• fragre

zatím se mi líbily všechny páně Šefrankovy dokumenty, které jsem viděl (To jsou bratři v triku, Pražská neděle, Modré cesty, Praha ze soboty na neděli, Pražský chodec, Horolezci), ale toto zřejmě jeho poslední dílo není moc povedené. Ty pasáže v jeskyni ještě nejsou zlé, ale ten zbytek je nemastný, neslaný, občas až trapný, což je až s podivem při účasti kvalitních herců. Bohužel.(27.12.2013)

Je to točeno jako pocta horolezcům a záchranářům. To je podle mě ta hlavní náplň tohoto úplně ne vydařeného televizního snímku. Má to myšlenku, má to snahu o sdělení, ale okolní omáčka je plytká svým zpracováním. Lze přimhouřit oko, protože pořád je to televizní film a herecké výkony jsou zdařilé. Snaha o natočení jiného tématu se i tak v tehdejší době cení, byť to je hodně nedotažené dílo. 55%(2.12.2012)

Námět o jeskynních záchranářích zasazený do silvestrovské noci byl zpracován pro televizi a v typickém normalizačním akcentu, takže pochopitelně nemohlo chybět ani řešení krizového vztahu v typicky psychologickém podání jak ve své době bylo velice zvykem. A jak jinak, nebyl to zrovna šťastný tah, neboť to naprosto narušuje hlavní dějovou linku o záchraně mladíka uvíznutého v jeskyni. Tím se snímek stal velice unylým a v tomto směru nezajímavým. Bez toho by to byl jinak na českou normalizační tvorbu vcelku dobrý televizní dramatický film v tomto směru zcela nevídaným.  (26.11.2015)

• Snorlax

Šefrankovo stěžejní dílo, které už téměř připomíná televizní inscenaci. Kdyby ještě tak tři sta let piloval své režijní umění, mohl se Šefranka stát i průměrným režisérem hraných filmů.(2.12.2012)

Nejzajímavější místa filmu jsou ta, která se odehrávají v té jeskyni, kdy musí zashovat záchranáři, aby zachránili jeden lidský život. To ostatní řešení vztahů mě příliš nezajímalo, protože to bohužel působilo jen jako taková vata, co má vyplnit čas. Ani dramatické to nebylo. Ze vztahového trojúhelníku šlo přece vykřesat víc. Takhle to bylo takové nevyvážené.(3.12.2012)

• - Petr Svojtka se dokončení filmu nedožil, díky čemuž musela být jeho postava předabována. (sator)