Dr. Ludsky

(TV seriál)
Slovensko, 2011, 8 h 55 min (Minutáž: 51–58 min)

Martin Žiaran

Martin Hasák

Tomáš Maštalír, Vladimír Kobielský, Martin Mňahončák, Jana Kolesárová, Dominika Kavaschová, Vanessa Biermannová, Ondřej Daniš, Tibor Vokoun, (více)

Epizody(10)

Pôvodný seriál televízie JOJ prináša medicínske príbehy úplne inak ako doteraz. Fiktívne príbehy o lekárskych pochybeniach či zlyhaniach sa v mnohých prípadoch inšpirovali skutočnými udalosťami. Tomáš Maštalír ako MUDr. Daniel Ludsky je odborník na diagnózy a zanedbanie lekárskej starostlivosti. Ako súdny znalec často spolupracuje s políciou. Dr. Ludsky nie je  hrdina, na akých sme zvyknutí – je inteligentný, nekompromisný, arogantný a netrpezlivý. Neznáša lajdáctvo a neschopnosť, takže medzi kolegami veľa priateľov nemá. Ale verí v pravdu a v právo pacienta na slušné zaobchádzanie. Ani v súkromí nie je veľmi šťastný. Je rozvedený a popri práci sa snaží nájsť si čas na svoju dospievajúcu dcéru. (TV JOJ)

Gemini

Novodobá obsesia psychosociálno narušenými geniálnymi frajermi zo sveta lekárskej vedy dorazila aj na Slovač. Na počudovanie to funguje - akokolvek nejde o žiaden zázrak, v žiadnom prípade neurazí, a keby som pred rokmi nevyrastol z organizovania svojho života podla TV programu a bol seriálový maniak (ako že by som si to nahrával a napokon to pozeral ve volnom čase), zrejme by som sa s pánom Ludským stretával každý týžden. Prepáčte moju "Slovenčinu", no nevedel som ako lepšie poukázať na tu trápnosť s českým dabingom. Zaplať boh, že aspoň tých Nesmrtelných Česká Televízia nepradabováva, aj ked taký Adrian Jastraban v Cyranovi/Fejsovi predvádzal v opačnom garde čosi ako já teraz tu:) Ludských 60%, bez dabingu možno aj viac, pretože hlas doktora Housa je predsa len privela. ()

Phobia

Šanci jsem téhle atrapě doktora House kříženého s primářem Sovou dala, ovšem další už nedostane. Pominu zřejmou vykrádačku, nepříliš charismatického hlavního protagonistu, prkenné+nesympatické herce i divný dabing (proč, kujva, to už nerozumíme slovenštině?! Navíc je hrubě přes čáru dát Ludskému stejný hlas jako doktoru Barákovi!). Blbé dialogy, scénář jak na školní představení a telenovelovitý vzhled se však ignorovat nedají. Není to možná tak strašné ve srovnání s ostatními seriály, co posledních 10-15 let vznikají ve střední Evropě a zasírají TV kanály, ale ztrácet čas u toho nehodlám. Nebudu hodnotit - za první díl bych dala 45-50%. ()

larelay

velke negativum tohto serialu je jeho nevyvazenost jednotlivych dielov. Herci sa mi pacili, horsie to bolo s reziou, kde reziseri podla mna nevedeli s hercami pracovat a ani ich usmernit tym spravnym smerom. Cele to bolo trosku nekoherentne, take bez ladu a skladu, ale rozhodne som vydrzala pozerat vsetky diely a nenudila som sa takmer nikdy, hoci ku koncu casti zacali stracat na dychu. Ak bude dalsia seria, rozhodne sa jej nevyhnem. ()

Arbiter

Máte aspoň jednoho známého, který je neuvěřitelně zbytečný, prázdný, hloupý, nepřirozený, šroubovaný a trapný? Takový ten typ, co čte knihy o entuziasmu, cílevědomosti a sebevědomí, a na základě toho získá neutuchající pocit, že se stal průsečíkem dokonalostí. Pravděpodobně bude mít pod nosem pečlivě pěstované chmíří, protože došel k závěru, že mu to přidá na důvěryhodnosti a z vlasů mu budou odkapávat hrudky gelu. No, tak to je Dr. Ludsky. Ne jako postava, ale jako seriál. Že ho u nás navíc dabuje Martin Stránský, je takový závěrečný fail. ()

Fretakata

Prvý diel s nereálnou medicínskou zápletkou, na to nabalený nabubrany výraz akoze genialneho individualistu. Tocene v Medissime - aspon za priestory dostane nejake peniaze, ked uz klientov ma tak malo... Dr. Hausa som nedokazala pozerat, takze som zasa ani od tohoto vela necakala. Serial urcite najde svojich divakov, tema sa dotyka takmer kazdeho a medicine rozumeju vsetci (okrem doktorov, s ojedinelymi vynimkami). ()

• Seriál musel být přejmenován na Dr. Dokonalý a jeho další díly se ocitly v nebezpečí kvůli žalobě, kterou podali scenáristé první série Stano Dančia ml. a Roman Olekšák, kteří požadovali, aby společnost Slovenská produkčná nové jimi nepsané díly nevysílala. (Mr.Atsor)