Knihu jsem, kdysi četl na základní škole, ale bohužel jsem jí nedočetl, jelikož jsem se nedokázal pořádně ponořit do příběhu.Prostě to na mě v té době bylo moc pomalé.To se ale nedá říci o filmu.Režisér Mike Newell má už něco odtočíno a ví, jak vyprávět příběh(y).A tady se mu to daří hned od začátku, kde využívá atmosféru anglického venkova a různých panstvích.Elegatně nás seznamuje s postavami a s jejich příběhy a všechno funguje dobře, než se hlavní postava vydá do Londýna.Pak jako by Newell začal ztrácet půdu pod nohami.Pořád se mu daří prodávat všechno co vidíte, a to ať jde o kostýmy, atmosféru chudinských čtvrtí Londýna, smetánku, špínu atd.Jen jednu věc nezvládá, a to tu nejdůležitější, vykreslit hlavního hrdinu.Každá postava je živější a mnohem přirozenější, než hlavní hrdina.Vzhledem k ději je v poslední půlhodince spousta informací, po kterém příběh působí, jakoby byl polit živou vodou, ale sympatie k hlavnímu hrdinovi to nepřinese.Film táhnou zkušení matadoři z Pottera.Ralph Fiennes je parádní, Robbie Coltrane je překvapivě vážný a Helena Bonham Carter krásně výstřední.Velmi mně potěšila Holliday Grainger, která talentovaná a pěkná a dokáže prodávat emoce.Nadějné vyhlídky nejsou vůbec špatný film, jen mají z mého pohledu smůlu v tom, že hlavní hrdina je nesympatický a právě proto mně jeho příběh nedokaže pořádně chytnout za srdce.(31.5.2013)

Pro mě tento film byl rozhodně překvapivým. Nešla jsem do toho s moc velkým očekáváním, hlavním lákadlem pro mě byla Helena v další své 'šílené' roli. A byla jsem mile překvapena. Pravda, že jsem se tedy občas ztrácela, hlavně ve jménech ale to nakonec ani nevadilo. Možná bych to tedy jen trochu zkrátila, ale byl to velmi příjemný film. 4*(26.1.2013)

Jsem romantik a tak především zdůrazňuju, že kvalitní slaďárnu bych si po dlouhé době docela ráda dala. Leč již delší dobu se mi na žádnou nedaří narazit. Nečekám že by současný Hollywood a spol. natočil látku jednoho z největších romanopisců jinak než jako kostýmní povrchní podívanou, minimálně lepší atmosféru bych však uvítala. Film má ponuré černé barvy, polorozpadnutý zámek a opentlenou Estellu, ale tajemná krása tomu všemu pořád nějak chybí. Ačkoli se scénárista opírá o vrcholný román realisty Ch.Dickense, kde jde mimo jiné o napadání pokrytecké středostavovské morálky a odsouzení nespravedlivé justice, v knize jsou navíc dobře psychologicky vykreslené postavy, na plátně je z toho všeho akorát tak místy rozteklá, nepříjemně ulepená, laciná zmrzlina. Z toho všeho co současná tvorba v kinech nabízí dávám 3 hvězdičky především z úcty k dávno napsané a jak se tak říká stále aktuální předloze.(30.1.2013)

Přepřáhli jsme znovu a ještě jednou a pak už bylo příliš pozdě a příliš daleko, abych mohl jít zpátky, a jel jsem tedy dál. A zatím se už velebně vznesla všechna ranní mlha a širý svět ležel přede mnou. Poctivá adaptace mé oblíbené knihy, dalo by se říct: takhle jsem si to představovala. Mou oblíbenou postavou, která mě děsila i mátla, byla vždycky mumifikovaná slečna Havishamová a musím říct, že žádná herečka by se na její roli nehodila víc než Helena Bonham Carter. Jejím protipólem je Pip, který bere, co život dává, ať je to nečekané, podivné nebo nadějné a neváhá natáhnout ruku i po tom, co je mimo jeho dosah. Nedostupným ovocem je pro něj Estella, smrtící zbraň zhrzené mumie v podobě krásné loutky. Nízká hodnocení se dají vysvětlit tím, že hodně lidí neumí číst, nebo že zatím nemám s čím srovnávat.(12.4.2017)

Herecké obsazení bylo poměrně ucházející (naprosto skvělí byli Helena Bonham Carter - jako obvykle - v roli zahořklé ženské ve svatebních šatech, a stejně tak i Ralph Fiennes, mladá dvojice nepodala tak dokonalý herecký výkon, ale pořád se na ně dalo dívat. Kostýmy, interiéry i exteriéry byly skvostné, hudba příjemná, kamera dokonalá, no a bohužel jediným zklamáním pro mě byl scénář - paradoxně právě kvůli scénáři jsem se zašel na film podívat. Charles Dickens by se možná divil, ale z jeho velmi zajímavého dílka vznikl chaotický příběh. Divák se ve filmu ztrácel, pokud vám utekla byť jediná věta, už jste nevěděli, co se na plátně děje. Je to velká škoda, pokud by si scénárista dal větší práci, umožnil by zároveň divákovi větší propojení s dějem, vtáhl by ho do filmu a nestalo by se tedy to, že divák sleduje film pouze vnějším pohledem, bez většího se ztotožnění s postavami. Škoda, přeškoda.(26.5.2013)

• - Většina filmových i televizních adaptací „Nadějných vyhlídek“ měla premiéru v období Vánoc. (DivX)

• - Dospělého Pipa hraje Jeremy Irvine, malého Pipa jeho mladší bratr Toby. (DivX)

• - Helena Bonham Carter, představitelka Miss Havisham, chtěla dotvořit vzhled své postavy tím, že by se jí na hlavě vyjímalo prázdné ptačí hnízdo. Režisér to ale nakonec zamítl. (ellegrey)