Mocný vládce Oz

• Nový Zéland

• Austrálie

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2013, 125 min

Čarovný vizuál, nádherná hudba ale príšerný scenár. Škoda!(10.7.2013)

Oz mytológiu veľmi nepoznám, dá sa povedať, že vôbec, no bola to príjemná rozprávka. Na Raimiho štandard trochu slabšie, no aj tak sa na to dalo veľmi dobre pozerať a čas rýchlo plynul. Bol som sklamaný z Mily a Rachel - tie mi takmer vôbec nesedeli, čo ma mrzí, lebo zvlášť na Milu sa človek dokáže tešiť, nech hrá v čomkoľvek. Popritom ale milé pozeranie.(23.7.2013)

• Phorbo

Pro mě to byly dvě hodiny utrpení. Ze začátku to vypadalo velice slibně, že to nebude až taková blbost, jaká to původně vypadá. Bohužel to se všechno otáčí v momentě, kdy Oz opouští Kansas a míří do země Oz. Celý film mi přišel, že ho točil Cameron v Burtonově prostředí a někdy se za chvíli objeví Hansel a Gretel a začně pořádná řežba. DOkoukal jsem to opravdu jenom z musu, jinak bych to v polovině asi vypnul. S tak hvězdným obsazením jsem čekal, že to bude pokoukáníčko první třídy, kor když je to od Raimiho… ale ono ne. Franco je proti svým výkonům v jiných filmech naprosto odporný, hrozný a hnusný.(30.9.2013)

Upřímně mě nadchlo celkové provedení....ať už přechod ze staré černobílé do barevné země Oz, či nevšední postavy měnící charaktery, ale rozuzlení příběhu a sem tam nějaká ta nepřesnost, ať už úmyslná, působí trochu chaoticky. Určitě to není film na který bych se chtěla ještě někdy podívat a na pokračování, kterému se tvůrci pravděpodobně nevyhnou, si nechám zajít chuť.(4.10.2013)

Milá rozprávka, možno to nie sú čisté 4*, ale príbeh neurazil, výprava bola velkolepá a vizuálny zážitok prvotriedny.... No a dobro zvíťazilo nad zlom :)(24.12.2013)

Možná jsem udělal chybu, když jsem si tento film pustil dříve než klasiku Čaroděj ze země Oz (1939). Ale zase jsem věděl, že tento film je prequelem tomu původnímu, tak jsem si to dal pěkně časově popořádku. Co říct? Příběh neznám tak dobře jako mnozí, ale věděl jsem zhruba, o co má v původní pohádce jít. A to, jak se čaroděj do země Oz dostal, mi bylo až v tomto filmu odkryto. A? Dá se říct, že film nebyl směřován přímo nejmladšímu diváku, ale taky ne pro starší publikum. Takže herci hrají tak, aby to všichni pobrali. J. Franco a jeho mimické schopnosti celkově vévodí filmu a ode mě potlesk! Krásky R. Weisz i M. Kunis nemají chybu. K tomu M. Williams, která je pro mě více méně neznámá... taky nezklamala. Efekty nadprůměrné, hudba suprová a příběh moc milý. Dostal jsem víc, než jsem od toho očekával. Proto se svým hodnocením neváhám.... A když jsem poté zhlédl původní pohádku, musím zatleskat scénáři, který se parádně popral s otázkou, jak to vlastně začalo...(27.4.2014)

Kuchařka: Vezměte Barneyho Stinsona, přidejte pěkný příběh, tři kočky a všechno to natočte nejdříve 2D černobíle a pak širokoúhle barevně 3D - no a máte pěknou pohádku, u které se zasměje i starší publikum.(6.3.2013)

Jako každý správný Čech, jsem si řekl, že když je něco zadarmo, tak že to musím mít a s velkou chutí jsem vyrazil na projekci (díky ČSFD) tohoto filmu. Černobílý začátek z Kansasu byl brilantní, avšak jak děj ubíhal, celý film slábnul až dospěl do bodu, kde se ze zajímavé fantasy, která pobaví i dospělé, proměnil jako mávnutím proutkem transformované Mily Kunis na kýčovitou pohádku, kterou snesou leda otylá děcka toužící po nějakém větším dobrodružství než je návštěva fastfoodu. 3D bylo pěkné, ale trochu zbytečné, neboť jen pár scén opravdu stálo za to a zbytek bylo plýtvání této technologie. Tři, zřejmě adoptované nebo nevlastní sestřičky (podoba žádná) byly skvělé, ale Rachel se nad nimi vyjímá, ona je dokonalá. A potlesk pro Oscara Oze, za jeho jízdu na tříkolce. To se nepoštěstí každému. Za skvělé vtipy, božího digitálního opičáka a poslepovanou porcelánovou panenku: 70%.(7.3.2013)

Barevná blbina, která mě ale skoro vůbec nenudila, což považuju za menší zázrak. Filmy podobného ražení většinou nevyhledávám a pokud už si ke mně cestu najdou, tak je ze srdce nesnášim. Raimimu se povedlo vykreslit nepřepálený, ale přesto šíleně barevný svět a naroubovat ho v podstatě na prostý pohádkový příběh. Každá postava je úplně klasickým archtetypem a proto třeba Michelle Williams těžko kritizovat za naivitu, když to roli podle mě skvěle odpovídalo. O přehrávajícím Francovi asi nemá cenu debatovat, ale očividně si to užívá a tutově to tak zahrát měl. Jako k pouťovym kouzelníkům ta teatrálnost jaksi patří ne? Pro děti film jako dělaný i s celkem jednoznačným a ne až tak trapným poselstvím a troufám si tvrdit, že minimálně první půlku se nebudou nudit ani rodiče.(8.3.2013)

Naprostá pastva pro oči. Příběh sice není nic originálního ani světabornýho a přesně to je ve spojení s vizuálními efekty to co mě okouzlilo - klasická pohádka z jiného světa, která neurazí a pobaví. Kdybych byla dítě, jsem v sedmém nebi!(8.3.2013)

Vizuálně podmanivý virtuální výtvarný styl výslovně vykřičeného technicolorového kýče… Jsem spokojen.(16.3.2013)

Nadhernej fantazijni svet plus kouzelna pocta filmovym kouzelnikum, paradni raimiovsky horrorovy momenty, skvela hudba. Takze tri hvezdy. Jinak James Franco si me ne a ne ziskat, sympaticka Mila Kunis zohyzdena v pocitaci je zlo a podivny scenaristicky klicky taktez. Pro koho to vlastne melo byt?(21.3.2013)

Zdlouhavá pohádka, ve které nejde o nic nového. Bizardní krajina ve spojení s Jamesem Francem hrajícím ve stylu mimiky Johnnyho Deppa mi připomínala směsku Alenky v říši divů a Karlíka a továrny na čokoládu, což je dohromady přespříliš. Mila Kunis mi přišla podezřelá už do začátku, o Rachel Weisz ani nemluvě, naopak o Michelle Williams by si s jejím roztomilým kukučem nikdo nemohl ani chvilku myslet, že je zlá. A nepochopený konec jako "třešnička". Hezké, milé, neurazí, nenadchne.(31.3.2013)

vlastne taky moc povedena pohadka, na kterou se mohou koukat i dospeli, ale tech dramaturgiickej lapsu tam bylo az prilis. takze ze solidnich ctyr to spadlo na prumerne tri jen diky tomu, ze linie s Milou Kunis nebyla vyresena, coz je velmi trestuhodne. A hromada jinych veci v ramci postav vlastne...Dokazal bych si to predstavit, s par strihama a pretackama, ze by tohle mohl byt zasadni destky film....bohuzel neni...porad stoji, za shlednuti, ale Jack a Obri (shlednuti pred chvilkouú me asi bavilil o trochu vic....nekonecny pribeh rulezz, sorry(20.6.2013)

Zpočátku příjemné, překvapivě chytré a patřičně vtahující nakládání s odkazem, pak ovšem následují scénáristické kopance jako: "Cože? Tak ty nejsi ta zlá čarodějnice? Zlá je ta druhá, která mě za tebou poslala? Aha, tak jo." ...nejvíc emocí nakonec vyvolává křehoučká porcelánová panenka.(23.6.2013)

Hezká pestrobarevná roztomilá pohádka s jednoduchým dějem, kde to zlým čarodějnicím zase pěkně natřeli. Jinak, okřídlená opička byla správně roztomilá, město zachráněno, porcelánové panence se slepily amputované nožičky a cirkusák se dal dohromady s čarodějkou - prostě happy end! ... ale asi jsem čekal trochu víc.(10.7.2013)

A mě se to i celkem líbilo.Ne že bych teda nechápal ty,kterým ne.Narozdíl od Singerových obrů,Raimi dodává i něco co se Singerovi podle mě totálně nepovedlo.Emoce (porcelánka).Obsazení se mi líbilo moc a ani sem tak nevěděl jestli si vybrat temnou Rachel (která čím je starší vypadá podezřele líp) nebo bílou Michelle.Zamrzí že s těmi temnými zrovna takový Raimi nepřitvrdil.Ne ale tolik jako když se nedávno podílel na trapném a přiblblém vykleštění svého(svých) legendárního majstrštyku.3aPůl(21.7.2013)

Tak stáhnul jsem si to, když jsem jel k přítelkyni na chatu, jen tak oddechovej filmík - nevěda že je to od SAMA RAIMIHO, filmového krále! James Franco + Zach Braff na začátku filmu = výborný kouzelnický duo, který by mě klidně bavilo i jako standalone movie. Malinkou roli taky získal Bruce Campbell :) 9/10 ^^(4.8.2013)

Byl bych klidně schopný dát i plný počet *, protože jsem se hodně bavil a celý film se mi rozhodně líbil, už jenom kvůli hajzlíkovi Francovi (ten jeho smích a ty jeho ksichty..záchvaty do teď), pěkným (později je výjimkou Mila) čarodějkám a hlavně kvůli nejkouzelnější, nejroztomilejší a nejhezčí porcelánové panence, kterou jsem kdy viděl. Ovšem i přes tyto krásy, to není úplně dokonalé, ale určitě mi to zaručilo výtečnou podívanou. Rozhodně tento film není žádná slabota a ještě se budu opakovat s Francem, protože lepšího herce, který by zahrál takového hajzlíka, který lže jak když tiskne, opravdu vybrat nemohli.(6.8.2013)

Pěkně natočená a zábavná pohádka. Herci mi narozdíl od většiny okolních komentářů přišli trefení velice dobře. James Franco jako úlisný sobecký podvodník výborný, Mila Kunis skvělá hlavně ve své druhé (zelenější) podobě a Rachel Weisz klasicky precizní, jen je její postava příběhově lehce nevýrazná. Michelle Williams mě jako jediná nebavila, ale to bylo spíše scénářem určenou rolí. Celkově jsem se velice dobře bavil - 85%.(30.4.2014)

Další z variací na téma: Fantasy sem, fantasy tam, trošku to prošpikujem, tady přidáme modernu, tady uberem, a pak z toho céčkový hybrid udělám. ■ Není to žádná kdovíjaká sláva, ale ani žádnej průser. Takovej šedej koblížek valící se lesem ke tvým nohám a čekající až jej sebereš z trávy, aby ti pak mohl vyprávět, kterak se dostati za humna, kde sídlí strašlivý drak chrlící dehet okořeněný nikotinem... ■ Jelikož jsem neměl vůbec žádná očekávání, tak hodnotím jako trochu nadprůměr, ale s výhradou, že tento film nepřináší vůbec nic nového, co bychom již dříve neviděli. Docela se mi zamlouvalo zpracování a oproti moderní verzi Alenky v Říši divů, kterážto překypuje přesaturovanými barvami, ale to je asi tak vše, tak Mocný vládce Oz se více drží při zemi a celkově mi přijde příjemnější. ■ Co naopak musím vytknout: Nevyužitý potenciál. Šlo z toho, aniž by se navyšoval rozpočet, vymačkat daleko víc. ◢ ■ ◣ (R) [60/100] ■ (K) [66/100] ■ (V) [56/100] ■ (H) James FRANCO [60/100] ● Milena "Mila" Markovna KUNIS [63/100] ● Rachel Hannah WEISZ [57/100] ● Michelle Ingrid WILLIAMS [62/100] ■ (♫) [55/100] ■ (E) Ozu no mahôtsukai (1982) ● The Wizard of Oz (1939) ● Legend (1985) ● Alice in Wonderland (2010) ● The Big Friendly Giant (2016) ● Gulliver's Travels (1996) ● Phoebe in Wonderland (2008) ● Snow White: A Tale of Terror (1997) ■ (Č) 1 ■ (P) [Čtvrtek, 27-X-2016; 21:43] [1080p] ϿϾ [PZ-cz] [66/100] ■ (CSFD) MarigoldblackrainTsuki(C) [66/100](2.4.2018)