poster

Advokát

 • Francie

  L'Avocat

 • anglický

  The Counsel

Thriller

Francie, 2010, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Johnny.ARN
  ***

  Zaujímavý snímok. Človek by ani nepovedal, čo taká práca advokáta obnáša. Magimel sa do tejto úlohy výborne hodil. Jeho psotava zažila to, čo niektorý prežívajú niekoľko rokov a iný to ani nikdy nezažijú. Raketový štart kariéry, žena, dom auto a jeden klient, ktorý vážne vedel, ako človeka zaujať ( stačí počúvať cifry, akými ho platil ) Čo z toho by sa dalo aplikovať aj v praxi, to je diskutabilné.ˇPo stránke obsadenia, nie je absolútne čo vytknúť. Film ma dobrú réžiu, strih. Forma nie je násilná, skôr sa zameriava na Leove pohnútky a dôvody, prečo robil to čo robil. Samozrejme, dalo sa z toho vyťažiť aj viac, či už lepšie spracovanými akčnými scénami, ale to by potom tento film zdehonestovalo a odklonilo ho z línie. Drží si trend síce B-čkového, ale po snenáristickej stránke kvalitne spracovaného francúzskeho thrileru. 3 z 5(18.1.2013)

 • ISAJ
  **

  L´Avocat je film na jedno pozretie maximálne. Strhujuci či napínavý film ani náhodou, zato predvídatelný a bez akéhokolvek zvratu. Príbehov o informátoroch tu bolo už nespočítatelne, lenže vačšinou boli aj omnoho zaujímavejšie. Každopádne advokát ubehne dosť rýchlo vdaka krátkej stopáži, takže aspon nedostane príležitosť výrazne nenudť. Magimel si svoju postavu utiahne vrámci možností, ale voláke silnejšie scény sa určite nevyskytnu. Kto hladá dobrý film z prostredia práva, nech si nadšej pustí McConaugheyho Obhajcu. 2.2/10(14.12.2012)

 • borsalino
  ***

  Musím říci, že jsem váhal mezi dvěmi a třemi hvězdičkami, nakonec za snahu, se zavřenýma očima a slabostí pro Frantíky... Námět sám je již mnohokrát zpracovaný, tady se navíc konec dozvíte už na začátku a od půlky filmu už je celkem dost zřejmé, že jste se v odhadu neminuli ani o centimetr. Když už se film nadechuje a objevuje se stopa nějaké atmosféry, zase to utichne. Takže co jsem to viděl? Průměrný film z právnického prostředí z kategorie neublíží / nenadchne, takový, který jsem viděl už stokrát a za týden si na něj ani nevzpomenu.(24.10.2013)

 • claudel
  ****

  Drsný snímek o odvrácené stránce úspěchu špičkových advokátů. Kdo jiný než Gilbert Melki by měl zahrát hlavního záporáka, mafiána každým coulem. Magimel předvádí standardně výborný výkon. Slabší stránka tohoto příběhu může spočívat v jeho délce, byť to zní paradoxně, zdál se mi příliš dlouhý. Ale to je jen subjektivní pocit, možná pro celkové vyznění byla délka dostatečná.(25.10.2011)

 • Algen
  ****

  Zajímavý snímek o zajímavém tématu. Potěšilo mně, že režisér nepodlehl mainstreamu a šel vlastní cestou. V Hollywoodu by toto téma jistě vyústilo v trapnou střílečku. Zde je naštěstí příběh důležitější než filmové efekty. Jen se dalo více zapracovat na závěru filmu. Přišel mi, jako by autoři chtěli mít film rychle z krku, takže zatímco celý příběh utíká pomalu, konec je natočen jak z rychlíku.(12.11.2012)

 • - Snímek byl natočen s podporou regionu Languedoc-Roussillon. (claudel)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace