Mocný vládce Oz

• Nový Zéland

• Austrálie

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2013, 125 min

Měla mě vyděsit náhle zhasnutá svíčka nebo zelená prsa Mily Kunis?/// Příšerný digitální obličej Zlé čarodějnice (maska by nestačila?), zvlněná patka přehrávajícího Franca, vždy šarmantní Weiszová vs. iritující naivní pohled Williamsové. Všichni herci mají tak krásnou pleť a ženy nekonečně dlouhé řasy (hlavně Kunis), že jsem u záběrů na obličej (a že jich je, protože velkých celků se příliš nedočkáte) nabyla dojmu, jako kdybych sledovala reklamu na řasenku a mejkap. Co se vizuální stránky týče, disponuje Oz barvičkami pestřejšími než všechny Burtonovy filmy dohromady, což není nutně negativum, kdyby však nešlo o kamufláž natahovaného příběhu. 3D docela dobré - hlavně ve scéně s balónem a vodopádem. Dialogy jsou však příliš dlouhé (na dětskou fantasy vesměs adekvátně naivní) a celkově film nepůsobí dynamicky, byť se stále něco děje. Vtipy povětšinou nejsou slovní, ale spíše groteskního rázu (zabodnuté prkno těsně vedle těla, silák zamotaný v látce nebo kvapné útěky s teatrálně emotivní mimikou) a moc nepobaví. Opičák je roztomilý + trikově zdařilý, Tony Cox (elf ze Santa je úchyl) v roli rozčileného prcka vynikající a už by konečně mohl dostat hlavní roli./// Film kombinuje prvky hororu, výpravné pohádky, napínavé fantasy, fyzické komedie a černobílého výseku ze seriálu Carnivale, což dohromady nefunguje, protože režisér nedokázal vytvořit jakousi jednotící atmosféru a magická země Oz nepůsobí jako soudržný fikční svět. ///Alence v říši divů se kasovně mimo USA dařilo skvěle, takže u Oze Raimi zkrátka přijal zakázku, aby zabezpečil vnoučata. Achjo. Chválím však Falcon, že distribuuje i kopie s titulky, neboť vidět to v češtině, tak zezelenám hrůzou. 55 %. [Kino, 3D s titulky](4.3.2013)

• Anarion

Že jsem tedy nějaký jedlík a něco se do mě vleze, ale při sledování tohoto díla už mi ke konci lezl patos i ušima. První polovina je ještě stravitelná a vcelku rychle odsýpá, avšak ve druhé polovině filmu už diváka neustále opakovaná klišé přestávají bavit a pomalu se dostavuje nuda. Z té člověka nevytrhne ani, z technického hlediska zajímavé, střídání záběrů, kdy některé jsou víc než povedené, zatímco některé jsou zcela zbytečné a ve filmu jsou jen kvůli 3D projekci. Uznávám, že evropský divák zřejmě nedokáže plně docenit novou podobu klasické americké pohádky, nicméně i za oceánem musí vidět, že Oz prostě neví, zda chce být spíše pohádkou nebo jakýmsi kid-friendly hororem, přičemž ve výsledku není ani jedním. Snad alespoň jeden fakt však hovoří pro příklon k pohádkovému příběhu, a tím je jasné poučení z něj plynoucí: Pravou čarodějku poznáte podle velikosti prsou.(27.3.2013)

Pro mě byl Oz skvělým filmem, samozřejmě klišé s čarodějem na tripu za sebepoznáním a zlepšením své osobnosti je už ohrané ale Raimi přidal mnoho momentů kdy mě závěr překvapil. 4* s poznámkou že 3Dčko by se možná vyplatilo.(16.4.2013)

pěkná pohádka. nic víc. s mírným odstupem od shlédnutí musím konstatovat, že pro mě jedna z nejlepších amerických pohádek poslední doby vůbec.(27.5.2013)

• Epco

Neskutočne farebné, neskutočne nudné, neskutočne bez emócií. Rozmýšľam pre koho je tento film určený, dospelý to určite nie sú a myslím si že deti sa po chvíľke presýtia farbičkovím sveto a nudia sa tiež. Ostáva tak iba horká pachuť v ústach a otázka kam sa podel Raimi, asi ho už niet.(27.5.2013)

Graficky hodně dobré, ale to nedělali filmaři, ale grafici. Herecky to bylo už horší, ty mladý dřeva fakt nic neuměj. No a při pohledu na hlavního hrdinu jsem každou chvíli čekal, kdy se ozve hlas Pavla Lišky.(28.5.2013)

Prvních 20 minut jsem byla přesvědčená, že tento film už barevný nebude. Překvapilo mě, když konečně dorazil do země Oz. Připomínalo mi to Alenku v říši divu. Taky podle pověsti měla zachránit zemi. I čaroděj, nečaroděj musel zemi zachránit od zlé čarodejnice, ale která z nich je ta zlá?! Byly chvíle, kdy jsem nad tuto otázku nedokázala odpovědět. Když už se dozvíme, proti komu bojuje, z jedné ze sester se stane shrek :-) V tomto filmu bylo pár lekaček a zajímavých potvor... Takže celkem povedené.(30.5.2013)

Hehe, hezky nadsazena bitva o Oz! Sice měla i slabé stránky (většina dialogů), ale barevně šikovně zpracováno.(1.6.2013)

Mnoho psu, zajicova smrt resp. mnoho vselijakych efektu, neohranicenych moznosti hrdinu zkratka skvely film neudela. A krome toho podle me nejlepe hrala porcelanova holcicka, ktera kde se objevila, tam to byla dobra, roztomila a temer paradni scena. Franco me do oka vubec nepadl. Nic moc, vazeni.(3.6.2013)

Neskutečný příběh s okouzlujícími herci. Takhle jsem si to představoval a přesně to, jsem dostal. Jsem opravdu rád, že takový film vyšel, čekal jsem poměrně celkem dlouhou dobu než vyjde takový film s podobným přiběhem jako je "Alenka v říši divů". Úžasná výprava, vtipné scénky, sympatičtí herci, okouzlující Mila Kunis a ten konec? Suprově vymyšlené a dokonale provedené. Snad jediná chyba tohohle filmu je ta, že efekty trochu zaostávájí, ale to je jinak opravdu vše. Doufám, že se dočkáme druhého pokračování, které musí podle mě vzniknout., kvuli tomu co se stalo na konci.(20.6.2013)

tenhle film mi přivodil nemalé potíže, neboť jsem si na začátku kdy nebyl obraz v širokoúhlém formátu myslel, že za to mohu já, shodou náhod jsem omylem u předchozího filmu zmáčknul klávesu která mi na chvíli rozhodila obraz. Tak jsem u Vládce OZ začal na začátku v přehrávači štelovat a činil tak asi 7 min než jsem to vzdal, no a po spravení obrazu jsem šteloval opět protože jsem vše rozházel, tohle mi prosím filmoví tvůrci nedělejte. No ještě že jsem nebyl v kině asi by mne zmátlo proč mám 3D brýle když začátek 3D není. Teď k ději, no nechci spoilerovat ještě víc, snad jen fakt, že dle mého ta hodná čarodějnice dopadne zle a ještě se ten sukničkář na konci líbá s jinou, no řekl bych že konec měl být trochu jiný, trochu hodně.(30.6.2013)

TAK ja tu jasať nebudem za $215miliónov,som čakal oveľa viac. Netvrdím,že je to nepozerateľné ale pre mňa úplne jedno pozretie stačí.Jediné čo ma tu zaujalo boli lietajúce opice,porcelánová bábika a make-up Mili Kunis(ktorý si zoškrabávala po nakrúcaní ešte 2 mesiace).HOD:60,01.PS: J.FRANCO sa učil 2 týždne pred nakrúcaním mágiu s borcom z Las Vegas (Lanceom Burtonom) a naučil sa robiť iba s premietačkou-A to je príšerne málo!(4.7.2013)

• Hookins86

Same Same, tohle se Ti kupodivu moc nepovedlo. Je to tak zdigitalizovaný, až je to zbytečný a na pořádnej příběh a zápletku se už nedostalo. Škoda, asi nejsem sám, kdo toho od Tebe očekával trošku víc...(6.7.2013)

3D demostrační video !!!! Tohle se opravdu povedlo........beru jen po technické stránce. O tom je 3D !(7.7.2013)

5 * za toho neodolateľne chutného a humornými face-íkmi nabitého opičiaka. S kamarátmi sme sa išli popukať od smiechu. Well done special effects. Príbeh veľmi solídny, aj s ponaučením (čiže do rozprávky sa trafil veľmi dobre), ale malo to aj nádych istej myšlienky, ktorá na moje gusto bola až príliš jednoducho podaná, resp. dej filmu ju nerozvíjal.(9.7.2013)

Po vizuální stránce nemohu nic vytknout, jen možná chvílemi až moc velkou přebarvenost. K tomu ještě krásný klasický příběh nerušený zavádějícím dějem. Věčný boj dobra se zlem, kdy dobro vítězí. A čaroděj získá svou krásnou čarodějku. Půvabná pohádka, která i v dnešní době má šanci oslovit.(9.7.2013)

První, skoro půlku, jsem sledoval s docela velkým nezájmem. Nějak jsem si nezvykl na černobílý úvodník, ani mi nesedla Mila Kunis (o které jsem si myslel mimochodem, že ho tahá za nos od začátku, protože to je ona), ale pak se z potrhané linie začal stávat docela zajímavý příběh. Začalo to u porcelánové holčičky a zakončeno kouřovým obličejem a ohňostrojem? Dámy a pánové, nechápu komentáře na tento film, které ho haní. Podle mého nejste zvyklí na alternativy a jste blockubestroví popkornožrouti. Ale to sem nepatří. Na tento film jsem se díval na doporučení a tisíceré díky za něj. Ano, herecké výkony nejsou excelentní. Ano, příběh není do očí bijící originál. Ano, hudba není nic extra, ale v okamžiku, kdy budu mít děti, budu vědět, že tenhle film jim pustím. Je tu zlá čarodejnice a neupálili jí. Je tu muž, který našel sám sebe a byl statečný a stal se z něj princ pro princeznu a král. To, že k tomu použil amatérský filmový trik je mi vážně uplně jedno. Hned za tímhle filmem jim pustím čaroděje země Oz, ale s tím, že když se objeví čaroděj, budou moje děti vědět, kdo to je. 4 hvězdičky, a to jen proto, že ta pátá mi tam prostě nesedí.(14.7.2013)

Pěkný film, který vás bude po celou délku skvěle bavit. Elfmanova hudba je výborná, s krásně udělanými triky. Scénář taky není špatný (hlavně záměna všech tří sester), ale na konci bylo až příliš vidět, že je to strašně uměle děláno, aby to odpovídalo jakoby něčemu co má přijít(špatně udělaný závěr s oběma zlými čarodějnicemi). Jinak černobílý úvod mě uvedl do rozpaků, neboť během toho co film přecházel do barevného mi přišlo jakoby tvůrci chtěli z barevného filmu udělat něco úžasného z čeho se člověk má posadit na zadek.(15.7.2013)

Nakonec lepší než jsem čekal. Je to sice sterilní omalovánková cgi horská dráha, jak jsem tušil, ale příběh celkem slušně plyne a nikde se nezadrhává a ve výsledku sympaticky uvozuje a doplňuje příběh původní knihy. Působilo to na mně jako nějaká horší pixarovka v hrané podobě, což není zas tak zlé.(16.7.2013)

• oiuoiu

Nuda. Velmi výpravná. Opravdu mi nesedlo.(30.7.2013)

• kacer4

Niekedy to bolo dobré, niekedy otrasné. James Franco nič moc. Vlastne všetci boli podľa mňa slabí, vrátane scenáristov, kameramanov atď. Jedine krásne oči Michelle Williams na mňa urobili riadny dojem. Vizuálne to bol nadpriemerný zážitok ale mimo toho to bolo viac menej trápenie.(3.8.2013)