Nadějné vyhlídky

Veľké nádeje

Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2012, 128 min

• Maq

Záleží, jak máte rádi románovou klasiku, či přímo Dickense. Konzervativní, pietní pojetí. Což je mi asi sympatičtější, než pokusy staré předlohy nějak "aktualizovat". Hezká výprava.(3.8.2013)

• Kryton

Pohádka o chudém kováři, který se vydal do světa za štěstím a láskou. Budu citovat velkého klasika Arnolda Jidáše Rimmera: "To byla taková slátanina, že se moje zadnice neskutečně oprudila." Přes dvě hodiny neuvěřitelné tlachající nudy a vaty. Jediné plus je výkon Helenky (Vondráčkové!), která potvory a hnusný ženský bude hrát navěky. Zbytek ansámblu skýtá skvělá jména, ale tolik nudy a nezáživného plkání je na mě moc. Hodnocení OST: Nevýrazná a nudná stejně jako celý film.(11.6.2013)

Další adaptace Dickensovy předlohy se nijak zvlášť nepovedla. Výborná je výprava (či na ni navazující práce trikařů) a kostýmy, z hereckých výkonů zaujmou snad všichni dospělí herci ve vedlejších rolích. Přijde mi, že scenárista ani režisér nenašli k látce vlastní klíč, takže to nakonec vypadá jen jako rutinní převyprávění románu.(21.7.2016)

Bohužel ač velké téma, velcí herci i krasavci v rolích teenagerů, tvůrcům se nepodařilo vytvořit souvislý obraz doby a strhnout diváka do svých sítí. Příběh je dosti silný na to, abych chvílemi i zatajoval dech, ale nějak to nepřišlo. Jeremy Irvine je zkrátka slizoun a Holliday Grainger není krásná ani zajímavá. Pak je to předem prohraný boj, který nezachrání ani herecká esa Fiennes, Coltrane a H.B. Carter. Smůla.60%(24.6.2013)

Jsem romantik a tak především zdůrazňuju, že kvalitní slaďárnu bych si po dlouhé době docela ráda dala. Leč již delší dobu se mi na žádnou nedaří narazit. Nečekám že by současný Hollywood a spol. natočil látku jednoho z největších romanopisců jinak než jako kostýmní povrchní podívanou, minimálně lepší atmosféru bych však uvítala. Film má ponuré černé barvy, polorozpadnutý zámek a opentlenou Estellu, ale tajemná krása tomu všemu pořád nějak chybí. Ačkoli se scénárista opírá o vrcholný román realisty Ch.Dickense, kde jde mimo jiné o napadání pokrytecké středostavovské morálky a odsouzení nespravedlivé justice, v knize jsou navíc dobře psychologicky vykreslené postavy, na plátně je z toho všeho akorát tak místy rozteklá, nepříjemně ulepená, laciná zmrzlina. Z toho všeho co současná tvorba v kinech nabízí dávám 3 hvězdičky především z úcty k dávno napsané a jak se tak říká stále aktuální předloze.(30.1.2013)

• - Alex Pettyfer odmítl roli Pipa, podobně jako se Rooney Mara zřekla role Estelle.

• - Většina filmových i televizních adaptací „Nadějných vyhlídek“ měla premiéru v období Vánoc. (DivX)

• - Role slečny Havisham (Helena Bonham Carter) byla nabídnuta i Meryl Streep, ta ji však musela odmítnout kvůli práci na jiných projektech. (272827)