Vražedná hra

Vražedná hra

Akční / Mysteriózní / Krimi / Thriller

USA, 2012, 101 min

• ywo666

Oveľa menší prúser ako som čakal. Fox je super záporák. A niektoreé časti filmu sú dobre natočené. Čo je najdôležitejšie film ma nenudil. Hlavný problém filmu je ale Tyler Perry. Ktorý idiot mu dal tú úlohu??? Wtf. Tučné prasa s nulovou schopnosťou hrať. Keby je miesto vo filme Idris Alba ako sa pôvodne počítalo, pridá sa trochu akcie a vylepšia sa niektoré detaily mohla to byť štvorhviezdičková záležitosť. Perry ale zráža film tvrdo dole. 50%. Do riti. Hlavne, že Dredd a Bullet to the head u nás do kín nejdú a túto vec hrali. Distribútori by si mali dať poriadnu facku.(1.2.2013)

• Wicky

Tyler Perry hraje špatně, ale to jsem čekal. Matthew Fox zvládá svou roli dobře. Lepší by bylo kdyby aspon netalentovaný Rob Cohen natočil film který by se točil jen kolem postavy Foxe. Scénář je stupidní asi tak jako postava zmíněného Tylera Perryho. Nulová atmosféra a závěrečné rozřešení trapné. Čekal jsem že to bude dobré béčko, ale tohle jde opravdu ještě o třídu níž. 20%(13.1.2013)

Alex Cross je dosť podcenený film. Pritom sa jedná o kryštalický príklad priemeru. Nie, nie je to šľahnutá a prehnane vykalkulovaná detektívka. Takisto tu o niečo ide, nefučí to o hovadinách ako niektoré podpriemerné braky, ktoré si hodnotenie aké Alex Cross dostáva skutočne zaslúžia. Prečo si za tým stojím? V prvom rade sa tu predvádza v celku kvalitná práca s postavami. Tyler Perry je vcelku neatraktívny protagonista ale narážam skôr na pospájanie vlákien vzťahov medzi jeho najlepším priateľom, manželkou a aj jeho samotným prerodom v muža hľadajúceho pomstu. Zaváňa to síce viac menej koláčom, ktorý sa nám už prejedol ale práve vcelku uveriteľné a herecky obstojne pospájané postavy to držia pokope. Veľa z toho by sa pritom zrútilo ak by tu nebol takisto obstojný záporák skvele zahraný Matthewom Foxom. Nikdy ho nebudete nenávidieť ale jeho postava budí aspoň jemnú iskru napätia, ktorá práve postavám dodáva ducha, ktorého spomínam. Akčné sekvencie tiež potešia pekným strihom. Ešte ale späť k postavám. Zažijete s nimi zopár skutočne neinovatívnych šablónových situácií ale aspoň sa nejedná o tupé tvory, ktoré sa riadia jedným spôsobom rozmýšľania. Na konci sa síce objavuje trocha kalkulu v spojení s trochu urýchleným koncom ale komu to vadí, však film tak či tak po prestrelke v kancelárii Nunemachera dosť nudí. Výsledok je, ako som písal, kryštalický priemer. Objektívne je dokonca dosť nesprávne udeliť hodnotenie pod hranicu 50%. Sú iné filmy, ktoré si to aj fakt zaslúžia.(12.1.2013)

Velmi řídká filmová adaptace a výtažková koláž z románů o doktoru psychologie v detektivních službách. Rob Cohen namixoval akční krimi s populární (v USA) knižní postavou do podoby, která nemusí svými proporcemi pasovat každému. Scény rodinného černošského života, psychopatický assassin s tělem cyklisty a tváří ukrajinského uklizeče, detektiv, který vypadá jako jazzový trumpetista a Jean Reno v roli otylého Francouze. Zároveň tu jsou, ale prvky co mi u jiných akčních "béček" chybí: Hlavní postava, co není jen nabušený eliminator, má osobní život a pádný důvod se změnit z detektiva v mstitele. Celé je to zamýšlené zřejmě jako filmová série, ale po fiasku v tržbách i kritice se zřejmě už žádný další Alex Cross neobjeví.(15.12.2012)

Docela průměrnej, spíš lehce podprůměrnej akční film s psycho-mega zabijákem a geniálním poldou. Předchozí filmy s Alexem Crossem jsem neviděl, takže nemůžu srovnávat, ale tohle ve finále docela ušlo. Tyler Perry i Matthew Fox jsou pro mě celkem neznámí herci, ale byli docela dobrý. Zbytek byla taková banda průměráků, kromě tlustýho Rena - ten byl.. no prostě tlustej. Zabiják uměl docela efektní fatality, proto mě dycky u podobných filmů dostává, že jak je na začátku filmu vykreslenej jak nezdolnej terminátor, tak na konci ho stejně dycky obyčejnej polda nějak zničí.(18.10.2016)

• - Manželku režiséra Roba Cohena lze ve filmu zaznamenat v restauraci coby číšnici zvoucí Marii Crossovou (Carmen Ejogo) k jejímu stolu. (Conspi)

• - V knihách býva Alex Cross (Tyler Perry) vo Washingtone D.C., kým vo filme je obyvateľom Detroitu. (beso74)

• - Alexov (Tyler Perry) najlepší priateľ a partner sa v knižnej podobe volá John Sampson. Vo filme ho nahradil Thomas Kane (Edward Burns). (beso74)