• Česko

Ayrton Senna: Beyond the Speed of Sound

(neoficiální název)
  • Francie

Dokumentární / Životopisný / Sportovní

Velká Británie / Francie, 2010, 101 min (SE: 162 min)

Asif Kapadia

Manish Pandey

Jake Polonsky

Antonio Pinto

,,BOJOVAL JSEM TVRDĚ. MUSEL JSEM DOJET. DOJET PRVNÍ, PROTOŽE ON JE VĚTŠÍ NEŽ VŠICHNI. A TO ON MI DAL TENHLE ZÁVOD“....... /// Výbornej dokument o jednom z největších jezdců historie, jehož drogou bylo vítězství. Nejsem fandou dnešních formulí, nesleduju je. Ale ,,návrat“ do doby, kdy závodil Ayrton SENNA mi připomíná, že kdysi byl tenhle sport ,,o pilotech“. A tím ON byl. Připomínka jeho fantastickejch vítězství a toho, že s ním na dráze nikdy nebyla nuda (že Alaine Proste?), od počátků, až ke dni, kdy mu dal Bůh největší z darů, a tím byl Hospodin sám. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) 03.06. 1984; 21.04. 1985; 14.05. 1988; 30.10. 1988. 2.) Nevěřím, že F1 někdy byla zajímavej sport. 3.) 01.05. 1994, VC San Marina. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(20.10.2011)

Nemal som Sennu rad, vlastne ani neviem preco, ale fandil som ferrari ale tento dokument som vzhliadol jednym dychom, a kedze si tu nedelu pamatam ako dnes...... 9/10(28.2.2017)

Štěstí na výhry, smůla na parťáka...Senna byl frajer, o tom žádná. F1 bývala kdysi TOP - dneska už může své minulosti jen tiše závidět. Jediné co je dnes výhrou je to, že už je bezpečnější.(9.10.2017)

Nic mě nepřesvědčí o tom, že jsou to jen pojízdný rakve. Můžete na tom mít tisíce vychytávek, jak snížit riziko, ale ve skutečnosti je to to samé, jako sednout na vysokém kopci do popelnice na kolečkách a snažit se dole nevymáznout... Nejvíc mě ovšem dostala informace o tom, že (cituji) "Nikdy se nedozvíme, co se v té zatáčce stalo. Jestli praskla tyč řízení, nebo se stalo něco jiného." To jako fakt? Při vyšetřování leteckých neštěstí jsou vyšetřovatelé schopní (obrazně) zjistit podle prasklého šroubku i to, že ve výšce 10000 metrů letadlo potkalo kachnu se zelenohnědým peřím mající malou prasklinu na pravé straně zobáku a místní "specialisté" nejsou schopni říci, co toho Sennu potkalo?(13.11.2017)

• JR44

Takáto téma by si zaslúžila oveľa lepšie spracovanie, najmä ak je k dispozícii taká stopáž. Informácií je zúfalo málo, väčšinou dávno známe veci, archívne zábery vyzerajú až príliš "archívne" a korunu tomu nasadil úplne príšerný výber hudby. Celé to pôsobilo veľmi "zatuchnutým" dojmom.(25.7.2019)

1 9 17 24 29 30 31 32 následující >>