poster

Skrytá vada

 • Česko

  Inherent Vice

 • USA

  Inherent Vice

 • Slovensko

  Skrytá vada

  (festivalový název)
 • Kanada

  Inherent Vice

 • Nový Zéland

  Inherent Vice

 • Irsko

  Inherent Vice

 • Austrálie

  Inherent Vice

 • Velká Británie

  Inherent Vice

Komedie / Krimi / Drama / Mysteriózní / Romantický

USA, 2014, 149 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kaylin
  ****

  Paul Thomas Anderson si očividně rád hraje a zkouší. zkouší délku scény, záběru, vzdálenost kamery, úhel záběru, různé formy humoru, absurdních situací. A pak z toho udělá film, který obsahuje neskutečné množství divných postav, kdy vám nezáleží snad ani na jedné. Celé to má dvě a půl hodiny, ale vy si stejně říkáte, že je to prostě zajímavé a že vás to místy docela baví.(6.3.2015)

 • TaxiDriver
  ***

  Po druhém zhlédnutí mnohem lepší. Člověk je seznámený s konceptem a dokáže si jej mnohem víc vychutnat a vlastně mi celé vrstvení těch relevantních indicií až do zmatku bavilo, ale jakmile se po hodině a půl objasní jediná věc, které se divák může chytnout, tak ten film i po druhý hrozně ztratí. A to zrovna při nejtáhlejší sexuální scéně. Každopádně PTA to sám ví, že ten film je jenom o střídání scén, jak spolu lidi mluví, ale mě tenhle nekinematografický způsob nebaví a furt mi vrtá hlavou, proč každý velký filmař nakonec skončí u toho, že finále natočí nejméně filmovým způsobem ever, a to dialog u stolu. A nevěřte Rob Royovi, formálně je to nejvíc fádní, žádný pro PTA typické jizdy, steadycamy a dialogy většinou nasnímané v jednom táhlem master shotu, jak podle klasické poučky, že komedie v něm fungují nejlépe.(11.9.2015)

 • pepo
  **

  Obrovské množstvo hereckého a filmárskeho kumštu strateného v nudnom, do seba zahľadenom a vyfetovanom WTF niečom. Všetky Andersonove filmy sa mi veľmi páčili ale toto je už fakt cez čiaru a obrovské Fuck you každému divákovi, ktorý nie je ochotný za každým záberom hľadať skryté vyznamy. Pozornosť som stratil už niekde okolo prvej 3/4 hodiny a do konca som sa aj napriek nektorým skvelým scénam nedokázal nakopnúť. Nedocenené umelecké dielo? V žiadnom prípade. Iba masturbácia výnimočne talentovaného režiséra nad svojou genialitou. 5/10(13.9.2015)

 • baribal
  ***

  Těšil jsem se a to strašně moc. A teď jsem zklamanej - strašně moc. O čem to vlastně je? Nedokážu pořádně říct, Inherent Vice má skvělé obsazení a vypadá i pěkně (to má PTA vždy povedené), horší je to s příběhem.. možná lépe řečeno jeho konstrukcí. Příběh plyne celkem slušně ale nijak Vás nevzruší nebo nevyvede z míry, najednou zjistíte že uběhly dvě hodiny a něco málo se začíná dít, ale moc nechápete, proč to trvalo dvě hodiny se k tomu dostat. KRITIKA? Je to neskutečně ukecané.. z toho vyplývá, že je to někdy i nudné. Velké množství postav vytváří i plno dějových linií, které mě vrací k prvnímu bodu kritiky - je to toho až moc a nudí to. POCHVALA? nedokážu pořádně říct.. z míry mě snad vyvedla akorát reakce Phoenixe na fotku dítěte kojeného matkou co fetovala herák. To byl záblesk možná až geniality.. který ale oslnil asi jen tak na pikomakohero-sekundu..(16.2.2015)

 • T2
  *

  Rozpočet $20miliónovTržby USA $8,110,975Tržby Celosvetovo $14,710,975Tržby za predaj Blu-ray v USA $702,969 //počet predaných kusov ?Tržby za predaj DVD v USA $730,331 //počet predaných kusov ?║ absolútne ale absolútne som sa nemohol dostať do deja, o čom to vlastne bolo? po niečo vyše hodine tápania som to vzdal, režisér Paul Thomas Anderson ide úplne mimo mňa /20%/(25.11.2015)

 • - Po absenci na tvorbě filmu Mistr (2012) se ke spolupráci vrací Andersonův dvorní kameraman Robert Elswit. (TheDude)

 • - Mapa, kterou můžeme vidět na stěně v kanceláři doktora Blatnoyda (Martin Short), je takzvaná  "Goode´s homolosine projection". Jedná se o mapu světa navrženou geografem jménem John Paul Goode, která bere v potaz poměry velikostí mezi kontinenty a vodními masami. Protože všem známá klasická atlasová mapa světa je v důsledku špatného rozložení značně deformovaná - například Grónsko je na této mapě větší než Austrálie. Ve skutečnosti je ovšem Austrálie 3,5x větší než největší ostrov světa - Grónsko. (cze.Oi)

 • - Film, který sleduji pacienti v ústavu pro choromyslné, je Rusové přicházejí! Rusové přicházejí! (1966). (Griffith)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace