Elena Undone

Scénografie:

Alessandro Marvelli

Kostýmy:

Oneita Parker

Hola Guys! =´) Chci dát čtyři nebo jenom dvě - a vyznejte se v tom. OK! Čtyři za to, že Necar Zanegan byla právě v této roli to, co jsem potřebovala. Povídala mi překrásné city skrz její oči - to bylo herecké! - v naprosto jednoduchém příběhu...a to není celé. Pro mě jsou tímto filmem DETAILY a CITY v té druhé Ženě!!! - Proč dávám čtyři hvězdy? Proto, že to co celým filmem plyne - poselství: láska, kterou hledáme (,jen ji nepřestat hledat! - ať je v jakémkoli přestrojení!) je na dosah! Jen natáhnout ruku a nebát se...no, alespoň se nebát navždy a věřit všemu, co cítíš. že Tě vede správnou cestou! =´) "Maybe - some of us ARE MADE to have a soulmate..." - mám pocit, že pro tohle se právě tyto filmy, a nejenom ony, točí: láska. A tak doporučuji, protože kvůli citům miluji filmy... =´)(22.1.2014)

Herečky v hlavní roli se perfektně sedly. Bylo mezi nimi takové jiskření a chemie, že jsem myslela, že mi ta výbušná směs odpálí obrazovku počítače. Je také velmi dobře poznat, že tenhle příběh má na svědomí žena. Je fakt, že ženy uvažují trošku jinak než muži. Režisérka zkrátka věděla co chce natočit a taky to natočila. Jen nemusela tolik využívat toho vyprávěče, kterého hrál Sam Harris. Scény s ním mi vadily, protože to narušoval celistvost příběhu. Jako by byl divák z něčeho vytržen a potom vhozen do něčeho dalšího. Prý je tady nejdelší polibek ve filmové historii. To by mě skutečně zajímalo, kdo na to vůbec přišel.(5.4.2012)

• romanz123

Přišlo mi to tak trochu jako nějaká agitka pro hluboce věřící lidi, kterým to asi má ukázat, že láska si nevybírá a že Bůh miluje i lesby a gaye. V pasážích, kdy nás film nechá dívat se na sbližování dvou hlavních hrdinek, to ještě celkem šlo a vcelku dobře fungovala chemie mezi nimi, ale hrozně mě štvaly "propagandistické" vstupy spisovatele Tylera, který je jednou z vedlejších postav příběhu a zároveň jakýmsi jeho vypravěčem, komentátorem a vysvětlovačem. Ty byly vyloženě trapné a zejména ze začátku jich bylo hodně, takže si dovedu představit, že někteří lidi to po nějakých 15 minutách znechuceně vypnou. Za mě celkově slabší 2 hvězdičky.(25.7.2012)

Celkem sympatický film s L tématikou, který se na nic nesnaží hrát. Hlavní pointa filmu je boj a pravou lásku, resp. o spřízněnou duši, a že cokoli se stane, neměli by jsme o ní přestat bojovat, protože pravá láska vás nepotká dvakrát. Jediné co mi vadilo byl rádoby vypravěč, který mi do toho vůbec, ale vůbec neseděl. Poměrně sympatické herečky a dosti se mi líbily dlouhé lyrické pasáže, kde nebylo potřeba slov, aby jsme pochopili hloubku jejich vztahu, a také výborně vybrané prostředí. Jak to tak ale bývá, (obzvláště, pokud zjistíte, že máte ráda ženu a přitom jste manželka pastora) nic není tak jednoduché, jak se to na začátku zdá.(11.3.2011)

• +sfinx+

- Pojďme natočit film téměř o ničem, s obyčejnými tvářemi, stokrát opakovaným manželským trojúhelníkem. Dáme tam manželku, která se hádá se starým, pak se vyspí s někým jiným a najednou si uvědomí jak je nešťastná a že už bez té nové známosti nemůže takřka žít. On to samozřejmě zjistí. Ona to ani nepopře a ještě jemu, sobě i divákům vysvětlí, že to není děvka a že je to tak lepší. - Ses zbláznil, kdo se na takovou kravinu bude dívat a kdo tomu uvěří? - Dáme tam lesby! - Dobrá, jde se natáčet..(21.12.2014)

• - Film obsahuje do té doby nejdelší souvisle zobrazovaný polibek v dějinách kinematografie. Obě hrdinky lesbického dramatu se polibku oddávají 3 minuty a 24 sekund.

• - Sally Hawkins, která hraje Sue Trinder, se také objevila jako služka v dřívější úpravě knih Sarah Waters "Tipping the Velvet". (ICTS)