Nebezpečná identita (TV seriál)

Ringer

Dvojičky

USA, 2011–2012, 14 h 41 min (Minutáž: 22x40 min)

Sarah Cawley

Sarah Michelle Gellar, Ioan Gruffudd, Kristoffer Polaha, Nestor Carbonell, Mike Colter, Tara Summers, Zoey Deutch, Jaime Murray, Kristen Kerr, Maximiliano Hernández, Darryl Stephens, Gregory Harrison, Andrea Roth, Brian Hallisay, Brianna Barnes, Noah Watts, Nikki McKenzie, Marcus Folmar, Brody Hutzler, Brynn Thayer, Jason Dohring, Misha Collins, Chad Michael Collins, Jordan Marder, Elizabeth Roberts, Chase Maser, Drew Powell, Chelsea Tavares, Mozhan Marnò, Emily Swallow, Zahn McClarnon, Elizabeth Higgins Clark, Meagan Holder, Lindsay Bushman, Porter Lynn, Dendrie Taylor, Alison Lani, Merle Dandridge, Kether Donohue, Chase Kim, Denyse Ellington, Tom G. McMahon, Matthew Del Negro, Nikki Deloach, Chris Elwood, Gage Golightly, Billy Miller (herec, a.z.), Emily Chang, Trevor Torseth, Gena Shaw, Shintaro Shimosawa, Henri Lubatti, Tony Pasqualini, Ray Haratian, Jace Jeanes, Wes Robinson, Dustin Quick, Gonzalo Menendez, Darren Pettie, Justin Bruening, Michelle Stafford, Rachel Pace, Amanda Pace, Adina Porter, Nicole Gale Anderson, Ginger Williams, Amber Benson, Mädchen Amick, Sean Patrick Thomas, Brad Greenquist, James Madio, Alanna Ubach, Izzy Diaz, Christopher Cousins, Jonathan Banks, Dylan Neal, Dylan Ramsey, Vanessa Bell Calloway, Holly Gagnier, Kathleen M. Darcy, Anjali Bhimani, Carl McDowell, Mike Hodge, Loren Lester, Jeff Marchelletta, Ina Barrón

Byron Smith

Scénografie:

Lester Cohen

Buffy, jako seriál miluju. Buffy, jako postavu mám chut´ velmi často nakopnout a myslím si, že to má co dočínění se SMG, jejími výrazy a hereckými schopnostmi. Ringer je ale typ seriálu, který naprosto zbožnuju. Zasazeno do velkoměsta a zaměřující se na tu bohatší část lidí zde. K tomu ještě 2 sestry, identická dvojčata, naprosté protiklady, bohatá x chudá, zlá x hodná, mrcha x nevinná smolařka, která byla jen v nepravou dobu na nepravém místě a život jí celkově moc nepřál. Ringer je seriál, od kterého prostě do poslední chvíle nemůže nikdo vědět co čekat. Tolik zvratů a nových objevů, které do sebe nakonec zapadají, jako skládanka. SMG mi tu překvapivě nevadí a do role ustrašené a nevinné Bridget, která je občas na facku se velice hodí:D. Ale nenechte se zmást, ta holčina zase není tak bezbranná a ..tupá, jak se na první pohled zdá. Za těch 9 dílů přišla na docela dost věcí sama, takže už je jí ted´ jasné, že na ni někdo někde šije pěknou boudu. Bohužel zatím nedali moc prostoru Siobhan, jejíž postava rozmazlené mrchy, která je ochotna pro svoje pohodlí obětovat to sestřino mi sedí daleko víc, ale kdo ví, třeba i na ni se později dostane řada. Jasně, nabízí se plno otázek, jako například, že když se Bridget v roli Siobhan z nenadání chová úplně jinak, podežřele mile a v tu stejnou chvíli dochází k doznání, že vlastně existuje ještě jedno, její identické dvojče, tak nikoho nenapadne, že by mohla být ona právě to zmíněné dvojče.. Ale co, děj a atmosféra je natolik strhující, že to Ringeru mile rád odpustím a nemůžu se dočkat dalších dílů. Btw. Někde sem četl, že scéna na lodi měla být umělecká a že se tvůrci nechali inspirovat efektama z Hitchcocka, ale kde je pravda že.... To jen pro ty, co to hodili do odpadu hned po prvním díle.(19.11.2011)

Vydávání se za někoho jiného či záměna identit není na filmovém plátně nic nového. Nicméně, zde se tvůrcům podařilo vybudovat na tomto klišé velmi dobrou dramatickou atmosféru. Napětí na každém kroku, nová odhalení, zvraty a intriky. To vše podkresleno zajímavou hudbou. Ze seriálu mám sice od začátku takový "déjà vu", pocit již jednou viděného, ale Sarah i ostatní herci hrají výborně a napínavé to je, že by se to dalo krájet...a po šesti dílech slupnutých na posezení si rozhodně dám další dávku... # 85%(17.10.2012)

Seriál, u kterého nevíte, co bude v dalším díle. Znovu a znovu nějaký nečekaný zvrat - někdy to vypadá, že si to cucají z prstu, ale i tak jim to žeru! Pořád se tam něco děje, má to neuvěřitelný spád a SMG je výborná.. neskutečné, jak se ten příběh vyvijí a propletává, a kolik nápadů a možností se do něj podařilo zakomponovat....(18.4.2012)

Váš život je v troskách... Jste bývalá feťačka, nemáte peníze a k tomu všemu vám někdo usiluje o život. Do toho vaše identické dvojče spáchá sebevraždu a vy ztratíte i svoji rodinu. Smutný, co? Jak se dostat z téhle bezvýchodné situace? Je to jednoduché. Předstírejte, že vaše sestra nezemřela, předstírejte, že jste ona. Absurdní? Možná. Váš život ale tímto činem získá úplně nový rozměr. Jako mávnutím kouzelného proutku jste najednou bohatí, máte úspešného manžela, kamarády, dům, vlastně vše, co si můžete přát. Ale co by to bylo za seriál, kdyby vše bylo tak idilické? Všechno totiž nemusí na první pohled být takové, jaké se zdá. Ani život vašeho zdánlivě ideálního a lepšího dvojčete. A tady začíná ta pravá zábava. Ringer je boží guilty pleasure, u kterého si napětím budete ohryzovat nehty a budete sjíždět jeden díl za druhým. Zvraty tak brutální, že pokaždé, když si myslíte, že víte na čem jste, zjistíte, že nevíte vůbec nic. O to více překvapivé je rozhodnutí zrušení seriálu. Je to škoda. Seriál s takovým potencionálem se nerodí každý den. Jsem ale ráda i za tu jednu sérii, byla prostě super. Já jsem ji stihla zkouknout za dva dny. Kolik budete potřebovat vy?(16.12.2014)

Pustila jsem se do tohohle seriálu hlavně proto, že jsem opět chtěla vyplnit čas a nechtěla jsem si dělat návyk na další seriál, který se ještě vysílá. Z prvních několika dílů jsem byla dost rozpačitá, slyšela jsem poměrně kladné ohlasy, a mě to moc nezaujalo, každopádně jsem ráda, že jsem to nevzdala a že jsem se rozhodla pokračovat ve sledování dál, protože se to pak díl od dílu lepšilo a nakonec v jednom díle bylo tolik zápletek, až jsem pomalu nevěděla, kde mi hlava stojí. Svým způsobem je možná i dobře, že ten seriál skončil po první řadě, protože si tak aspoň udržel vysokou kvalitu, na druhou stranu mě ovšem trochu mrzí, že nezjistíme co se stane, když se Bridget a Siobhan zase potkají. Váhám mezi 3* a 4*, ale asi trochu nadhodím.(1.12.2013)

• - Proti zrušení seriálu bylo podáno několik petic, přičemž jedna z nich čítala více jak 16 tisíc podpisů. (Patw)

• - Seriál byl nejdříve určen pro stanici CBS. Ta jej však později kvůli nedostatku prostoru v programu a jeho pojetí odmítla. Práva k seriálu tak zakoupila stanice CW. (Vojt@P)

• - Siobhanini přátelé často zkracují její jméno na "Siobh", vyslovováno "Shiv", které je také slangovým výrazem pro provizorní nůž nebo zbraň, které se používají ve vězení. (Fevas)