Poslední minuty na Zemi (TV film)

• Kanada

Earth's Final Hours

Posledné hodiny Zeme

Sci-Fi / Katastrofický

Kanada, 2011, 84 min

• lennyd

Agent Streich vyšetřuje záhadnou smrt vědce uprostřed jeho výzkumného zařízení. Vše nasvědčuje tomu, že jeho smrt má na svědomí temná hmota, která provrtala zeměkouli skrz na skrz, a tím zničila magnetické pole. Jeho zkáza vyvolává záhadné bouře, a nadměrnou sluneční aktivitu, která znamená konec života na Zemi. Naštěstí existuje zařízení, které je schopné magnetické pole obnovit - to ale chce zneužít šéf FBI k vytvoření zóny pro vyvolené a zbytek lidstva nechat na pospas ... Tak tohle byl hodně nepovedený film - i když stejně jako predators musím trochu ocenit vcelku originální způsob pokusu o zničení Země, zpracování bylo velmi, ale opravdu velmi nepovedené. Dlouho jsem přemýšlel kde jsem již viděl podobné vizuální efekty, až pak jsem si vzpomněl že jjsou to jeden z původních screensaverů z Win95. Scénář filmu obsahuje takové množství nelogičností a stupidit - vždycky když přišel některý z hrdinů do úzkých, bouře zaúřadovala a padouchy zlikvidovala. Syn hlavního hrdiny se dokáže nabourat do serverů FBI a online(?) sledovat tajný meeting. Aby jej FBI neodhalila tak se s notebookem přemístí doprostřed lesa, hmm. Vědec prozradí své tajemství asi deset vteřin než jej sejmou agenti FBI. A tak dále, a tak dále..(11.7.2012)

Výborný film. 80% -- No jasne.... Dávajte tomuto filmu odpady len kvôli tomu že film má slabé CGI efekty. Ako inak... Mne sa to veľmi páčilo, jasne nieje to nejaký film ktorý urobí do sveta dieru svojou dokonalosťou, ale keď nič nejde v TV tak je to príjemná jednorázová oddychovka. Prekvapil ma herec zo seriálu Prison Break Robert Knepper, mal som ho veľmi rád v tamtom seriálu a vidieť ho vo filme a v hlavnej úlohe nebolo zlé. P.S.: Opäť nesympatický Bruce Davison vo svojej úlohe za ''oscara''.(6.10.2018)

• kaylin

Rotace planety se zastavila. Nebo minimálně zpomaluje. Asi každému dojde, že tohle by mohl být celkem problém. Právě díky rotaci máme střídání dne a noci. No, chvíli jsem přemýšlel, jestli nedat recenzi delší, na Necronomicon, ale nakonec jsem si řekl, že takových blafů tam je dost. Akce zde není v podstatě žádná, jen divné efekty trikaře na tripu mají dokreslit dojem, že tady půjde o pořádný průser. Ale v pohodě, parta nýmadů, co má asi hodně doktorátů, to zvládne. A vy si řeknete, no a co?(24.10.2013)

• Puppy

"O co tady jde, je konec sveta ?" "Snazime se s nimi spojit. Pouzivaji archaicky system, je zalozen na floppy discich" Tak to je superhusty ! Z popisu tohoto produktu na tv barrandov: "Super hustý fragment mezihvězdné hmoty ovlivní prostřednictvím zemského jádra rotaci zeměkoule, čímž ohrozí svět naprostým zničením."(15.1.2013)

• MM_Ramone

Medzihviezdna, vesmírna, mimoriadne hustá hmota začne ovplyvňovať zemské jadro. Má to fatálne nepriaznivý dopad na rotáciu zemegule. Je to tak závažné, že hrozí zničenie veškerého života na našej modrej planéte. Je veľká pravdepodobnosť, že nastanú "Posledné minúty na Zemi". Tento kanadský televízny katastrofický sci-fi film za moc nestojí. Kopec kecov, slabí herci, mizerné filmové triky, chudobný rozpočet a utrápená réžia. Presne tak ako som čakal. *(15.8.2017)