Dr. Ludsky (TV seriál)

Slovensko, 2011, 8 h 55 min (Minutáž: 10x53 min)

Martin Žiaran

Martin Hasák

Tomáš Maštalír, Vladimír Kobielský, Martin Mňahončák, Jana Kolesárová, Dominika Kavaschová, Vanessa Biermannová, Ondřej Daniš, Tibor Vokoun, Róbert Jakab, Marek Ťapák, Ivan Martinka, Jevgenij Libezňuk, Judita Hansman, Matej Landl, Lucia Jašková, Ivan Gontko, Dagmar Bruckmayerová, Danica Matušová, František Kovár, Eva Rysová, Marián Mitaš, Juraj Hrčka, Pavol Topoľský, Dušan Tarageľ, František Javorský, Ivan Šándor, Emanuel Hason, Viera Topinková, Miloslav Kráľ, Anna Javorková, Andrea Karnasová, Ján Greššo, Jana Valocká, Judit Bárdos, Darina Porubjaková, Gregor Hološka, Juraj Ďuriš, Zuzana Dančiaková, Szilvia Kiss, Aurélia Szentpéteryová, Martin Kusenda, Adriana Geričová, Lenka Košická, Michal Hallon, Pavol Katrinec, Richard Klvač, Miroslav Beňuš, Richard Adámek, Pavel Jankeje, Martin Nahálka, Tomáš Mosný, Edita Borsová, Štefan Bučko, Martina Kováčová, Anna Nováková, Michal Ďuriš st., Dana Pribullová, Michal Gečevský, Jakub Lorencovič, Milena Minichová, Branislav Matuščin, Norman Šáro, Daniel Ratimorský, Michaela Majerníková, Martin Horňák, Matúš Krátky, Tatiana Šúrová, Peter Oszlík, Michal Kubovčík, Juraj Šoko Tabaček, Jana Zvaríková, Ivan Bobčík, Jozef Jurčišin-Kukľa, Kristína Povodová, Marián Viskup, Marcel Klíma, Karol Šimon, Martin Meľo, Beata Hileková, Petra Millerová, Katarína Andrejcová, Peter Trník, Juraj Zetyák, Erik Peťovský, František Harnúšek, Ľubomír Kratochvíl, Marek Kundlák
  • pufina

Ještě jednou uslyším porovnání s Dr. Housem a dotyčná osoba zažije můj hněv! Když jsem se o seriálu doslechla a ze všech stran to křičelo: ,,Slovensko má svého House." - skutečně jsem se jen smála a směju se do teď. Snaha napodobit Dr. House je tak neskutečně protivná (až to bolí) a dokonce bych řekla až ubohá. Slovensko nemá dost vlastních originálních nápadů a hle, je na světě pan diagnostik MUDr. Ludsky.. A teď vidím ještě jednu ostudu, tentokrát od nás - proboha, byla vážně potřeba nadabovat slovenský seriál? To jako opravdu dnešní lidi nerozumí ani slovo slovensky, že potřebují dabing? Nebo je to jen proto (a v tuhle možnost doufám spíš, abych se nemusela stydět), že když už je to česká televize, že i sebemenší prd musí být česky? Ať je to jak chce, nechápu proč dabing musel dělat Martin Stránský (pro neznalce dabér Dr. House) a ještě díky tomuhle, že člověk v tom slyší (,,českého") Gregoryho House, tak o to víc se mi to nelíbí.. A kdybych měla zavřít obě oči, tak můžu říct ještě jedno: Tomáš Maštalír se nezdá být jako špatný herec, ale potřeboval by si koupit od Hugha Laurieho pořádnou dávku originality a celkově té zajímavosti, kterou herci normálně mívají a kterou tady jaksi na něm postrádám.. A na úplný závěr ještě jedna poznámka pro ty, co si myslí, že House a Ludsky jsou dvě stejné postavy - pořiďte si dioptrie a při sledování se nerozptylujte! A přísahám, že jestli se tady najde fanoušek (který právě čte můj komentář), který sleduje House od úplného začátku jako já (a že je to už pěkných pár let) a příjde tomu dotyčnému a několikaletému milovníkovi House to, že jsou Daniel a Greg úplně stejní, tak ať mi napíše (abych zjistila v jakém vesmíru to žiju)..(29.11.2011)

• Suzie1

Už to úplně svádí k tomu napsat, že se to bratrům Slovákům tentokrát povedlo, že ty hlášky jsou boží a že se celkem dobře vyznamenali. Pak si ale uvědomíte, že už jste něco hodně (rozumíte, HODNĚ), podobnýho viděli, jenom trochu na vyšším levelu. A joo, Hugh Laurie v o 6 let starším (!) a nesporně kvalitnějším seriálu House M.D...Tím to vlastně ztrácí na jakékoliv hodnotě, teda alespoń pro mě. Opakovaný vtip není vtipem a k tomu dabingu SLOVENSKÉHO (!!!) seriálu můžu říct jenom zatraceně velký WTF??!(20.6.2011)

• Arbiter

Máte aspoň jednoho známého, který je neuvěřitelně zbytečný, prázdný, hloupý, nepřirozený, šroubovaný a trapný? Takový ten typ, co čte knihy o entuziasmu, cílevědomosti a sebevědomí, a na základě toho získá neutuchající pocit, že se stal průsečíkem dokonalostí. Pravděpodobně bude mít pod nosem pečlivě pěstované chmíří, protože došel k závěru, že mu to přidá na důvěryhodnosti a z vlasů mu budou odkapávat hrudky gelu. No, tak to je Dr. Ludsky. Ne jako postava, ale jako seriál. Že ho u nás navíc dabuje Martin Stránský, je takový závěrečný fail.(26.6.2011)

• mikhail

Takto to dopadne, ked tvorca seriálu Odsúdené zoberie vulgarizmy a akože "akciu" z Odsúdených, pridá nové "nezvyčajné prostredie", "drsňáka" v hlavnej úlohe okopírovaného slovenského Dr. Housa (bohužiaľ bez jeho charizmy) a vznikne táto zlátanina. Neviem, kam speje dnešná televízia, ale podobný brak odmietam sledovať. Ak to bude mať za následok, že televíziu prestanem sledovať úplne...prosím nevidím v tom problém a dokonca budem rád.(24.2.2011)

• Fretakata

Prvý diel s nereálnou medicínskou zápletkou, na to nabalený nabubrany výraz akoze genialneho individualistu. Tocene v Medissime - aspon za priestory dostane nejake peniaze, ked uz klientov ma tak malo... Dr. Hausa som nedokazala pozerat, takze som zasa ani od tohoto vela necakala. Serial urcite najde svojich divakov, tema sa dotyka takmer kazdeho a medicine rozumeju vsetci (okrem doktorov, s ojedinelymi vynimkami).(18.2.2011)

• - Tomáš Maštalír kvôli seriálu opustil Ordináciu v ružovej záhrade, kde jeho postava zomrela. (fugyx)

• - Pôvodný desaťdielny seriál televízie JOJ prináša medicínske príbehy úplne inak ako doteraz. Fiktívne príbehy o lekárskych pochybeniach či zlyhaniach sa v mnohých prípadoch inšpirovali skutočnými udalosťami. (ash99)

• - Seriál, ktorý pozerá Ludskeho ex (Jana Kolesárová) v prvej časti, sú Odsúdené, ktoré vyrábala rovnaká spoločnosť ako Dr. Ludskeho. (matthew.17)