatele

No, jsem docela zklamán, čekal jsem to o dost lepší a tak celkově docela o něčem jiném. Na Nebe tak nevinně modré jsme šli hlavně kvůli Billu Skarsgårdovi a s jeho hereckým výkonem jsem i byl víc než spokojen, ale jinak celý příběh se tak podivně táhne, téměř celou dobu se nic zajímavého neděje, Jenny se pořád tváří jako by sama nevěděla co chce a když za ní přišel v poslední scéně do restaurace, tak to vypadalo že pojede zase domů, protože Jenny si mezitím stihla nabrnknout někoho jiného. [Severská filmová zima 2013 - Kino Atlas - 15.2.2013] ()

Morien 

všechny recenze uživatele

Tvůrci jako by spoléhali na to, že divák zná ten skutečný případ za filmem, takže se neobtěžují s vysvětlováním detailů, spojováním souvislostí a vůbec prostě kruci dáváním smyslu, protože já Švéd nejsem a skutečný případ neznám a po většinu doby jsem se jenom divila, co se to tam proboha děje a jak to souvisí se vším ostatním v rámci jednoho koherentního příběhu. Mírně hystericky se smějící smajlík. Film mě umlátil velkou spoustou vizuálně krásných nesouvislých detailů. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama