poster

Freaky Deaky

Krimi / Thriller / Komedie

USA, 2012, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kingik
  **

  Zlatá sedmdesátá léta. Drogy, sex, velké peníze a zločin ve filmovém průmyslu. Vše se točí kolem milionářského producenta (Crispin Glover s dlouhovlasou parukou), který se stal terčem vydírání mladé spisovatelky (neokoukaná sexice Breanne Racano) od níž má odkoupit filmová práva na její knihy a která se spojila s trhlým odborníkem přes filmovou pyrotechniku (nemožný Christian Slater pro změnu s parukou a s culíkem). Producent má ještě bratra (překvapivě zajímavý komik Andy Dick) na kterého žárlí a kterého nechá odstranit. Pak tady máme čerstvě suspendovaného policejního seržanta ("twilightovský" Billy Burke), který se zase pro změnu spojí s druhořadou herečkou (lepá Sabina Gadecki), která k němu přišla ohlásit znásilnění. A aby to nebylo málo, tak se o producenta stará černoch (snaživě nehrající Michael Jai White), který se chce dostat na čelní místo jeho případné závěti. Obávám se, že tenhle film navzdory svému volně přeloženému anglickému názvu, přílišné "čoro-moro" u diváka nevyvolá. Motivace a jednání postav či jejich přinejmenším podivné spojení, to vše mně přišlo poměrně prázdné. Nebylo jasné proč je tahle postava ve spojení s touhle postavou a co jim to vlastně přináší. Film si chtěl zřejmě zachovat jakýsi nadhled, ale copak šlo brát postavu producenta vážně, když ji hraje Crispin Glover?! A navíc Charles Matthau není ještě dostatečně vyzrálý režisér, aby si takový nadhled mohl dovolit. Ani technická stránka filmu nebyla nijak úchvatná a spadala do nižší kategorie. Bídný vizuál a ještě bídnější technické provedení dvou okatě digitálních výbuchů mnoho rozruchu nenadělá a jinak je film zcela prostý jakékoliv akce i napětí. Rovněž výprava neevokovala příliš sedmdesátá léta. U černochů se nasadil afro účes a po ulicích se moc rozhlédnout nešlo, protože kamera šikovně maskovala nízký rozpočet, a tedy nedokonalou výpravu. Ve výsledku film nudil a působil hodně uspávacím dojmem. Režisér prokázal dobrý vkus snad jen v případě výběru ženských představitelek. Film si zkrátka hrál na něco na co od počátku evidentně neměl a nestačil. Mé hodnocení: 40%(13.5.2013)

 • verbal
  *

  Už samotné "Fryki Dyki" zní jako zoufalá žádost o služby zfetované, cigánské štětky! A přesně v tomto duchu se toto veledílo i odvíjí! Pomatená, debilní retrosračka, plná ohyzdného, otylého kataristy a neherce Emdžej Vajta a dávno mrtvého Slejtra, v níž pro nezhuleného negra stojí za pozornost snad jen opravdu pěkné pipky a opravdu hnusná auta. Soudnému divákovi doporučuji před projekcí smíchat jedna ku jedné konopnout drť se šalvějí divotvornou, vyinhalovat, pro jistotu ještě zobnout nějaký ten barbiturátek a pokud to budete mít po dvaceti minutách chuť otráveně vypnout, celý postup znovu zopakovat. S čistou hlavou se to fuckt nedá!(30.3.2013)

 • MMR
  ***

  Čoro moro zpočátku nudí, pak zaujme, pokud se teda vyznáte v postavách. Příběh celkem propletený a až v druhé půlce filmu jsem poznal, kdo na jaké straně stojí a na konci se to jasně ukázalo.(14.4.2013)

 • kaylin
  ***

  V současné době je naprosto běžené, že se točí kriminální filmy, které jsou, spíše než napínavé, humorné. Trend je poměrně logický. Lidé se chtějí bavit. Chtějí od svých všedních starostí odskočit k něčemu, co jim nebude příliš zatěžovat hlavu. Takové filmy mohou být skutečně zajímavé. Stačí pojmout klasický kriminální film trochu jinak a hned to vypadá, že sledujete něco originálního. Přístup využil například William Friedkin ve svém snímku "Killer Joe". Příkladem takového filmu může být "Naboř a ujeď", což už je komedie prvoplánová. Záleží pak hodně na scénáři a na tom, jak se humor vlastně pojme. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/freaky-deaky-2012-55.html(9.4.2013)

 • Caminzind
  **

  Funky krimikomedie s prvky noir a různých retro serepetiček ne nepodobná jinému Leonardovu kousku Jackie Brown. Scénář a postavy však nejsou zdaleka tak zajímavé jako samotní herci. Sleduješ, verbale? Jde to i do dvou řádků.(6.4.2013)

 • - Film je natočen podle stejnojmenné novely Elmora Leonarda. (Timy68)