Poslední minuty na Zemi (TV film)

• Kanada

Earth's Final Hours

Posledné hodiny Zeme

Sci-Fi / Katastrofický

Kanada, 2011, 84 min

• Allien.9

Děj je - jako již tradičně - sestaven z totálních, fyzice odporujících nesmyslů, přesto jsem neměla žádný výraznější problém film dokoukat. Je to nejspíš proto, že na rozdíl od jiných katastrofických céček made in Canada/USA/Germany, kteří by už měli tento žánr raději nechat odpočívat v pokoji, působily solidně alespoň ty efekty. No dobře, nijak zvlášť, ale alespoň ten člověk provrtaný skrz naskrz mezihvězdnou hmotou vypadal poměrně slušně.;-)(17.1.2013)

• kaylin

Rotace planety se zastavila. Nebo minimálně zpomaluje. Asi každému dojde, že tohle by mohl být celkem problém. Právě díky rotaci máme střídání dne a noci. No, chvíli jsem přemýšlel, jestli nedat recenzi delší, na Necronomicon, ale nakonec jsem si řekl, že takových blafů tam je dost. Akce zde není v podstatě žádná, jen divné efekty trikaře na tripu mají dokreslit dojem, že tady půjde o pořádný průser. Ale v pohodě, parta nýmadů, co má asi hodně doktorátů, to zvládne. A vy si řeknete, no a co?(24.10.2013)

• Aluska88

Naplnění obsahové části Posledních minut na Zemi je následující: 80% děje tvoří kravaťáci a jejich nezáživné debaty a rozhodnutí o osudech jiných. Tedy, ministři, předsedové, agenti a ostatní maníci v kvádrech za stovky dolarů. Zbylých 20% děje "obsáhlo" praktické animační cvičení v Adobe Photoshop v podobě kruhů, které měly zastávat funkci solárních výbojů. Jejich vizuální podoba je však natolik úsměvná, že vypadaly spíše jako doplňkový světelný efekt na diskotéce. Všichni tu pořád neustále kecají, něco řeší, a zatímco nedočkavý divák by už po nějaké té době třeba i rád viděl nějakou tu pořádnou smršť v podobě magnetických výbojů, padajícího vesmírného "čehokoliv" a podobných jevů, musí se spokojit jen s občasným kruhovým zábleskem, díky němuž se pár lidí "vypaří." Nic jiného se tu totiž ani neděje. Do toho klasický nášup nelogičností, otřepaných postupů a frází. Jedním ze stěžejních závěrečných momentů je asi desetiminutová bitva mezi dvěma agenty, která začne nudit už zhruba po minutě. Vrcholem filmu je pak použití ultrasupermegahyper účinných paprsků, po jejichž zásahu bude Země opět "nahozena" a lidstvo se tak, už asi po tisící, vyhne zkáze.(22.1.2013)

Pohodová sci-fi, která sice je tv produkce, ale docela zajímavá podívaná. Nejsem vědec, abych mohl posoudit jestli je něco podobnýho možný, ale i tak se to jevilo docela logicky. Jako vždy je tu někdo kdo tahá za nitky a myslí na vlastní prospěch. Na úkor celého lidstva, jen by mě zajímalo jak by chtěl tak rychle zařídit, aby se do zeleného pásu dostali jen "vyvolení" když se jednalo o hodiny. Když se to nebere moc vážné, tak na odpoledne ideální.(12.4.2015)

• MickeyStuma

Existuje někdo, kdo pochopil, co že se to tu vlastně dělo? Hned po úvodních titulcích z nebe spadne něco, co propálí Zemi skrz na skrz a následně taktéž z nebe šlehají nějaké světelné šlahouny, které spálí vše, čeho se dotknou. Kuriózní je, že hlavních postav a budov, kde se zrovna nacházejí, se vyhýbají. Nějací pánové v oblecích pobíhají po lese a neustále po sobě střílejí, nebo spolu zápasí. A nějaká ženská s dvěma teenagerema se ve stodole pomocí počítačů spojí se satelitem, s které vyšle paprsek do té vypálené díry. Takže Zemi skrz na skrz prosvítí a následně vše skončí. Světelné šlahouny jsou fuč. A já přemýšlel, co to jako sakra bylo? Přijde mi, že o zkáze Země toho vzniklo už tolik, že tvůrcům došli nápady a tak dávají dohromady neskutečné bejkárny. Když už vymysleli propálení Zeměkoule, měly by aspoň pamatovat na zemské jádro. Kdepak, tohle je akorát tak pro někoho, kdo neví, že taky existují nějaké fyzikální zákony.(7.2.2014)