poster

Mocný vládce Oz

 • USA

  Oz: The Great and Powerful

 • Slovensko

  Cesta do krajiny Oz

 • Kanada

  Oz: The Great and Powerful

 • Velká Británie

  Oz: The Great and Powerful

 • Nový Zéland

  Oz: The Great and Powerful

 • Austrálie

  Oz: The Great and Powerful

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2013, 125 min

Komentáře uživatelů k filmu (685)

 • Mishqo
  ***

  Čarovný vizuál, nádherná hudba ale príšerný scenár. Škoda!(10.7.2013)

 • Benoit
  ****

  Nebylo to úplně to, co bych zde mohl vyzdvihovat na nejvyšší patra filmových žebříčku. Očekával jsem pohádku a v pohádkách se meze fantazie nekladou. Dostal jsem ostatně to co jsem očekával ale ani o chlup víc, naopak možná o kousíček míň. To však není podstatné. Věci podobného typu mám velice rád, takže jsem ve finále spokojen! ;)(24.6.2016)

 • Jirkacek
  ****

  Snímek Mocný vládce Oz máme doma ba blu-ray disku a tak byla jen otázka času, než se roztočí v příslušném stroji a barevné obrázky se objeví na naší TV. Když se tak stalo, trochu jsem se lekl, jestli jsem nekoupil nějakou špatnou kopii, jelikož úvodních pár minut bylo černobílých a také velikost obrazu nebyla zrovna ideální. Během těchto minut jsme se seznámili s postavou Oscara Diggse, obyčejného kouzelníka se špatnou morálkou, jehož si zahrál James Franco. Kvůli své pověsti a podvodům byl nucen prchnout z Kansasu v horkovzdušném balonu, který bouře odnesla do neznámé země s názvem Oz. V krásném kraji v pastelových barvách, s létajícími motýlky a sladkými květy se mu ihned zalíbilo, zvláště když jako milovník žen potkal krásnou princeznu Theodoru, kterou si zahrála Mila Kunis. Jako zkušenému svůdníkovi se mu povedlo ji zblbnout a dokonce zachránit pomocí obyčejných kouzel oběma život, když na ně zaútočila stvůra, kterou poslala čarodějnice. Princezna v Oscarovi poznala kouzelníka, který podle proroctví přišel zachránit království od zlé čarodějnice, zvláště když jeho přezdívka Oz korespondovala s názvem království. Oscar hru na zachránce přijal, víceméně proto, aby se zmocnil královského pokladu. Theodora jej zavedla do královského paláce, kde jej seznámila se svou sestrou Evanorou, kterou ztvárnila Rachel Weisz. Ta mu slíbila, že se stane králem, když zabije čarodějnici a tak se vydal činit dobro do temného lesa, kde potkal Glindu, kterou si zahrála rozkošná Michelle Williams. Ze zlé čarodějnice se však vyklubala krásná blonďatá princezna a sestra Theodory a Evanory. Oscar se tak musel naučit rozpoznat zlé lidi od těch dobrých, ale také objevit ty správné vlastnosti sám v době. Zároveň se spolu s Glindou pustili do boje proti té opravdové zlé čarodějnici, sídlící na královském hradě. V tom jim pomáhali noví Oscarovi přátelé a lid, ale také věda a technika. Jak vše dopadlo je asi jasné, ale na konci jsem měl pocit, že po těch 125 minutách ještě všechno neskončilo a že musí přijít nějaké další pokračování....Musím se přiznat, že podobné pohádkové fantasy není můj šálek kávy a mám raději jiné žánry, ale čas od času neuškodí se na něco podobného podívat. Jako dítě jsem každoročně hltal Mrazíka, teď zase třeba právě Oze. A kromě samotného příběhu, leč jednoduchého, se mi také líbily všechny tři princezny, nicméně na konci bych si vybral už jen jednu. Kam však zmizely ty dvě, ví jen čert. Třeba se to dozvíme někdy v budoucnu....Mocný vládce Oz u mne každopádně získal čtyři mocné hvězdy ****.(30.1.2018)

 • AnnaSophia
  **

  A že Franco umí hrát se tady nedovíme. Tuhle pohádku jsem prostě nikdy nepochopila.(2.2.2018)

 • SwejaS
  *

  DJames Franco predvedl co slo a umim si predstavit, ze nejedna holka/zena podlehne jeho magicke moci. Do role svindlire se naprosto hodi. Film dle meho naprosta slatanina za strasne moc penez. "Pribeh" mota vsechno co jsme uz videli dohromady a vychazi z toho hodne barevna pohadka na americky zpusob. Pro deti (treba i duchem), kteri budou vnimat pouze hosne barevny obraz, vyhovujici. Jinak asi spis ne.(4.3.2018)

1 10 18 27 32 33 34 35 následující >>