• nineweh
  ****

  Německá verze Titaniku, čili nic neočekávaného neočekávejte. Ale herci byli dobří a dokonce mluvili (byli předabováni?) dobře anglicky - ačkoliv ta jejich mluva byla ve výsledku tak pomalá a s tak pečlivou výslovností, že by skoro mohli nahrávat výuková CD k učebnicím angličtiny... což ve vypjatých a dramatických scénách může dost rušit. Jinak byl ale příběh sice neoriginální, ale přece jen napínavý, a to prosím i přes tu lehce přepálenou délku, plus pěkná výprava včetně dobových kostýmů a interiérů vzducholodi. Dejte Hindenburgu šanci, když už ji nedostal v reálu...(28.9.2011)

 • Petike
  **

  Titanic vo vzduchu, na nemeckú nôtu. Zaujímavý námet na thriller, ale ako znalec dejín zepelínov tu vidím viaceré zásadné chyby v celkovej premise - obzvlášť nemôžem zhltnúť nápad tvorcov o akejsi politicko-atentátnej konšpirácii na palube, ktorá mohla súvisieť s reálnou nehodou vzducholode počas pristávania pri cieľovom aerodróme. V hlavných, vágne romantických rolách "Leonardo di Caprio pre chudobných" a "Kate Winsletová pre chudobných". Tento film mi jednoducho nesadol a až neprístojne ma nudil. Hviezdičiek dávam málo, ale dávam ich za prekvapujúco verné rekonštrukcie interiérov Hindiho a za snahu o vystavanie napätej, takmer noirovej atmosféry.(10.12.2013)

 • burton
  ****

  Takže tady máme: pečlivě připravený atentát, přesně načasovaná bomba a nakonec se vše zvrtne kvůli počasí. Dále tady máme hezký milostný příběh, pak matku slepici, která má místo mozku v hlavě hélium, trotla se psem, který neváhá zničit život jedné rodiny, jen aby si řekl své a byl středem pozornosti, gestapáka, který už přesně ví, co bude dělat příštích 8 let, etc. etc. Na německou produkci velice dobrý film. Příjemní herci, neotřelá milostná scéna, logické dialogy, dobrá výprava, kostýmy. Moderní skladba v úvodu filmu a na jeho konci měla zřejmě odlehčit, myslím, že to nebylo potřeba a zdálo se mi to zbytečně poplatné Holyvodským trendům. Mnozí tu kritizují rychlost hoření versus pomalost dění na palubě. Jasně. je to značný nepoměr, včetně takového detailu, jako lodi zapíchnuté kolmo do země a již téměř shořelé a vzápětí střih a záběr na rovnou palubu. Mě to nevadilo. Titanic se potápěl necelé tři hodiny a Hindenburg shořel za 34 sekund. Do toho se fakt vejít nedá :).(1.3.2015)

 • MM_Ramone
  **

  LZ-129 Hindenburg bola nemecká transatlantická dopravná vzducholoď, ktorá šiesteho mája roku 1937 pri pristávaní v americkom New Jersey bola zachvátená masívnym požiarom, ktorý ju totálne zničil. Pri tomto nešťastí zomrelo tridsať šesť ľudí. Dodnes nie je táto tragédia celkom objasnená. No natočilo sa o nej viacero filmov. Jedným z nich je aj nemecký televízny snímok "Hindenburg", ktorý v roku 2011 natočil režisér Philipp Kadelbach. Je to typický produkt súčastnej nemeckej kinematografie. Technicky slabé, herecky nevýrazné, dejovo nudné. **(15.10.2017)

 • Sabrewulf
  **

  Úvodní moderní píseň je hodně mimo a finální katastrofa je filmařsky totálně špatně. Veškeré prostřihy na hořící vzducholoď a lidi uvnitř a celková posloupnost do sebe vůbec nezapadají. V praxi to vypadá, jakoby se během katastrofy skákalo v čase a vzducholoď zvenčí hořela a padala strašně rychle, přičemž zevnitř tak nějak zpomaleně. Dokonce je tam záběr, jak vzducholoď naráží na zem zadkem (téměř vertikálně) a následuje střih na lidi uvnitř, jak se tam promenádují v klidu horizontálně. Aspoň ty efekty byly pěkné.(8.1.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace