Vražedná hra

• slovenský

Vražedná hra

Akční / Mysteriózní / Krimi / Thriller

USA, 2012, 101 min

"Myslíš, že ho oblafneš? Řekne ti ze sta metrů, kdo měl k snídani míchaný vejce." Dokud byl Dr. Cross neomylný, tak mě to docela bavilo. Jakmile se však začal s Picassem trumfovat v tom, kdo má většího ptáka, tak to začalo být celkem nudné. A dopadení padoucha, jehož totožnost snad ani nelze neodhalit, bylo vyloženě trapné. Nicméně narážky na to, že se Picasso trestá za neúspěch paralyzérem do koulí, mě dost bavily a policejní golf s tělem chemika byl vynikající.(29.9.2016)

Docela průměrnej, spíš lehce podprůměrnej akční film s psycho-mega zabijákem a geniálním poldou. Předchozí filmy s Alexem Crossem jsem neviděl, takže nemůžu srovnávat, ale tohle ve finále docela ušlo. Tyler Perry i Matthew Fox jsou pro mě celkem neznámí herci, ale byli docela dobrý. Zbytek byla taková banda průměráků, kromě tlustýho Rena - ten byl.. no prostě tlustej. Zabiják uměl docela efektní fatality, proto mě dycky u podobných filmů dostává, že jak je na začátku filmu vykreslenej jak nezdolnej terminátor, tak na konci ho stejně dycky obyčejnej polda nějak zničí.(18.10.2016)

• kaylin

"Alex Cross" mohl být dobrým filmem. Především proto, že má za sebou poměrně oblíbenou knižní sérii, na které by bylo možné vystavět i zajímavou filmovou sérii. Přiznám se, že doufám, že k tomu nedojde. "Alex Cross" není děsivě špatným filmem, ale to, co zde udělali s hlavní postavou, to je naprosto směšné. Hlavní postavou by měl být člověk, kterému fandíte, kterému věříte, který je určitým způsobem jiný, je na straně dobra, měl by mít nějaké schopnosti. Alespoň Alex Cross je popisován takovým způsobem, že by určité schopnosti mít měl. Pokud ano, nevím jaké. Jako psycholog ve mně mnoho důvěry nevzbuzuje, jeho geniální odhalení, kde se bude skrývat vrah, je naprosto nepodložené, pouze chce ukázat, že je Alex skutečně borec. V tu chvíli u mě film naprosto ztratil na váze. Jedná se o scénu, kdy se Matthew Fox připravuje na atentát ve vlaku. To je dobrá scéna. Matthew Fox v tomhle filmu předvádí skvělý výkon a byl jediným pozitivem. Zahrál prostě výborného magora. Jen je až moc velký magor, který nemá jedinou pozitivní vlastnost, což je prostě škoda. Je moc černý, není černobílý, nebo šedý. Takové jasné vymezení charakteru je škoda. Je to jen další cvok z mnoha, ale na těch pár chvil jsem si ho prostě užil a byl jediným důvodem, proč tenhle snímek sledovat. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/01/volte-me-sousedska-hlidka-universal.html(4.3.2013)

• otík

Škatulkový film od naprostého začátku. Vraha - naprostého magora - známe od začátku, profily policistů nápodobně, životní tragédie se také dala očekávat s veškerými tradičními dialogy kolem a kolem. Některé dialogy ne že by byly dementní, ale není to ono. Některé nájezdy kamery jsou také podivné a ultra levný závěr společně se špatně nafilmovanou finální likvidací magora padoucha jen podtrhují béčkovost tohoto projektu. Poměrně hluboko klesl autor výborného akčního XXX. PS: po dlouhé době jsem viděl Jean Rena a zestárl nám, hošan, zestárl.(16.5.2015)

• Sonnery

Žádná atmosféra, žádný emoce, žádný herecký výkony (až na Jacka ze Ztracených, kterýmu ten návrat z ostrova fakt zamotal kebuli), mentální dialogy a zkurvenej potenciál. Nejvíc mě bavilo, jak režisér dokonale zvládnul ukázat Crossův šestý smysl - řídil se heslem "prostě a jednoduše": Kde si myslíš, že asi je? Cross zamyšleně: Ve vlaku! WTF!!! Jak na to doprdele uprostřed města tak zčistajasna přišel? Intuice? To snad každej vrah jezdí ČD? Kvůli cenám? To by nevysvětlil ani všeprezident Zeman(20.2.2013)

• - Manželku režiséra Roba Cohena lze ve filmu zaznamenat v restauraci coby číšnici zvoucí Marii Crossovou (Carmen Ejogo) k jejímu stolu. (Conspi)

• - Luxusní vila na ostrovech Bali, kde se po předstírané smrti Leon Mercier (Jean Reno) skrývá, ve skutečnosti patří režiséru Robu Cohenovi. (Conspi)

• - Scénář byl původně založený na románu Jamese Pattersona „Cross“. Z marketingových důvodů byl název filmu změněn podle jiného Pattersonova díla "Já, Alex Cross". Scénář je však velmi volná adaptace a moc podobností mezi filmem a knihou nenajdeme. (josefklimes)