Vražedná hra

Vražedná hra

Akční / Mysteriózní / Krimi / Thriller

USA, 2012, 101 min

• zbyshek

Přišlo mi to všechno jako nedotažené do konce... Prakticky nulový příběh, nudné dialogy a hlavně bídný hlavní hrdina. Nic proti Tyleru Perry, ale buď měl opravdu ten nejchytřejší mozek na světě, nebo řežisér trochu přestřelil. Tak či tak, jediný kladný bod podle mého je Matthew Fox. Myslím, že záporáka fanatika zahrál obstojně. Tím jak zhubl a vyholil se působil dobře, jako psychouš.(10.3.2013)

Já bych to za takovej průser, jako jiní nepovažoval. Myslím, že Fox se v roli zabijáka neztratil. Hodně urážek tady lítá k Perymu, který se vesměs smrskli na to, že je tlustý..( i já mam radši M. Freemana) , ale že bych ho za to nenáviděl.., jasně jeho dedukce jsou v některých momentech až úsměvné a nepřesvědčivé. Mě spíše zklamal J. Reno.(28.2.2015)

• st.ranger

Super detektiv jako naklonovaný z nejlepších produktů imbecility nejrůznějších kriminálek, který cítí z kolegy snídani na 100 metrů a přesto nedokáže logicky vydedukovat, že při snížení tlaku ve fontáně lze příčinu dohledat ve vodovodním potrubí. Už dlouho jsem neviděl rozklepanou akční kameru v tolika absurdních situacích, zvláště když policistka sedící za stolem udržuje spojení přes dva telefony a ještě ověřuje přes počítač pozici auta.(1.1.2013)

• Philcze

Těžce nepovedená detektivka bez výraznějšího příběhu a s podprůměrně odehranými figurkami. Perry se vůbec nechytá a jeho procítěné momentky jsou leda tak k smíchu. Stejně jako zoufale neoriginální a mizerně natočené akční scény vrcholící komickou finálovou bitkou. Jedna hvězda za psychopatického Foxe, který je sice nakonec stejně dost nedostačující záporák, ale je vidět, že se aspoň snaží. Na rozdíl od Roba Cohena, který evidentně proseděl celé natáčení na židličce s kávou v ruce a režii nechal na asistentech. Alex Cross je zdaleka nejlínější film roku bez jakékoliv atmosféry, napětí nebo vlastně čehokoliv. Když je nejsympatičtějším hercem filmu zestárlý Edward Burns, musí být něco už hodně špatně. 30%(12.12.2012)

Klasický příklad, kdy tady lidi jako ovce v hodnoceních opisují, aniž by přidali jakýkoliv vlastní názor. S Tylerem Perrym, jsem neviděl ani jeden film a jsem tudíž nezatížený předsudky. A i když se s Freemanem nemůže měřit, v téhle akčnější verzi Alexe Crosse obstál dobře. Jinak Burns je sympaťák jako vždy a Foxův psychopat skoro až roztomilej. Zbytek herců hraje ok, tedy až na Jeana Rena, který si tu evidentně přivydělává na důchod. Film opravdu nemá nějak extra roztřesenou kameru a Rob Cohen režíruje všechno dynamicky a ve velmi slušném tempu. Pokud něco zaslouží vytknout, tak občas papírem šustící dialogy, to, že se do konce filmu o Foxově postavě člověk nic nedozví a když se zpětně člověk zamyslí nad zápletkou, smysl taky moc nedává. Ale komu to vadí, když je ten film tak zábavnej.(15.5.2013)

• - Luxusní vila na ostrovech Bali, kde se po předstírané smrti Leon Mercier (Jean Reno) skrývá, ve skutečnosti patří režiséru Robu Cohenovi. (Conspi)

• - Alexov (Tyler Perry) najlepší priateľ a partner sa v knižnej podobe volá John Sampson. Vo filme ho nahradil Thomas Kane (Edward Burns). (beso74)

• - Manželku režiséra Roba Cohena lze ve filmu zaznamenat v restauraci coby číšnici zvoucí Marii Crossovou (Carmen Ejogo) k jejímu stolu. (Conspi)