Pregnancy Pact (TV film)

Tehotné v šestnástich

Drama / Životopisný

USA, 2010, 87 min

Na ten film jsem narazila náhodou na youtube, ze zvědavosti jsem si ho pustila - i když v angličitně, takže mi sem tam dalo docela práci pochytit děj, Nebylo to nejhorší, ačkoliv mě naprosto iritovala blbost těch naivních 16, které byly paf z toho, že budou mít dítě. A pak najednou zjistí, že to není až taková sranda, že to není jen o tom, vozit načančané mimino v kočárku. Herecky mě tam zaujala snad jen Thora Birch, kterou si pamatuju z Americké krásy a jen díky ní a dobrému námětu a celkem sympatickému obsazení hlavních rolí dávám 3*.(27.8.2012)

Videl som prvýkrát tento film v telke a pozrel som si ho potom ešte raz. Potom som zašiel na tento portál a bol som doslova zhrozene prekvapený hodnotením. Zatracovať film len kvôli tomu, že je lacno natočený, mi príde naozaj scestné. Tento snímok ma príjemne prekvapil najmä citom, akým bol natočený a aj tým, že otvoril veľmi kontroverznú tému, o ktorej je potrebné hovoriť. No a čo, že to bolo nízkonákladové? Who cares? Malo to silný message a vrelo odporúčam. 70 %(19.11.2014)

Tak, máme tu vymletých teenagerov bohatých rodičov, potom naivných teenagerov nebohatých rodičov, jednu prakticky zmýšľajúcu žena, ktorá pri argumentácii tých širokolaťových dá radšej výpoveď. Samozrejme dievčatá, ktoré nemusia doma krížom slamu preložiť si namaľovali svoj budúci život na ružovo, pomilujú sa so svojimi o rok staršími "chlapmi", dohodnú sa, že otehotnejú a rodičia z oboch strán sa nestačia čudovať, kde urobili pri výchove chybu. Potom sa samozrejme hľadajú vinníci. Čoskoro sa dočkáme aj u nás..(26.8.2012)

No nebylo to zrovna světoborný zpracování, kupa klišoidních kydů jako obvyklý průměrný film, ale mělo to poměrně nadprůměrně originální příběh a ne až tak předvídatelný vývoj. To už se dnes moc často nevidí v době, kdy "všechno už tu aspoň jednou bylo". Takže já si na ten nenápadnej film nijak nestěžuju. Víc takových, prosím.(9.9.2012)

Dobrý námět na televizní film. Na stříbrném plátně by Pregnancy pact vypadal směšně, ale televizní podání, Thora Birch a mladé těhule tomuhle absurdnímu příběhu svědčí a dělají ho natolik zajímavým, že ho minimálně stojí za to dokoukat. Moc si nedokážu představit, jak se něco takového může stát, ale věřím, že v zemích, kde se s těhotnými patnáctiletými holkami potýkají, by tenhle film mohl minimálně působit jako dobrý začátek diskuze, protože otázek pokládá dost, byť je docela jasné, jaký postoj k tomu všemu asi zaujímali autoři.(1.2.2014)