Mocný vládce Oz

• Austrálie

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2013, 125 min

• Flynn

Já nevím... ono se to zase sešlo... několik let je ticho po pěšině a pak se najednou produkční studia proberou z letargie a začnou to na nás valit všechno na jedno brdo (Alenka v říši divů, Oz) a všechno je to tak hrozně barevňoulinkaté až bych z toho někdy blil.... je to škoda, že se ty filmy tak nějak nerozloží (podobný pocit jsem měl s Já Padouch a Megamysl- ti se naštěstí aspon jakž takž vyvedli, ale předtím tu animák se "záporným" hrdinou nějak nebyl a najednou během 1 sezóny dva....) mám pocit že tady někdo opisoval....(3.12.2014)

Úvodní černobílé pasáže, respektující dobový formát obrazu, vám učarují zatřenou, maličko posmutnělou poetikou stejně jako nenuceným, lehkovážným vtipem ... než se přesunete spolu s jejich pochybným hrdinou do Země Oz. Obklopí vás svět zářivých barev a fantastických tvarů - i tvorů, přesto ... čím víc se s ním seznamujete, tím míň vás baví. Podřadný kouzelník Oscar = Oz je příliš lehce čitelný - stejně jako kýčovité pouťové kulisy, jejichž hlavním úkolem je bezesporu umné přemalování vnitřní prázdnoty zápletky. Čestnou výjimkou jsou scénky s porcelánovou panenkou, prodchnuté křehkou krásou a korunované prostým dojetím. Finále pak postrádá jakýkoli přídech pohádkového tajemna, na můj vkus je až moc názorné, šablonovité, megalomanské a především zcela CITUPROSTÉ. Neboť neukazuje vůbec žádnou emoční vazbu mezi napraveným iluzionistou a ohroženou dobrou čarodějkou. A tak si chudák holka (patrně v rámci genderové vyváženosti) musí svou rozhodující bitvu vybojovat sama, zatímco on se cele soustředí na svou vlastní, která probíhá pěkně podle plánu - a zdá se, že je sám se sebou a se svými dovednostmi nadmíru spokojený ... ale možná je to jen můj osobní nepěkný názor, neboť občas bývám nepatřičně kritická, nevstřícná a nelaskavá. Umírněné 3*(4.12.2018)

• Larushka

Zbytečné. Pod nablýskanou slupkou se skrývá...teda neskrývá - nic. Spousta vzletných keců, uvadající krása ženského osazenstva, unavený Franco. Zbytečné 3déčko sálá z každýho záběru. Ještě že jsem za tu slátaninu nemusela platit. Dvě hvězdy dávám proto, že jsem chvílema měla pocit, že se jedná o cílenou parodii.(6.3.2013)

• Doudis19

Stejně prázdné, povrchní a nefunkční jako Burtonova Alenka. Jenže Alenka měla skvěle obsazené herce a vizuál, ze kterého se nedali spustit oči. Oz je převážně otravný, zbytečně dětinský a tak přesladce klišovitý, že jsem se po celou dobu nemohl zbavit přání, aby zlo zvítězilo. Jedinou světlou chvilkou bylo odhalení důsledně maskovaného Bruce Campbella a jeho kratičká grotesktní scénka. Mocnému vládci Oz přeji z celého srdce neúspěch. Raimi a spol. vzchopte se!(20.3.2013)

• bourec

Sam Raimi už natočil drahnou řádku slušnejch řemesel,ale tohle bylo šlápnutí do lejna jak vod něj,tak vode mě,že sem vůbec tohle dvd kdy vzal do haksny.Chvíli trvá,než se film dostane na skutečnej začátek,ta černobílá,4:3 velká obrazovčička bylo ale to nejlepší z celýho filmu.Pak se obraz roztáhne,a my se dostaneme do šíleně kýčovitýho světa,a začne nebetyčná trapná nuda,která(bože!)trvá dvě hodiny.Nejhorší Raimiho film,a že to mělo slušný výdělky(stálo to 215mega) vůbec nechápu.Buď sem debil já,a nebo ty trotlové za louží,že na to šli a vzali na to i svoje děti..Každopádně,Same,vrať se k tomu,co umíš.Tyhle dětský říkanky ti nejdou.20%.(26.7.2013)

Žádná očekávání přispěla k tomu, že nový film Sama Raimiho hodnotím veskrze pozitivně. Ano, nevyhneme se zde spoustě klišé, ale zase na druhou stranu, vývoj hlavního hrdiny mi udržel pozornost. Scény s porcelánovou panenkou byly skoro až dojemné a výsledné finále nijak můj dojem z filmu nepokazil, naopak potvrdil. Mocný vládce Oz je z mého pohledu podobně zdařilou adaptací jako nová Alenka v říši divů. Jediné mínus tohoto projektu vidím ve snaze o originalitu v úvodu snímku, kdy je obraz zploštělý, černobílý, zvuk úmyslně staromódní. Jinak však panuje spokojenost. 75%(13.9.2014)

Mal som to šťastie, že som si prezieravo večer predtým pozrel slávneho ČARODEJNÍKA Z KRAJINY OZ. Inak by mi zrejme vadila prílišná naivita niektorých dialógov, aj na mňa nadbytočne veľké dávky pätosu a vytripovaná cukrkandlová farebnosť, dnes už ťažko zdevalvovaná napríklad aj majstrom Burtonom. Takto ale viem, že ide o natoľko dôslednú, dôkladnú a dokonalú poctu starým filmom ( porovnateľnú so Spielbergovým VOJNOVÝM KOŇOM ), teda, konkrétne jednej legende, že jednoducho musím znovu obdivovať hollywoodsku sebareflexivitu a kontinuitu, ktorú zachováva skrze čas. Navyše planiem príliš veľkým obdivom a nadšením pre tie doby veľkých technických objavov a umeleckých hnutí 100 rokov dozadu, aby som nepociťoval blaženú rozkoš pri ich zapojení do modernej digitálnej zábavy, podobne ako v prípade Scorseseho HUGA. Takže nakoľko sa nevyznám v literárnom svete L. Franka Bauma, zostáva mi už iba vyriešiť otázku, či je toto hračkárske dielo výsledkom výborného retro-scenára, alebo len skvelou adaptáciou jednej z ďalších 13 autorových kníh zo sveta zázračnej krajiny Oz...(7.3.2013)

Z avizovaného plastického nic se vyklubala fajn fantasy pohádka s jemnou příchutí Hvězdného prachu v níž jde ruku v ruce charakteristický Raimiho styl s původní Oz atmosférou. Pokud čekáte další nefunkční přebarvičkovanou Alenku budete zklamaní, tohle je rozhodně zábavnější, než všechny poslední Burtonovky dohromady. ___ P.S. Mariah překvapila. Její ohromný hlas se přeci jen nesvezl do jejích ohromných plastikových -ehm- výstřihu.(15.3.2013)

Přiznám se, docela zklamání. Pohádkové to bylo, ale 3D zpracování nic moc a i děj poněkud pokulhával. Některé scény byly až moc zdlouhavé, některé nedotažené. A tak jsem se občas i koukla na mobil, kdy už to kino vlastně bude končit. No, aspoň, že byla "levná neděle". (Navíc, Michelle Williams budu mít už vždy za Marilyn ♥)(19.3.2013)

Samu Raimimu se téměř podařilo svým Mocným vládcem Oz vyrovnat Burtonově Alence v říši divů. Mocný vládce Oz je bezesporu kouzelný pohádka plná zajímavých postav a také bodující povedenou vizuální stránkou. Bohužel ve srovnání třeba s Alenkou nejsou triky a masky na takové úrovni nebo působí často poněkud těžkopádně a zbytečně. Nebýt toho, že Oz již byl několikrát zfilmován bych řekl, že to je celkem sympatický pokus o pohádku pro malé i velké, ale takhle jde pouze o průměrně kvalitní reboot. Zároveň je možná trošku delší než by mohl být a MIla Kunis v roli zlé čarodějnice rozhodně zklamala. Při každé její větě jsem se nemohl zbavit dojmu, že v tomto filmu nemá co dělat.(27.5.2013)

• P@3ck

Neviem, očakával som viac, do konca filmu ma to nebavilo, až na ten záver. Čiže dávam 2 hviezdy koli záveru, inak by bola ledva jedna.(1.7.2013)

• Noviik

Pekelný americký kýč bez nápadu.(4.7.2013)

Čarovný vizuál, nádherná hudba ale príšerný scenár. Škoda!(10.7.2013)

Původní film o Dorotce, která se díky hurikánu dostane do země OZ jsem neviděla, ale pokud jsem to dobře pochopila, tak by se mělo jednat o takový prequel. Je to hezky zpracované, vypadá to vážně pohádkově, i když na dnešní dobu okolí vypadá dost uměle a zelené plátno je jasné na první pohled, což člověka trochu zamrzí. James Franco mi tu byl silně nepříjemný, hlavně kvůli křečovitému a neupřímnému úsměvu, kterého tahal snad až z paty. Mila Kunis překvapila asi nejvíce ze všech. Za mě mám takový názor, že film nemusel ani vůbec vzniknout, nic by se nestalo. Je to lehký průměr s průměrnými efekty a průměrným příběhem.(11.8.2019)

Tak přesně něco takového jsem asi zrovna potřeboval vidět. Nečekejte žádný epický příběh, ale regulérní pohádku se všemi klady i zápory, které k tomu patří. Oceňuji celkově vtipné pojetí, které v sále nejednou vyvolalo smích. Napodruhé bych se ovšem vyvaroval 3D, obraz je často neostrý a to obzvláště při rychlejším pohybu kamery. To je ale výtka spíše k této technologii jako takové než k filmu...(7.3.2013)

Kýč opět pozvednut na nový level. Velmi doporučuju návštěvu kina - když už, tak ať! Na takovou ptákovinu je třeba správná atmosféra. Kdybych se na to koukala sama doma, hrozilo by nebezpečí, že bych třeba vzala nějaké části příliš vážně. Nejvíc tuhle „fantasy“ komedii asi ocení lidé, kteří odrostli už jak českým pohádkám, tak americkým animákům, ale přesto by se ještě rádi nostalgicky zasmáli, rozplývali nad roztomilými zvířátky či málem ronili slzy nad málem tragickými scénami. A kdyby vám v nějakou chvíli přišlo, že „tohle jste už někde viděli“, vzpomeňte si na to, že pohádky můžete brát taky s nadsázkou.(7.3.2013)

Jedna z nejlepších pohádek poslední doby. Ve 3D se na to opravdu moc hezky kouká. Spousta barev, výborné efekty, roztomilé kouzelné bytosti. Ze začátku se jeví James Franco i Mila Kunis, jakože hodně přehrávají, ale na Francovi je vidět, že je kašpar a tahle role mu sedla a Mila se potom změní v podivně nepříliš děsivou čarodějnici a herecký výkon jde stranou. Dále obsazeá Rachel Weisz je vždy výborná a její čarodějnice je trošku děsivější než ta "She-Hulk", a Michelle Williams nebyla tak hrozná, jak bych čekal. Spousta vtipů, které jsou jak pro děti,t ak některé i pro dospělejší publikum. Sam Raimi ode mě má palec hore.(7.3.2013)

Nevím, jestli to bude tím, že jsem takový fanoušek Středozemě, ale co mi přišlo nejvíce zarážející na celém filmu byla nápadná podobnost s Hobitem (síně s pokladem, architektura Emeraldového města, skalní převis se stromy, "trpaslíci", atd.). Nejsilnější stránkou filmu bude bezesporu výprava, trikově ovšem často Oz pokulhává, hlavně zelené blesky vypadaly velmi lacině. Snímek je však v rámci možností originálně pojatý, kouřové promítání bylo povedené a občas také pobaví. Avšak konec postrádá silnější gradaci. Velmi silné 3 hvězdy.(13.3.2013)

• WolfR

Sam Raimi mě tímhle komerčním flusem docela zklamal, nicméně hlavní vinu zřejmě nesou scénáristé. Upřímně já na nějaký chytrý děj už od začátku nespoléhal. Věřil jsem, že se ale pobavím u barevné fantasy pohádky s pěkným CGI a Jamesem Francem, jak flirtuje s Milou Kunis popřípadě Rachel Weiss. Jenže chyba lávky, akorát ten Franco byl dobrý, svou roli si evidentně užíval a vědomě to nebral moc vážně. Ale naše dvě spanilé slečny zklamaly. Ale co bylo horší, CGI v mnoha momentech povážlivě haprovalo, triky byli moc okaté, jako z počítačové hry a celkově jsem tu přeplácanost a miliony barviček těžko snášel (až na ty hřbitovní scény, hřbitovy já rád). Kromě toho, ten “příběh“ až tak tupý být nemusel. Byl plný kiksů, strašlivě předvídatelný, bez jediného překvapivého momentu a obrovsky kýčovitý. Nečekal jsem do toho zázrak, ale dalo se s tím vyhrát více, 2 hvězdy.(15.6.2013)

Z největší slátaniny roku 2013 se po hodině stal celkem koukatelný snímek, který začal dávat konečně nějaký smysl. Určitě jsem nečekal takovýhle úspěch a co víc po pár minutách od začátku jsem v něj už ani nedoufal. Ale světe div se, z kraviny se stal velmi, velmi dobrý dobrodružný film se šťastným koncem, který pobaví i celou rodinu. Jakou mrchu a "obludu" zde tvůrci udělali z ukrajinské krasavice Mili Kunis jsem doslova žasnul... Naštěstí vzhledem k tomu, že jako jediná potvora zdrhla se však zřejmě můžeme těšit i na nějaké další pokračování s ní v jedné z hlavních rolí.(18.7.2013)

1 7 8 9 10 11 12 13 18 27 35