Mocný vládce Oz

• Nový Zéland

• Austrálie

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2013, 125 min

Čarovný vizuál, nádherná hudba ale príšerný scenár. Škoda!(10.7.2013)

• kristynca

Tak za prvé... Tenhle ten 3D nešvar, co se nám tu čím dál víc rozmáhá... I při 2D projekci už máte chuť na kinedryl a v báječné zemi Oz dokonce na kulku mezi oči. Za druhé... Je to jen mnou, nebo to i dalším přišlo zahraný jak porno z vosumdesátejch? I když ho Glindě nakonec nikdo do huby... A za třetí... už asi radši nic nemám. Jo... Ta porcelánová holčička moc pěkně cinkala a podle počtu jmen v závěrečných titulcích to asi celý dalo dost práce... Snad alespoň catering za něco stál TŘI TEČKY(6.3.2013)

• krusty2

Zbytočnosť ktorá ani nemusela vzniknúť.(8.3.2013)

Prvú polhodinku filmu prezradil trailer, zbytok uhádnete sami veľmi rýchlo. Pozrel som sa na to teda z iného uhla - približne viem, čo sa bude diať, celý svet je rozprávkový, takže serióznosť ide bokom a ostáva mi už len jedna vec - užiť si film a jeho dosť dobré vizuálne spracovanie. Akoby som pozeral film podľa knihy, ktorú som už prečítal. A tak sa stalo. A trochu ma prekvapil koniec, tam som sa s mojimi tipmi sekol :)(24.5.2013)

Mísí se ve mě mnoho pocitů, které nějak nedokážu popsat.. a to není úplně dobře. Na mě asi už trošku moc 'přebarevné'.. příběh ale celkem hezký, a okřídlená opička se mi moc líbila :D!(28.5.2013)

Trikově velkorysá a rozpočtově přepálená Raimiho fantasy výprava okouzlí vydařeným černobílým prologem stejně jako přechodem do říše Oz. Raimi opravdu nešetřil na žádné vizuální kudrlince a zpočátku jsem si v barvami zalitých obrazech spokojeně rochnil. S nabíhající minutáží ale divácká náročnost narazí na v rámci námětu pochopitelný strop, a přestože Raimi potvrzuje, že i u tak pohádkově konzervativního tématu dokáže být invenční, ztrácí Čaroděj James Franco (tenhle sympaťák se mi v posledních letech dostává víc a víc pod kůži) postupně tempo i šmrnc a nezachrání ho ani sexy čarodějnický triumvirát. 65%(1.6.2013)

Tak konečně jsem se dokopala a na snímek jsem se podívala. No, čekala jsem víc. Čekala jsem pořádnou podívanou, ale bohužel jsem se nedočkala. Naservírovali mi namyšleného kouzelníka, jenž je na světě mraky a tři čarodějnice, opici a pak pár bůhví jakých lidí. To jako vážně? Tohle měl být ten velkofilm? Ach jo, poslední dobou očekávám od filmů asi až příliš mnoho. Takže ne, nelíbilo se mi to, ne, nepodívám se na to znovu a ne, nezachránila to ani jména jako James Franco, Mila Kunis, Michelle Williams.. prostě ne.. Jedno z největších zklamání tohoto roku.(13.6.2013)

• Illuminare

Nic moc čekal, jsem od toho víc.(24.6.2013)

Poetický černobílý úvod dokáže dokonale představit všechny povahové rysy hlavního hrdiny, stejně jako navodit atmosféru třicátých let amerického Kansasu, aby pak vstup do pestrobarevné země Oz byl jako probuzení v nádherném pohádkovém snu. Kontrast naivity a ironie skutečného světa z první poloviny filmu je opravdu dokonalý. Musím přiznat, že začátek na mě zapůsobil tak silným dojmem, že přehlušil i mírmě sestupnou tendenci příběhu sklouzávajícího do tradičního klišé a pohádková atmosféra mi tak vydržela až k samému závěru. Překvapuje mě hodnocení zde, a to o to víc, že já bývám zpravidla mnohem přísnější. Za mě tedy velmi velmi slušných 80 %.(7.7.2013)

Hezká pohádka, téměř bez násilí. Nějaká ta akce a napětí tam taky je. Varování: je možné, že se budete nudit.(8.7.2013)

• TERRORDROME

Nepríliš úspešný púťový kúzelník Oz musí nečakane vziať roha v balóne aby ho nerozmontoval naštvaný svalovec a bohužiaľ vletí rovno do tornáda ktoré ho prenesie do krajiny náhodou zvanej tiež Oz, plnej farebných motýlikov vhodných na vyvolanie epilepsie. Čiernobiely úvod je neprekvapivo najzaujímavejšou časťou filmu a hrajúce páno vo vzdušnom víre prináša spomienky na Evil Dead. O to viac sa dospelý divák desí toho čo bude nasledovať potom, veľká riť plná digitálnych efektov. Oz hneď skraja narazí na čarodejnicu v kožených nohaviciach a obrím klobúkom. Obyvateľstvo krajiny Oz inteligenciou príliš nevyniká, tá čarodejnica síce dokáže strieľať z rúk ohnivé Gule, ale kytica vytiahnutá z rukáva treťotriedneho šarlatána je pre jej kurací mozog nepochopiteľná ukážka strašnej kúzelnej moci. Chudák Oz je zverbovaný aby zachránil Oz a tak Oz chodí počítačom generovanou cukrajinkou Oz, preletí sa v bubline a zlepí porcelánovú bábiku. Efekty sú pekné, nie je to lacný šunt, ale scenár je tradične na papriku a väčšinu času sa toho tam vlastne moc nedeje. Aj bitka s nepriateľskou armádou spočíva len v tom že ju vylákajú na makové pole, oni sa načuchajú ópia a zaspia. Zato scéna kde Oz riadne oserie zlé čarodejnice divadelnými trikmi je naozaj podarená a funguje perfektne. Záverečná bitka čarodejníc potom nebezpečne pripomína súboj Yodu s Palpatinom z Pomsty Sithov. Ja by som ešte rád pochválil to čo všetci kritizovali, teda zelený bosorácky mejkap Mily Kun(d)is, podľa mňa bola na zožratie. Jej lietajúca metla však produkovala ohromné množstvo nebezpečných splodín. A áno, tá okrídlená opica čo robila Ozovi sluhu bola prekvapivo sympatická. Oz v krajine Oz je vcelku nevzrušivá rozprávka ktorú si dospelák príliš neužije, ale komu k šťastiu stačia marcipánové digitálne scenérie a hmla zo šľahačky tak si zrejme zmlsne, len pozor na cukrovku.(29.12.2013)

Pohádková barevnost nápadně evokuje Alenku v říši divů a stejně jako Alenka mě "mocný" Oz moc nebavil. Za hezké obrázky na povrchu nelze schovat prázdnotu uvnitř. Nebýt létající opičky mohlo být ještě hůř.(26.3.2014)

• Ryuuhei

No, nevím. Celou dobu jsem z toho neměl pocit velkoleposti a kdo ví jaké propracovanosti. Líbil se mi třeba přechod z matoucího černobílého 3:4 stylu do typicky moderního, leč těžce digitálně podkresleného... Ale jinak bych to řekl takto. Zhruba průměrný, nijak zvlášť sympatický a taktéž nijak zvlášť nudný film.(4.1.2016)

Není to špatné, dokonce mi to připadá míň sterilní a víc osobité než Alenka. Ale Raimiho si prostě představuji v jiném žánru, v jiné látce, dravějšího a méně hlídaného. Takhle vznikly jeho největší klenoty a Oz je v tomto směru bohužel návratem k Pavoučímu muži.(6.3.2013)

• moikki

Na tenhle film se dá koukat, ale pokud se člověk oprostí od Čaroděje ze země Oz (1939) a nic nečeká. Jako samostatný film by to byla dobrá komedie, ale to to bohužel být nemá. Film má krásné barvy a efekty (když nepočítám zelenou Milu, která mi kazila druhou půlku filmu). Pro mladší diváky to bude asi zajímavý film a asi bude i na ně mířený, kdy dialogy nejsou moc složité a vtipy jsou prvoplánové, ale od "pokračování" tohoto příběhu jsem čekala mnohem víc. Dvě hěvzdičky za barvy a za to, že je to Oz.(6.3.2013)

Výpravná triková pohádka, jejíž obrovskou výhrou je vtipný a charismatický James Franco. Je to tak trochu jako Burtonova Alenka, jen trošku méně potrhlé. Ale o podivné postavy a tvory samozřejmě není nouze ani v zemi Oz. Místy je to trochu kýčovité, ale temnější scény a lokace, které jsou vizuálně dokonalé, to více než vyvažují. 3D tentokrát vůbec není špatné. Tvůrci si moc dobře uvědomují "pouťovost" tohoto formátu, přesto se ho nezdráhají okázale zneužít - a sem se to vlastně hodí. V úvodní černobílé sekvenci, která není širokoúhlá, je nutno zmínit inovativní nápad 3D efektů vycházejících z obrazu až do černých okrajů.(7.3.2013)

• Brousitch

"Pokaždé, co vidíte humorný moment, když se prozkoumává změna formátu z černobílého 1,66 na barevný 2,4, když se leknete, když se proměňuje čarodějnice, když se objeví paviáni, to všechno je pořád ten mladej kluk, který natočil Evil Dead." - Sam Raimi(7.3.2013)

Trochu som váhal, či ísť na tento film do kina po nie veľmi dobrých ohlasoch... A nakoniec som urobil dobre, že som šiel. Po dlhšej dobe som bol na 3D filme a musím povedať, že zatiaľ najlepší 3D zážitok pre mňa. Príbeh čarodejníka som nepoznal nejak podrobne. Spracovanie veľmi pekné, pár scén chytilo príjemne za srdce. Zvyšok filmu síce v hraniciach mainstreamu, ale zato s dobrým pocitom. Pre mňa príjemné prekvapenie, o dve triedy lepšie ako Burtonova Alenka, čakal som menej, dostal viac. 80%(10.3.2013)

cakal som blbost, dostal som paradnu blbost. ale v tom dobrom slovazmysle.fajn humor, ozove "vychytávky" a James Franco, ktory tam mne osobne velmi sadol a tahal cely film. cloveka len zamrzelo, ze Mila Kunis bola 3/4 filmu zelena carodejnica :)(21.4.2013)

K Mocnému vládci Oz bych našel spoustu výtek, ale těžko by překonaly chvíle, kdy jsem se vesele tlemil jako malý kluk a těšil se, jaká ptákovina mě čeká v dalších minutách. Když odhlídnu od konce otevřeného jako vybité okno, tak mi zůstane skvělá odpočinková pohádka, u které se dokonce pokocháte snad celým viditelným spektrem barev.(5.6.2013)

Škoda, že Raimi trošku nepřeházel role. Franca by mohl obsadit do královského budižkničemu, ale rozhodně na něj nespoléhat při invazi! A hlavně... Nedávat blondýnu do role, kde má být hezká holka... Pohádka k prdu od začátku. Pár zajímavých scén, skvělá porcelánová panenka a dlouhé řasy Mily Kunisový dojem moc nenarovnaly.. Poslední..asi třetina.. spíš posledních 15 minut mě už celkem bavily..ale co naplat..(10.6.2013)