Mocný vládce Oz

• Nový Zéland

• Austrálie

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2013, 125 min

Měla mě vyděsit náhle zhasnutá svíčka nebo zelená prsa Mily Kunis?/// Příšerný digitální obličej Zlé čarodějnice (maska by nestačila?), zvlněná patka přehrávajícího Franca, vždy šarmantní Weiszová vs. iritující naivní pohled Williamsové. Všichni herci mají tak krásnou pleť a ženy nekonečně dlouhé řasy (hlavně Kunis), že jsem u záběrů na obličej (a že jich je, protože velkých celků se příliš nedočkáte) nabyla dojmu, jako kdybych sledovala reklamu na řasenku a mejkap. Co se vizuální stránky týče, disponuje Oz barvičkami pestřejšími než všechny Burtonovy filmy dohromady, což není nutně negativum, kdyby však nešlo o kamufláž natahovaného příběhu. 3D docela dobré - hlavně ve scéně s balónem a vodopádem. Dialogy jsou však příliš dlouhé (na dětskou fantasy vesměs adekvátně naivní) a celkově film nepůsobí dynamicky, byť se stále něco děje. Vtipy povětšinou nejsou slovní, ale spíše groteskního rázu (zabodnuté prkno těsně vedle těla, silák zamotaný v látce nebo kvapné útěky s teatrálně emotivní mimikou) a moc nepobaví. Opičák je roztomilý + trikově zdařilý, Tony Cox (elf ze Santa je úchyl) v roli rozčileného prcka vynikající a už by konečně mohl dostat hlavní roli./// Film kombinuje prvky hororu, výpravné pohádky, napínavé fantasy, fyzické komedie a černobílého výseku ze seriálu Carnivale, což dohromady nefunguje, protože režisér nedokázal vytvořit jakousi jednotící atmosféru a magická země Oz nepůsobí jako soudržný fikční svět. ///Alence v říši divů se kasovně mimo USA dařilo skvěle, takže u Oze Raimi zkrátka přijal zakázku, aby zabezpečil vnoučata. Achjo. Chválím však Falcon, že distribuuje i kopie s titulky, neboť vidět to v češtině, tak zezelenám hrůzou. 55 %. [Kino, 3D s titulky](4.3.2013)

• milka

3D překvapivě fajn, lítající opičák byl cool (je příjemný zase vidět/slyšet Zacha Braffa), ale jinak tak sterilní,utahaný a nudný, až jsem v půlce na minutku usnul. Je na tom strašně vidět, jak moc by chtěl Raimi tu hravou a epickou pohádku natočit, ale vůbec mu to nejde. Což je u něj docela docela smutný. Herci také navíc nezachrání všechno. James Franco si to sice se svým zhuleneckým úsměvem užívá a Michelle Williams je také pohádkově přesná, ale taková Rachel Weisz snad nikdy nehrála hůř. Chvílemi jsem opravdu trpěl a takového nástupce (nebo spíš předchůdce) si Čaroděj ze země Oz opravdu nezaslouži.50%(2.3.2013)

• JohnMiller

Hneď na začiatok upresním že Disneyovky vyslovene neznášam a určite ich nevyhľadávam avšak Režisér Sam Raimi sa nedal odmietnuť. Príjemné prekvapenie Raimiho podpis je v tomto filme nesmierne badateľný. Hlavne v strašidelných scénach a v strihu dokonca aj v kamere to bol čistý Sam. Chápem že sa zo scenára viac vytrieskať nedalo. Nakoniec som spokojný. Bruca Campbella som vo filme hľadal , ale nenašiel škoda.(9.3.2013)

Nuž nad Samom Raimim musela stáť asi celá rota Disneyho zástupcov a marketingových tvorcov, pretože si ináč neviem vysvetliť tento režisérov veľký umelecký debakel. Teda aspoň nie po technickej stránke. A veľkolepo mu ku tomu pomáha úbohúčky scenár a (ne)dokonalé herecké výkony na čele s Jamesom Francom. Svetlú výnimku tvorí Rachel Weisz. Rukopis pána rejžu pocítiť maximálne v úžasnom klimaxe a poniektorých pasážach v Temnom lese. Ináč je to ´´drsná´´ PG zábava. A vlastne čo iné sa dalo čakať pod Waltovým logom?(9.3.2013)

60% Kino. Barevná pohádka s notnou dávkou svižné akce, vtipných nápadů ke které se 3D formát opravdu hodí. Kladně hodnotím také SPOILER - že se snímek započíná v Kansasu, kde je prezentován v černobílém, standardním 2D, 35mm formátu a obstarožním poměru stran 4:3. Poté, co se přesouvá do země Oz, obraz se roztáhne do širokoúhlého 2,39:1, obarví se, změní do 3D a zvuk se přepne do Dolby Digital Surround - Výborný a dobře koukatelný nápad.(4.4.2013)

• Lennnnna

Chyba je především v mém nenastudování materiálu, protože jsem čekala něco ve stylu Alenky v říš divů, to znamená bizarní, pohadkové, ale pro dospělé, nicméne Mocný vládce Oz je bohužel film pouze pro děti. Pokud je Vám víc jak deset let, tak si to zkrátka příliš užívat nebudete, protože děj je prakticky nulový (a i to málo z děje, co se vyskytuje, mi zrovna moc nedávalo smysl) a herci příšerně přehrávají (takového Jamese Franca s prkeným úsměvem jsem se skoro až lekla) a protivně umělé a barevné. Prvotřídní kýč.(7.4.2013)

Taková parodie na pohádku, kdy herci předvedli docela špatné výkony. Nebýt úžasné země Oz, víl, skřítků a rozkvétajících květin, byl by to propadák, ale tyto efekty to zachránily spolu s krásnou hudbou.(7.7.2013)

• Kosmik

U tohoto filmu jsem vysloveně trpěl. Zvláště v momentech, kdy dekorace v podobě žlutého dlážděného chodníčku připomínají starého geniálního Čaroděje ze země Oz z roku 1938. Do čeho se to Sam Raimi pustil!(19.8.2013)

"Mocný vládce Oz" se snaží přebít nedostatky v příběhu formou. Funguje to podobně, jako to fungovalo u "Alenky v říši divů". Forma vás nadchne, vizuálně jsou to orgie, i když ne pro každého, pro někoho to bude trochu moc, ale stejně budete z kina odcházet zklamáni, nebo minimálně ne tak naplněni zážitky, jak jste si nejspíš představovali. Je to prostě příběhem, který je moc jednoduchý. Navíc zde chybí opravdové vyvrcholení - k němu totiž dojde až ve snímku "Čaroděj ze země Oz". Tohle je velká škoda. Další promarněná příležitost. Trochu nechápu, proč Raimi více nepoužil svůj smysl pro hororovou atmosféru a hororové prvky. Ne, že se vám film nebude líbit, ale nebudete z něj odcházet nadšení. Spíš budete ještě přemýšlet o tom, co si dáte k večeři a na tenhle zážitek rychle zapomenete.(19.11.2013)

Mě to celkem bavilo. Hlavně úvodní honička a následné seznamování se s krajinou a obyvateli země Oz. Jinak standardní zápletka, herci nijak nevybočovali žádným směrem. Na velkém plátně to ale muselo být o třídu lepší.(22.11.2013)

Sto pro lepší než Alenka v říši divů, a mnohem lepší než Sněhurka a lovec. úvodní titulky moc hezké a po černobílém úvodu na mě barvy působily lehce kýčovitě, ale celkový dojem byl výborný. Chtěla bych zemi Oz navštívit, takový dojem na mě udělala. Jinak hudba se velmi podobala Mrtvé nevěstě Tima Burtona a chvílemi Střihorukýmu Edovi :D ale je to Danny Elfman, co se dalo čekat, než jeho klasický zaběhnutý styl pro něj typický. Rachel Weisz jsem viděla v postavení a roli pro ni netypickou, ale krutě se mi líbila. Vtip, barvy, dobré 3D efekty, pohodička, mohla jsem u toho vypnout. Co říct na závěr - chci tu malou chlupatou roztomilou létající opičku :D Mimochodem všiml si někdo, že Smaragdové město vypadá skoro na chlup stejně jako Atlantida ze StarGate?(6.3.2013)

Moc mě potěšilo, že jsem se na tento film dostala od čsfd. Těšila jsem se na něj hrozně moc. Byla jsem však trošku zklamaná ze 3D, které není mé oblíbené a tentokrát bylo nějaké obzvlášť divné. Měla jsem kolem brýlí takové divné bílé pruhy a to mi zážitek celkem zhoršovalo. Film sám osobě byl super. Nádherná příroda, ty rozkvétající květiny, skály ve tvaru zvířat s vodopády a tak dále...no nádhera. Byla jsem však nemile překvapena, že Oz nebyl až tak úplně kouzelník. Pořád jsem čekala, že se to nějak naučí, trefí ho třeba blesk a bude to umět nebo já nevím. A ono za celou dobu nic. Škoda.(11.3.2013)

V podstatě kvalitní oddechová zábava s dobrým humorem a perfektním Francem. První půle dokonalá, svižná a zábavná, pak se děj strašně natahuje, protože už není, co vyprávět Celkově ale 3 zářezy. (CSFD)(7.3.2013)

Oz je vlastně pěkný film. Barevný, kouzelný a nenásilný. Jeho problém je, že děj je poměrně vlažný a vláčný. Některé momenty si v něm užijete a určité gagy pobaví a rozesmějí. Celkově však děj diváka příliš nevtáhne a nezajímá ho jak dopadnou jednotlivé postavy a co s nima bude. Užíval jsem si především krásnou grafiku a 3D, které bylo podle mého povedené. Raimi natočil celkem příjemné dobrodružství, které potěší hlavně mladší diváky............ a ty starší taky neurazí.(7.3.2013)

I kdybych to nadhodnotil, nevadí. Žádné světoborné herecké výkony. Nic co by bylo tak blyštivé a zaujalo nás to hned. Mocný vládce Oz je filmem, který je naprosto ideální na sobotní večer s popcornem u ruky a krásnou slečnou po boku. Na plátně Sama Raimiho nevzniklo nic dokonalého, ale mně to vůbec nevadí. Někdy je zapotřebí vidět méně, abychom mohli dostat více.(24.3.2013)

• berusche

Sam Raimi je skutečně pan režisér, ale někdy mám pocit, ale jsou prostě náměty, kterým by se měl vyhýbat. Ve spojení s disneyovkama bych ho nerada vídávala. A tenhle kousek je toho důkazem. Ač všichni hrají zdatně jak o život, fantasy svět je víceméně roztomilý a přijatelný a příběh klasicky pohádkový, chybí tomu šmrnc, vtip a trocha nadsázky. Celkově to působí, jako kdyby ještě nezaschlo lepidlo a někdo nepřilepil poslední střípky, které vytáhnou dílo z průměru. Přesto, skláním před digitalizací pohádkového světa, tyhle triky žánru sedí. Poslední věcí, díky které mě zanechalo dílo chladnou, je, že v pohádce se očekává buďto vysvětlení nebo alespoň jednoznačný konec, protože pochybuju, že by si ho děcka byla schopna domyslet na základě nejednoznačného dvojsmyslu. A ty brécy se za tejden vrátí, páč jí budou chtít zabít? Tak bylo to pro děti nebo ne?(15.5.2013)

• dezorz

Ozrutansky zbytocne.(18.9.2013)

• Adasin

I mně tenhle film dost připomíná Burtonovu Alenku (jen jas barev je na maximu) a s odstupem i tady ten fiktivní svět hodně ztrácí na zajímavosti, ať je barevný jak chce (tj. trikaři si mohli řádit, jak chtěli). I přes to, že mám Jamese Franca ráda, sledovat vývoj jeho postavy tady bylo párkrát spíš utrpení, zvlášť když ani ostatní postavy nestojí za moc a příběh je takový... no bez chuti, bez ničeho navíc. Nic jsem od toho nečekala ani si nic nevysnila, ale taky jsem nic nedostala. Popravdě už to znovu vidět nechci. 4/10(24.5.2018)

Mocný vládce Oz je v první řadě hodně okopírovaná všemožných motivů převzatých z mnoho filmů. . Po zdlouhavém černobílém začátku...jsem se těšil, co se objeví a co nás bude čekat. Film mě absolutně překvapil a potvrdil jsem si to, co jsem od tomo čekal. Taky musím ocenit, že jsem se asi desetkrát zasmál. Zkrátka se to povedlo tak, jak si Raimi představoval.(7.3.2013)

Raimiho šablonovitá pohádka, kde každý zvrat musí být dopředu jasný i těm, co nemají tolik nakoukáno. Na druhou stranu si to ale na nic nehraje a pěkně se na to kouká, obzvláště pak na trojici čarodějek, mezi kterými aby si čert vybral, pokud jsou tedy v normální podobě.(23.3.2013)

Je to neskutečný kýč , ale no a co mě se to líbí . To že to bylo vytvořeno pouze na počítači by poznalo i malé děcko nebo nezkušený divák , ale no a ? Když to dokáže zaujmout a má to dobrý a originální příběh tak proč se nato přece nedívat růžovýma brýlema ? ( 5.7.13/MAC )(5.7.2013)

1 5 6 7 8 9 10 11 18 27 35