Dr. Ludsky

Slovensko, 2011, 8 h 55 min (Minutáž: 51–58 min)

Kamera:

Martin Žiaran

Hudba:

Martin Hasák

Tomáš Maštalír, Vladimír Kobielský, Martin Mňahončák, Jana Kolesárová, Dominika Kavaschová, Vanessa Biermannová, Ondřej Daniš, Tibor Vokoun, Róbert Jakab (více)

Epizody(10)

Pôvodný seriál televízie JOJ prináša medicínske príbehy úplne inak ako doteraz. Fiktívne príbehy o lekárskych pochybeniach či zlyhaniach sa v mnohých prípadoch inšpirovali skutočnými udalosťami. Tomáš Maštalír ako MUDr. Daniel Ludsky je odborník na diagnózy a zanedbanie lekárskej starostlivosti. Ako súdny znalec často spolupracuje s políciou. Dr. Ludsky nie je  hrdina, na akých sme zvyknutí – je inteligentný, nekompromisný, arogantný a netrpezlivý. Neznáša lajdáctvo a neschopnosť, takže medzi kolegami veľa priateľov nemá. Ale verí v pravdu a v právo pacienta na slušné zaobchádzanie. Ani v súkromí nie je veľmi šťastný. Je rozvedený a popri práci sa snaží nájsť si čas na svoju dospievajúcu dcéru. (TV JOJ)

Recenze uživatele Zombiepod k tomuto seriálu (1)

Dr. Ludsky (2011)

Vykrádačka Housa v každom smere. Trochu pozmenené aby to nebolo tak okaté, ale to si všimne snáď každý. Bohužiaľ musím konštatovať že aj keď je to o triedu vyššie ako moderné slovenské TV seriály, stále to u mňa nespĺňa ani ten televízny štandart. Maštalír sa tvári drsne a nemám ho moc rád, tak mi ako hlavný hrdia ktorý robí všetko na vlastnú päsť nesadol ani trochu. Po štvrtom dieli som seriál už aj odmietol pozerať, takže moje hodnotenie dávam na základe prvých 4 epizód, ktoré predsa len mohli dopadnúť aj horšie. ()