In the Blink of an Eye

Fantasy / Thriller

USA, 2009

Russell Wolfe, Jon Macy

Zajímavé spojení sci-fi a víry. Jsem z toho trochu na rozpacích, co to mělo vlastně přinést. Možná taková pohádka pro křesťany? Nevím. Možná když se na to kouknu ještě jednou a vklidu... TIPseznam dalších křesťanských filmů.(19.6.2012)

• honajz

Film, který mate tělem. Vypadá jako thriller, posléze se promění v jedno ze schémat sci-fi žánru, a přitom jde o normální křesťanskou agitku. Což o to, proč ne, i takové filmy mají právo na existenci, kdyby to nebylo tak prvoplánové. Vážně stačí říct populární zpěvačce "Na, čti", ona si přečte kousek z Bible, a hned uvěří? Všechny rozhovory o víře jsou zde podobně nepravděpodobné a neživotné. Manželka policisty si povídá s manželkou druhého policisty a do dvou minut, kdy zjistí, že Ježíš za nás položil život, se začne modlit, aby jí Ježíš odpustil hříchy? Také ta amatérská kamera ve stylu home videa tomu moc neprospívá. Na druhu stranu, jako na sci-fi thriller se na to koukat dá, moře je krásné, jachta taky, holky už tak ne, a scénář kromě těch násilných náboženských vsuvek není až tak hloupý. Otázkou ale skutečně je, komu je film určen.(22.12.2019)