poster

Elena Undone

 • Velká Británie

  Elena Undone

Drama

USA, 2010, 111 min

Režie:

Nicole Conn

Scénář:

Nicole Conn

Kamera:

Tal Lazar

Producenti:

J.D. Disalvatore

Scénografie:

Alessandro Marvelli

Kostýmy:

Oneita Parker
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aljak
  **

  Toto je dôležitá životná lekcia. Keď miluješ, očakávaj sklamanie... Film ako taký nebol vôbec na zahodenie, no po scenáristickej stránke napokon dosť priemerné, a záver bol ako klinec do rakvy, ktorý bol dokonalo absurdným klišé. Neviem, no mne konanie Eleny prišlo nesmierne sebecké a bezcitné voči svojmu milujúcemu manželovi a slušnému synovi. No áno, túžba sa dá asi fakt ťažko skrotiť, ale niekedy je lepšie predsa len brať ohľady aj na iných a nie len na seba. Lebo aj pár minút ukojenia túžob môže všetkým okolo dosť ublížiť. Páčil sa mi ten koncept akým bol film poňatý, ale na druhú stanu, dej príbehu celému filmu skôr uškodil, teda najmä ten koniec toho všetkého. Absurdné...(24.9.2014)

 • blackrain
  ****

  Herečky v hlavní roli se perfektně sedly. Bylo mezi nimi takové jiskření a chemie, že jsem myslela, že mi ta výbušná směs odpálí obrazovku počítače. Je také velmi dobře poznat, že tenhle příběh má na svědomí žena. Je fakt, že ženy uvažují trošku jinak než muži. Režisérka zkrátka věděla co chce natočit a taky to natočila. Jen nemusela tolik využívat toho vyprávěče, kterého hrál Sam Harris. Scény s ním mi vadily, protože to narušoval celistvost příběhu. Jako by byl divák z něčeho vytržen a potom vhozen do něčeho dalšího. Prý je tady nejdelší polibek ve filmové historii. To by mě skutečně zajímalo, kdo na to vůbec přišel.(5.4.2012)

 • stoun
  ****

  Asi je to sexy představitelkami a asi je to pozitivním koncem a také hezky pojatým coming outem, rozhodováním, je hodná, mám ji ráda, je mi jedno, že je to žena a že se to nehodí, chci žít a být šťastná, tak proč ne :) jedna uživatelka píše "Absurdné..." Ale to bude asi způsobeno tím, že má heterosexuální orientaci a není schopná vidět, co se v Eleně odehrává. Nejde o nějaké zpestření chvil,... ...ale naopak, ona zjišťuje, že celý život jen přežívala v jakémsi skafandru uměle vytvořené role a myslela si, že je šťastná a teprve s příchodem Peyton, která způsobí velký třesk a obrátí její život naruby, zjišťuje, že má právo být šťastná a jak takové štěstí vlastně vypadá. Jinak, jak píší mnozí uživatelé vypravěčské vsuvky tam opravdu ruší, zvláště proto, že působí "propagandisticky", přesně jak píše uživatel romanz123(20.3.2016)

 • PavelU
  *****

  Film pojednávající o dvou ženách, které se zprvu neznaly, nezajímaly o sobe. Až je série několika událostí svedla dohromady, což bylo pro jejich život zcela zásadní, aniž si to kdy dokázaly představit. Pojetím té lásky naprosto intenzivní, okouzlující a zničující. O to těžší, pokud někdo předstírá, kým je, nedokáže si to přiznat a jen tak lže sám sobě. Oběma herečkám to neuvěřitelně sekne, díky jejich přirozené a uhrančivé kráse, čímž dotvářejí povedený dojem z milostných scén, pěkných kulis i celkové atmosféry, jež z filmu sálá měrou nebývalou. Krom toho divák zpozoruje řadu dalších aspektů, např. že na každého čeká štěstí, chce to mu jen jít občas naproti, nepropadat skepsi a být sám se sebou spokojený. Podívanou též umocňuje silný konec a výtečně zakomponovaná hudba.(7.11.2017)

 • sedlo03
  ***

  Celkem sympatický film s L tématikou, který se na nic nesnaží hrát. Hlavní pointa filmu je boj a pravou lásku, resp. o spřízněnou duši, a že cokoli se stane, neměli by jsme o ní přestat bojovat, protože pravá láska vás nepotká dvakrát. Jediné co mi vadilo byl rádoby vypravěč, který mi do toho vůbec, ale vůbec neseděl. Poměrně sympatické herečky a dosti se mi líbily dlouhé lyrické pasáže, kde nebylo potřeba slov, aby jsme pochopili hloubku jejich vztahu, a také výborně vybrané prostředí. Jak to tak ale bývá, (obzvláště, pokud zjistíte, že máte ráda ženu a přitom jste manželka pastora) nic není tak jednoduché, jak se to na začátku zdá.(11.3.2011)

 • - Film obsahuje do té doby nejdelší souvisle zobrazovaný polibek v dějinách kinematografie. Obě hrdinky lesbického dramatu se polibku oddávají 3 minuty a 24 sekund. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Sally Hawkins, která hraje Sue Trinder, se také objevila jako služka v dřívější úpravě knih Sarah Waters "Tipping the Velvet". (ICTS)