Nezapomínejte své děcko v mateřské školce, protože ani hodné a ochotné hračky je nedokáží vždy ochránit před zlými nástrahami. Poeticky laděný příběh ze všeho nejvíce upoutá svou vypravěčskou i tvarovou zmatečností. (oficiální text distributora)

Anderton

Ožratí rodičia, oživlé hračky s pomerne nízkym IQ a skazená slečna Bacilpýška spôsobia neuveriteľné statky- zmätky jednému malému dievčaťu. Veľký zmätok je aj film, kedy som nemal vôbec prehľad, kto kde kedy je, mal som pocit, že tu sú postavy na niekoľkých miestach naraz a nejak mi ten fantazijný a reálny svet nešli dokopy. Netrúfam si odhadnúť, či by som film žral ako dieťa a vtedy ho v telke nedávali. Poteší vtipný dovetok, posledný záber filmu, ktorý ale pohrozil pokračovaním. To našťastie už nevzniklo. ()

Flego

Keď nechajú rodičia svoje dieťa cez noc v škôlke, ožijú hračky a začnú ju chrániť pred zlou Bacilpýškou... V tomto sa filmu nedá uprieť určitá dávka originality ( rok 1970 ), ale jeho prevedenie je hrozné. Triky na úrovni amatérskeho filmu sú určite lepšie urobené, herecké výkony ploché, záverečné súdne pojednávanie infantilné. Nie som si istý, či by tento pomätený patvar chcelo vidieť dnešné dieťa, lebo keďže si na tento skvost nepamätám z detských liet ani ja, zrejme ma nezaujal ani vtedy. Druhý komentár. ()

Biopler

Čudujem sa toľkým kvalitným hercom, že sa dali zhovadiť na takýto paškvil. Trápne herectvo, smiešny príbeh plný hlúpostí s tým, že sa nám hlavne v závere herci zjavujú akoby zázrakom presne tam kde treba. Akoby bolo treba film rýchlo a rýchlo dokončiť, vidieť to na dĺžke stopáže. Ohľadom hračiek akoby predznamenal Toy Story. ()