Vražedná hra

• slovenský

Vražedná hra

Akční / Mysteriózní / Krimi / Thriller

USA, 2012, 101 min

Já bych to za takovej průser, jako jiní nepovažoval. Myslím, že Fox se v roli zabijáka neztratil. Hodně urážek tady lítá k Perymu, který se vesměs smrskli na to, že je tlustý..( i já mam radši M. Freemana) , ale že bych ho za to nenáviděl.., jasně jeho dedukce jsou v některých momentech až úsměvné a nepřesvědčivé. Mě spíše zklamal J. Reno.(28.2.2015)

• Sonnery

Žádná atmosféra, žádný emoce, žádný herecký výkony (až na Jacka ze Ztracených, kterýmu ten návrat z ostrova fakt zamotal kebuli), mentální dialogy a zkurvenej potenciál. Nejvíc mě bavilo, jak režisér dokonale zvládnul ukázat Crossův šestý smysl - řídil se heslem "prostě a jednoduše": Kde si myslíš, že asi je? Cross zamyšleně: Ve vlaku! WTF!!! Jak na to doprdele uprostřed města tak zčistajasna přišel? Intuice? To snad každej vrah jezdí ČD? Kvůli cenám? To by nevysvětlil ani všeprezident Zeman(20.2.2013)

• kaylin

"Alex Cross" mohl být dobrým filmem. Především proto, že má za sebou poměrně oblíbenou knižní sérii, na které by bylo možné vystavět i zajímavou filmovou sérii. Přiznám se, že doufám, že k tomu nedojde. "Alex Cross" není děsivě špatným filmem, ale to, co zde udělali s hlavní postavou, to je naprosto směšné. Hlavní postavou by měl být člověk, kterému fandíte, kterému věříte, který je určitým způsobem jiný, je na straně dobra, měl by mít nějaké schopnosti. Alespoň Alex Cross je popisován takovým způsobem, že by určité schopnosti mít měl. Pokud ano, nevím jaké. Jako psycholog ve mně mnoho důvěry nevzbuzuje, jeho geniální odhalení, kde se bude skrývat vrah, je naprosto nepodložené, pouze chce ukázat, že je Alex skutečně borec. V tu chvíli u mě film naprosto ztratil na váze. Jedná se o scénu, kdy se Matthew Fox připravuje na atentát ve vlaku. To je dobrá scéna. Matthew Fox v tomhle filmu předvádí skvělý výkon a byl jediným pozitivem. Zahrál prostě výborného magora. Jen je až moc velký magor, který nemá jedinou pozitivní vlastnost, což je prostě škoda. Je moc černý, není černobílý, nebo šedý. Takové jasné vymezení charakteru je škoda. Je to jen další cvok z mnoha, ale na těch pár chvil jsem si ho prostě užil a byl jediným důvodem, proč tenhle snímek sledovat. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/01/volte-me-sousedska-hlidka-universal.html(4.3.2013)

• ywo666

Oveľa menší prúser ako som čakal. Fox je super záporák. A niektoreé časti filmu sú dobre natočené. Čo je najdôležitejšie film ma nenudil. Hlavný problém filmu je ale Tyler Perry. Ktorý idiot mu dal tú úlohu??? Wtf. Tučné prasa s nulovou schopnosťou hrať. Keby je miesto vo filme Idris Alba ako sa pôvodne počítalo, pridá sa trochu akcie a vylepšia sa niektoré detaily mohla to byť štvorhviezdičková záležitosť. Perry ale zráža film tvrdo dole. 50%. Do riti. Hlavne, že Dredd a Bullet to the head u nás do kín nejdú a túto vec hrali. Distribútori by si mali dať poriadnu facku.(1.2.2013)

Rozpočet $35miliónovTržby USA $25,888,412Tržby Celosvetovo $34,700,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,866,084 //počet predaných kusov 93,962Tržby za predaj DVD v USA $12,629,851 //počet predaných kusov 838,042║ Matthew Fox na nespoznanie vychudnutý, otras, no príbeh sa snaží aj byť ako tak zaujímavý ale Tyler Perry to nedokáže utiahnúť v danej úlohe skôr prehráva, miestami dosť mdlé, akcia ako tak újde /40%/(7.7.2013)

• - Do role Alexe Crose tvůrci původně zvažovali obsazení Idrise Elby. (Freshoun)

• - Scénář byl původně založený na románu Jamese Pattersona „Cross“. Z marketingových důvodů byl název filmu změněn podle jiného Pattersonova díla "Já, Alex Cross". Scénář je však velmi volná adaptace a moc podobností mezi filmem a knihou nenajdeme. (josefklimes)

• - V knihách býva Alex Cross (Tyler Perry) vo Washingtone D.C., kým vo filme je obyvateľom Detroitu. (beso74)