Každý může někdy (i víckrát) padnout na hubu, ať už v profesním nebo soukromém životě. Navíc u (filmových) advokátů soupeří touha vyhrát za každou cenu s touhou nespadnout do morálního bahna, což je vděčné téma. Kate Beckinsale si užívá každou sekundu, co je na plátně a i když zápletka nepřináší nic nového ani šokujícího, film plyne příjemným tempem a nenudí.(22.9.2014)

Súdna drama s dobrým prípadom. Nič prevratného, ale osobne nevyžadujem v tomto podžánri až tak inovatívny prístup. Po celý čas u mňa film vzbudzoval záujem o budúci dej, a to je najdôležitejšie. Ku koncu však už filmu zreteľne dochádzajú baterky a dejová línia zo súkromného života Cate McCallovej ma veľmi nebavila. Ale som rád, že som to videl a dvojnásobne kvôli Kate Beckinsalovej.(1.4.2014)

Nebylo to špatné, vůbec ne, jen... neinovativní. Tím chci říct, že od začátku znovuprošetřování případu vám bude jasné, jaký nastane po mnoha desítkách minut zásadní zvrat, a hle, on nastane. Nicméně to není natočeno nudně ani nezajímavě a svojí špetkou do celku přispívá i samotná Kate, která, když nehraje v nějaké totální céčkovině, umí i zahrát a rozhodně z ní ani nebolí oči. Životní peripetie její postavy při pokusu postavit se zpět na nohy a získat do péče dceru tak přináší do filmu další úroveň vyhrábávání se ze sraček a přesto to stále není trapné, ale koukatelné - ovšem ne nezapomenutelné.(23.3.2014)

Přestože nemusím zrovna filmy z právnického prostředí, tenhle mě uchvátil. Během jeho sledování jsem si totiž několikrát uvědomila, jak je pravda strašlivě realtivní a jak se někdy může schovávat - až je to děsivé. A kdo si snad myslí, že se má špatně nebo byl k němu osud zlý, ten by se měl podívat na to, jak žila hlavní hrdinka - právnička, alkoholička. Všechno to je zpracované s vkusem, bez zbytečných detailů krutostí, má to spád a dynamiku.... A budu si připomínat tento citát z filmu: "Nemůžeš změnit vítr, ale můžeš otočit plachty."(28.7.2017)

Tak za dôkaz, že Kate vie dobre hrať, sa nechám uniesť a udelím štyri hviezdy. Ak budeme brať Pravda je iba slovo ako súdnu drámu, tak môžeme byť trochu sklamaní, pretože toto sme tu už v 90. rokoch raz mali a prvá hodina je v podstate iba materiál pre Perryho Masona. Ak ale budeme brať film ako osobnú drámu a súdne procesy ako pozadie pre prekreslenie hlavnej postavy, tak osobne som bol celkom milo prekvapený a vedel by som si predstaviť s touto hlavnou postavou a jej problémami aj celý seriál. Je tu toho dosť. Osobné zlyhanie, súdne omyly, osamelosť modernej ženy a jej postavenie v mužskom svete, právnická etika a možno aj viac. Lenže film nikto nepozná a tak nie je "komerčný" dôvod ho do toho seriálu rozvinúť. Že americkú kinematografiu posudzujeme iba podľa titulov komerčne úspešných, je bohužiaľ syndróm povrchnej doby.(5.7.2017)