Vražedná hra

Vražedná hra

Akční / Mysteriózní / Krimi / Thriller

USA, 2012, 101 min

• StarsFan

Kriminálka, která zamrzla někde mezi tvorbou počátku 90. let a tím nej(pod)průměrnějším dílem nej(pod)průměrnějšího televizního seriálu. Dílko, na kterém se můžete učit, jak nemá vypadat film, a to nejděsivější utrpení pro ty, kteří od něčeho, co se promítá v kině, očekávají alespoň slušný příběh, nebo hezkou audiovizuální stránku, nebo dobré obsazení.(9.12.2012)

• Rominator

Jeana Rena jsem málem nepoznal a musel jsem si v titulcích ověřit, že to byl skutečně on. Matthew Fox na sobě neuvěřitelným způsobem fyzicky zamakal, zhubnul a je vysekaný na kost a záporák v jeho podání vypadá jako "pořádnej psychouš", ale to je asi jediná věc, která se dá na tomhle snímku vyzdvihnout.(23.12.2012)

• mzss1

Divím se, že tento film je promítán v kinech, i v našich. Nudný snímek, který je opravdu zbytečný a nepřinese vůbec nic nového. Není to úplný brak, ale moc daleko to k tomu nemá. Příběh je nezáživný, nevýrazný, nedořešený. Hlavní záporák celkem ujde, ale jeho postavení, jeho postava je divná, nedořešená. Akční scény - těch moc není, hlavně poslední slabá dvacetimonutovka je akčnější - zde už je akce lépe spracována. Uprostřed filmu menší výbuch, který je dobře zrežírován. Hlavní vyšetřovatelská dvojice policistů Tyler Perry a Edward Burns - ti dva se celkem povedly. Mají dobré hlášky mezi sebou. To je vše ke kladům. A upozornuji, že tyto klady, které jsem vyjmenoval jsou těžce vydřené. Zbytek filmu o ničem. Strašná nuda, divné prostředí, nulová zápletka a několik neodpustitelných chyb, kdy hrdina řekne a je to takhle a je to vyřešeno. Strašné. Hudba od Johna Debneyho se zcela vůbec nevydařila - nevýrazná a po většinu času ve filmu vůbec nebyla. Konec trochu lepší, akčnější. Herekcé obsazení nic extra, krom hlavních dvou hrdinů o kterých jsem již psal. Jean Reno nevýrazný, divnou roli měl a na konci filmu byl docela trapný. Ve výsledku výrazně podprůměrný a odfláknutý film. Celkově hodnotím na 32% = **(9.1.2013)

• lennyd

Detektiv Alex Cross (Tyler Perry) je se svým týmem na stopě sadistického zabijáka (Matthew Fox). Ten se neohlíží napravo nalevo, a kromě svých cílů zabije také Crossovu kolegyni a také jeho manželku. Netuší, že tím si podepsal ortel smrti, protože Cross je pevně rozhodnut své blízké pomstít, ať to stojí co to stojí... Je mi naprosto jasné, jak tento film vznikl -- nejdříve to bylo celé napsané pro Stephena Seagala (alespoň kvalitativně tento film nikterak nevybočuje z kvalit jeho současné filmové tvorby). Ten měl ale zrovna rýmu, a tak bylo rychle třeba najít náhradníka - a aby se nalákali nějací další diváci, tak se hlavnímu hrdinovi dalo trochu známější jméno (Alex Cross - Morgan Freeman ve filmech Sběratel polibků a Jako pavouk). Nebo to možná bylo úplně jinak, ale je to docela fuk, protože tento film je stejně zábavný a stejně napínavý, jako ty Seagalovky. Jediné, proč by stálo za to tento film vidět je alespoň docela sympatický (resp. v rámci scénáře nesympatický) záporák v podání Matthewa Foxe. O zbytku hereckého obsazení bych se nerad šířil, neb bych musel mít nějakou poznámku o hereckém dně Jeana Rena a tak podobně...(3.10.2013)

• Madsbender

Osobne ani omylom netuším, prečo dávam najnovšiemu až 2*, ale akosi ma to nižšie nepustí. Film s tak neoblomne tupým scenárom som naposledy videl asi pre dvoma-tromi mesiacmi a bol to Schumacherov Krvavý potok. Cohen, Moss a Williamsonová by sa mali hanbiť za to, aké monštrum stvorili, a to nielen z filmu, ale aj zo samotného Matthewa Foxa, ktorý je tu narozdiel od Nezvestných či Uhla pohľadu (kde bol mimochodom taktiež výborný) nechutne chudý a vôbec, vyzerá, akoby ho aspoň rok mučili a držali v podzemí takmer bez jedla. Zato Jean Reno pekne krásne pribral a stáva sa novým Gérardom Depardieuom (pravdepodobne ho museli Francúzi po tom, čo sa s G.D. stal rusomil, niekým rýchlo nahradiť), a tiež kandidátom na najohavnejšiu celebritu roka. Že Tyler Perry príliš talentu nepredvádza, netreba ani spomínať, rovnako ako ďalší herci z nulovým potenciálom pozdvihnúť kvalitu snímku (Edward Burns a spol.). "Sečteno a podtrženo" - my sme to videli za vás a vravíme vám, vy si pozrite niečo lepšie.(3.3.2013)

• - V knihách býva Alex Cross (Tyler Perry) vo Washingtone D.C., kým vo filme je obyvateľom Detroitu. (beso74)

• - Matthew Fox kvůli své roli držel přísnou dietu a pravidelně cvičil, aby tak nabral dostatek svalové hmoty a ztratil velké množství tělesného tuku. (Miuri)

• - Manželku režiséra Roba Cohena lze ve filmu zaznamenat v restauraci coby číšnici zvoucí Marii Crossovou (Carmen Ejogo) k jejímu stolu. (Conspi)