Malý obrázok zo života v Hostinci pod gaštanom, ktorý sa volá "HORÍ". (oficiální text distributora)

Flego

Scénky dvoch írečitých gazdov v podaní Krajíčka a Hlaváčka sú známe z vinylových platní, resp. rozhlasu. Ani neviem, či tieto nahrávky existujú dodnes na zvukovom médiu, ak nie je to na škodu. V Slovenskej televízii sa dochoval tento strednometrážny film, kde popri populárnych gazdov vystupujú svojrázne postavičky ( škoda, že väčší priestor nedostal Dočolomanský s basovým hlasom ako mal Lurch z Rodiny Adamsovcov ). Príbeh je prostý a komické scény vznikajú okolo požiaru, ktorého dym sa kľúčovou dierkou dostáva práve do hostinca. Ešte pred touto zápletkou sme svedkami rozhovoru oboch gazdov, kde sa okrem známeho humoru divák pobaví aj na politicko-spoločenských narážkach. ()

Hombre8

Hr'ba hloupých řečí, která má být jakoby zábavná. Hlaváček jako bavič nikdy moc nezaujal svým přízemním humorem a tady teda už vůbec. Herecky dobrý akorát Polónyi. Ten snad ani špatný být neumí. Ostatní mimo. Dvě hvězdy se zády rozdrásanými do krve. ()

tuctovychlap

poltreťa hviezdy nemožno udeliť, tak toť, tri som im tam dal, gazda môj..čakal som viac, poznajúc ich humor z časov neskorších..ale s prihliadnutím na dobu vzniku, (kvalitatívne nevyužité) predstavenstvo osadenstva za pípou i pred ňou, dalo sa..aj napriek neraz slab(oduch)ému scenáru, občas trápnejším obrazovým gagom, či "múdram", ktoré azda múdrami ani vtedy nemohli byť..proste - sentiment, nostalgia a tak.. ()