Dr. Ludsky (TV seriál)

Slovensko, 2011, 8 h 55 min (Minutáž: 10x53 min)

Martin Žiaran

Martin Hasák

Tomáš Maštalír, Vladimír Kobielský, Martin Mňahončák, Jana Kolesárová, Dominika Kavaschová, Vanessa Biermannová, Ondřej Daniš, Tibor Vokoun, Róbert Jakab, Marek Ťapák, Ivan Martinka, Eugen Libezniuk, Judita Hansman, Matej Landl, Lucia Jašková, Ivan Gontko, Dagmar Bruckmayerová, Danica Matušová, František Kovár, Eva Rysová-Suchánková, Marián Mitaš, Juraj Hrčka, Pavol Topoľský, Dušan Tarageľ, František Javorský, Ivan Šándor, Emanuel Hason, Viera Topinková, Miloslav Kráľ, Anna Javorková, Andrea Karnasová, Ján Greššo, Jana Valocká, Judit Bárdos, Darina Porubjaková, Gregor Hološka, Juraj Ďuriš, Zuzana Dančiaková, Szilvia Kiss, Aurélia Szentpéteryová, Martin Kusenda, Adriana Geričová, Lenka Košická, Michal Hallon, Pavol Katrinec, Richard Klvač, Miroslav Beňuš, Richard Adámek, Pavel Jankeje, Martin Nahálka, Tomáš Mosný, Edita Borsová, Štefan Bučko, Martina Kováčová, Anna Nováková, Michal Ďuriš, Dana Pribullová, Michal Gečevský, Jakub Lorencovič, Milena Minichová, Branislav Matuščin, Norman Šáro, Daniel Ratimorský, Michaela Majerníková, Martin Horňák, Matúš Krátky, Tatiana Šúrová, Peter Oszlík, Michal Kubovčík, Juraj Tabaček, Jana Zvaríková, Ivan Bobčík, Jozef Jurčišin-Kukľa, Kristína Povodová, Marián Viskup, Marcel Klíma, Karol Šimon, Martin Meľo, Beata Hileková, Petra Millerová, Katarína Andrejcová, Peter Trník, Juraj Zetyák, Erik Peťovský, František Harnúšek, Ľubomír Kratochvíl, Michal Ďuriš, Marek Kundlák
  • Allien.9

Neuvěřitelné, co všechno dokáží Češi a Slováci vyplodit. "Dr. Ludsky" je nejen nechutnou kopií populárního "Dr. House", je ještě navíc hloupý a směšný. Jistou měrou k tomu samozřejmě přispívá i pan Maštalír, na jehož herecký projev se opravdu nedá dívat (ono se vlastně nedá dívat ani na ten zbytek). Vydržela jsem úmorné tři díly a nemohu jinak.(8.8.2011)

Dovolím si dať neobjektívne 4 ****, lebo na slovenské pomery sa jedná o nadpriemerný seriál (minisériu). Osobne mám síce silný pocit, že väčšina našich hercov nevie hrať mimo javiska - recitujú texty ako bášničky (že Vanesska), čo ma dosť irituje a ich afektovanosť (že Ondřej) ma dokonca desí, no Maštalír medzi nich nepatrí a spolu s charizmou a povahou alá House je jednoznačným ťahúňom seriálu. Oceňujem snahu o inteligentné zápletky z medicínskeho prostredia ale v slovenskom filmovom/seriálovom prostredí (scánaristickom aj režisérsko) asi ešte stále pretrváva dojem, že slovenský divák je tupý a vďačný za všetko, čo mu pustíme, a preto si netreba dávať pozor na detaily. Suma sumárum, zniesla by som ďalšiu sériu (rozhodne viac ako ďalšie diely Paneláku).(22.9.2011)

Vôbec by som to nevidela tak tragicky, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Že sa to bude opičiť po Houseovi, bolo jasné od začiatku, postupom času som tam ešte pridávala rádoby Californication. Kvalitou je to síce iná liga, ale ako príjemná zmena popri tých všetkých Panelákoch a spol. rozhodne potešilo. Keď tak spätne nad tým uvažujem, najviac mi vadilo vypĺňanie nekonverzačných scén hudbou, a to akoukoľvek, od nechutne moderných "expresáckych" žánrov po melódie zbité na kolene, príliš hlučné, príliš rušivé. Maštalír bol miestami fajn, scenáristi mu občas do úst vložili famóznu perlu ("Toto je súkromný pozemok." "Toto je ulica, ty debil"!). Každopádne najviac ma pobavil fakt, ako sa tvorcovia snažia zobraziť Bratislavu z tej krajšej, čistejšej strany. Darilo sa im to, áno, ale keď človek jednoducho tie miesta pozná, príde mu to nepodarene vtipné. A letecké pohľady Paštikárne schvaľujem, mohlo ich byť viac! Obľúbená epizóda: Hranice ovládania(16.10.2011)

Som z toho celý zmätený, milí Slováci. Na jednu stranu palec nahoru za zpracování, od kterého by se čeští tvůrci přiblblých telenovelistických slátanin mohli učit, na straně druhé palec dolů za až příliš okaté kopírování kultu Dr. House. Svérázný doktor se strništěm, co při setkání na ulici odhadne den vaší smrti. Počkat, to už jsem někde viděl! Ano, House nejezdil v bavoráku, ale na motorce. House neměl manželku s pubertální dcerkou, ale jen doktorku Cuddyovou. House kulhal, Ludsky chodí vcelku obstojně. Ale pořád je to jako hledání pěti rozdílů mezi Sluncem při východu a při západu.(21.6.2011)

• Zombiepod

Vykrádačka Housa v každom smere. Trochu pozmenené aby to nebolo tak okaté, ale to si všimne snáď každý. Bohužiaľ musím konštatovať že aj keď je to o triedu vyššie ako moderné slovenské TV seriály, stále to u mňa nespĺňa ani ten televízny štandart. Maštalír sa tvári drsne a nemám ho moc rád, tak mi ako hlavný hrdia ktorý robí všetko na vlastnú päsť nesadol ani trochu. Po štvrtom dieli som seriál už aj odmietol pozerať, takže moje hodnotenie dávam na základe prvých 4 epizód, ktoré predsa len mohli dopadnúť aj horšie.(22.6.2011)