Nebezpečná identita (TV seriál)

Ringer

Dvojičky

USA, 2011–2012, 14 h 41 min (Minutáž: 40–41 min)

Sarah Michelle Gellar, Ioan Gruffudd, Kristoffer Polaha, Nestor Carbonell, Mike Colter, Tara Summers, Zoey Deutch, Jaime Murray, Kristen Kerr, Maximiliano Hernández, Darryl Stephens, Gregory Harrison, Andrea Roth, Brian Hallisay, Brianna Barnes, Noah Watts, Nikki McKenzie, Marcus Folmar, Brody Hutzler, Brynn Thayer, Jason Dohring, Misha Collins, Chad Michael Collins, Jordan Marder, Elizabeth Roberts, Chase Maser, Drew Powell, Chelsea Tavares, Mozhan Marnò, Emily Swallow, Zahn McClarnon, Elizabeth Higgins Clark, Meagan Holder, Lindsay Bushman, Porter Lynn, Dendrie Taylor, Alison Lani, Merle Dandridge, Kether Donohue, Chase Kim, Denyse Ellington, Tom G. McMahon, Matthew Del Negro, Nikki Deloach, Chris Elwood, Gage Golightly, Billy Miller (herec, a.z.), Emily Chang, Trevor Torseth, Gena Shaw, Shintaro Shimosawa, Henri Lubatti, Tony Pasqualini, Ray Haratian, Jace Jeanes, Wes Robinson, Dustin Quick, Gonzalo Menendez, Darren Pettie, Justin Bruening, Michelle Stafford, Rachel Pace, Amanda Pace, Adina Porter, Nicole Gale Anderson, Ginger Williams, Amber Benson, Mädchen Amick, Sean Patrick Thomas, Brad Greenquist, James Madio, Alanna Ubach, Izzy Diaz, Christopher Cousins, Jonathan Banks, Dylan Neal, Dylan Ramsey, Vanessa Bell Calloway, Holly Gagnier, Kathleen M. Darcy, Anjali Bhimani, Carl McDowell, Mike Hodge, Loren Lester, Jeff Marchelletta, Ina Barrón, Justin Chu Cary, Dave Shalansky, JoAnna Rhinehart, Grace Rowe, Shi Ne Nielson, Faruq Tauheed, Bianca Nejat, Dasha Flynn

P. Todd Coe

Scénografie:

Lester Cohen, Steven Wolff, Barbara Cassel (set dekoratér), Sheila Bock (set dekoratér)

Váš život je v troskách... Jste bývalá feťačka, nemáte peníze a k tomu všemu vám někdo usiluje o život. Do toho vaše identické dvojče spáchá sebevraždu a vy ztratíte i svoji rodinu. Smutný, co? Jak se dostat z téhle bezvýchodné situace? Je to jednoduché. Předstírejte, že vaše sestra nezemřela, předstírejte, že jste ona. Absurdní? Možná. Váš život ale tímto činem získá úplně nový rozměr. Jako mávnutím kouzelného proutku jste najednou bohatí, máte úspešného manžela, kamarády, dům, vlastně vše, co si můžete přát. Ale co by to bylo za seriál, kdyby vše bylo tak idilické? Všechno totiž nemusí na první pohled být takové, jaké se zdá. Ani život vašeho zdánlivě ideálního a lepšího dvojčete. A tady začíná ta pravá zábava. Ringer je boží guilty pleasure, u kterého si napětím budete ohryzovat nehty a budete sjíždět jeden díl za druhým. Zvraty tak brutální, že pokaždé, když si myslíte, že víte na čem jste, zjistíte, že nevíte vůbec nic. O to více překvapivé je rozhodnutí zrušení seriálu. Je to škoda. Seriál s takovým potencionálem se nerodí každý den. Jsem ale ráda i za tu jednu sérii, byla prostě super. Já jsem ji stihla zkouknout za dva dny. Kolik budete potřebovat vy?(16.12.2014)

Seriál, u kterého nevíte, co bude v dalším díle. Znovu a znovu nějaký nečekaný zvrat - někdy to vypadá, že si to cucají z prstu, ale i tak jim to žeru! Pořád se tam něco děje, má to neuvěřitelný spád a SMG je výborná.. neskutečné, jak se ten příběh vyvijí a propletává, a kolik nápadů a možností se do něj podařilo zakomponovat....(18.4.2012)

Ještě u třetího dílu jsem si říkala, že je to skvělý seriál, ale o žádné nové guilty pleasure nejde. Potom jsem se podívala na hodiny, zjistila, že je půl druhé ráno a já si celá napnutá div neokusuju nehty u šestého dílu :-) Ringer je překvapivě výborný seriál, je pravda, že téma záměny dvojčat už tu několikrát bylo, ale určitě ne v takovém dramatickém a dospělém kabátku. Proč se seriál v Americe neujal je mi záhodou...na druhou stranu se asi není čemu divit, Ringer nemá na růžích ústláno v době seriálů typu Vampire diaries a Gossip girl. Změna je ale vážně osvěžující, tolik zvratů v jednom díle nepamatuji ani u Prison Break :)) Sarah Michelle Gellar dvojroli zvládá skvěle, ať si říká kdo chce co chce. Pro ty, koho nebaví puberťácká Lying Game a navíc miluje drama, je Ringer jako dělaný.. EDIT PO SHLÉDNUTÍ SERIÁLU: Jsem dost zklamaná, že pokračování nebude, ten konec k tomu přímo vybízí. Každopádně nechávám plné hodnocení, protože tak napjatá jsem dlouho nebyla. Navíc potěšila účast Jasona Dohringa, Misha Collinse a částečně i Lily z Dextera, Jaimie Murray.(2.1.2013)

• sulimo

Docela kýč a k tomu s efekty tak třicet let starými. Gellar nesnášim, ale za to zbožňuju NY a víc než NY Gruffudda, ano, je to totálně debilní komentář a kdyby tam nebyl Gruffudd, pravděpodobně bych hodně šetřila s hvězdama, ale on tam hraje, takže mimořádně neobjektivní 3 hvězdy. 14.10.11 změna v odpad, takovou debilitu nezachrání ani charismatickej Gruffudd.(10.10.2011)

Nejsem fanda dramatických seriálů, ale Ringer mě zaujal. Sledoval jsem ho jen díky SMG, která rozhodně nezklamala. Děj běží dopředu bez zbytečného přešlapování na místě a i když některé zvraty jsou jak z telenovely, tak si Ringer udržel jistou míru inteligence a úroveň. Zajímavé je, že v celém seriálu nenajdete jedinou vysloveně kladnou postavu. Každá má něco na triku a ani hlavní postava Bridget není zrovna skautík. Jen škoda toho konce. Stačila jedna až dvě epizody na uzavření a mohli jsme mít zajímavou minisérii. Takhle trošku hořká pachuť.(5.12.2013)

• - Jména postav Sarah Michelle Gellar, Bridget a Siobhan, jsou obě irského původu a obě jsou variantami jména Joan, které v překladu znamená "Bůh je dobrý". (Fevas)

• - Ringer byl k začátku roku 2013 vůbec nejprodávanější seriál televizní stanice CW na internetovém portálu iTunes. Celkově se pak jednalo o pátý nejprodávanější seriál na DVD vysílaný televizí CWTV v USA. (Patw)

• - Siobhanini přátelé často zkracují její jméno na "Siobh", vyslovováno "Shiv", které je také slangovým výrazem pro provizorní nůž nebo zbraň, které se používají ve vězení. (Fevas)