Československý pavilon - Expo

všechny plakáty
Československo, 1967, 31 min

Zajímavý dokumentární film o výstavě EXPO 67 v kanadském Montrealu. Zazářil zde především Československý pavilón, který navštívilo 8 milionů návštěvníků. Úspěch sklízely především restaurace, na jejichž umělecké výzdobě se podílel Alois Fišárek, dětský svět v podání Jiřího Trnky, dále technické novinky jako byla polyvize režírovaná Emilem Radokem či kinoautomat Radúze Činčery. Architekti pavilonu byli Miroslav Řepa, Vladimír Pýcha. Komentář mluví Miroslav Horníček a Richard Honzovič. (oficiální text distributora)

evapetra

Tehdy jsme opravdu měli světu co nabídnout a na Expu to i dokázali prodat. Přehlídku toho nejlepšího československého umu z oblasti výtvarného umění, techniky i gastronomie doprovází svým příjemných hlasem a trefným komentářem Miroslav Horníček. Nad poznámkou "ceny tu určuje takzvaný zákon nabídky a poptávky" jsem se musela pousmát. A samozřejmě si také kladla otázku, která zazněla na konci dokumentu, jestli nebudou návštěvníci výstavy poněkud zklamání, zavítají-li navnaděni úžasným československým pavilonem do naší republiky, v očekávání rajské zahrady, poněkud zklamáni. Každopádně se realizace této dočasné výkladní skříně Československa moc povedla. ()