Zlatá horečka - Aljaška (TV pořad)

Gold Rush: Alaska

Reality-TV

USA, 2010, 50 min

Didier Rachou

Dobré, dobré, dobré, krásná příroda, těžká technika, ložiska zlata... přesně tak jak se to dělá v USA, zemi neomezených možností, kde se skupina těžařů se špičkovou technikou rozhodne těžit zlato. Ale, nadruhou stranu se tam objevuje hodně rozepří mezi jednotlivými těžaři a podle mě děj v tomhle trošku stagnuje. Zlata by tam taky mohlo být víc, ale nemůžeme čekat, že se v 1. díle objeví nuggety velké jako pěst. Za to o hvězdičku míň, třeba se to rozjede ve "velkodůl".(18.4.2012)

Škoda, že zajímavý pořad je protkán balastem a rádoby vzniklými problémy, neustálé opakováni kolik peněz se již utratilo a jak jsou na dně, vykonstruované hádky.... Jak to že vždycky kamera zabere jak praskne pas u buldozeru, apod? A když už není co natočit, tak jako že někdo zapomněl něco vypnout a nebo naopak něco zapnout/natankovat palivo. Pokud pominu všechny tyto negativa, nemůžu si nechat jediný díl.(9.10.2012)

• FFilipCZ

Šílená otrava, dlouhá stopáž, kde se vůbec nic neděje, vykonstruované reality show situace bijící do oka (jasně, každej den se jim určitě něco rozbije, někomu se něco stane nebo se něco pokazí a zrovna u toho je náááhodou kamera). Offtopic každodenní žvatlání zbytečně natahující stopáž, každý díl znovu a znovu otravné opakování co už se tam dělo. V první sérii, která má 11 dílů se pomalu ani nedočkáme těžení zlata. Fakt super nápad, když jste na pokraji bankrotu, tak rozprodat všechno co máte, bejt 250k $ v mínusu a začít někde naslepo těžit zlato a více a více se propadat do mínusu. Pokud nemaj prachy, tak si maj najít normální práci a ne tuhle ujetost s 5-10% úspěšností. Nehledě na to, že by si měli něco o tý těžbě nejdřív nastudovat, nachystat správný náčiní a přístroje a naučit se s nima pracovat, než do toho začnou sypat prachy. Půl roku stavby, tři měsíce těžby a žádný výsledky. 1* za to, že ke konci 1. série teda aspoň fakt něco začnou vydělávat a vidíme konečně to ZLATO, na který jsme čekali 10 dílů trvajících 45minut. Shrnutí: V první sérii se děje naprostý hovno, co se týče nálezu zlata a když už si myslíte, že ve druhý sérii se začne těžit, jede se zase od začátku, ale je fakt, že dvojka baví víc, kvůli třem těžebním grupám a mladému 17ti letému Parkerovi, kterýmu to přeju a fandim mu již od začátku. Ve třetí sérii je sice více lidí, větší stroje a více zlata, ale stále je to ta "stejná písnička". Proto je to zatím asi nejvíce promarněný čas, co jsem kdy strávil u seriálu/filmu.(20.3.2014)

Popravdě dvě party zlatokopů mi byly tak nějak ukradený, možná jsem jim ten bankrot skoro i přál, ale tomu 17 letýmu klukovi, tušim že v Big Nugget Mine, musel fandit snad každej... mimochodem, zdá se mi že je tady k pořadu špatnej popisek, o tomhle to nebylo... Jo a ještě si tak říkám, proč sakra nejedu na Aljašku a netěžim tam zlato, když je to prakticky jistej výdělek i v dnešní době.. :)(20.10.2013)

• Dragoni

Drsní hoši z "JůEsEj" se rozhodli vydělat nějakej ten dolar, a jelikož je Amerika zemí neomezených možností a kluci nemaj co by dali do huby, sebrali ty největší mašiny, vykoupili obchod se zbraněmi a hurá na Aljašku zplundrovat kus země. Gold Rush: Alaska je reality show, takže polovinu času divák sleduje manželky a děti všelijakejch týpků a zbytek času kouká na lopatu bagru, aby to bylo víc napínavý střílej po všem co jen jde a každej vážnější moment doprovází třepotající se vlajka USA a rekapitulace horentních sum v dolarech, které byly zatím vyhozeny vniveč, za doprovodu tvrdé hudby pro tvrdé chlapy. Zbytečné natahování + dva díly rekapitulační, stejně tak jako záběry na státní vlajku sráží hodnocení silně dolů. Určitě je zajímavé vidět techniku, pro těžbu zlata v chodu, ale ne tímto způsobem. Kam zmizely ty doby zlaté horečky a drsné přírody z románů od Jacka Londona ?(20.4.2012)

• - Technik James Harness opravdu bez morfia nemůže bolestí zad ani stát na nohou a již několit let užívá deně velké množství této látky, aby mohl vůbec chodit a normálně pracovat. (DexMASTER094)