Advokát

L'Avocat

The Counsel

Thriller

Francie, 2010, 98 min

Zajímavý snímek o zajímavém tématu. Potěšilo mně, že režisér nepodlehl mainstreamu a šel vlastní cestou. V Hollywoodu by toto téma jistě vyústilo v trapnou střílečku. Zde je naštěstí příběh důležitější než filmové efekty. Jen se dalo více zapracovat na závěru filmu. Přišel mi, jako by autoři chtěli mít film rychle z krku, takže zatímco celý příběh utíká pomalu, konec je natočen jak z rychlíku.(12.11.2012)

Musím říci, že jsem váhal mezi dvěmi a třemi hvězdičkami, nakonec za snahu, se zavřenýma očima a slabostí pro Frantíky... Námět sám je již mnohokrát zpracovaný, tady se navíc konec dozvíte už na začátku a od půlky filmu už je celkem dost zřejmé, že jste se v odhadu neminuli ani o centimetr. Když už se film nadechuje a objevuje se stopa nějaké atmosféry, zase to utichne. Takže co jsem to viděl? Průměrný film z právnického prostředí z kategorie neublíží / nenadchne, takový, který jsem viděl už stokrát a za týden si na něj ani nevzpomenu.(24.10.2013)

Poměrně syrová ukázka o práci v advokacii. Snímek sice nemá bůhvijaké tempo a soustředí se v podstatě jen na dvě věci a to vztah hlavního hrdiny k svému klientovi a své partnerce. Režisérovi zřejmě nešlo o to, aby natočil nějaké svížné dílo, které by trhalo rekordy ve sledovanosti a stalo se filmovým hitem. Chtěl jen ukázat na svízele tohoto povolání a nešvarů dnešní společnosti - korupce, násilí. Snímek stojí a padá na hereckém výkonu Magimela. Hlavní záporňák zase nedostal takový prostor.(4.11.2012)

Malinko zapomenutý film a docela škoda slabšího zhlédnutí. Své kvality film určitě nabízí. Zapeklité případy a chyby v zákonech to je jeho práce, ale cesta ke slávě je daleká i když. Prostředí advokáta se nemusí vždy vyplácet, obhajovat vše co se naskytne nemá vždy dobré následky. ( Hodnocení: 8/10 )(11.2.2013)

Celkom slušný návod ako si pokašľať kariéru a život jediným nesprávnym rozhodnutím. Typický príklad rastu sebavedomia a vlastného ega na úkor šťastia druhých. Film sa snaží zobraziť sobecký prístup k práci(preniknutie do tajov zločineckých kruhov), ktorý privedie hlavného hrdinu na pokraj zrútenia, ako to dopadne si pozrite samy.(24.1.2013)

• - Snímek byl natočen s podporou regionu Languedoc-Roussillon. (claudel)