Dr. Ludsky (TV seriál)

Slovensko, 2011, 8 h 55 min (Minutáž: 51–58 min)

Martin Žiaran

Martin Hasák

Tomáš Maštalír, Vladimír Kobielský, Martin Mňahončák, Jana Kolesárová, Dominika Kavaschová, Vanessa Biermannová, Ondřej Daniš, Tibor Vokoun, Róbert Jakab, Marek Ťapák, Ivan Martinka, Jevgenij Libezňuk, Judita Hansman, Matej Landl, Lucia Jašková, Ivan Gontko, Dagmar Bruckmayerová, Danica Matušová, František Kovár, Eva Rysová, Marián Mitaš, Juraj Hrčka, Pavol Topoľský, Dušan Tarageľ, František Javorský, Ivan Šándor, Emanuel Hason, Viera Topinková, Milo Kráľ, Anna Javorková, Andrea Karnasová, Ján Greššo, Jana Valocká, Judit Bárdos, Darina Porubjaková, Gregor Hološka, Juraj Ďuriš, Zuzana Dančiaková, Szilvia Kiss, Aurélia Szentpéteryová, Martin Kusenda, Adriana Geričová, Lenka Košická, Michal Hallon, Pavol Katrinec, Richard Klvač, Miroslav Beňuš, Richard Adámek, Pavel Jankeje, Martin Nahálka, Tomáš Mosný, Edita Borsová, Štefan Bučko, Martina Kováčová, Anna Nováková, Michal Ďuriš st., Daniela Pribullová, Michal Gečevský, Jakub Lorencovič, Milena Minichová, Branislav Matuščin, Norman Šáro, Daniel Ratimorský, Michaela Majerníková, Martin Horňák, Matúš Krátky, Tatiana Šúrová, Peter Oszlík, Michal Kubovčík, Juraj Šoko Tabaček, Jana Zvaríková, Ivan Bobčík, Jozef Jurčišin-Kukľa, Kristína Povodová, Marián Viskup, Marcel Klíma, Karol Šimon, Martin Meľo, Beata Hileková, Petra Millerová, Katarína Andrejcová, Peter Trník, Juraj Zetyák, Erik Peťovský, František Harnúšek, Ľubomír Kratochvíl, Marek Kundlák

Som z toho celý zmätený, milí Slováci. Na jednu stranu palec nahoru za zpracování, od kterého by se čeští tvůrci přiblblých telenovelistických slátanin mohli učit, na straně druhé palec dolů za až příliš okaté kopírování kultu Dr. House. Svérázný doktor se strništěm, co při setkání na ulici odhadne den vaší smrti. Počkat, to už jsem někde viděl! Ano, House nejezdil v bavoráku, ale na motorce. House neměl manželku s pubertální dcerkou, ale jen doktorku Cuddyovou. House kulhal, Ludsky chodí vcelku obstojně. Ale pořád je to jako hledání pěti rozdílů mezi Sluncem při východu a při západu.(21.6.2011)

• Fretakata

Prvý diel s nereálnou medicínskou zápletkou, na to nabalený nabubrany výraz akoze genialneho individualistu. Tocene v Medissime - aspon za priestory dostane nejake peniaze, ked uz klientov ma tak malo... Dr. Hausa som nedokazala pozerat, takze som zasa ani od tohoto vela necakala. Serial urcite najde svojich divakov, tema sa dotyka takmer kazdeho a medicine rozumeju vsetci (okrem doktorov, s ojedinelymi vynimkami).(18.2.2011)

• Allien.9

Neuvěřitelné, co všechno dokáží Češi a Slováci vyplodit. "Dr. Ludsky" je nejen nechutnou kopií populárního "Dr. House", je ještě navíc hloupý a směšný. Jistou měrou k tomu samozřejmě přispívá i pan Maštalír, na jehož herecký projev se opravdu nedá dívat (ono se vlastně nedá dívat ani na ten zbytek). Vydržela jsem úmorné tři díly a nemohu jinak.(8.8.2011)

• Zombiepod

Vykrádačka Housa v každom smere. Trochu pozmenené aby to nebolo tak okaté, ale to si všimne snáď každý. Bohužiaľ musím konštatovať že aj keď je to o triedu vyššie ako moderné slovenské TV seriály, stále to u mňa nespĺňa ani ten televízny štandart. Maštalír sa tvári drsne a nemám ho moc rád, tak mi ako hlavný hrdia ktorý robí všetko na vlastnú päsť nesadol ani trochu. Po štvrtom dieli som seriál už aj odmietol pozerať, takže moje hodnotenie dávam na základe prvých 4 epizód, ktoré predsa len mohli dopadnúť aj horšie.(22.6.2011)

Dr. Ludsky pláva na módnej vlne a prvých pár častiach sa drží veľmi solídne nad vodou. Významnú rolu v tom hrá najmä Maštalír, ktorému postava (na pohľad) egocentrického, cynického a neustále ironického doktora sadla. V širšom ponímaní tento seriál originalitou práve neprekypuje, no na slovenské pomery je to zaujímavý počin.(16.3.2011)

• - V Ludského bytě visí na zdi plakát Marlona Branda z filmu Kmotr (1972). (simply)

• - Seriál, ktorý pozerá Ludskeho ex (Jana Kolesárová) v prvej časti, sú Odsúdené, ktoré vyrábala rovnaká spoločnosť ako Dr. Ludskeho. (matthew.17)

• - Seriál musel být přejmenován na Dr. Dokonalý a jeho další díly se ocitly v nebezpečí kvůli žalobě, kterou podali scenáristé první série Stano Dančia ml. a Roman Olekšák, kteří požadovali, aby společnost Slovenská produkčná nové jimi nepsané díly nevysílala. (Mr.Atsor)