Žena z pátého patra

The Woman in the Fifth

The Woman in the Fifth

Thriller / Psychologický

Francie / Polsko / Velká Británie, 2011, 80 min

Tento snímek ve mě zanechal zvláštní pocit toho ,že nevím jestli film byl tak hlubokomyslný a nebo já jsem tak tupý.Není to tak časté,ale budu si věřit a spíš si myslím,že si film hrál na něco víc než ve skutečnosti je.Tempo pomalé a závěrečné vyústěný při zamyšlení není opravdu tak tajemné a hluboké jak se zdá,ale na druhou stranu se mi líbilo,že jsou zde vyobrazeny dvě tváře lidí ta hezká,která umí pohladit a ta zlá o které někdy ani netušíme,ale je v nás... a muže nadělat hodně starostí lidem ve vašem okolí.Za mě celkově 50% a tři hvězdy.(21.5.2015)

• sona123

Nudné, nelogické, samoúčelné. Co tím chtěl básník říct a proč proboha? A proč to Ethan bral, nenajdou se lepší filmy? Pravda, v poslední době si v těchto melancholických filmech mimo mainstream libuje, ale když už, bylo by dobré volit i kvalitu...S posledními slovy polského songu mi celé dílo lehce vyšumělo z hlavy.(7.2.2013)

Proč tak nízké hodnocení? Asi že se nejedná o klasický thriller? Vlastně se nejedná o žádný thriller (označení výše pěkně mate), leč o mozaiku nemocné mysli, v níž ještě stále zbylo místo pro dobro... Navíc dost dlouho člověku nedochází, jakou hru s autory hraje, o to zajímavější je bod zlomu a východisko... Film na hraně... Musí vždy autoři odpovídat na otazníky? Ať si diváci lámou pěkně hlavy... Doslovnost patří do TV zpráv :-)(22.12.2012)

• castor

Ethana Hawkeho uznávám, Kristin Scott Thomas jakbysmet. Co ale na tom, když za nimi stojí nepříliš přitažlivý příběh s řadou otazníků, kterému jsem chtěl dát šanci, ale on mé očekávání jaksi nechtěl vyslyšet. Spisovatel jediného románu přijíždí do Paříže napravit pošramocené rodinné vztahy, okradou ho, útočiště najde v malém hotýlku, majitel ho zatáhne do svých podivných obchodů, začne spát s jednou ženou, pak s druhou, pak je tu závěr nezávěr a pachuť, která vyvolává pocit zbytečně stráveného času!! A pár slušných záběrů to nezachrání..(21.11.2012)

• rikitiki

To bylo tak mysteriózní, až to bylo pitomé. Hrdina přichází odnikud, je jen pár náznaků, že má za sebou temnou minulost, pak potká ženu odnikud a nakonec se odebere .... nikam. Děj nic nevysvětlí, ani nenaznačí. Že by to byl záměr, aby vše působilo tajemně? Tak to působilo leda legračně. ___ Varování pro muže: bacha na profesionální múzy! Varování pro ženy: bacha na zlomené muže - i když se je snažíte všemožně podpořit, pokud najdou za prvním rohem novou příležitost, okamžitě se od ní nechají podpořit taky.(6.5.2018)

• - Film se natáčel v Paříži ve Francii. (rafix)