Skoro dospělá

Girl in Progress

Komedie / Drama

USA, 2012, 89 min

• kaylin

Matka je pořádná příšera, ale v americkém filmu se přece může stát cokoli. To znamená, že se může kdokoli změnit, o kolik chce stupňů. Příšerný film, u kterého jsem nevěřil jeho datum vytvoření. Myslel jsem, že je to nějaký starší kousek, i když je pravda, že Eva Mendes zas až tak stará není. Má tohle být komedie? Tak proč tu není vtip. Má to být drama? Tak proč se to všechno snaží zlehčovat hloupými postavami? Eva Mendes hraje matku, skutečnou semetriku, která nutí dceru, aby doma všechno dělala. Sama nehne brvou. Je obyčejnou karikaturou, která má však mít vývoj. Nechápu, jak takové postavě máme přát něco pěkného? Jak můžeme věřit tomu, že se skutečně dokáže změnit. Kdyby z ní film ze začátku nedělal takovou mrchu, možná by to mohlo být lepší, protože mnohem zajímavější jsou scény, kdy na svou dceru nemá čas, protože se snaží udržet vztah se ženatým mužem, vztah, který nikdy nemůže mít budoucnost. Vzhledem k tomu, že na svou dceru nemá čas, ta začíná trochu divočit a chce utéct. Vymyslí geniální plán, jak utéct z domu. To souvisí i s tím, že se z ní ve škole postupně stává mrcha. "Protivný sprostý holky" byly malinko vykradeny a rozhodně ne lépe. Tiny Fey vytvořila pro film "Protivný sprostý holky" scénář, který nepostrádal vtip. "skoro dospělá" vtipná jednoduše není a vše tak musí zachraňovat představitelka měnící se dcery, která je prostě dobrá. Cierra Ramirez je krásná holka, která umí něco zahrát. Jediná film táhne, aby se úplně nepotopil. Zbytečně se zde řeší věci, které pro děj nemají význam, takže se to stává zaplácaným. Závěr pak ale samozřejmě nezklame. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/10/prach-uspesna-pokracovani-animaku.html(1.3.2013)

• Imrwere

Eva Menzes tuhle roli absolutně nezvládla, mám jí rád, ale tady jsem jí nevěřil ani rypák mezi bulvama. Scénář jako bych už někde viděl, počkat ... jóóó, už vim, to samé nebo něco v bledě modrém jsem viděl už u jiných x filmů, takže jsem se prakticky nedočkal žádného nevého nápadu. Celkové dílo bych tedy zhodnotil tak 40%.(10.1.2013)

Zaujímavé. Film pojednáva síce o niečom, znovu, stokrát rozobratom, ale je to pekné, nápadité, aj Eva tu stála za pozretie. Asi každý poznáme niekoho, kto protestuje, alebo v detstve protestoval proti rodičom, ak sme to neboli aj my sami, pravda. Slečinka to poňala veľmi zaujímavým štýlom. Stále síce neviem, kde sa na každej americkej škole berú tí "bad boys and bad girls" pretože ja som to teda nezažila. Šikana, to už hej, toho som svedkom bola, ale tiež nie v takej miere, aby sa niekomu hovorilo "Šrek". Proste to bolo slušne spracované, veľa chýb je momentálne nepodstatných.(25.3.2016)

• Olík

Nepatřím, nikdy jsem nepatřil a hádám nikdy nebudu patřit k těm, jimž k uspokojení stačí pouhý záběr na Evu Mendes (neříkám, že je to vyloženě ošklivá baba, ale kdyby si měl vybrat společnost na pustý ostrov, tak šáhnu stokrát jinam) a tudíž ani nevím, jaké pohnutky mne vedly k tomu, že jsem vytrval až do závěrečných titulků. Tak v prvé řadě, komedie ani náhodou. Drama ano, ale jaké…..umělé, nezáživné, nalajnované, nevěděl jsem, jestli k němu přistupovat jako k určenému pro teenagery nebo pro dospělejší publikum….zkrátka pásová výroba made in USA, na jejímž konci se skví tuna snímků podobné hodnoty.(4.12.2012)

Za mělkým příběhem o matce, která se chová jako dcera a dceři, která se chová jako matka až toho mají nakonec obě dost, s skrývá poměrně hluboký příběh plný ryzích hodnot :-) Žádnej velkej šlágr, který by sklízel Oscary to sice není, ale velmi mě zarazilo nízké hodnocení - tak velký peklo to opravdu nebylo, ale vyklubal se z toho průměrnej koukatelnej a příjemnej film..(5.11.2012)

• - Na párty pije Grace (Eva Mendes) svoje pivo, no jej pohár je prázdny. (ShortyIC)