Senna

• Česko Senna: Legenda formule 1 (více)

Dokument sleduje vývoj jeho života od roku 1984, kdy se stal jezdcem Formule 1, až do jeho předčasné smrti o dekádu později. Film Senna zkoumá život a práci trojnásobného světového šampióna, jeho fyzické a duchovní úspěchy na trati, jeho perfekcionalismus a téměř mýtické postavení, které získal po své smrti. Film byl natočen ve spolupráci s rodinou Ayrtona Senny, která dala povolení, aby se právě tento snímek stal první dokumentární sondou do jeho života. Dále spolupracoval i Management F1, který poskytnul zatím neuveřejněné záběry a také Institut Ayrtona Senny, charitativní organizace, která vznikla po jeho smrti a podporuje přístup ke vzdělání pro miliony chudých brazilských dětí. (HBO Europe)

harvy

Senna-Prost, Prost-Senna obaja boli a zostanu legendami. Suboj, ktory nema v historii sportu obdoby. Nieco tak silne a posobive som nevidel. Som mozno tak troska blazon do F1 a nic nove som sa tu nedozvedel ,ale i napriek tomu som pri sledovani filmu ani na sekundu neprizmuril oci bolo to nieco fascinujuce. Ano prehanam ,ale ty co ma poznaju pochopia a jedine co mozem povedat k tomutu filmu je "DAKUJEM" a ani neviem preco mam zimomriavky po celom tele a slzy v ociach a vlastne viem preco. Tak este raz dakujem za uzasny filmovy zazitok !!! ()

Blazis34

Krásný a zároveň smutný dokument o jednom z nejlepších jezdců Formulu 1 v historii. Líbí se mi autentické záběry, rozhovory s jezdci a jinými lidmi ve světě královského motorsportu. Podle gest Ayrtona se vyvíjel i tento film. Nejdříve mladý jezdec, který ihned zazářil v F1 a byl šťastný. Poté jako velký rival Prosta, kde z něj vyplívala velká soutěživost a nakonec byl na záběrech zahořklý až smutný z přestupu do auta, které bylo nekonkurenceschopné a zároveň nebezpečné, což se Ayrtonovi stalo bohužel osudným. Úmrtí Senny bylo pro všechny velkým zděšením a šokem. Už jen pohřeb, který Sennovi připravili lidi kolem něj byl velkolepý a odešel jako král. Tady se mi líbilo, že když projížděl ulicemi, tak lidi nebyli potichu, ale mávali a zpívali to magické: Ole, ole ole ole, Senna, Senna! Neskutečné! Dokument jsem viděl v bezmála tříhodinové verzi a musím říct, že mi to uteklo rychleji než jsem čekal. Odpočívej v pokoji Šampióne... ()

zdeci

Tak já to bral jako osvětový kus, který mi připomněl, co jsem málem zapomněl; a připomenutí víceméně znamenité! Formule vážně nevyhledávám, ale v 90. letech jsem je celkem žral, asi jako každý klučina, takže vzpomenutí tady těch Sennů, Prostů, Mansellů, částečně i Laudů, Rosbergů a Piqueů na mě pozitivně zapůsobilo. ()

Schlumpf

Nejlepší dokument jaký jsem kdy viděl o nejlepším závodníkovi jakého jsem kdy viděl. Má co nabídnout jak naprostým laikům, tak i skalním příznivcům F1 (pro které by se měl zavést povinně!). Na jeho legendární souboje s Prostem, stejně tak i na fotbalovou atmosféru v Interlagosu, když zde dvakrát vyhrál se bude vzpomínat ještě hodně dlouho... Olééé ole ole olééé Séénnááááá Séénnáááá ()

Roman1983

dodnes mám živě v paměti 1.5.1994 a závod v Imole ... byl to můj první a poslední NEJoblíbenější jezdec F1 .. od té doby již fandím pouze stájím a tento skvěle natočený dokument mě jen usvědčil, jaký talent a skvělý jezdec to byl .. byl totiž nejlepší!!! a závody v jeho době byly o pilotech, ne o síle monopostů a "politice", byť nějaká již tehdy existovala ........ dokument má všechno, popis vzrůstající vynikající kariéry včetně mentálního růstu Ayrtona Senna, popis zákulící F1, úžasné záběry z rozhodujících závodů jeho kariéry, jeho lásku ke zdecimované Brazílii (i ten státní pohřeb a 3 dny stánítního smutku mám stále čerstvě před očima), atd.... ()

Fruitik

Nikdy mi ziadny zivotopisný film neučaroval viac ako práve tento. Určite aj preto, že som veľa z filmu prežival pri jeho závodoch. Dokonalé. A najdôležitejšie je, že nielen pre fanúšikov F1 a Ayrtona Sennu. R.I.P. ()

Crybaby

Sportove filmy proste nesklamu. Vyborne spracovany dokument o pretekarovi, ktory ma zacal zaujimat uz davnejsie. Zhanal som si o nom informacie a teraz sa ukazal dokument o nom. Proste pre mna Vianoce. Tento dokument by si urcite zasluzil plny pocet ale niektore pasaze tam fakt byt ani nemuseli. ()

Marquis

No na rozdil od ostatnich, jejichz komentare zacinaji: Nejsem fanusik, tak ja rikam: Jsem fanusik, na formulich jsem vyrostl, Sennu s Prostem sledoval na zakladdni skole jak se mydlili. Kdyz jsme jezdili zavody na kolech predstavovalijmenovali jsme se dle tehdejsich jezdcu. A tenhle dokument je dobrej. Clovek co motosportem neni posvinenej- zkracenou verzi, my druzi jedine tu dlouhou a v full HD, bedny na plny gule. Jo a chtelo se mi brecet o coz jim slo a me dostali. ()

14krejca14

Geniálně zpracovaný životopisný dokument. Při záběru z pohledu monopostu Senny, kdy vidíte jeho poslední kolo v jeho životě, jsem téměř nedýchal a srdce bušilo ostošest. Po smrti tohohle velikána již F1 začala (alespoň dle mého) pomalu upadat (po konci kariéry Schumachera - tom prvním - upadla úplně). Tím úpadkem myslím ty obrovské boje a rivalitu mezi jezdci a faktor samotných jezdců, který je v dnešní době opravdu velmi nízký... ()

elanista1

Špičkové, fenomenálne a dokonalé, niet lepšieho športového dokumentu. 5 nedám, lebo dokument pre mňa nie je plnohodnotný filmový žáner, ale aj tak sa jedná sa o mimoriadny zážitok. Nedýchal som, sedel som vzrušený a napätý ako struna, slzil som, po chrbte mi behal mráz... a keďže som o Sennovi nevedel nič, v niektorých kľúčových, pre mňa aj prekvapivých momentoch filmu som ostával silno zarazený bez pohnutia dlhé sekundy. ()

Zoltar78

To nejlepší co jsem z prostředí Formule 1 kdy viděl. Strhující a velmi emotivní dokument o jedné předčasně zemřelé legendě tohoto sportu. ()

Uroboros

Dokumentární bomba se závěrem, u kterého mrazí v zádech. Výborná a poučná podívaná i pro lidi, jenž F1 zajímá jen velmi velmi okrajově. ()