Zlatá horečka - Aljaška (TV pořad)

Gold Rush: Alaska

Reality-TV

USA, 2010, 50 min

Didier Rachou

Popravdě dvě party zlatokopů mi byly tak nějak ukradený, možná jsem jim ten bankrot skoro i přál, ale tomu 17 letýmu klukovi, tušim že v Big Nugget Mine, musel fandit snad každej... mimochodem, zdá se mi že je tady k pořadu špatnej popisek, o tomhle to nebylo... Jo a ještě si tak říkám, proč sakra nejedu na Aljašku a netěžim tam zlato, když je to prakticky jistej výdělek i v dnešní době.. :)(20.10.2013)

• Dragoni

Drsní hoši z "JůEsEj" se rozhodli vydělat nějakej ten dolar, a jelikož je Amerika zemí neomezených možností a kluci nemaj co by dali do huby, sebrali ty největší mašiny, vykoupili obchod se zbraněmi a hurá na Aljašku zplundrovat kus země. Gold Rush: Alaska je reality show, takže polovinu času divák sleduje manželky a děti všelijakejch týpků a zbytek času kouká na lopatu bagru, aby to bylo víc napínavý střílej po všem co jen jde a každej vážnější moment doprovází třepotající se vlajka USA a rekapitulace horentních sum v dolarech, které byly zatím vyhozeny vniveč, za doprovodu tvrdé hudby pro tvrdé chlapy. Zbytečné natahování + dva díly rekapitulační, stejně tak jako záběry na státní vlajku sráží hodnocení silně dolů. Určitě je zajímavé vidět techniku, pro těžbu zlata v chodu, ale ne tímto způsobem. Kam zmizely ty doby zlaté horečky a drsné přírody z románů od Jacka Londona ?(20.4.2012)

• FFilipCZ

Šílená otrava, dlouhá stopáž, kde se vůbec nic neděje, vykonstruované reality show situace bijící do oka (jasně, každej den se jim určitě něco rozbije, někomu se něco stane nebo se něco pokazí a zrovna u toho je náááhodou kamera). Offtopic každodenní žvatlání zbytečně natahující stopáž, každý díl znovu a znovu otravné opakování co už se tam dělo. V první sérii, která má 11 dílů se pomalu ani nedočkáme těžení zlata. Fakt super nápad, když jste na pokraji bankrotu, tak rozprodat všechno co máte, bejt 250k $ v mínusu a začít někde naslepo těžit zlato a více a více se propadat do mínusu. Pokud nemaj prachy, tak si maj najít normální práci a ne tuhle ujetost s 5-10% úspěšností. Nehledě na to, že by si měli něco o tý těžbě nejdřív nastudovat, nachystat správný náčiní a přístroje a naučit se s nima pracovat, než do toho začnou sypat prachy. Půl roku stavby, tři měsíce těžby a žádný výsledky. 1* za to, že ke konci 1. série teda aspoň fakt něco začnou vydělávat a vidíme konečně to ZLATO, na který jsme čekali 10 dílů trvajících 45minut. Shrnutí: V první sérii se děje naprostý hovno, co se týče nálezu zlata a když už si myslíte, že ve druhý sérii se začne těžit, jede se zase od začátku, ale je fakt, že dvojka baví víc, kvůli třem těžebním grupám a mladému 17ti letému Parkerovi, kterýmu to přeju a fandim mu již od začátku. Ve třetí sérii je sice více lidí, větší stroje a více zlata, ale stále je to ta "stejná písnička". Proto je to zatím asi nejvíce promarněný čas, co jsem kdy strávil u seriálu/filmu.(20.3.2014)

Co si budeme nalhávat, není to nejlepší pořad ever. Jenže mám Discovery prostě rád, a tak nějak jsem se na Zlatou horečku koukat nepravidelně, až se to změnilo v pravidelné sledování. Nenechám si ujít zatím žádný díl a nutno dodat, přestože vidím slabiny (kamera je vždy tam, kde se něco stane, to je náhoda, totálně nezajímavá omáčka s rodinami..), baví mě to, což je u druhu tohoto pořadu nejdůležitější. Ať žije Parker :-) kdo by nechtěl mít jeho dětství... 1. série.. za moc nestála, ale bylo to nový, a tak člověk koukal a odsýpalo to. Zlata je minimum a víc se failuje než těží, ale každý si tam najde svého oblíbence, a jede se :-)...3*. 2. série.. byla už podstatně lepší. Místo jedné skupiny "baníků" se setkáváme rovnou se třema, a i když na začátku jsi jedný skoro určitě nefandil z jistých důvodů, který nechci prozrazovat, tak postupem času jsi si oblíbil i Freda Dakotu. Poprvé se objevuje i Parker, kterýho si hodně lidí oblíbí..no jen řekněte..v 17 letech těžit zlato, hmmm. 4* 3. série.. máme sice furt 3 skupiny, ale jedna se rozdělila na dvě půlky, takže jedeme tak nějak ve 3,5 :-). Zlata je už podstatně více a místo failů se těží a těží. V každém díle se sice co 10 minut něco rozbije, nebo někdo něco otočí na bok (Parker vs. kopeček), ale jak je víc lidí a skupin, tak se pořád něco děje a těch 50 minut příjemně odsýpá. 4* 4. série.. zatím suverénně nejpovedenější. Klasicky vidíme počínání 3 skupin, z toho ta hlavní se vykašlala na sever a šla do jižní Ameriky, kde se jejich odvaha dá srovnávat pouze s kolosálním neúspěchem, který přišel. Parker nejsympatičtější a obecně vzato mi přišla 4. série jako nejlepší a nejvyváženější. 5. série.. řekl bych, že lehce pod úrovně nebo na jeho úrovni. První díly jsou slabší. Diváka hlavně překvapí, že již nesledujeme Dakotu Fredda, ale Tonyho, jehož patálie s plavajícím bagrem nejsou moc zajímavé. Druhá polovina série je ale suverénně na plnou palbu, protože všichni jedou na 100% a zlato je furt v hlavní roli. Každopádně konec série dává naději, že šestka bude bomba. :-) 6. série.. na úrovni 5. řady, nebo o chloupek horší. Jediný problém šestky je nepřílišzajímavá linka s plavajícím bagrem a nesympatickým Tonym. Většinou se tam totiž skoro nic neděje, něco se ulomí, nebo rozbije, a zlata je minimum. Zajímavý je až ke konci. Naopak počínání Parkera je super, jeho mladá parta je sympatická a obecně to je hlavní pozitivum šestky. K tomu ještě dojemný shledávání s dědečkem, který nedávno zemřel. Hoffmanovci byli taky fajn a jsem zvědavý, jak se jim povede v Oregonu, teď čekat na 7. sérii... 7. série.. Zlatá horečka má bohužel mírně sestupnou tendenci. Nemůžu říct, že je sedmička vyloženě špatná, ale mám s ní stejný problém jako se šestkou. Linka s Tonym a jeho plavajícím bagrem je prostě nezajímavá až běda. Nyní sledujeme k tomu víc jeho děti, který jsou fakt otravný a nudný. Na druhou stranu Hoffmanovci, který jsou zase úplně v loji, mě bavili o poznání víc než vloni a Parker je tak nějak furt stejnej. Ve výsledku další fajn sezona seriálu, který by už ale potřeboval čerstvou krev nebo jakýkoliv nový impuls. Snad se toho v 8. sérii dočkám..(28.1.2016)

Škoda, že zajímavý pořad je protkán balastem a rádoby vzniklými problémy, neustálé opakováni kolik peněz se již utratilo a jak jsou na dně, vykonstruované hádky.... Jak to že vždycky kamera zabere jak praskne pas u buldozeru, apod? A když už není co natočit, tak jako že někdo zapomněl něco vypnout a nebo naopak něco zapnout/natankovat palivo. Pokud pominu všechny tyto negativa, nemůžu si nechat jediný díl.(9.10.2012)

• - Technik James Harness opravdu bez morfia nemůže bolestí zad ani stát na nohou a již několit let užívá deně velké množství této látky, aby mohl vůbec chodit a normálně pracovat. (DexMASTER094)