poster

Žena z pátého patra

 • Česko

  Žena z Latinské čtvrti

 • Francie

  La Femme du Vème

 • Polsko

  Kobieta z piątej dzielnicy

 • Velká Británie

  The Woman in the Fifth

 • USA

  The Woman in the Fifth

Thriller / Psychologický

Francie / Polsko / Velká Británie, 2011, 80 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • George Stobbart
  ****

  Pomerne ťažká mysteriózna dráma o spisovateľovi, ktorý príde do Paríža, aby sa stretol so svojou odlúčenou manželkou a dcérou, no smola sa mu lepí na päty a postupne sa tu zamotá tak, že začne strácať pojem o realite. Mám rád podobné filmy; kedy aj po dopozeraní treba ešte chvíľu premýšľať, dávať si všetko dokopy a vytvoriť si adekvátnu interpretáciu. A taký tento film je; divákovi nič nedá zadarmo, ponúka iba kúsky dejovej skladačky a namiesto objasnení sa radšej zaoberá (ne)podstatnými detailmi a vedľajšími situáciami, ktoré nakoniec vyznejú do nejednoznačného záveru, ponechanom na divákovi. Preto aj predpokladám, že viacero ľudí s týmto asi bude mať problém, keďže nakoniec ostanú bez uspokojivého vysvetlenia. Mne to však sadlo a spolu s veľmi dobre vybratými hercami a štýlovou, umeleckou technickou stránkou vo mne film zanechal dobrý dojem.(29.4.2012)

 • lennyd
  **

  Americký spisovatel Tom Ricks (Ethan Hawke) přijíždí do Paříže, kde by se chtěl usmířit se svojí bývalou ženou a malou dcerkou. Po hádce s ní je ale v městské dopravě okraden o veškeré peníze, ale naštěstí se mu podaří najít ubytování na sekeru v malém hotelu vlastněném arabským majitelem. Ten ale nenechá amerického hosta bydlet zadarmo, a zatáhne jej do svých obchodů. Ricks ale hodlá v Paříži i psát další román, v čemž by mu mohla pomoci žena známého spisovatele, kterou potká na jednom večírku .. Uff, z tohoto filmu jsem tak nějak rozpačitej. Líbilo se mi takřka všechno - atmosféra Paříže, včetně ušmudlaného arabského hotýlku, Ethan Hawke, Kristin Scott Thomas, pomalé tempo, příběhová linie s dcerou, příběhová linie s podivným zaměstnáním, příběhová linie se sousedem v hotelu i majitelovou přítelkyní. Jenže všechno dohromady se mi to tak úplně nespojilo - skoro jako když tenkrát pejsek s kočičkou vařili dort, a dali do něj taky všechno dobré, a výsledek byla pěkná patlanina. Tady jsem měl velmi podobný pocit, umocněný ještě tím závěrem nezávěrem, který ve mne vyvolal pocit zbytečnosti - proč jsem se na film vlastně díval? Co mi tímto filmem chtěl Pawel Pawlikowski vlastně říct?(15.10.2012)

 • DEXTER099
  ***

  Tento snímek ve mě zanechal zvláštní pocit toho ,že nevím jestli film byl tak hlubokomyslný a nebo já jsem tak tupý.Není to tak časté,ale budu si věřit a spíš si myslím,že si film hrál na něco víc než ve skutečnosti je.Tempo pomalé a závěrečné vyústěný při zamyšlení není opravdu tak tajemné a hluboké jak se zdá,ale na druhou stranu se mi líbilo,že jsou zde vyobrazeny dvě tváře lidí ta hezká,která umí pohladit a ta zlá o které někdy ani netušíme,ale je v nás... a muže nadělat hodně starostí lidem ve vašem okolí.Za mě celkově 50% a tři hvězdy.(21.5.2015)

 • rikitiki
  *

  To bylo tak mysteriózní, až to bylo pitomé. Hrdina přichází odnikud, je jen pár náznaků, že má za sebou temnou minulost, pak potká ženu odnikud a nakonec se odebere .... nikam. Děj nic nevysvětlí, ani nenaznačí. Že by to byl záměr, aby vše působilo tajemně? Tak to působilo leda legračně. ___ Varování pro muže: bacha na profesionální múzy! Varování pro ženy: bacha na zlomené muže - i když se je snažíte všemožně podpořit, pokud najdou za prvním rohem novou příležitost, okamžitě se od ní nechají podpořit taky.(6.5.2018)

 • Terva
  **

  Natočeno podle stejnojmenné knihy Douglase Kennedyho. CITÁT - Jak se Američan, profesor a spisovatel dostal až sem do Paříže?.............. Tak se to tak za doprovodu piána líně vleče, vleče a neuteče. Silně jsem se nudil a zároveň se nemohl dočkat konce abych viděl jak to dopadlo. CITÁT - Budete tu jen šest hodin sedět a můžete psát........... Já u toho seděl osmdesát minut a čekal. Pravda je taková, že se to opravdu táhlo, ale zase zlomové body byly o to víc vítány. Zvlášť když nastal den vraždy. CITÁT - Jsem tak skutečná jako ty........ Byl to divný příběh a už ho nikdy neuvidím.(18.4.2013)

 • - Film se natáčel v Paříži ve Francii. (rafix)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace