Mocný vládce Oz

• Nový Zéland

• Austrálie

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2013, 125 min

Měla mě vyděsit náhle zhasnutá svíčka nebo zelená prsa Mily Kunis?/// Příšerný digitální obličej Zlé čarodějnice (maska by nestačila?), zvlněná patka přehrávajícího Franca, vždy šarmantní Weiszová vs. iritující naivní pohled Williamsové. Všichni herci mají tak krásnou pleť a ženy nekonečně dlouhé řasy (hlavně Kunis), že jsem u záběrů na obličej (a že jich je, protože velkých celků se příliš nedočkáte) nabyla dojmu, jako kdybych sledovala reklamu na řasenku a mejkap. Co se vizuální stránky týče, disponuje Oz barvičkami pestřejšími než všechny Burtonovy filmy dohromady, což není nutně negativum, kdyby však nešlo o kamufláž natahovaného příběhu. 3D docela dobré - hlavně ve scéně s balónem a vodopádem. Dialogy jsou však příliš dlouhé (na dětskou fantasy vesměs adekvátně naivní) a celkově film nepůsobí dynamicky, byť se stále něco děje. Vtipy povětšinou nejsou slovní, ale spíše groteskního rázu (zabodnuté prkno těsně vedle těla, silák zamotaný v látce nebo kvapné útěky s teatrálně emotivní mimikou) a moc nepobaví. Opičák je roztomilý + trikově zdařilý, Tony Cox (elf ze Santa je úchyl) v roli rozčileného prcka vynikající a už by konečně mohl dostat hlavní roli./// Film kombinuje prvky hororu, výpravné pohádky, napínavé fantasy, fyzické komedie a černobílého výseku ze seriálu Carnivale, což dohromady nefunguje, protože režisér nedokázal vytvořit jakousi jednotící atmosféru a magická země Oz nepůsobí jako soudržný fikční svět. ///Alence v říši divů se kasovně mimo USA dařilo skvěle, takže u Oze Raimi zkrátka přijal zakázku, aby zabezpečil vnoučata. Achjo. Chválím však Falcon, že distribuuje i kopie s titulky, neboť vidět to v češtině, tak zezelenám hrůzou. 55 %. [Kino, 3D s titulky](4.3.2013)

Podivné. Vlastne sám neviem, čo si mám o tom myslieť a môj názor na film sa stále mení.(7.7.2013)

Pěkná a zajimavá pohádka, která mi tak trochu připomínala barvama a hudbou Alenku v říši divů od Burtona. Tím spíš by by byla podoba silnější, kdyby roli čaroděje přijal Johnny Depp. Naštěstí příběh byl originální a od Alenky se mílovýma krokama vzdálil. Ze začátku jsem měl obavy z toho, že se film inspiruje černobílým Frankenweeniem, ale nakonec se rafinovaně ve správném okamžiku vše změnilo do krásných barev i poměru stran.(6.7.2013)

Vypadalo to slibně, Sam Raimi a James Franco opět spolu, tentokrát v klasické fantasy, kde se pomalu už kultovní režisér mohl odvázat. Hýří se barvičkami, odkazuje na Čaroděje ze země Oz z roku 1939, jenže tohle by svedl každý slušný filmař. V tomto případě jen zvládnuté řemeslo nestačí. Dospělejší styl Hvězdného prachu se nekoná, naopak další dětská pohádka s klasickými obrysy bez většího přetáhnutí.(5.3.2013)

Nemohu si pomoc, ale jedno z nejslabších kino zážitků. První polovina o ničem a slabý děj uspává od první minuty. Druhá polovina o něco lepší, ale do kvalitní pohádky má hodně daleko. Nebýt pěkné vizuální stránky, nejspíše bych odešel z kina a do světa OZ už se nikdy nevrátil. Po polovině pohádka dostala náboj a závěr vše zachránil, ale na maximální potěšení to nestačí. Musím přiznat, že tak slabou pohádku s tak velkým potenciálem jsem už dlouho neviděl a řadím ji jen do velmi slabého průměru.. 5/10 = 50%(16.3.2013)

Moc pěkná pohádka, která si na nic nehraje z pohledu scénáře, proč taky, že, ale zato má výborné herecké obsazení a jednoznačně prim představuje úžasné výtvarné zpracování, které bylo pro mě pastvou pro oči. Nenasycen podobnými kousky dávám s klidem 80% a doporučuju jako uklidňující biograf.(1.6.2013)

Dvě hvězdy za opičáka a jedna za vizuál a vtipné momenty.... zbytek je plochý, nudný a neskutečně natahovaný. Alenka vítězí na plné čáře.(15.7.2013)

Svěží zábava. Tak bych asi popsal tenhle film. Ano, můžete hledat chyby, jako v každém filmu se i tady najdou... Verze 3D naprosto zbytečná! Některé filmy k hledání chyb ale vybýzejí, protože se snaží o něco co nejsou. Tenhle snímek to nedělá (alespoň podle mě) , nenajdete tu kouzelníka tipu "Ilusionista" anise tu nikdo nesnaží o "Dokonalý trik" nenajdete tu ani žádnou filmovou hloubku, nebo nedej bože nějaké to poselství. Jak by to také šlo, když hlavní hrdina je charakterově podobný "Jonahovy" ( John Hannah) z Mumie. Jde prostě o zábavu, kterou zažijete třeba na Matějské pouti, v cirkuse, v zoo... Takže pokud k filmu takhle přistoupíte, nemůžete být zklamáni. Za mě 80%(7.3.2013)

Těšila jsem se i přesto, že jsem na to nečetla zrovna dobré recenze. Ale opět se ukázalo, že to co se kritikům nelíbí a ostatním příjde průměrné, mě příjde víc než dobré. Krajina, a celkově efekty, byly dechberoucí. James Franco mě jako herec dvakrát neoslovuje (eh, asi tak jako jeho sourozenec), takže bych osobně vybrala někoho jiného, ale jinak se mi to líbilo. Rychle to utíkalo a celkově to byl příjemný film na který se určitě ještě někdy podívám. Zatím dám 4*...uvidíme jak se mi to rozleží v hlavě.(21.6.2013)

Same, Same - zase jsi jednou měl káru peněz a ty jsi ji dokázal utratit za tuhle psychedelickou úchylárnu, která má být nejspíš pro děti, ale ve skutečnosti není. Vilný Oz ničí jedno ženské srdce za druhým, podvádí a okrádá lidi a má se stát zachráncem bájné země, ale ve skutečnosti chce být nejlepším eskamotérem na světě s kupou zlaťáků. Chvíli mu do ouška vrní naivně zamilovaná čarodějka, s níž mu pomohlo provařené modus operandi svádění, ale pak ji trošku její ségra popíchne a rázem je z toho nenávist na dřeň. Taky se kolem něj točí nějaká bílá nádhera, která nejspíš jede na tripu, protože její zpomalené a ladné pohyby o mínus dvě doby reakčního času, jsou totálně "out of space". Navíc tu máme ještě létajícího opičáka a porcelánovou panenku do party. No potěš chleba - je to opravdu přeplácané! Copak scenáristé nevědí - že netransparentní figurky do pohádky pro děti nepatří, protože Oz se nenepraví a zlé čarodějky nejsou řádně potrestány. Jo, hraje to do karet dnešní doby - kdy se stírá rozdíl mezi hodný a zlý, ale pro děti to srozumitelné moc není. Takže mě zbývá jen jedna cílová skupina - prostě Disneyovka pro zhulené dospěláky. 50%(18.11.2013)

Raimi zachytil atmosféru nadčasové předlohy tak přesně, že to snad ani není možné a vytvořil nádherný (vše)dovysvětlující prequel. Silně inspirované knihami, přesto originální, poučné a pohádkově kouzelné. Tleskám.(10.6.2018)

Veľmi zvláštny film, plný čarovných postavičiek (opičiak je jasný víťaz) a krásneho vizuálneho spracovania. Obsahovo ma to až tak nechytilo, ale pripúšťam, že po prípadnej ďalšej projekcii pôjdem s hviezdičkami vyššie. Podľa môjho názoru hodnotenie tohto filmu vo veľkej miere záleží aj od momentálnej nálady diváka. Asi som si to mal nechať na vianoce... 69/100 Videné v rámci Season Challenge Tour.(24.8.2015)

• Ant

Nejdelších 125 minut mého života a to jsem ještě část prospala. Blbější film jsem už opravdu dlouho neviděla. Cílové publikum byly pětileté děti a níž. Až na Williams všichni přehrávají, jako kdyby za to dostali příplatek. Naprosto příšerná kamera, z které mě bolela hlava a to jsem ani neviděla 3D verzi. Raimi by si měl jít sednout do kouta a přemýšlet, co za brak to natočil.(6.6.2013)

Asi ako Doktor Parnassus, keby ho točil Burton a k tomu niečo zo Shreka a Alenky, kopa odkazov, zámerne prekombinovaný príbeh, farbičky a ja neviem čo ešte. Úvodná a záverečná polhodinka sú super, ten dej medzitým je ale značne nekomplexný, divne gradovaný a nerád to hovorím, ale vlastne úplne prvýkrát, som sa u Raimiho aj trochu nudil. Štyri hviezdy dávam teda zhruba za polovicu stopáže a za Brucea Campbella s fúzami. Objektívne 65%(6.4.2013)

Taková příjemná, rodinná, fantasy oddychovka na večer. Ničím neohromí, ale svojí příjemnou pohádkovou stránkou ani nezklame.(14.7.2013)

keby som na originále vyrastal, hľadal by som šiestu hviezdičku.podobný príklad ako štvrtý indy. film tak dôsledne natočený, až miestami prestáva byť dobrým. každopádne veľký palec hore(6.5.2013)

• teutates

Největší prd roku, mighty fanfrdolo Oz! Dobrovolně, na silu jsem vzhledl dané "dílo" od Raimi-ho a nestačil jsem být udiven. 3D barevna pohádka, která se ani děckám nelíbila (alespoň těm co seděli vedle mně). Viděl bych to tak na nedělní převedení s pudingem a pauzou na záchod, normálně hotovo. Tak zbulenou bachorku mé oko nevidělo, tak obézní Kunis mé oko nepozřelo, tak brutální dyaré mé oko nechtělo. 1/10 Opravdu, Nova, Neděle, 14:30, hotova senzace…(11.3.2013)

• predators

Moc ty pohádky nechápu...normálně by to byla slušná čtyřka, ale pak se do sebe pustí holky navzájem a je po srandě. Zbývá už jen létající opice a porcelánová panenka...ajaj. 20%(30.6.2013)

Předně, filmy tohoto typu nevyhledávám, spíše bývám nahodilým divákem ve skupince těch, na které bývá zaměřen, pak se dokážu přizpůsobit jejich vnímání a spíš pod vlivem "společných prožitků" posoudit výsledek. Tentokrát, díky sympatickému obsazení i slabosti pro některé kousky Sama Raimiho, jsem do rodinné fantasy šla sama a kupodivu nemám kritických výhrad. Příjemně odsýpací, nenudící dobrodružství s krásnými čarodějnicemi, vychechtaným proutníkem Jamesem Francem, překrásnou porcelánovou panenkou a chytrými nápady. Příběh se snaží být co nejméně předvídatelný, což má s přihlédnutím k žánru těžké, i malé dítě ví, že polepšení kouzelníka Oz je nevyhnutelné, přesto nás jeho postava nechává o svých charakterových proměnách celkem úspěšně pochybovat. Ideální film pro zahnání rodinného splínu nedělního odpoledne.(1.7.2013)

Tak nevím, tohle se Samu Raimimu moc nepovedlo. Vizuál je perfektní, ale příběh pokulhává... Je to prostě pohádka, nečekejte zázraky. Rozhodně jsem od toho čekal víc. Ani herecké obsazení v čele s Jamesem Francem. to nezachraňuje.(5.8.2013)

Další zbytečný rutinně natočený 3D spektákl, který profičí sály multikin, aby po něm za chvíli ani pes neštěkl. Mocný vládce Oz je v první řadě eklektický recyklát všemožných motivů převzatých tu a onde, až mě v posledku přestalo bavit je identifikovat - původní látky je zde skutečně pomálu. Smutné je, že téhle podívané nelze upřít jisté kvality, jako je skvělá hudba (Danny Elfman je naprostý bůh!) či vcelku obstojný humor, ale jako celek je to prostě sračka, nalijme si hrome jednou za čas čistého vína. Och, vážně mi trhalo uši, slyšet všechny ty stupidní dialogy! No nic, ponechám radši viset ve vzduchu otázku, jestli toto měl být remake klasického Čaroděje ze země Oz, či co vlastně, a jdu si raději pustit soundtrack - hudba je na tomhle bijáku vážně to nejlepší!(6.3.2013)

1 2 3 4 5 6 10 18 27 35