Skrytá vada

• Austrálie

Komedie / Krimi / Drama / Mysteriózní / Romantický

USA, 2014, 149 min

• venus

Vymaštěnější scénář jsem už dlouho nepotkala. Dialogy těžké a zpomalené, dikce až nesnesitelně flegmatická, což vedlo k tomu, že vzrušující pašerácký Zlatý Tesák vyzněl jako nuda a jehož "dalekosáhlý" význam se vytratil a zcela rozplynul po první minutě. Herecké talenty utopené ve sračce vyfetovaného pozérství.(23.3.2016)

• ABLABLABLA

Při sledování jsem se cítila, jako by se tohle Sheldonovi povedlo. Prostě, co jsem to viděla? To nemělo ani hlavu, ani patu, neskutečně zamotané linie příběhu, nechápala jsem, kdo je kdo, co tam pohledává, proč ho hledá, proč to dělá.. no prostě nic.. Nechápala jsem, proč byl Owen Wilson všude. Nechápala jsem, proč Reese Witherspoon vypadala jak 50letá babka. Nechápala jsem, proč byl J. Phoenix v gynekologické ordinaci. Nechápala jsem, co je sen a co skutečnost s Katherine Waterston a hlavně jsem nechápala, co na ní kdo viděl, když vůbec není sexy ani hezká. No jednoduše řečeno jsem nepochopila celý tenhle film. Bavila mě ta atmosféra 70. let a pobavily mě dvě scény. Ten Joaquinův řev, když viděl fotku dítěte, jehož matka brala heroin a na to hned nasadil výraz hmm hezké dítě. A nejvíc mě pobavil pohled Joaquina na J. Brolina, jak lízal ten banán v čokoládě na špejli, když jeli autem.... kvůli tomu rozhodně stojí snímek vidět. Jestli máte - evidentně - větší mozkovou kapacitu než já a nebo si dokážete lépe uspořádat naprosto chaotickou story, anebo jestli se před snímkem zhulíte, tak se vám to možná bude i líbit.(31.7.2015)

Lynch-Big Lebowski-současný Mallick-Polanski. Nádherně vybrané to nejlepší z mistrů; hned jak se po pár minutách rozehráli Can, bylo mi jasné, že se mi to bude velice líbit. Z Lynche máme všechny tajemné ženské postavy (přehršel jmen mi chvílemi připadal jako ve Všech prezidentových mužích), od Coenů hlavního hrdinu, z Mallicka záběry a voiceover a z Polanského tu neustálou nejistotu, jestli to celé není jen halucinace, paranoia, trip. Které postavy vlastně jsou naživu a které ne, kde jsme se až příliš sjeli spolu s Docem. Konec mohl být klidně takový, že zatímco sedí Doc v závěru v autě před domem, mohla se objevit ruka s pistolí a popravit ho. A stejně by mi to dávalo smysl. Už se těším napodruhé. A chtělo by to plátno.(1.9.2016)

Adaptácia prózy Thomasa Pynchona, z ktorej sa nedá "vysomáriť". Pôvodná detektívna zápletka pomerne rýchlo stráca tvar a rozplýva sa v drogovom retro opare úpadku hnutia hippies - len ťažko opísateľné a zúfalo nerozlúštiteľné dianie je naložené letargicko- tiaživej/skľučujúcej (áno, čítate správne) atmosfére ojedinelého beach-noiru, ktorou nás chaoticky "sprevádza" postava permanentne "zhuleného" súkromného detektíva Doca Sportella. ........ Doteraz najlepšia Andersonova práca, dosahujúca vrcholnú podobu hlavnej pýchy jeho tvorby - divnosti.Postupným rozkladom detektívneho štartu pripomína Antonioniho Dobrodružstvo, akurát chladný obraz citového odcudzenia sa dusí niekde v hustom opare marihuany a hypnotického soundtracku.(22.7.2015)

• Kaluž

Knižní předlohu neznám, ale tohle bylo utrpení. Stočtyřicet minut, od začátku do konce. A koukal jsem na to fakt pečlivě, aby mi neunikla jediná nitka, protože není možná, aby Paul Thomas Anderson vyplodil volovinu. Bohužel, vyplodil. Možná to chtělo více sofistikovanějšího humoru a nadhledu, nevím… ale tak nějak si dokážu představit, že Terry Gilliam by z téhle neotesané detektivky vybrousil další legendární kultovku. Říkal jsem si, že bych tomu dal časem ještě šanci, jenom kdyby to nebylo tak hrozivě utahaný. Škoda.(27.1.2016)

• - Nakrúcanie sa začalo v máji 2013 v kalifornských mestách San Bernardino, Los Angeles a Pasadena a skončilo v auguste 2013. (classic)

• - Herečce Reese Witherspoon (Penny Kimball) trvalo natočit její scény pouhé 4 dny. Režisér Paul Thomas Anderson si natáčení s ní natolik oblíbil, že chtěl pozměnit příběh, tak aby v něm měla větší prostor. Herečka ho však přesvědčila, že to není dobrý nápad, a tak se od návrhu upustilo. (TammiLargo)

• - Pro Jonnyho Greenwooda je tento snímek již třetím Andersonovým filmem v řadě, ke kterému komponuje hudbu. (Sharlay)