poster

Mocný vládce Oz

 • USA

  Oz: The Great and Powerful

 • Slovensko

  Cesta do krajiny Oz

 • Kanada

  Oz: The Great and Powerful

 • Velká Británie

  Oz: The Great and Powerful

 • Nový Zéland

  Oz: The Great and Powerful

 • Austrálie

  Oz: The Great and Powerful

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2013, 125 min

Externí recenze k filmu (15)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) ***

  "Rodinná podívaná opřená o chytlavý, pestrý design má především ambice diváky pobavit výletem do fantazijního světa. Raimi tak tentokrát neposkytuje publiku žádný komentář k politické a sociální realitě (podobný, jaký nabídl jeho druhý Spider Man nebo hororůrek o ekonomické krizi Stáhni mě do pekla…" (více)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ***

  "Jde o typický disneyovský produkt z rodu Prince z Persie nebo právě Alenky v říši divů. Sterilní, uhlazený, bez duše i nádechu kontroverze, pro děti i dospělé, s výchovným ponaučením. Čiší z něj až příliš dojem řemeslné zakázky, která se snaží zaujmout především naše smysly." (více)

 • BestFilm.cz (Roman Kotvald) ***

  "Zkrátka, víkendové výpravy za rodinnou pohádkou neurazí, jenže dychtivé fandy Raimiho nepříjemně překvapí. Dospělejší fantasy ve stylu Hvězdného prachu se nekoná, naopak tu máme další dětskou pohádku s klasickými obrysy bez většího přetáhnutí." (více)

 • CinemaView.sk (Jakub Pokorný) ****

  "Cesta do krajiny Oz je film s krásnymi efektmi, príjemnou zápletkou a zážitkom, ktorý vo vás síce nevzbudí siahodlhé úvahy, ale oceníte to, že si pri ňom dobre oddýchnete a ešte budete mať pocit, že ste niečím obohatení. Ide o kvalitnú hranú rozprávku, ktorá tu už dlho chýbala." (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Eliška Bartlová) ***

  "Zručný iluzionista sice ušel kus cesty a objevil ve svém nitru to, co ani sám nečekal, ale se samotným snímkem to až tak horké není. Pod hezkou a propracovanou slupkou se skrývá jen prázdnota, nuda, šeď a touha těžit ze zvučného jména známého díla." (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) ***

  "Oz v součtu není špatný film a jsou v něm momenty, které jsou dokonce vyloženě dobré. Dohromady se ale jedná o strašně zbytečnou záležitost, která se viditelně nezrodila v hlavách umělců, ale v účtárně, a žije jenom proto, aby parazitovala na slavném jménu Čaroděje ze země Oz." (více)

 • FanMovie.cz (Jan Varga) ***

  "Nicméně většina filmu se odehrává v celkem příjemném duchu. Je to taková nenásilná pohádka pro děti, kterým nemusí vadit, že neviděly originál. Vám to také vadit nemusí (alespoň pak nebudete vědět, jak to skončí), ale nezaškodí si pak Čaroděje ze země Oz sehnat a podívat se, jak to pak bylo s…" (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) ***

  "I když by film měl být o konfliktu a složitých vztazích mezi Ozem a třemi čarodějkami, tato možnost je naprosto trestuhodně nevyužita, a film opravdu není o mnoho víc, než přehlídka drahých triků a krásně nalíčených a pestře oblečených lidí." (více)

 • Kukatko.cz (Klára Scholzová) ***

  "Mocný vládce Oz je bezchybný, co se týče efektů, jinak ale vyvolává hlavně otazníky. Proč je hudba tak tuctová a podbízivá, proč musíme sledovat peripetie podivných vedlejších postav, které jsou v příběhu zbytečné, proč je příběh tak předvídatelný…a proč byl vůbec tenhle film natočen." (více)

 • Kultura21.cz (Tereza Blažková) ****

  "Film má pár nedotažených linií i přesto, že délka stopáže (123 minut) budí předpoklad ucelenosti příběhu. I když snímek nepřekonal verzi z roku 1939, rozhodně bych mu neubírala na kvalitách a pohádkovou podívanou z roku 2013 doporučila ke zhlédnutí nejen v deštivých dnech." (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) ****

  "Dějinná expozice toho, jak se z pouťového kouzelníka stal čaroděj ze země Oz je podána funkčně, využívá přitom klišé o napravení hříšníka. To je v pohádce, kterou Raimiho film jednoznačně prezentuje, zcela přijatelné. Možná je až překvapivé, že podvodník zůstává hlavní postavou od začátku do konce…" (více)

 • MovieZone.cz (Matěj Svoboda) ***

  "Celý film vůbec víc spoléhá na nostalgii a na návrat do známého světa než na příběh. Tady máme makové pole, ve kterém člověk okamžitě usne, tuhle vyskočí lev, tenhle člověk se zmíní, že umí vyrábět hadrové panáky a celou dobu se chodí po podezřele žluté cestičce. Američtí diváci si tedy budou můžou…" (více)

 • NaFilmu.cz ***

  "Mocný vládce Oz je kříženec mezi pohádkou, hororem a akčním filmem, který diváka provede po pestrobarevné digitálním zemi za hodně peněz, vše potřebné propojí s původní verzí z třicátých let, ale mentální vývoj samotné hlavní postavy zůstane netknutý." (více)

 • Topzine.cz (Nela Cristovová) ***

  "Možná že kdyby snímek přímo neodkazoval na slavnou filmovou klasiku, mohli tvůrci víc popustit uzdu fantazii, zápletku epicky uzavřít a sklidit ovace. Jenže místo toho si na smeč nahráli sami už jen tím, že nejzajímavější část prakticky obšlehli z Čaroděje ze země Oz. Už v roce 1939 byl použit…" (více)

 • TotalFilm.cz ***

  "James Franco hraje Oscara jako namyšleného pochybného floutka. A užívá si to. Pomáhá mu jeho charisma i vhodně užitý thymolinový úsměv. Když je centrem dění on sám – film neztrácí tempo. Bohužel ve filmu je nespočet slabších a utahanějších míst, které kazí celkový dojem. V každém případě je Mocný…" (více)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace