Nadějné vyhlídky

• Belgie

Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2012, 128 min

• Hild

Knihu jsem nečetla a věřím, že na papíře příběh může fungovat na 100%, na plátně však nikoliv. Tohle byl totiž neskutečně utahaný a rozvleklý film, který jsem víceméně protrpěla od začátku do konce. Přišlo mi, že se ve filmu neděje absolutně nic, především teda v první polovině, druhá polovina je pak jen o odkrývání tajemství všech postav a jejich minulosti, jenže jelikož psychologie postav absolutně nefungovala a nezaujala mě ani jedna jediná postava, tak mi vše vlastně bylo jedno. Určitý podíl na tom měl i Jeremy Irvine v hlavní roli, kterého já osobně považuji za herecké dřevo. Nadějné vyhlídky jsou prostě bohužel naprosto průměrnou a nudnou adaptací.(31.5.2013)

(87/2013) / Už keď som sa rozhodol, že pojdem do takejto klasiky mi bolo jasné, že by to mohlo aj trochu boleť. Toto očakávanie sa splnilo do bodky. Ťažkopádny film, ktorý je treba rozdýchavať hlavne zo začiatku, od takej polovice sa to dopozerať dá aj s tým, že si človek uvedomí, že vlastne nesleduje až takú tragédiu. Nepochybne je to kvalitne urobený film, mňa ale nemal čím výraznejšie zaujať. (5/10)(5.8.2013)

Chyby ve filmu oproti knize: - pan Pumblechook nebyl krejčí, ale prodával obilí a semena - pan Jaggers se seznámil s Pipem a Joem už v hospodě a následně byl uveden do nejlepšího pokoje Gargeryů - Pipova sestra nezemřela na infarkt, ale po útoku byla "dementní" a zemřela, když Pip žil v Londýně - pan Jaggers hostil kromě Pipa i jeho spolužáky: Bentleyho Drummlea a Startopa nikoliv celý spolek Pěnkav z Hájku - dojemná scéna, kdy navštívil Joe Pipa v Londýně se odehrává jen v Pipovo bytě a nikde jinde (v filmu nepůsobí tak srdcervoucně jako v knize) - když Pip dává Magwitchovi 2 bankovky, vrací mu tím peníze, které mu Magwitch poslal po propuštěném vězni (ve filmu to nemá vůbec žádný význam) - když Magwitch hádá částku ročního Pipova příjmu (od jeho plnoletosti, 21 let) je to 500 liber - závěr rozhodně není stejný jako v knize. Celková adaptace je velmi dobrá až na obsazení Jeremyho Irvinea, který se sice podobal malému chlapci, ale který mi prostě neseděl, dále na celkové vzezření členů Pěnkav z Hájku. Nejspíš to byli "teplí" bratři. Přestože byly některé scény promíchané na logickou návaznost neměli vůbec žádný vliv.(25.12.2013)

Ďalší film od Newella, ktorý podľa mňa vôbec nesklamal - a to aj napriek početným negatívnym recenziám (koniec koncov ako aj pri jeho predchádzajúcich dielach). Adaptácia Dickensovho románu dopadla napokon lepšie ako som čakal. Aj keď to bolo na môj vkus až príliš zapletené všetko a miestami náročné na pochopenie, že kto vlastne hrá v tom celom príbehu akú rolu. Ale keď sa chce, tak človek pochopí všetko a vie si nájsť pekné súvislosti, veď tak ako aj v knižnej predlohe. Takže napriek tej zdĺhavosti celého príbehu a niektorých problémov s hľadaním súvislostí to bolo veľmi vydarené. No a čo treba určite vyzdvihnúť, tak to je vynikajúco vystihnutá historická atmosféra vrátane londýnskej kulisy a skvelo vybratých kostýmoch.(26.10.2013)

• MartinezZ

Příliš moderně teploušská nuda. ~ Proč museli všichni mladí muži vypadat a chovat se jak přiteplelí metrosexuálové v téhle době, proboha??? Stejně tak Helenka mi přijde, že hraje jen potrhlé bláznivky a všude je tak v podstatě stejná. Jinak, pakli-že bych se měl rozhodovat, zda předlohu na základě požitku z filmu číst, tak raději ne a budu nadále žít v blahém nevědomí. ~ Tohle se totiž fakt moc nepovedlo. ~ 1,5*(29.5.2013)

• - Helena Bonham Carter, představitelka Miss Havisham, chtěla dotvořit vzhled své postavy tím, že by se jí na hlavě vyjímalo prázdné ptačí hnízdo. Režisér to ale nakonec zamítl. (ellegrey)

• - Většina filmových i televizních adaptací „Nadějných vyhlídek“ měla premiéru v období Vánoc. (DivX)

• - Dospělého Pipa hraje Jeremy Irvine, malého Pipa jeho mladší bratr Toby. (DivX)