Tragikomédia, kde hlavným hrdinom príbehu je zvukový majster v rozhlasovom štúdiu, v ktorom pracuje aj jeho manželka. Jeho žiarlivosť a upodozrievanie kolegov spôsobujú, že sa ocitá v nejednej tragikomickej situácii. Túžba zistiť pravdu za každú cenu ho privedie na myšlienku odpočúvať rozhovory spolupracovníkov a manželky, pričom sa stále viac zaplieta do siete vlastných nástrah, vyvrcholením ktorých je odpočúvanie prezidenta republiky. Z neriešiteľného chaosu ho paradoxne vyslobodí ohluchnutie. (oficiální text distributora)

retroslovak

Začínalo to veľmi dobre, no neskôr to stratilo ten správny švih a začalo to smerovať nevedno kam. Toto je ten typ tvfilmu, ktorý určite nemôžem hodnotiť 5 hviezdami. Proste mi to nejako moc nesadlo. Miestami pritiahnuté za vlasy. Čo však musím oceniť a v čom som sa vyžíval bolo, že niektoré zábery pochádzajú z budovy rozhlasu. ()

kebom

Dobový a nepodarený film... Filmári si urobili pekný výlet na ostrov Rappa Nui a reklamu na značku čaju, nepochopil som načo to bolo pre film dobré. Niekoľko málo vtipných dialógov prekrývajú slabé herecké výkony a monotónne uspávajúci Zednikovičov hlas. Nechýba niekoľko trápností a nahoty tak príznačnej pre prvé "porevolučné" filmy. Ak aj mali tvorcovia pôvodne nejakú myšlienku, podarilo sa im to kompletne pokaziť. Za povšimnutie stojí len postava, ktorú dobre hrá M. Labuda. ()

Biopler

Dá sa na to pozerať... no skôr kvôli Bratislave zo začiatku 90. rokov. Sledovať miestnych, dopravné prostriedky, módu, no aj interiéry, to tak stojí za zmienku. Feeling z filmu je skôr taký, že sa v ňom skúšalo všetko možné. Prišla sloboda prepašovať do filmu hocičo, takže ako porevolučný film obsahuje, samozrejme, nahotinky. No aj kopec scénok, ktoré do celkového vyznenia filmu nepatria, ale tak keď už je tá sloboda... A tak príbeh o týpkovi, z ktorého sa stane paranoik a začne odpočúvať všetkých a všetko, je len akýmsi pozadím pre chúťky a skúšky Heribana a Slováka. ()

Autogram

Zase film, ktorého hlavným účelom bola asi exotická dovolenka za peniaze producenta, tentoraz na Veľkonočné ostrovy. Natočili tam jednu krátku a zbytočnú scénu, zvyšok je scenáristická nuda s vidinou veľkého umenia. Veľké umenie sa nakoniec nekonalo, len prehliadka obrátenej pyramídy a zopár nesúvislých filmárskych nápadov, ktoré ale nevytvorili zmysluplný celok. ()

Prubner

Zvláštní rádobykomedie, která nemá děj, je to jen mozaika situací, které nemají vtip ani pointu. Autoři byli zjevně po revoluci tak opojeni svobodou, že do filmu nacpali všechno, co je napadlo, bez ladu a skladu, a nezabývali se nějakou dramaturgií. Navíc do filmu obsadili spoustu svých příbuzných a kamarádů (viz titulky). No, tak aspoň někdo měl z tohoto blábolu radost. ()

• Na filme sa autorsky podieľala aj americká spoločnosť Dumba-Mosny Production New York. (Raccoon.city)
  • Vo filme boli použité úryvky z diel Johanna Sebastiana Bacha, Petra Iljiča Čajkovského a Giuseppe Verdiho. (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)
  • Hlavní postava, Jozef Slovák, kterou hraje Marián Zednikovič, se jmenuje stejně jako režisér filmu. Ve filmu zazní věta: „Ocko, zháňa ťa nejaký Zednikovič,“ a Marián Zednikovič odvětí, „nech ide do riti“. (sator)