Poslední minuty na Zemi (TV film)

• Kanada

Earth's Final Hours

Posledné hodiny Zeme

Sci-Fi / Katastrofický

Kanada, 2011, 84 min

• lennyd

Agent Streich vyšetřuje záhadnou smrt vědce uprostřed jeho výzkumného zařízení. Vše nasvědčuje tomu, že jeho smrt má na svědomí temná hmota, která provrtala zeměkouli skrz na skrz, a tím zničila magnetické pole. Jeho zkáza vyvolává záhadné bouře, a nadměrnou sluneční aktivitu, která znamená konec života na Zemi. Naštěstí existuje zařízení, které je schopné magnetické pole obnovit - to ale chce zneužít šéf FBI k vytvoření zóny pro vyvolené a zbytek lidstva nechat na pospas ... Tak tohle byl hodně nepovedený film - i když stejně jako predators musím trochu ocenit vcelku originální způsob pokusu o zničení Země, zpracování bylo velmi, ale opravdu velmi nepovedené. Dlouho jsem přemýšlel kde jsem již viděl podobné vizuální efekty, až pak jsem si vzpomněl že jjsou to jeden z původních screensaverů z Win95. Scénář filmu obsahuje takové množství nelogičností a stupidit - vždycky když přišel některý z hrdinů do úzkých, bouře zaúřadovala a padouchy zlikvidovala. Syn hlavního hrdiny se dokáže nabourat do serverů FBI a online(?) sledovat tajný meeting. Aby jej FBI neodhalila tak se s notebookem přemístí doprostřed lesa, hmm. Vědec prozradí své tajemství asi deset vteřin než jej sejmou agenti FBI. A tak dále, a tak dále..(11.7.2012)

• Allien.9

Děj je - jako již tradičně - sestaven z totálních, fyzice odporujících nesmyslů, přesto jsem neměla žádný výraznější problém film dokoukat. Je to nejspíš proto, že na rozdíl od jiných katastrofických céček made in Canada/USA/Germany, kteří by už měli tento žánr raději nechat odpočívat v pokoji, působily solidně alespoň ty efekty. No dobře, nijak zvlášť, ale alespoň ten člověk provrtaný skrz naskrz mezihvězdnou hmotou vypadal poměrně slušně.;-)(17.1.2013)

Pohodová sci-fi, která sice je tv produkce, ale docela zajímavá podívaná. Nejsem vědec, abych mohl posoudit jestli je něco podobnýho možný, ale i tak se to jevilo docela logicky. Jako vždy je tu někdo kdo tahá za nitky a myslí na vlastní prospěch. Na úkor celého lidstva, jen by mě zajímalo jak by chtěl tak rychle zařídit, aby se do zeleného pásu dostali jen "vyvolení" když se jednalo o hodiny. Když se to nebere moc vážné, tak na odpoledne ideální.(12.4.2015)

• kaylin

Rotace planety se zastavila. Nebo minimálně zpomaluje. Asi každému dojde, že tohle by mohl být celkem problém. Právě díky rotaci máme střídání dne a noci. No, chvíli jsem přemýšlel, jestli nedat recenzi delší, na Necronomicon, ale nakonec jsem si řekl, že takových blafů tam je dost. Akce zde není v podstatě žádná, jen divné efekty trikaře na tripu mají dokreslit dojem, že tady půjde o pořádný průser. Ale v pohodě, parta nýmadů, co má asi hodně doktorátů, to zvládne. A vy si řeknete, no a co?(24.10.2013)

• Logout

Film jsem viděl týden po filmu Srážka planet, v rámci katastrofických kanadských úterků na TV Barrandov a musím po jeho shlédnutí říct, že Srážka planet si v porovnání s tímto Odpad! snad ani nezaslouží. Děj jednotlivých scén na sebe navazuje jen velmi volně, zvlášť na počátku se prostě něco děje a nikdo neví proč. Někdo staví na poli satelitní paraboly a buhví proč se tam objeví dva agenti, kterým je to podezřelé. Stavitel antén umírá po zásahu vesmírným tenisákem a vzápětí se dozvídáme, že všichni umřou. Herci hrozní, ale méně hrozní, než bych býval čekal. Efekty připomínají lepší screensaver z běžného PC nebo vizualizaci z iTunes. Archaický počítačový systém satelitu je založen na floppy disku, který asiat píšící výhradně na dotykových panelech nemá. Satelitní systém tvořený dvěma satelity je třeba rozestavit do kruhu. A van Allenovy pásy jsou monitorovány realtime, zřejmě speciálním systémem k tomu určeným. Jediná scéna, která mě pobavila a zaujala je scéna, kde vědátorka vysvětluje, co je to bílá díra - nemůžu si pomoct, ale scénárista musel být fanda Red Dwarfu.(15.1.2013)