V prvním díle přijíždí komisař Vincenzo Nappi do svého nového domova a příroda na něj útočí do slova ze všech stran. Skolí ho alergie a v lese podle všeho řádí agresivní vlk, který zakousl mladou ženu. Velitel lesní policie Pietro Thiene ale nevěří, že za smrt dívky nese vinu divoká šelma, a rozhodne se pátrat dál po jejích stopách. Mezitím se Vincenzo seznamuje s místními poměry a zjišťuje, že o služební byt se bude dělit se spolubydlící, jež je jeho pravým opakem. Také Pietro zažívá nečekané setkání. Po letech se totiž do údolí vrací jeho synovec a švagrová, která Pietra viní ze smrti své sestry. (Česká televize)

chrispe

No nedalo mi to a koukám od prvního dílu. Tam je telenovela tak patrná, že si říkám, kde jsem proboha kdy viděla stín Doktora Martina. Některé scény balancují na hraně směšnosti. Příroda je i v prvním díle nádherná, ale je zajímavý porovnat, jak se její záběry (a celkově kamera) v pozdějších řadách zlepšily. Teď koukám, že rozdíl mezi první a třetí řadou jsou 4 roky. I znělka na úvod je v těch pozdějších řadách o dost lepší. Vincenzo je sympaťák, konečně jsem viděla i Silvii a překvapením pro mě bylo, že měl Pietro v pozadí nějaký temný příběh. To bylo evidentně v posledních dílech třetí řady už vyřešeno, neb se tam o tom už ani náznakem nemluví. 2,5* ()